Moergestelse honkballers behalen kampioenschap MTV-radio nu ook te ’zien’... Uw Frans ophalen? TAALTRAININGEN/ CURSUSSEN FRANS min. 2 max. 6 cursisten Ook: privé-lessen Tel. inl.: (013) 5132942 E.J. van Delft HUISARTS MOERGESTEL in beeld Nieuwe Stanislaus bestaat 10 jaar! I Aphrodite de praktijk is gesloten van maandag 13 t/m zondag 26 september Wenda Welten 3e bij N.C.B. kampioen schappen ponyruiters Open dag: 11 september Vraag de brochure aan. 12.00 o- MTV-Radio il t h Presentatie: Corné Schoenmaker Techniek: WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1999 - 24e Jaargang - Nr. 1063 Voor een uitgebreid programma die pag. 7 Enorme belangstelling voor boek ’100 Jaar Moergestel In Beeld’ Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Voor meer informatie zie pagina 7, waar ook een intekenbon is afgedrukt. Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 J Waarneming: Praktijk Terwindt/Blessing Oirschotseweg 2 Tel. 513 1204 Fax (013)513 2986 Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel Dit jaar viert Huize Stanislaus het heuglijke feit dat de nieuwbouw alweer 10 jaar een feit is. Dit vraagt om een feest en dat gaat ook gebeuren! Vanaf afgelopen zondag worden de radio-uitzendingen van MTV Radio voorzien van beeld. Zo kan de ’luisteraar’ kennis maken met de presentatoren en ook daadwerklijk zien wie er in de studio als gasten aan de programma’s meewerken. De radio-uitzendingen van MTV vinden elke zondag plaats van 10.00-12.00 uur. Wanneer de uitzendingen ’op lokatie’ worden gemaakt is het technisch niet mogelijk die van beeld te voorzien. Een van die uitzendingen vindt plaats op zondag 19 september wanneer MTV-radio live wordt uitgezonden vanaf de Open Dag van het 10-jarige ’Stanislaus’. Op haar pony Blue Boy rijdt Wenda Z2, de hoogste klasse van de individuele dressuur in de categorie C en D van de basisorganisatie N.K.B.. Middels selecties op verschillende wed strijden in het voorjaar, in betreffende com petitie de le plaats weten te behalen, heeft zij deelname weten te bereiken voor de Gewes telijke Kampioenschappen van de N.C.B. (voor namelijk provincie Brabant en Limburg). Zondag 27 augustus werden de Kampioen schappen gehouden te Vinkel. Als laatste com binatie reed zij de dressuurring binnen, ruiter en pony waren heel ontspannen. Wenda reed haar dressuurproef heel solide en punctueel. De juryleden waardeerde de proef met 64.4, de hoogste score ooit behaald door deze combi natie. Dit was genoeg voor een zeer eervolle 3e plaats die recht geeft op deelname aan de Nederlandse Kampioenschappen van de N.K.B. Deze worden gehouden op zondag 12 september te Wanroy. Van harte succes!!! Een klein stukje geschiedenis van Huize Stanis laus. Het kasteel “Nieuwenhof stond in de “Heerlijkheid Moergestel” en werd bewoond door de Heer van Moergestel. Toen deze “Heerlijkheid” geleidelijk in achting ging dalen, raakte het kasteel onbewoond. Mgr. Zwijssen kocht in maart 1840 het kas teel van de heer Bekkers, burgemeester van Chaam, omdat hij plaats nodig had voor novi cen (nieuwelingen) om te begeleiden tot hun definitieve opname in de congregatie. Naast de zorg voor de zieken in het dorp werd al spoedig gestart met het geven van onder wijs, handwerken en godsdienstonderricht. In 1858 kreeg het klooster een nieuwe bestem ming, die het verder zou behouden, namelijk de zorg voor zieke- en bejaarden zusters van de congregatie. In 1975 begon men met de voorbereidingen om erkenning te krijgen van de provincie als kloosterbejaardenoord. Deze erkenning werd met ingang van 1 januari 1976 verleend. Dit hield in dat de wet op de bejaardenoorden ook van toepassing werd op het klooster “Huize Stanislaus. Met ingang van 1 januari 1978 werd “Huize Stanislaus” officieel een stich ting. In 1985 komt het alarmerende bericht dat het klooster brandtechnisch gezien, ongeschikt blijkt voor bewoning door bejaarden. De kosten voor brandpreventieve maatregelen bleken dus danig hoog dat gekozen werd voor nieuwbouw. En zo verrijst in 1989 het nieuwe, toen nog zo genoemde kloosterbejaardenoord, “Huize Stanislaus”. Het oude klooster werd gereno veerd en kreeg van de zusters de naam van het vroegere kasteel terug, nl. “Nieuwenhof. Huidige “Huize Stanislaus” Huize Stanislaus heeft een capaciteit van 83 plaatsen voor verzorgingsbehoevende zusters, 9 plaatsen voor vitale zusters en 3 plaatsen voor kortdurende opnames, daarnaast is er een pro ject “Meerzorg voor bewoonsters met lichte psychogeriatrische problematiek’ opgestart. Huize Stanislaus voldoet aan alle eisen die een modern verzorgingshuis stelt, en heeft zo’n 80 medewerkers in dienst die worden bijgestaan door een aantal mantelverzorgers, veelal (ook oudere) medezusters, en een aantal vrijwilligers die een onmisbare schakel zijn in de zorgver lening aan onze zusters en waar we er nooit genoeg van kunnen hebben. In ons huis wordt gewerkt met de emancipa torische zorgvisie vanuit een holistisch mens beeld. Emancipatie houdt in dat de zusters zélf hun leven richting geven binnen hun eigen verantwoording als religieuze. Holistisch wil zeggen- gericht op de hele mens; daarom is onze zorgverlening niet alleen afgestemd op lichamelijke, maar ook op sociale, psychische en religieuze aspecten. We hanteren hierbij het zorg-opmaatprincipe; iedere bewoonster ont vangt die zorg die voor haar nodig is, die bij haar past. Feest voor iedereen! Maar nu het volgende. Op 19 september a.s. wordt er als onderdeel van een feestweek, een fancyfair georganiseerd op het terrein van Huize Stanislaus. Deze zal geopend wor den met een officieel woordje en door het oplaten van ballonnen door de kinderen van de plaatselijke scholen. Overal op het terrein komen kraampjes te staan met informatie, koopwaar, eten en drinken, spelen enz.. De opbrengst van deze dag gaat naar de “Doe Een Wens Stichting Nederland”. Deze stichting vervult de liefste wens van kinderen tot 18 jaar met een levensbedreigende ziekte. De hele dag door zullen muziekgezelschappen elkaar afwisselen en lopen “Die Neamloose Speelers” rond. Iedereen die dit leest is van harte uitgen odigd om te komen die dag en te genieten van de fijne sfeer die er heerst rondom ons huis en wij verklappen nu alvast dat bij een van de spelen een ballonvaart de hoofdprijs zal zijn die, bij goed weer, diezelfde dag om ongeveer 18.00 uur zal opstijgen vanaf het terrein!!! Namens bewoonsters, medewerkers en vrij willigers, van harte welkom allemaal!!! Q Tl] Schoolstraat f r Door een fikse overwinning van 0-17 tegen de nummer 2 van de competitie Keystone Stealers uit Boxmeer, hebben onze honkballers van Roef!, gesponsord door ’Physique’ Sport-en gezondheidscentrum Moergestel, het kampioenschap van de hoogste klasse regio behaald. Zij maken een flinke sprong naar het dis trictsniveau met bekende verenigingen zoals PSV, Twins en Euro Stars. Verderop vindt u een nadere toelichting op deze geweldige prestatie. Laat tijdig uw medicijnen aanvullen Huidverzorgingsinstituut S ^B 11 13 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268. Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond Astérixque I 4R

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 1