MOERGESTEL Intekenen op ’100 Jaar Moergestel in beeld’ vanaf vandaag mogelijk! II* Dans- en Muziek school van start... Kankerbestrijding zoekt collectanten Harmonieuws Nieuwe vakantiebestemming: JVW Moergestel! in beeld Bloembollenactie najaar 1999 Vanaf vandaag is het door middel van bijgaande bon mogelijk om in te tekenen op het prachtige boek dat 1 november a.s. zal verschijnen. Vrijmarkt 1999 l3 I® Ondergetekende tekent in voor het boek ’100 Jaar Moergestel In Beeld’ en wil graag ex. ontvangen. Naam Adres PC/Woonpl. Handtekening Het totaalbedrag van 55,95 p.st.) heb ik inmiddels overge maakt op bankrekeningnr. 13.45.44.463 t.n.v. Buro ’76 te Moergestel onder ver melding van 'Boek 100 Jaar1. (Deze bon invullen en in een met 80 ct. gefrankeerde envelop opsturen naar: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel of op dat adres in de bus stoppen. Telefonische bestellingen kunnen niet worden geaccepteerd. Intekeningen zijn dan pas van toepassing indien het verschuldigde bedrag op bovengenoemde bankrekening is bijgeschreven. Na verschijning wordt bekendgemaakt wanneer u uw bestelde boek(en) kunt afhalen). In november 1999 verschijnt het boek '100 Jaar Moergestel In Beeld’ van de hand van Ad Wolfs Adr.Z. Het boek bestaat uit plm. 200 pagina’s op A4-formaat en bevat 600 foto’s van Moergestel in de afgelopen 100 jaar, voorzien van begeleidende teksten. Het boek wordt genaaid gebonden en voorzien van een harde kaft. De prijs van het boek bedraagt 55,95 per stuk. U kunt d.m.v. deze bon op het boek intekenen waarna uw naam wordt opgenomen in het register achterin het boek. ’100 Jaar Moergestel In Beeld’ wordt slechts éénmalig uitgegeven in een beperkte oplage die wordt vast gesteld na de intekenperiode. Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268 Café ’t Draaibompje is een van de weinige uitspanningen in Moergestel die reeds in de vorige eeuw als herberg bekend stond. In mei 1984 werd het feit herdacht dat de familie Rijnen 100 jaar eigenaar was. Jarenlang was het een gezellig buurtcafé en is het gilde St. Joris er thuis. Maar ook hier stond de tijd niet stil Na enkele verbouwingen is het thans een modem geleid bedrijf dat tot in de verre omtrek bekendheid geniet. (foto collectie Ad Wolfs) Op maandag 30 augustus is de Tilburgse Dans en muziekschool locatie Oisterwijk weer begonnen met het geven van muziek-, dans- en theaterlessen. Naast het geven van lessen, wor den er in het komende schooljaar weer tal van activiteiten georganiseerd om het plezier hebben aan muziek, dans en theater te vergroten en te stimuleren. Als muziekschool zijn we dan ook trots op de vele aanmeldingen van nieuwe leerlingen. Heeft u zich nog niet aangemeld, maar wel interesse in één of meerdere cursussen uit ons aanbod? Vraag dan geheel, vrijblijvend infor matie aan bij de: Tilburgse Dans- en Muziek school Kap. Poellplein 3,5046 GV Tilburg, tel. 535 40 55 ofTilburgse Dans- en muziekschool locatie Oisterwijk, Schoolstraat 3, 5061 XA Oisterwijk, tel. 528 2753. Een greep uit ons aanbod waar een keuze uit kan worden gemaakt: oriëntatielessen voor jeugdigen; instrumentele oriëntatie; spelen met muziek; popschool; diverse vormen van ballet dans; theater; een aanbod van instrumentale lessen. De muziekschool zet haar deuren weer ope nen, laat van zich horen en wij hopen u daar te mogen begroeten! Binnenkort gaat ook de nieuwe bloembollen actie van start. Door heel Moergestel worden een dezer dagen huis aan huis kleurrijke fold ers, inclusief een begeleidende brief, verspreid, leder die deze folder doorbladert zal ongetwi jfeld geïnspireerd worden en visioenen krij gen van een weelderige bloemenpracht in de eigen tuin of op het eigen terras of balkon. Nu denken aan bloeiende tulpen, narcissen en cro- cusjes... in het volgend voorjaar... nota bene in het jaar 2000... in het volgend millennium... Dat lijkt ver weg en zeker nu nog niet aan de orde, maar de tijd gaat snel en als over een tijdje de bloembollen geleverd worden is het inmiddels Ook met twee uurtjes collecteren voor de Nederlandse Kankerbestrijding/Koningin Wilhelmina Fonds (KWF) levert u een bij drage aan de kankerbestrijding in Nederland. Dit jaar wordt gecollecteerd in de week van 6 tot en met 11 september. Het ingezamelde geld gaat naar kankeronderzoek, voorlichting en Hier zit ik dan achter mijn E C, Mijn eerste werkdag achter de rug na de jeugdvakantie- week van Moergestel Mijn Oscar heb ik vol trots laten zien aan mijn collegae en goed in zicht op mijn bureau gezet Dank je wel dames en heren leiding. Ik zit te mijmeren over vorige week. De weers voorspellingen waren niet echt denderend, wat zeg ik, ze waren echt slecht. Zaterdag 14 augus tus waren we al aan het denken over een regen- programma. Slechter dan vorig jaar kon het niet meer worden vonden wij. Maar wat een geluk. De weergoden waren ons goed gezind. Met meer daar dan hier een regenbuitje is de jeugdvakantieweek 1999 weer geslaagd. Maar niet alleen het weer baarde ons zorgen, maar ook het gemis van leiding. Zaterdag avond heeft Gees je nog een aantal mensen moeten bellen om alsjeblieft een groep op zich te nemen zodat de jeugdvakantie week gewoon kon door gaan We hadden de groepen al vergroot, dus meer kinderen bij twee leiders. Waar we bij de kleuters het liefst werken met 6 kinderen op twee leiders en bij de onder- en bovenbouw 10 kinderen op twee leiders moesten we nu werken met zelfs 11 tot 12 kinderen in een kleuter groep, en 15 tot 16 kinderen in de onder- en bovenbouw. Voor sommige van de leiding was het wel een beetje te veel en deze reageerden zich dus af op de zogenaamde klaagmuur (hè Gerard!). Dus dames en heren als u wilt dat de jeugd vakantieweek ook in het jaar 2000 kan door gaan, geef je telefoonnummer dan aan één van ons af zodat we u volgend jaar kunnen bellen. Wat u ook kan doen, is uw vakantie nu te bespre ken in de jeugdvakantieweek. Wij bieden u een echte doe week aan. Wandelen en fietsen in de mooie omgeving van Moergestel, een echte sur vival en een dagtrip naar het wandelbos, de Beekse Bergen of de Tongelreep. Wat dacht u van het culturele, creatief zijn met papier en kar ton, je uitleven met verf, een heuse toneelvoor stelling! U handelsgeest wordt gestimuleerd door de basisschool studenten te begeleiden in hun verkoop technieken. En als klapstuk mag je door de dorpstraten een modeshow lopen en je muzikale uitspattingen ten toon spreiden in de disco. De week wordt afgesloten met een feestje waarbij een kleine evaluatie wordt ge daan. Als herinnering wordt iedereen een aan denken gegeven, elke keer denk je dan weer aan deze schitterende doe vakantie. Twee echtparen hebben bier reeds gebruik van gemaakt. Ad en Lia van Oort en Karin en Goris Janssen. Mis- chien wordt dit een nieuwe trend voor vakantie bestemmingen. Marden Oerlemans, Uitgever PAGINA 7 begeleiding van kankerpatiënten. Motto van de collecte is‘BEDANKT’. Dit jaar bestaat het KWF 50 jaar. Met het collectemotto ‘BE DANKT’ wil het fonds alle collectanten en gevers van de afgelopen 50 jaar bedanken voor hun inzet en royale steun. Wilt u zich als collectant inzetten voor de Nederlandse Kankerbestrijding/KWF, dan kunt u zich aanmelden bij Leo Stein, teL 513 1145 of Annette Donders-Laurenssen, teL 513 3361. Zondag 12 september wordt weer een drukke dag in Moergestel; muziekvereniging Prinses Juliana houdt haar traditionele vrijmarkt Altijd op de 2e zondag in september en nu al voor de 26e maal. Geen experiment meer dus, dat is duidelijk. Vele aanmeldingen van mark tkooplieden en ook van particulieren zijn al binnen. Dat belooft weer een afwisselend aan bod van allerlei artikelen. Alleszins de moeite waard om deze dag hartje Moergestel, het gezel lige St. Jansplein bij de kerk, te bezoeken. Ook de leden van de harmonie “bemannen” enkele kramen om de in de loop van het jaar verza melde of aangeleverde artikelen tegen een vrien delijk prijsje te koop aan te bieden. De opbreng sten van dit alles zijn bedoeld om de hoge kos ten te dekken van aanschaf en onderhoud van instrumenten en uniformen en ter financiering van de kosten van de opleidingen en de huur van repetitieruimten. De vrijmarkt wordt ge houden van ’s morgens 10.00 uur tot ’s middags 16.00 uur. U bent van harte welkom. toch al oktober.... En dat is wel de juiste tijd om bloembollen te zetten. De (jeugd)leden van Muziekvereniging Prinses Juliana zullen zich de komende weken inspannen om in de week vanaf maandag 13 september huis aan huis de bestellijsten weer op te halen om vervolgens vanaf het weekend van 2 oktober de bestelde bollen bij u aan huis af te leveren. In de begelei dende brief wordt de hele gang van zaken over duidelijk uit de doeken gedaan. De hele actie loopt onder het motto: uw tuin opgefleurd, onze kas opgebeurd! De opbrengst is immers voor het goede doel: de verenigingskas voor de financiering van instrumenten, uniformen, opleidingen enz. Weer vragen wij uw aandacht en medewerking. Het zal u dan ook duidelijk zijn dat het echt noodzakelijk is hiervoor geregeld een beroep op u te doen. Gezien het succes van de voorjaarsactie wordt ook nu een goede klandizie verwacht. Hiervoor onze dank. Al jarenlang wist ik van de ’verzamelwoede’ van mijn leeftijdgenoot Ad Wolfs. Vooral zijn verzameling foto’s biedt een imposante terugblik in het verleden van Moergestel. Ontelbare uren heeft Ad gestoken in het bezoeken van families en adressen en zijn onwaarschijnlijke enthousiasme leidde er immer toe dat hij toegang kreeg tot voor iedereen verborgen gebleven familie-archieven. Aldus ontstond een overzicht van ruim 100 jaar Moergestel in al haar facetten. Van vrije tijd tot het arbeidzame leven, van karakteristieke nostalgische gebouwen tot al even karakteristieke ’dorpsfiguren’. Eén opvallend facet sprak mij bij het zien van die schat aan fotomateriaal bijzonder aan: een foto die ik tot dan toe nog nimmer had gezien van mijn eigen vader... ’n Tijd geleden klopte hij bij mij aan met de vraag of ik er iets voor voelde om de uitgifte van een fotoboek mogelijk te maken, liever gezegd ’zijn’ fotoboek. Lang heb ik daar, als recht geaarde Moergestelnaar, niet over hoeven denken. Met veel plezier heb ik Ad’s wens in vervulling laten gaan, wetende dat ik daarmee een kroon kon zetten op’n deel van het veel zijdige levenswerk van mijn dorpsgenoot. Dit boek is niet alleen een felicitatie waard aan zijn adres maar meer nog een welgemeend ’dank-je-wel’ dat hij de moeite heeft genomen om de beelden naar boven te halen die velen nog in hun herinnering hebben. Een stuk Moergestel van onschatbare waarde visueel samengebracht in een prachtig boekwerk. Het streelt ook mijn ijdelheid en idealisme voor ons dorp daaraan mijn medewerking te hebben mogen verlenen. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 1 SEPTEMBER 1999 Dus bespreek snel uw vakantie schriftelijk p.a. Past. Boelaarsstraat 6,5084 GE Biest-Houtakker met naam, adres en leeftijd. Je kunt de vakantie natuurlijk ook bespreken in dagdelen indien u niet een gehele week vakantie wilt nemen. LET WEL, DE KOSTEN ZIJN NIHIL!!!!!!!!! Maar alle gekheid op een stokje, afgelopen week is weer prima verlopen. Natuurlijk waren er din gen die misschien iets beter konden lopen, natuurlijk wilden de kinderen niet altijd doen wat we zouden willen, maar het grootste gedeelte van de tijd hebben we de kinderen van de basisscholen weer een fijne week kunnen geven. Dit hebben we natuurlijk niet alleen kunnen doen hier hadden we jullie hulp ook voor nodig, dus bedankt ook namens de kinderen: Roelie, Suzanne, Conny, Myra, mevr. Van Hogevorst (sorry ik ben uw voornaam ver geten) An ja, Corine, Tamara, Ilse, José, Y vonne, Corry, Maija, Ad, Lia, Martijn, Mark, Margret, Jo, Wilma, Anita, Janine, Linda, Ans, Hennie, Karin, Goris, Maij, Marion, Mirjam, Jeanne, Corine, Riek, Hylke, Wilma, Mark, Pini, Rob, Linda, Jeanet, Sanne, Anouk, Lydia, Carlijn, Sanne, Marlon, Meike, Gemma, Leonie, Nikie, Marlot, Charlotte, Marjolein, Evelien, Bas, Ruud, Frank, Roel, Simone, Marion, Sjoerd, Niels, Linda, Miriam, Loes, Linda, Marieke, Carolijn, Susan, Marleen, Manou, Amanda, Nancy, Carla, Ron, Matthew, Simone, Gerard, Coen, Paul, Rik, Mark, Joris, Jeske, Ingrid, Peter, Bas, Luuk, Frans, Rob, Reinier, Martine, Michaella, Jeroen, Maaike, Tom en Willem. De hulpen Jeroen, Paul, Linda, Lindsey, Saskia, Geke, Rowan, Helene, Toos, Lian. En niet te vergeten ook namens de leiding: Kanoboerderij Mulders, Scouting St. Jan Moergestel, Familie van lersel (voor het gebruik maken van het weiland), Café 't Draaiboompje, Partycentrum Den Boogaard, Nard van de Rijt, Alle gezinnen die medewerking verleenden om onze spellen op maandag en dinsdag te kunnen uitvoeren, dhr. Van Blokvoort (kampterrein), familie Donkers, Martha en Piet Kogels, fam ilie Kennis, Jan van Bree (D.J.), KVW Fatima, Kim de Vries, Kadoshop Broers, Kris van Alphen, bewoners van de Kloosterlaan, EHBO Moergestel, en Leen van Herck als grootste afnemer van de JVW-markt op vrijdag zodat de jeugd van de basisscholen hun spaarcentjes weer zagen groeien. Daarnaast waren er ook lieden die voor ons natje en droogje zorgden: Toon, Jan, Dilia, Riky, Franky, Mieke, Corrie. Natuurlijk zijn we een paar mensen vergeten maar ook voor hen: Dank jullie wel. Dames en Heren wij willen u van harte bedan ken voor deze vermoeiende doch zeer geslaagde Jeugdvakantieweek 1999. Zoals we elk jaar moeten afsluiten: TOT VOLGEND JAAR!!!!! Geesje, Kees, Margriet, Yvonne, Marscha, Marcel, Jurgen, Hein, Frank, Dré, Moniqué en Maureen. I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 7