Wonen in onze gemeente in de 21ste eeuw Moergestelse honkballers kampioen! Eerste reuzenhoofd (bijna) klaar... Audacia- nieuws 1 Tilburgse dans- en muziekschool P.V. ’Over Berg en Dal’ Verenigingsuitslag van de wedvlucht gehouden op 28 augustus 1999 vanuit Peronne 28 a over een afstand van 240 km. Aan de wedvlucht namen 53 oude duiven deel. Ze werden gelost om 10 uur bij een temperatuur 19 graden Cel sius met noord westen wind 2. 12.00 De Huurdersraad Oisterwijk is bij het verschijnen van de nieuwe nota “Wonen in Oisterwijk”, waarin het volkshuisvestingsbeleid van de gemeente voor de komende jaren is vastgelegd, in het geweer gekomen omdat men meende dat er voor starters en senioren de komende tijd op de woonmarkt geen passende woonruimte te vinden zal zijn. Ook de afnemende nieuw bouw speelde hierbij een voornaam rol. Voorzitter C.M.J., van Elderen opende het sympo sium namens de Huurdersraad en gaf meteen het woord aan dagvoorzitter mr. C.W.F.H. van de Muijsenbergh. Een viertal inleiders zouden voor de pauze hun standpunten uiteen zetten om na de pauze de discussie op gang te brengen. vatie en bouwbedrijf Piet van den Meydenberg, Modehuis Poirters en donateurs hebben dit jaar een trainingskamp kunnen organiseren en materiaalaankopen kunnen doen, wat er zeker mede toe geleid heeft tot dit kampioenschap. Op de vraag hoe ze met zulke hoge cijfers kon den winnen zei de coach: “Na de zomerstop hebben we tegen de sterkste 3 teams gespeeld en zijn ze in staat om geleverde energie om te zetten in rendement, die formule hebben we nu te pakken en zullen we zeker ook volgend jaar gaan gebruiken, want het is nog niet afgelopen, er zit gigantisch veel talent in dit team en dat moet eruit komen, daar blijven Jan, Michel en ik aan werken. Met een tevreden knik voegde de coach zich onder de mannen. Het feest kon beginnen. Er is nog beperkt plaats bij diverse instrumen tale vakken; muziek op schoot 6-9 maanden, lesgeld F 60,00; muziek met dreumesen 1-2 jaar, lesgeld F 95,00; muziek met peuters 2-4- jaar, lesgeld 105,00. Start maandag Tl september. Combinatieeursus muziek en dans voor leer lingen van groep 1 en 2 vrijdagmiddag 14.00 - 14.50 uur, lesgeld, F 211,00,2 gratis proeflessen. Spelen met muziek voor leerlingen uit groep 3, lesgeld F 211,00, 2 gratis proeflessen. Kindercursus blokfluit, kinderen in de leef tijd van groep 3, lesgeld F 300,00. De lessen worden gegeven op de locatie Oister wijk, Schoolstraat 3. Voor informatie en aanmelding: Tilburgse Dans- en Muziekschool, Kap. Poellplein 3, 5046 GV Tilburg Tel: 535 40 55. dan onze jongeren maar in goedkopere gemeen ten moeten gaan wonen zoals Tilburg. Maar ondanks dat heeft de gemeente volgens hem geen nijpende problemen ten opzichte van andere gemeentes in de provincie. De dorpen mogen niet meer uitbreiden en daarom is het zaak in te breiden en dat kost veel meer dan gewoon bouwen. Dit drukt natuurlijk weer op de prijzen en dat betekent dat jongeren straks helemaal niet meer aan de bak komen voor redelijke prijzen. Consulent Nederlandse Woonbond Mevrouw M. Van lersel Goed en betaalbaar wonen is voor de woonbond en de consument een eerste vereiste. Woningbouwcorporaties zouden hiervoor best op de commerciële toer mogen gaan. Aanpassingen op “opplussen” van woningen is een vereiste maar over het kostenplaatje liet zij zich niet uit. Wel zouden huurders eerder toestemming moeten kunnen krijgen om hun huurwoning te verbeteren en aan te passen. Huren mogen echter niet meer stijgen dan het inflatiepercentage. Huursubsidies en prijniveau liggen in Oisterwijk boven het landelijk gemid delde. Het Westen en Zuiden van Nederland blijken voorlopig nog veel woningen nodig te hebben terwijl in de rest van het land er al leeg stand. Uit de discussie na de pauze bleek dat de gemeente het bouwen van sociale huurwonin gen gelijke tred met de stad diende te laten houden. De roep om staters-woningen en jon gerenhuisvesting kwam ook vanuit het jon gerenwerk. Hoeveel starters er ingeschreven staan werd niet duidelijk. De nieuwe term “Meergeneratiewoningen” viel wel in goede aarde maar er diende wat aan gedaan te worden. Ook verbetering aan woningen en hoe dat kon gebeuren kwam aan bod. Het beleid van Sint Joseph is nog niet geheel duidelijk maar wordt binnenkort met de Huurdersraad besproken om te bezien wat er aan gedaan kan worden. De poli tiek zal gevoelig moeten omgaan met de verde ling van het kleine aantal woningen die ons in de komende jaren nog rest gebouwd te worden. Hb Afgelopen vrijdag kwam hij passen met het eerste hoofd (laten we zeggen ’hoofd’ in plaats van ’kop’): Pierre van Wanrooij, werkzaam bij De Efteling, en belast met het maken van de hoofden voor de millenniumreuzen. De reus van Moergestel diende als model voor deze pasgelegenheid. Aardige bijkomstigheid was dat het het hoofd betrof van de Oisterwijkse ’Peer Paorel’. Pierre begint deze week aan het hoofd van Ermelindis, de Moergestelse reus. Op de foto zien we Pierre (links) met een van de initiatiefnemers van de reuzen, Paul Spapens en de nog ongeschilderde Peer Paorel. Ook de personen uit Oisterwijk en Heukelom waren bij deze gelegenheid aanwezig om te komen kijken naar de aankleding van Ermelindis zoals dat karwei de afgelopen weken geklaard werd door Corrie Hurkmans. Eind deze week gaat MTV opnames maken bij Pierre in het atelier zodat we straks kunnen zien hoe deze Kaatsheuvelse ’kunstenaar’ omgaat met het polyester waarvan de hoofden gemaakt worden. Opgeven nieuwe jeugdleden Natuurlijk zijn jongens die graag willen gaan voetballen van harte welkom bij SV Audacia. De jeugdafdeling wordt steeds groter, maar voor nieuw talent is er altijd plaats. Ben jij zes jaar en wil jij graag aan mooie sport doen, dus voetballen, kom dan bij Audacia. Voor opgeven of voor inlichtingen kun je terecht bij Nico Oerlemans, Pater Helmerplein 22, tel. 513 1283. Wethouder Volkshuisvesting R.H.H. Hora De gemeente Oisterwijk heeft dan via St. Joseph wel veel woningen tot haar beschikking toch is er een wachtlijst van ruim 1000 woning zoekenden. Dit zijn natuurlijk niet allemaal starters maar ook mensen die een grotere -, kleinere - of aangepaste woning willen hebben. De provincie is erg zuinig met het toewijzen van nieuw te bouwen eenheden en daarom verwacht het Gemeentebestuur straks in de problemen te komen. Bijna driekwart van het aantal wonin gen in onze gemeente is eigendom en de rest valt onder de zojgen van de woningbouw vereniging. Het aantal inwoners (nu 25.273) groeit nog gestaag en men zal dan voor eigen jongeren een woongelegenheid moeten kun nen bieden. Dit is niet mogelijk vandaar dat jon geren uitwijken vooral naar Tilburg. Voor ou deren zijn er wat minder problemen want deze vestigen zich meestal wel op de duurdere koop- markt. In het kort komt er het op neer dat er drie tot vier keer zoveel woningen meer gebouwd moeten worden om de problemen op te lossen. Plannen voor 410 woningen liggen vast maar de toestemming moet nog komen. Directeur drs. J.C.M. Hulsbosch St.Joseph De woningnood van kort na de oorlog is voor bij. Er is goedkoop en snel gebouwd en iedereen heeft toch wel een dak boven het hoofd. Sinds vijftien jaren let men meer op de kwaliteit van de woning en de betaaalbaarheid ervan. Huurders stellen andere eisen en hieraan dient een woningbouwvereniging te kunnen vol doen. Men dient te zorgen voor een goede dien stverlening, een goed woon- en leefklimaat en voldoende eenheden voor verschillende doel groepen. Dat kost natuurlijk geld en zal door de huurders zoveel mogelijk moeten worden opgebracht. Subsidiepotjes zijn opgedroogd. Toch dient men dienstbaar te blijven aan de huurders en voor verantwoorde prijzen. Provincie Noord Brabant drs. J. Van der Stoep Hij is hoofd van de afdeling Stedelijk Gebied van de dienst Ruimte, Economie en Welzijn van de Provincie Noord-Brabant. De provincie stelt de aantallen woningen vast en daarmee is zij van alles af. De Heer van der Stoep stelde eigenlijk Uitslagen: Th. Colsen 1-2-6-7-8-9-13-14 (14 mee). L. Kennes 3-4-5-12 (19 mee). M. van de Wiel 10-11 (7 mee). Verenigingsuitslag van de wedvlucht gehouden op 28 augustus 1999 vanuit Peronne over een afstand van 240 km. Aan deze wedvlucht namen 62 jonge duiven deel. Ze werden gelost om 10 uur bij een temperatuur van 19 graden celsius bij noord westen wind 2. Uitslagen: Th. Colsen 1-2-3-4-5-11-12 (11 mee). M. van de Wiel 6-8-9 (17 mee). L. Kennes 7-10-13-15- 16 (17 mee). L. van Boxtel 14 (14 mee). Team 1 totaal 23 pnt., team 2 totaal 31 pnt., team 3 totaal 20 pnt. Optimisme niet terecht Audacia - Nevelo1 -1 Laat je de tegenstander in de aanvangsfase van de wedstrijd zoveel vrijheid dat ongehinderd kan worden gescoord, dan roep je moeilijkhe den over je af. Al ben je dan nog zo beter en veel meer aan de bal, je zult dat toch eerst recht moeten zetten. Dat was er aan de hand zondag in de wedstrijd tegen Nevelo. Door weinig alert ingrijpen van Erik Denissen en het gemis van rugdekking kreeg Dave van de Wiel in de tweede minuut al een vrije doortocht naar het doel van Audacia en knalde droog in: 0 -1. Tien minuten later was er een haast eendere situatie, maar gelukkig kon Nevelo niet profiteren. Wel organiseerde de defensie zich nu zodanig dat rugdekking verzekerd was en de gasten kregen daarna niet veel echte doelkansen meer. Audacia moest eerst op zoek naar een gelijk maker vóór dat er aan een overwinning kon wor den gedacht. Achteraf gezien mag Audacia nog blij zijn dat die gelijkmaker er kwam (en terecht overigens), want Nevelo bleek over een stugge en fysiek sterke verdediging te beschikken, waar menige ploeg zich nog wel op stuk zal bijten. Of was de aanval van Audacia te zwak?? Ik denk nog van niet en dat zullen we na meer wedstrijden pas beoordelen; er is nog te weinig vergelijkingsmateriaal voorhanden. Aan gebrek aan inzet heeft het in ieder geval niet gelegen. De ploeg knokte voor wat het waard was en straalde gretigheid uit naar een goed resultaat. Er zijn nog wel te veel misver standen en onvoldoende automatismen, maar dat moet toch op den duur beter worden. Het was tenslotte uitblinker Rob van der Heijden die loon naar werken kreeg. Voor zoveelste keer maakte hij in de vijftiende min uut van de tweede helft een actie voor een goede voorzet en deze keer was hij op maat voor Max van Alphen, die met een ferme kopstoot bin nenjoeg: 1-1. Audacia drong nog wel aan, maar kreeg toch ook in de gaten dat die stand zo gek nog niet was en deed ook haar uiterste best om niet te verliezen. Uitslagen zondag 5 september 1999 Audacia 1 - Nevelo 11 - 1 Nemelaer 2 - Audacia 23 - 2 Blauw Wit’81 2-Audacia 39-2 Audacia 4 - Berkdijk 42 - 4 Audacia 5 - VOAB 77 - 0 Willem II 5 - Audacia 62 - 3 Audacia 7 - Jong Brabant 83 - 0 Audacia 8 - EDN’56 40 -1 Dames: Audacia 1 - WSJ 12 - 0 Programma zondag 12 september 1999 Nemelaer 1 - Audacia 114.30 Audacia 2-WR 312.00 Audacia 3 - SC ‘t Zand 512.30 VCB 2 - Audacia 412.00 HMW 2 - Audacia 511.30 Audacia 6 - Zouavia 610.00 GSBW 5 - Audacia 710.00 UNA 8 - Audacia 810.00 Voor het eerst in de geschiedenis van ROEF! heeft de honkbal tak het kampioenschap behaald van de regio zuid-oost, welke hen naar het districtsniveau brengt. Zondag 29 augustus was het dan zover, in en tegen de Boxmeerse vereniging Keystone Stealers moesten de mannen van coach Gijs Hooftman en trainer Jan Klomp de strijd om de definitieve eerste plaats gaan strijden. Roef! de nummer 1 tegen de met 1 punt achter staand nummer 2. Alle schijn deed vermoeden dat de Stealers alles uit de kast zouden halen gezien hun voorbereidende batting-practice. De technische staf van de Roeffers (zoals genoemd Gijs, Jan en pitching-trainer Michel Vermeer) hadden hun zaken perfect voorbereid en de spanning was omgezet in concentratie, techniek, snelheid, beheersing maar vooral veel slagkracht. Met maar liefst 0-17 waren het de groene harten van ROEF! die met de hoogste eer gingen strijken. Mede door het goede pitch- ingwerk van Michel Vermeer werpcijfers: 3-4- 1-1 (sl-w-hksl tegen-veldfouten) bracht hij zijn team die dag naar de overwinning. Trainer Jan Klomp verklaarde het behaalde resultaat naar de vernieuwde technieken: “De nieuwe tech nieken hebben hun vruchten afgeworpen, de mannen zullen ze steeds moeten blijven hante ren en verbeteren dan pas zal op districtsniveau meegegaan kunnen worden”. Ook aanvoerder Joost van den Meydenberg was buitengewoon blij met deze prestatie: “We hebben het niet rondbazuint dat we het werden, maar stilletjes zijn we er in gaan geloven dat de prijs voor het grijpen lag, verschillende jongens waar ik nu mee speel heb ik zelf in hun pupillentijd getraind en nu dit kampioenschap. Volgend jaar zullen we er nog een schepje bovenop moeten doen willen we goed meedraaien in de competitie.” Ook de 30 meegereisde support ers uit Moergestel kunnen terug kijken op een wedstrijd die ze nooit meer vergeten. De slagkracht was optimaal gezien de 14 honksla- gen van ROEF! De goed leidende umpire dhr. Kreemers keurde een homerun van Sander Boon af, deze omgezet in een 2 honkslag. Coach Gijs Hooftman roemt zijn mannen: ”Ze hebben er keihard voor getraind en zijn de beste en dus verdienen ze het! Mede door de financiële impuls van hoofdsponsor Sport-en Gezond heidscentrum ’Physique’ Jaap de Groot, Reno- Dames: SC Olympus 2 - Audacia 1 AUDACIA JEUGD Uitslagen pupillen zaterdag 4 september Zouavia 1-Audacia Al9-2 Audacia Bl-Nemelaer 110-1 RKTW 2-Audacia B221-1 Hilvaria 1-AudaciaCl1-3 Audacia Dl-SVG 19-3 Hilvaria 2-Audacia D211-3 Tuldania 1-Audacia El1-4 Helvoirt 2-Audacia E24-3 Audacia E3-Helvoirt 320-1 Tuldania E2-Audacia E43-2 Helvoirt E4-Audacia E50-9 Audacia Fl-Zigo 18-0 Audacia F2-Zigo 23-4 Zigo 3-Audacia 3 Zigo 4-Audacia 4 UNA F6-Audacia F57-2 Programma jeugd zaterdag 11 september Nemelaer-Audacia Al13.15 Hilvaria-Audacia BI13.30 Oisterwijk-Audacia B212.00 Audacia Cl-Hilvaria12.00 Zouavia-Audacia Dl08.45 Audacia D2-Nevelo09.30 Audacia El-Oirschot09.30 Nevelo-Audacia E2'10.00 Hilvaria-Audacia E310.00 Nevelo-Audacia E410.00 Audacia E5-WillemII E309.30 Nemelaer-Audacia F108.45 Audacia F2-SC ‘t Zand10.45 Audacia F3-Nevelo10.45 Beerse Boys-Audacia F410.15 GSBW-Audacia F511.00 I MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1999 PAGINA 10

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 10