III it lil -zcouting ’’ROEF y Bevernieuws Opgeven familiesoftbaltoernooi GEMEENTE BELANGEN PV ’Over Berg en Dal’ Verenigingsuitslag van de wedvlucht gehouden op 21 augustus 1999 vanuit St. Ghislain over een afstand van 156 km. Aan deze wedvlucht namen 59 oude duiven deel. Ze werden gelost om 9.25 uur bij een temperatuur van 19 garden, met noordwestenwind 3. 50-Jarige Zonnebloem Heidewandeling met het IVN Oisterwijk Uitslag ballonnenwedstrijd peanutdag Batavus Bl trialteam komt naar Oisterwijk Sportvereniging Hebt u de intekenbon van pagina 7 al ingevuld? De politiek komt weer ’in actie’ Zondag 22 augustus jl., tijdens het tiende Pareltoemooi van de Petanque Club Oisterwijk, werden onze plaatselijke politici voor het eerst na de zomervakantie weer met elkaar gecon fronteerd. Deze sportieve bijeenkomst was voor het CDA zeer succesvol. Guus Bertens en Ad de Rooy waren de winnaars van het jaarlijkse jeu de boules toernooi voor politieke partijen. Guus en Ad: Proficiat. ROEF HANDBAL Uitslagen MJC GHV-Roef 1-19; GJC Roef-Were Di 1-4; MJB Roef-Desk 15-8; DJA Elshout-Roefl 2- 13; HJA Roef-Taxandria 9-19; HES Roef-Desk 14-14 Programma 5 september 11.50 uur MJB Dongen-Roef 11.00 uur DJA Roef-Havedo 12.10 uur HES Roef-Blauwwit 11.50 uur HJA Were Di-Roef 3-4- september, Jeugdweekend-Reis door de tijd. HANDBAL IS ALTIJD RAAK!!! MOERGESTEL WZZ' Bij deze sport wordt met een mountainbike over een reeks van obstakels gereden. Dit vereist grote sprongen met de fiets, balanceren op smalle richels en schijnbaar onmogelijke ma noeuvres. Vanuit stilstand springt men meters ver en wel een meter hoog. Men kan minuten lang stilstaan op één wiel en op deze manier rijdt men over rotsblokken, trappen, tafels en oude auto’s. In de trialsport is het van belang dat er zo min mogelijk strafpunten worden vergaard en de non-stop binnen de tijdlimiet wordt voltooid. Dit betekent dat de voeten niet de grond mogen raken en de ronder niet van zijn fiets moet vallen. In Nederland wordt de trialtop gevormd door het Be One Trial Team met onder meer Nederlands kampioen Patrick Smit. Patrick mag zich tevens tot de top 20 van de wereld reke nen. Naast deelname aan internationale trialwed- strijden verzorgt het Be One Trial Team demon straties van de trialsport. Hierbij wordt op spec taculaire wijze een show gegeven van de (on)mogelijkheden met de mountainbike. Met een paar sprongen staat de fietser op twee meter hoogte. Uiteraard kunt u ook zelf eens een rondje fietsen op zo’n trialbike. a.s. Zondag 5 september tijdens de modedag worden er dergelijke shows opgevoerd bij Profile Schepens in Oisterwijk, Kerkstraat 21. Onder andere Patrick Smit zal hier zijn kwaliteiten ten toon spreiden. U bent van harte welkom van 11.00 tot ca. 17.00 uur. Uitslagen: Th. Colsen 1-2-3-4-5-9-11 (16 mee). L. Kennes 6-8-12 (19 mee) M. van de Wiel 7-10-15 (7 mee) L van den Branden 13 (4 mee) L. van Boxtel 14 (12 mee) Team 1 totaal 31 pnt., team 2 totaal 28 pnt., team 3 totaal 19 pnt. Verenigingsuitslag van de jonge duiven, wed vlucht gehouden op 21 augustus 1999 ook vanu it St. Ghislain over en afstand van 156 km. Aan deze wedvlucht namen 78 jonge duiven deel. Ze werden gelost om 9.25 uur bij een temper atuur van 19 graden, met noordwestenwind 3. Uitslagen: M. van de Wiel 1-2-8-9-11-13-18 (18 mee) Th. Colsen 3-4-5-6-15-20 (14 mee) L. Kennes 7-12-14-19 (20 mee) A. van Hul ten 10-16-17 (10 mee) Team 1 totaal 32 pnt., team 2 totaal 29 pnt., team 3 totaal 19 pnt. Omdat de Zonnebloem dit jaar 50 jaar bestaat gaan we in Moergestel een extra feestelijke middag organis eren voor alle hulpbeho evende ouderen, zieken en gehandicapten. Ook de bewoners van de Reuselhof zijn van harte welkom. Deze middag vindt plaats in de zaal van het Draaiboompje, Hild 1. Op donderdag 16 sept. a.s. van 13.30u tot ±17.00u. De brabantse zanger Nico van de Weetering zal proberen met gezellige liedjes de stemming er in te brengen. Er is ook bingo en een Zonne- bloemballonnenwedstri j d. Deze middag is geheel gratis. Maar U moet zich wel opgeven. Vóór 11 september bij een van de volgende adressen: Lies de Laat, tel. 513 3251, Joke van Beers, tel. 513 2368, Mia van de Laak, tel. 513 3717 en Corry van de Loo, tel. 513 1492. Als U zelf geen vervoer hebt moet U dit even melden als U zich opgeeft. De medewerkers van de Zonnebloem kunnen U dan eventueel komen ophalen. Zondag 5 september om 14.00 uur. Tot in de vorige eeuw was een groot deel van Brabant, van Antwerpen tot Boxmeer, met hei develden bedekt Daar is nu niet veel meer van over: de meeste heide is in de eerste helft van deze eeuw ontgonnen. Gelukkig hebben organ isaties zoals Natuurmonumenten en Brabants Landschap er voor gezorgd dat een aantal hei develden bewaard zijn gebleven. In tegenstelling tot wat veel mensen denken zijn het half-natu- urlijke landschappen, ze zijn in het verleden ontstaan door toedoen van de mens: Massale boskap en platbranden van het bos voor de akkerbouw en overbeweiding hebben toen de toch al niet zo vruchtbare zandgrond dusdanig uitgeput dat er alleen nog maar hei wilde groeien. De heidevelden waren ook een onmis baar onderdeel van de landbouw: schapen, maar ook koeien werden er op geweid en samen met de mest werden de heideplaggen gebruikt op de akkers. Zo bleef de hei extreem voedse- larm. Na de introductie van de kunstmest ver loren de heidevelden hun betekenis. Milieuinvloeden en beheer deden in de tweede helft van onze eeuw de rest. Vooral in Brabant vergraste de hei in snel tempo. Een van de belangrijkste Nederlandse heidevelden is het doel van onze wandeling: de Kampina. De beheersmaatregelen van de laatste jaren hebben er voor een duidelijk herstel gezorgd en we kunnen nu weer genieten van zijn paarse pracht. Er is gekozen voor een korte en een lange wan deling. Op de korte wandeling zal meer wor den ingegaan op de typische planten en insecten van de heide. Startplaats is het einde van de verharde Post- hoomweg in Oisterwijk. HONK-SOFT-PEANUTBAL Uitslagen: HB-asp Mulo - Roef12-9 en 7-5 HB-pup Roef - Mulo5-17 SB-asp Roef - Ducks12-17 en 7-12 SB1 Mulo - Roef.2-9 en 6-3 BB1 Stealers - Roef.0-17 De heren van honkbal 1 zijn met een schit terende overwinning van Stealers de tweede in de poule, kampioen geworden van regio zuid oost. Door deze overwinning promoveren ze naar district Zuid (Limburg, Noord-brabant, Zeeland en een gedeelte van Zuid-Holland. We wensen ze van harte proficiat. Wedstrijden volgende week: Zaterdag 4 sept 10.30u hb pup-Nuenen 1 l.OOu peanuts driekamp thuis 10.30u Starlights-Sb asp 17.00u Hb 2- Cheetahs 2 17.00u Sb I-Knuppelaars (dubbel) Zondag 5 sept 1 l.OOu Sb 2-Starlights 14.00 u Hbl-Gemert GROOTFRACTIEBERAAD OP MAANDAG 6 SEPTEMBER A.S. Het eerstvolgende grootfractieberaad zal wor den gehouden op maandagavond 6 september a.s. van 20.30 - 22.00 uur, dit keer in de Raadszaal van het Raadhuis. Leden, sympathisanten en geïnteresseerden zijn van harte welkom op deze bijeenkomst tij dens welke gezamenlijk kan worden gedis cussieerd over belangrijke agenda-punten van de e.v. commissie- en raadsvergadering t.w. - het voorstel tot het instemmen met de nieuwe regeling voor jeugdsportsubsidiëring - het invoeren van een 60 km/uur-zone in het buitengebied Tevens zullen wij van gedachten wisselen over zaken die besproken werden tijdens het op 2 sep tember a.s. in de Kunstkring (aanvang 19:00 uur) te houden symposium “Wonen in Oister wijk in de 21e eeuw”. Nadere informatie omtrent bovengenoemde onderwerpen zijn beschikbaar bij de afdeling Voorlichting in het gemeentehuis en in de bib liotheken te Oisterwijk en Moergestel. Tijdens het grootfractieberaad bestaat de mogelijkheid eigen onderwerpen in te brengen. Voor vragen en/of suggesties betreffende dit te houden grootfractieberaad kunt u contact opnemen met Ad Mutsaers (513 2392) en/of Christien Reusken-Wijne (528 3060) resp. voorzitter en secretaris van de fractie. De tweede zondag in oktober en wel op zondag 10 oktober, wordt weer als afsluiting van het seizoen ons familiefsoftbaltoernooi gehouden. Na jaren van goed weer ging het vorig jaar mis. De regen was de grote spelbreker, hierdoor misten de 25 teams die vorig jaar waren inge schreven een gezellige dag. Dit jaar kan iedereen zich weer inschrijven met een team, we spelen in drie niveaus. De beginners, de half gevorderden en de gevorder den. Een team bestaat uit minimaal 9 spelers, vrienden, kennissen, collega’s, buren, het maakt niet uit. De gezelligheid en sportiviteit staan voorop. Wil je meedoen met een team, geef je dan op vóór 25 september bij Annie Hekker: 513 2932. “DE BESTE KIJK OP ELKE WIJK’’ Op maandag 6 september komt de fractie van Gemeente Belangen bijeen voor de voorberei dingen van de komende commissievergaderin gen. Tijdens deze vergadering zullen de agen da 's van de commissievergaderingen van dins dag 7 september, woensdag 8 september en donderdag 9 september besproken worden. Aanvang van deze vergadering is 20.00 uur in het gemeentehuis in de burgerzaal. Graag nodi gen wij U uit om over deze agenda’s van gedachten te wisselen. Op de agenda van de commissievergadering staat onder andere het voorstel om in te stem men met de nieuwe regeling voor jeugdsport subsidiëring. Het beschikbaar stellen van een krediet voor het uitvoeren van een kwaliteits onderzoek van de Zandstraat. Het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanleg van een bergbezinkbassin tussen de Bosstraat en de Reusel. Voor meer informatie kunt U zich richten tot een van onze raadsleden: Ruud Hora 528 85 26, Jan Oerlemans 513 22 39, Piet Meeuwis 528 46 78, Cees Rijnen 528 81 33 of het sec retariaat Frans van lersel 528 25 00. Tot maandag 6 september in het gemeentehuis. U bent van harte welkom. Het is al weer een tijdje geleden dat het peanut- en scholentoemooi plaats had bij Roef! Als afs luiting van dat toernooi zijn er ongeveer 200 bal lonnen de lucht in gegaan, deze ballonnen wedstrijd werd gesponsord door Ligtvoet Nimco. Elk jaar houden we na het peanuttoemooi een ballonnenwedstrijd en meestal komen er tussen de 30 en 40 kaartjes terug. Dit jaar zijn er maar 21 terug gestuurd. Dit komt waarschijnlijk omdat het de zondag na het toernooi erg veel geregend heeft. De meeste kaartjes strandden in België in de buurt van Namen. Maar één kaartje kwam erg ver, dit kaartje werd gevonden bij Charlon sur Mame in Frankrijk. Het kaartje was gescheurd en verregend. Dit kaartje was van Sven Arends van de vereniging Twins, hij is dus de winnaar. Het kaartje dat hierna het verst kwam is van Bastiaan van Schijndel van de vereniging Ducks, zijn kaartje werd gevonden in Jambes bij Namen. Hier volgen de namen van de kinderen uit Moergestel die terug zijn gevonden, zij vielen helaas niet in de prijzen. Ze staan op alfabeti sche volgorde: Suzanne vd. Boogaard, Mol (België); Niels Guijt, Hulsel; Nina Hekker, Eindhoven; Sjosh op ‘t Hoog, Tessenderloo (België); Maarten Koopmans, Mol (België); Aniek Klomp, Gla- beek (België); Willem Maton, Bladel; Daan Minderman, Tessenderloo (België). Het toernooi was erg leuk, iedereen heeft vol enthousiasme meegespeeld, we hopen dat jul lie volgend jaar weer mee doen. Voor meer informatie over peanut-, honk- en softbal kun je bellen naar Annie Hekker tel.: 513 2932. 10 jaar Bevers Zoals jullie al weten bestaan de Moergestelse Bevers binnenkort 10 jaar. Bij dit jubileum hoort natuurlijk een groot feest. De voorberei dingen voor dit feest zijn momenteel in volle gang. Lappezak bouwt in Huize Hotsjitonia graag tenten van lappen. Daarnaast maakt hij ook graag allerlei eigenaardigheden van lappen. Samen met Hippe Springveer is Lappe nu al dagen bezig om speciale cadeautjes te maken voor alle gasten op het feest. Lappe zal er op zaterdag 11 september zeker zijn om aan iedereen het cadeautje uit te reiken. Frederik Scheuremaar was de laatste tijd druk met de uitnodigingen voor het feest. Maar de bevers vonden dit wel een iets te riskante taak voor Frederik. Frederik scheurt namelijk al tijd al het papier kapot dat hij in zijn handen krijgt. De Bevers hebben daarom de uitn odigingen maar van hem overgenomen. Alsje graag wilt komen op het super grote feest van de bevers (met springkussen en allerlei andere grote verrassingen) en je bent 5, 6 of 7 jaar, dan kun je een uitnodiging vragen aan een klasgenootje, vriendje of vriendinnetje dat bij de bevers zit. Als je geen bever kent, kun je ook een uitno diging halen bij Suzanne Helmons, Regen- beemdeke 20 of bij Judith de Laat, Pastoor Muskenshof 6. Voor de uitnodigingen ontvangen we graag f 1,00. Dit om het feest voor ons niet te duur te maken. Tenslotte doen we nog een oproep aan alle oud- Beverleid(st)ers die nog niet hebben laten weten of ze aanwezig zullen zijn tijdens de viering van het 10-jarig bestaan. Laat snel even iets weten. Het lijkt ons erg leuk om op o.a. deze feestelijke zaterdagochtend weer te kunnen samenwerken met veel oud-leiding. Gevoel voor balans, technisch inzicht maar ook een flinke dosis lef. Dit zijn de kwalitei ten van een goede fiets-triallist. PAGINA 10 moei ■estel i in beeld GB Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268 MOERGESTEL-NIEUWS’- WOENSDAG 1 SEPTEMBER 1999 HEUKELÖM- OISTERWIJK jh

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 10