(Jemeente'/h formatie |J bezoekadres: De Lind 44, Oisterwijk, tel. (013) 529 13 11 Audac^^JS|X nieuws Wonen in Oisterwijk in de 21e eeuw Oisterwijkse en Moergestelse bedrijven op de Bedrijven Kontakt Dagen Aan alle sportievelingen in Moergestel en omstreken Spreekuren B en W ZVV Onder Ons Sportinstuif .12.30 Symposium donderdag 2 september B. en W.-besluiten Burgemeester en wethouders hebben in de ver gadering van 24 augustus jl. onder meer de vol gende besluiten genomen: Molen Moergestel Besloten is om onderhoudswerk uit te laten voeren aan de molen in Moergestel. Bezinkbassin Voor de aanleg van een tijdelijk bergbezink- bassin tussen de Bosstraat en de Reusel in Moergestel zal de raad om geld worden ge vraagd. Wet milieubeheer Tweede lustrum! Sinds 1989 is Oisterwijk en tegenwoordig ook Moergestel, tijdens de Bedrijven Kontakt Dagen vertegenwoordigd in de zogenaamde Oister wijkse Straat, al zo’n 10 jaar dus. Een hechte groep zelfstandige ondernemers uit Oisterwijk nam reeds een aantal jaren deel aan de Bedrijven Kontakt Dagen. Zij waren het erover eens dat ze de goede contacten onder ling konden gebruiken. Onder het motto: ’Samen sta je sterk, is het idee voor de Oister wijkse Straat naar voren gekomen. Het eerste jaar deden er 7 deelnemers mee. Door de jaren heen is de deelname aan de Oisterwijkse Straat flink gegroeid. Op woensdag 15 en donderdag 16 sep tember zijn de Bedrijven Kontakt Dagen in het Sportcentrum Pellikaan aan de Rueckertbaan in Tilburg een nieuwe lokatie dus. Veel Oisterwijkse en Moergestelse on dernemingen zullen er vertegenwoor digd zijn. Ook Ondernemend Moergestel en OV De Toestroom presenteren zich daar. De volgende vergaderingen staan op het pro gramma: In Moergestel Op maandag 14 juni is er van 16.30-17.00 uur spreekuur: wethouder Hora. In Oisterwijk Op dinsdag 15 juni is er spreekuur in het Gemeentekantoor in Oisterwijk van 11.00- 12.00 uur: burgemeester Kortmann, wethou ders van den Bosch, Hora, Rakhorst en Dep- mann. 1-8 12-0 0-11 8-3 0-14 5-2 8-0 3-8 Werk aan Heuvelstraat en Vinkenberg begonnen Maandag is begonnen met de reconstructie van de rijbaan en de aanleg van fietspaden langs Heuvelstraat en Vinkenberg. Het werk wordt uitgevoerd door Aannemersbedrij Piasmans b.v. uit Diessen’. In de eerste fase wordt het deel langs het Wilhelminakanaal en de Serven-nen- straat onder handen genomen. Zodra de exacte planning bekend is wordt u daarover geïn formeerd. Wie meer wil weten over de uitvoe ring kan contact opnemen met de toezicht houder de heer Jaap de Vrij die op werkdagen tussen half een en een uur bereikbaar is in de directiekeet aan de Heuveldwarsstraat in Moergestel (tel. 513 3994). Voor gemeentelijke zaken kunt u contact opnemen met projectlei der Albert van Dijen, tel. 529 1285. Commissies vergaderen op 7, 8 en 9 september De maandelijkse commissievergaderingen wor den gehouden op dinsdag 7 woensdag 8 en op donderdag 9 september a.s. Die vergaderingen zijn openbaar. Dat betekent dat u kunt komen luisteren. U bent van harte welkom. Alle vergaderingen worden gehouden in het Raadhuis aan De Lind 56 in Oisterwijk. Tijdens de vergaderingen van de commissies kunt u gebruik maken van het spreekrecht. Dat betekent dat u uw mening kunt geven over de onderwerpen die behandeld worden. U hoeft zich voor dat spreekrecht niet tevoren te melden. Bouwvergunningen/meldingen Ben je tussen de 25 en 50 jaar jong en bruis je nog van de energie dan kun je die kwijt bij vol leybalvereniging V.C. Blok (voorheen Free Liver). Wij zijn namelijk op zoek naar nieuwe leden die onze club kunnen versterken. Wij spelen, van september tot en met mei, elke dinsdagavond van 21.00 tot 22.30 uur in Sporthal Stokeind in Moergestel. Heb je inter esse, pak de telefoon en bel voor 6 september naar Marij Schoenmakers 513 2028 of kom op dins dagavond een keer een kijkje nemen. Tot ziens bij V.C. Blok. ZW Onderons is een zaalvoetbalteam, dat bestaat uit leden van ongeveer 20 tot 40 jaar. Elke vrijdagavond vanaf 27 augustus tot eind april, spelen wij van 22.00 tot 23.00 uur een onder linge partij fanatiek voetbal. In verband met ‘t stoppen van een aantal leden door diverse omstandigheden (o.a. werk), kun nen wij nog enkele nieuwe leden gebruiken. Ben jij hierin geïnteresseerd, en wil jij hier iets meer over weten, bel dan naar Rob van Gerven. Tel. 513 3932. COMMISSIE ALGEMENE BESTUURSZAKEN Op dinsdag 7 september vergadert de com missie Algemene Bestuurszaken om 20.00 uur in de Raadzaal van het Raadhuis. COMMISSIE WELZIJN Deze commissie vergadert op woensdag 8 sep tember a.s. om 20.00 uur in de Raadszaal in het Raadhuis. COMMISSIE OPENBARE RUIMTE Deze commissievergadering is op woensdag 8 september a.s. om 20.00 uur in de burgerzaal van het Raadhuis. Op de agenda o.a. het raadsvoorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten beho eve van het kwaliteitsonderhoud aan de rijbaan, het invoeren van een 60 km/uur en het aan leggen van een parkeerterrein in de Zandstraat. Raadsvoorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van het uitvoeren van diverse projecten openbare verlichten. Raadsvoorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanleg van een tijdelijk bergbezinkbassin tussen de Bosstraat en de Reusel in de kern Moergestel. Agendapunten ter kennisneming: Instemming van het Waterschap De Dommel en de provin cie Noord Brabant met het Gemeentelijk Rioleringsplan; notitie fietsenstalling station; Overzicht van verleende ontheffingen m.b.t. de Van Tienhovenlaan. COMMISSIE ECONOMISCHE ZAKEN en SPORT De commissie Economische Zaken en sport vergadert op 9 september a.s. in de burgerzaal van het raadhuis om 20.00 uur. Op de agenda o.a. het voorstel nieuwe regeling voor jeugdsubsidiëring (raadsvoorstel) Voorstel inzake parkeerterrein Audacia COMMISSIE RUIMTELIJKE ORDENING De commissie Ruimtelijke Ordening vergadert op donderdag 9 september a.s. om 20.00 uur in de raadszaal van het Raadhuis. Woensdag 1 september gaan we weer sporten van 08.45 tot 09.45 uur. Nieuwe leden, dames en heren 55zijn van harte welkom. Wij hebben een gezellige groep. Kom eens kijken of meedoen in sporthal Stokeind. Contactpers.: Ria op ‘t Hoog, tel. 513 3108, Piet Rijnen, tel. 513 3137. Dit najaar behandelt de gemeenteraad van Oisterwijk de nota ’Wonen in Oisterwijk’. In deze nota wordt het volkshuisvestingsbeleid van de gemeente voor de komende jaren vast gelegd. De nota signaleert een groot tekort aan huisvesting in Oisterwijk. Met name de starters op de woningmarkt en senioren hebben grote moeite met het vinden van passende woon ruimte. Een van de factoren die hierbij een rol spelen is de afnemende nieuwbouw. Voor de Huurdersraad Oisterwijk is het ver schijnen van de nota aanleiding om stil te staan bij het volkshuisvestingsvraagstuk in de ge meente Oisterwijk. Verschillende sprekers zijn uitgenodigd om hun visie te geven op het lokale huisves- tingsvraagstuk. Vertegenwoordigers van de Neder-landse Woonbond en Provincie Noord- Brabant zullen vanuit een breder perspec tief naar de lokale huisvestingsproblematiek kijken. De directeur van de woningstichting en de wethouder volkshuisvesting van de gemeente Oisterwijk zullen hun visie geven vanuit een gedegen kennis van de lokale situatie. De Huurdersraad hoopt met dit symposium een bijdrage te leveren aan de discussie over het toekomstig volkshuisvestingsbeleid in de ge meente Oisterwijk. Het symposium is bedoeld voor huurders van Woningstichting Sint Joseph, voor organisaties die betrokken zijn bij de plaatselijke volk shuisvesting, vertegenwoordigers van politieke partijen (leden van de gemeenteraad en van de commissies) en andere belangstellenden. Voor nadere informatie kunt u contact opne men met de heer P van den Biggelaar, sec retaris van de Huurdersraad (tel. 521 6381). Opening De opening van de Oisterwijkse Straat zal zijn op woensdag 15 september op een nog nader te bepalen tijdstip, en zal een ludiek karakter hebben. Geheel in de stijl van de aankleding van de Oisterwijksestraat zal ook deze opening zijn die verricht wordt door wethouder J. Rakhorst. Zondag thuis tegen Nevelo Die competitie wordt zondag geopend met een thuiswedstrijd tegen Nevelo, waartegen vorig seizoen tweemaal vlot werd gewonnen. Er is echter al jaren sprake van grote grilligheid in het competitieverloop in de vierde klasse E en er zijn geen tekenen dat dit in het nieuwe seizoen anders zou zijn. Uitslagen zondag 29 augustus 1999 (Beker) Audacia 1 - Spoordonkse Boys 12 -1 Uno Animo 2 - Audacia 21 - 0 Programma zondag 5 september 1999 Audacia 1 - Nevelo 114.30 Nemelaer 2 - Audacia 212.00 Blauw Wit’81 2 - Audacia 314.30 Audacia 4 - Berkdijk 410.00 Audacia 5 - VOAB 712.30 Willem II 5 - Audacia 610.00 Audacia 7 - Jong Brabant 810.00 Audacia 8 - EDN’56 410.00 Dames Audacia 1 - WSJ 1 Audacia haalt volgende ronde Audacia - Spoordonkse Boys2 -1 Met nog een wedstrijd te gaan (gisteren ge speeld) in de poule is Audacia al zeker van ver dere deelname aan het bekertoernooi. In the orie kon Spoordonk in punten nog wel gelijk komen, maar dan zou het onderlinge resultaat tellen. Daarmee is meteen het belang van de wedstrijd Audacia - Spoordonkse Boys aange toond. Met name Audacia heeft in het recente verleden ondervonden hoe leuk het kan zijn om verder te komen. Neem daarbij dat Spoordonk ook in de competitie wordt ontmoet, dan kunt u begrijpen, dat er sprake was van een bloed- serieuse wedstrijd. Audacia ging voortvarend van start en reeds in de tweede minuut wist de nieuwe spits Patrick Marcelis het doel te vinden: 1 - 0 en ontwikkelde een dermate overwicht, dat het eigenlijk gewoon wachten was op het tweede doelpunt, waarmee dan de weerstand van de Boys gebroken zou zijn. Maar dat doelpunt viel niet en gaf de gasten gelegenheid om in de wedstrijd te komen, zodanig zelfs dat op slag van rust na een goed opgezette aanval John Roefs de 1 - 1 kon bin nenschuiven. In de tweede helft waren de ploegen aan elka ar gewaagd met het meeste balbezit voor de Boys, maar grotere doeldreigingen door Auda cia. Nadat langs de kant trainer Theo v.d. Boo gaard Frans Tekath weer eens had gewezen op zijn taak als diepe spits na een omzetting in het elftal (Patrick Marcelis werd naar de middellinie gehaald na de wissel Oscar van Alphen voor Erik Schellekens), werd Frans in de dertigste min uut gelanceerd en met een leep stiftballet je ver schalkte hij via binnenkant paal de keeper, die de bal duidelijk achter de lijn stopte: 2 - 1. Al met al een verdiende overwinning, maar gelukkig ook een grote waarschuwing dat het weer knokken zal zijn om de punten in de com petitie. -■* Doel Oisterwijkse Straat In de loop van de jaren hebben tientallen ondernemers uit Oisterwijk aan dit initiatief deelgenomen. De Oisterwijkse Straat bundelt de krachten door een gezamenlijke presentatie tijdens de beurs, om zo onder meer de onderlinge bedri- jfscontacten van de Oisterwijkse, Moergestelse en Heukelomse ondernemers te bevorderen en het bedrijfsleven op een goede manier te pre senteren. Deelnemers 1999 Dit jaar is het aantal deelnemers gestegen naar 22. De ondernemers die dit jaar deelnemen zijn: Alfa Nova Standbouw bv - Arvo Tech - Becx tuinmachines/gereedschappen - Bergon onge- diertebestrijding - Body Cover bv - Drukkerij van den Boogaard bv - Compuwinkel - Van Dal Kunststoffen bv- Inpetto- Gemeente Oisterwijk- Bloemsierkunst Geurt Stellaard - Partyvilla De Gulle Ark - De Jonge Hertog - Ondernemend Moergestel - Speedliner Snel- transport bv - Teurlings Electrotechniek bv - Ondernemersvereniging De Toestroom - Touw Kantoorsystemen - Vogels Fietssport - Witlox Informatiseringsdiensten - Z-print. PROGRAMMA 19.00 uur Ontvangst met koffie of thee 19.30 uur Opening De voorzitter van de Huurdersraad, de heer C. M. J. van Elderen, opent het symposium en geeft daarna het woord aan de heer mr. C. W E H. van de Muijsenbergh, dagvoorzitter van het symposium 19.40 uur Lokaal volkshuisvestingsbeleid Inlei ding door de heer R. R. J. Hora, wethouder volkshuisvesting van de gemeente Oisterwijk 20.00 uur Knelpunten in de lokale volkshuis vesting, gezien door de bril van de woning stichting Inleiding door de heer drs. J. C. M. Hulsbosch, directeur-bestuurder van Woningstichting Sint Joseph 20.20 uur Provinciale visie op het wonen in Oisterwijk Inleiding door de heer drs. J. van der Stoep, hoofd afdeling Stedelijk Gebied van de dienst Ruimte, Economie en Welzijn van de Provincie Noord-Brabant 20.40 uur Wonen in de 20e eeuw, de visie van de Nederlandse Woonbond Inleiding door mevrouw M. van lersel, con sulent regiokantoor Zuid van de Nederlandse Woonbond 21.00 uur PAUZE 21.20 uur Discussie van de zaal met de inlei ders 22.00 uur Afsluiting door de voorzitter AUDACIA JEUGD Programma Jeugd zaterdag 4 september Zouavia 1-Audacia Al13.15 Audacia Bl-Nemelaer 113.30 Hilvaria 1-Audacia Cl12.00 RKTW 2-Audacia B213.30 Audacia Dl-SVG 109.30 Hilvaria 2-Audacia D208.45 Tuldania 1-Audacia El10.15 Helvoirt 2-Audacia E208.30 Audacia E3-Helvoirt 309.30 Tuldania E2-Audacia E410.15 Helvoirt E4-Audacia E508.30 Audacia Fl-Zigo 110.45 Audacia F2-Zigo 210.45 Zigo 3-Audacia 310.00 Zigo 4-Audacia 410.00 UNA F6-Audacia F508.15 Uitslagen pupillen zaterdag 28 augustus Riel-Audacia Dl Audacia D2-Spoord.Boys Oisterwijk-Audacia El Audacia E2-Zigo Zigo-Audacia E4 Zigo-Audacia E5 Helvoirt-Audacia F1 Audacia F2-Helvoirt Audacia F4-Tuldania Helvoirt-Audacia F5 Beluit detailhandel en ambachtsbedrijven - B.J. Evers montage- en onderhoudsbedrijf, Schoolstraat 50d, 5066 EE Moergestel. 1-0 14-1 MOERGESTEL-NIEUWS’- WOENSDAG 1 SEPTEMBER 1999 VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN Bouwvergunning is verleend voor: - het verbouwen van de woning Tilburgseweg 11; - het verbouwen en uitbreiden van de woning Doesen 1. PAGINA 11 WK«-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 11