“Eerst op vakantie en toen ons geld terug.” a.s. Zondag: Kringgildedag ’Auberge De Man’ 6.000ste lid Koninklijk Horeca Nederland Zwemvrijwillig( st)ers gevraagd... H.S.V. ’De Rietvoorn’ ’Duifjes’fabriek krijgt andere bestemming Rabobank Moergestel Raadhuisstraat 9, (013) 513 63 73 V.l.n.r.: Henri Vos, Francoise van Spaendonck en Bob Hollen. (foto Vlaminckx) Met Rabobank Reizen kunt u alle kanten op. in Lanaken en de Hoogte Heerlijkheid in Middelharnis staat er achter het fornuis. Hij droomde al vroeg van een eigen bedrijf. Vrien din Francoise van Spaendonck heeft haar oplei ding gevolgd op de Middelbare Hotelschool in Turnhout en is de gastvrouw van dit eta blissement. Beide jonge mensen gaan er met fris se moed tegenaan. wel erg gezellig waar het goed toeven is en waar eenieder zich ook thuis voelt. Zelfs is in het interieur gebruik gemaakt van oude deuren en balken van het gebouw om de bar en de tafels te maken en het 'ouderwetse vakwerkte laten uitstralen. De keuken is geheel nieuw, onderkel- derd en ingericht naar de eisen des tijds. Men kan een 50-tal gasten tegelijk ontvangen voor lunch of diner vanaf 11.00 uur behalve op de wekelijkse rustdag woensdag. Rabobank ALGEMEEN BELANG De vakantie zit er op! We hopen, dat U weer veel energie heeft kunnen opdoen om “er weer tegen aan te gaan”. Op maandag 6 september komt de fractie van Algemeen Belang om 19.30 uur bijeen in kamer 8 van het Raadhuis aan De Lind. Dan worden de diverse commissievergaderin gen voorbereid. Als U even wilt binnenwippen om mee te praten over politieke items, dan bent U van harte welkom. De koffie staat klaar. Er is een lift aanwezig. U vindt ons op de boven ste verdieping. Wilt U toch Uw inbreng hebben, maar bent U die avond verhinderd, dan kunt U te allen tijde contact opnemen met Noud Smits (tel. 513 1694), Ferry Pörtzgen (tel. 521 7217), Hans Denissen (tel. 513 1836), Daniëlla Hulskes (tel. 528 5795) of Arnold van Beekho ven (tel. 521 7032). Graag tot ziens en/of horens. “Moergestels Manneke” De naam van het Café Restaurant is natuurlijk afkomstig van de legendarische Goris Janssen die in de volksmond “De Man” werd genoemd. In het café gedeelte kan men dan ook een ambachtelijk gestookte zéér oude genever bestellen die voortaan als “Moergestels Manne ke” een eigen leven gaat leiden. Ook kan men een mooi klein flesje kopen wat als geschenk kan dienen. Officiële opening. Op vrijdag 3 september a.s. zullen Mevrouw A.A.M. Molkenboer en de Heer A.J.G. Janssen om 18.30 uur de opening verrichten. Men is er dan van harte welkom tot 20.30 uur. Hb Voor elk wat wils Vanaf 17.00 uur kan men gebruik maken van de grote menukaart. Maar vanaf ’s-middags kan reeds, met een knipoog naar wat oudere gas ten of toevallige passanten, gebruik worden gemaakt van dagelijks variërende dagschotels van 22.=. Bereid met doorgaans dagverse producten die hoofdzakelijk uit het dorp wor den betrokken. Men kan dus wat minder uit gebreid buiten de deur gaan eten voor een aan vaardbare prijs of een wat kleinere beurs. De kaart bevat dus verrassende menu 's tegen be taalbare prijzen en wij kunnen U aanbevelen om daar eens van te gaan genieten en tien tegen een dat U er nog meer zult terugkomen. Gezellige sfeer Aannemersbedrijf Gebr. Janssen heeft van het vroegere “secretariaatshuis” pal naast de kerk, wat gebouwd werd in 1665, na een grondige ver bouwing en uitbreiding een prachtige, sobere - maar niettemin echt nostalgische horeca gele genheid gemaakt. Geen duur interieur maar Voor hulp bij het zwemmen voor meervoudig gehandicapten worden zwemvrijwilligers gevraagd. Het betreft hier ’n dankbare bezig heid op Converge in Breda. Vrijwilligers worden gezocht voor alle dagdelen van de week. Vervoer naar en van Breda kan gere geld worden. Wilt u ’n paar uurtjes ontspannend bezig zijn met heel dankbare kinderen informeer dan eens bij Dinette Kerkhof, tel. 513 6666. Gilde St. Sebastiaan en Barbara organiseert op zondag 5 september een groots opgezette Kringgildedag waarbij de 40 aangesloten Gilden van de “Kring Kwartier van Oirschot”, acte de presence zullen geven, maar waar ook 6 Gilden uit de Kringen “Kempenland”, “Maasland”, “Baronie-Markiezaat”, en ook het zustergilde St.Sebastiaan uit Zandhoven België aanwezig zullen zijn. Deze, samen 47 Gilden, zullen ongeveer 1500 Gildenbroeders en -zusters naar Moergestel afvaardigen om deel te nemen aan de wedstrij den op de terreinen aan de Akkerweg (T31). Voorafgegaan aan deze wedstrijden zal ’s mor gens om 9.30 een H. Mis worden opgedragen, voorgegaan door Pastor H. van den Broek. Bij deze mis is niet alleen het Gilde St. Sebas tiaan en Barbara aanwezig maar ook de Gilden St. Joris en St. Catharina uit Moergestel. De aan wezigheid van alle Keizers, Koningen en Hoofdmannen van alle 47 Gilden zal van deze Mis een zeer kleurrijk schouwspel maken. Om 13.00 begint de optocht van de 47 Gilden door Moergestel. Deze wordt voorafgegaan door Muziekvereniging Prinses Juliana. Om 14.30 zal de massale opmars plaatsvinden, waarbij de vendeliers, tamboers, bazuinblazers, Koningen en Hoofdmannen van alle Gilden op het optochtterrein opgesteld zullen staan. Daarna zullen de diverse wedstrijden beginnen. De organisatoren melden nog dat de aan- woners van de optochtroute er rekening mee moeten houden dat hun straten tijdelijk moeilijk bereikbaar zullen zijn. De optochtroute is als volgt: vertrokken wordt vanaf het feestterrein aan de T31 vanwaar wordt overgestoken naar de Oisterwijkseweg; vervolgens Rootven, Raadhuisstraat, Kloos- terlaan, De Aanstede, Industrieweg en weer terug naar het feestterrein. De optocht vertrek om 13.00 uur. Op zondag 5 september wordt op de Zandput een koppelwedstrijd gehouden. De wedstrijd begint om 08.30 uur. Er wordt gevist tot 12 uur. Bij dit concours is het aas vrij, dus er mag gevist worden met muggen larven. Opgave bij de bekende personen: Jan Rokver 513 3122 of Hans van Esch 0499-571 189. (Vervolg van voorpagina) bedrijven. Opslag - en parkeerruimte zijn bij een dergelijke opzet onontbeerlijk maar mogelijkhe den voor een mogelijke gezamenlijke admini stratie zijn ook te realiseren. Indelingen Zodra de koop definitief is zal een architect opdracht krijgen om verbouwingen en aan passingen voor te stellen zodat toekomstige huurders en natuurlijk ook de eigenaren er graag hun activiteiten in gaan ontwikkelen. Deelnemers kunnen zelfs inspraak krijgen om reële wensen kenbaar te maken en uitgevoerd te zien. Aan aanpassingen van het front wordt zelfs ook nog gedacht want het moet straks een perfect ogend bedrijfspand worden wat tevens het visitekaartje van de gebruikers moet zijn. Belangstelling De inkt van het voorlopig koopcontract was nog maar nauwelijks droog of er was al belangstel ling van eventuele gegadigden. Iedereen die interesse heeft kan zich dan ook in verbinding stellen met telefoon 513 37 48 (Mobiel: 06 - 53 32 71 21) voor vrijblijvende inlichtingen. Wij van ’Moergestel-Nieuws’ feliciteren de beide ondernemers met dit initiatief en wensen hen veel succes. Hb Mijlpaal bereikt Bob Hollern was blij met het nieuwe lid en zeker omdat de mijlpaal van 6.000 leden was bereikt in de groei van de grootste sector van Koninklijk Horeca Nederland. Ook jonge men sen zijn welkom bij de branche organisatie en vooral als zij actief deelnemen en zodoende de branche op een hoger pijl brengen. Aan Henri Vos en Francoise van Spaendonck werd de oorkonde, de bloemen en het Horeca schild uitgereikt wat mettertijd in hun bedrijf een plaatsje aan een van de muren zal krijgen. Henri Vos heeft na zijn opleiding op de school voor Comsumptieve Beroepen in Eindhoven de nodige ervaring opgedaan bij de Hoefslag in Helmond, Romanti i e Hotel La Butte au Bois Van de 17.000 leden die Koninklijk Horeca Nederland kent zijn er nu 6.000 lid van de Sector Restaurants. Toevallig is dit het sinds 15 juli jl. geopende Restaurant “Auberge De Man” aan het St. Jansplein en gevestigd in het oudste Moergestelse pand. Dit was voor het Koninklijk Verbond van Ondernemers in het Horeca- en Aanverwante bedrijf reden om Vice-voorzitter Bob Hollem en Secormanager Restaurants Harm Heeres naar Moergestel te doen afreizen om de nieuwe jonge ondernemers te feliciteren en tevens het gratis lidmaatschap tot 1 januari 2001 aan te bieden. te I PAGINA 5 Haal de nieuwste vakantiegidsen bij uw reizenverkopende Rabobank en u heeft meer om u op te verheugen. Zoals het Vakantie VoorPretPakket, dat u meteen al lekker in de stemming brengt. Het ligt gratis voor u klaar en bevat onder andere een prijsvraag waarmee u uw volledige reissom kunt terugwinnen. Tot een maximum van f 4.000! Dus heeft u de komende winter zin in zon of sneeuw, stap dan snel binnen bij uw reizenverkopende Rabobank voor de gidsen en uw gratis Vakantie VoorPretPakket. Reizen HEUKELOM - MOERGESTEL - OISTERWIJK MOERGESTEL-NIEUWS’- WOENSDAG 1 SEPTEMBER 1999

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 5