Bloemisterij Wim Willems houdt op te bestaan Aphrodite Door omstandigheden aan nieuwe uitdaging toe... WIGWAM Nieuwe cursus EHBO Moergestel Zondag 29 augustus: voor de 19e maal ’Toer Mee’ WOENSDAG 25 AUGUSTUS 1999 - 24e Jaargang - Nr. 1061 I Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel Hij heeft er zin in Klanten wel missen... Succes Toekomst Rootven 10, MOERGESTEL urW^UlVlUllO Tel. 513 18 89, Fax 513 21 06 1 Na 20 jaar Redenen ■hT Huidverzorgingsinstituut ff 41 J J M.O. HUISHOUDSPECIAALZAAK Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur;.advertenties tot en met zondagavond. Bent u weleens direct of indirect betrokken geweest bij een ongeval en voelde zich ook zo machteloos omdat u niet wist hoe u goed kon helpen bij letsel? In september starten wij met een nieuwe cur sus EHBO. In deze cursus leert u om handelend op te tre den bij letsel in en om ‘t huis, op straat, op ‘t sportveld en in de werksfeer. U leert in 17 donderdagavonden op een gezellige manier hoe u moet reageren in alle voorkomende situaties. Heeft u interesse in of vragen over, dan kunt u zich opgeven en bellen naar Jan van Loon, tel. 5133673; Jan Zoontjens, tel. 5131447; Toon Fonken, tel. 5133187. De werkgroep M.O.V. in Moergestel organi seert op zondag 29 augustus 1999 voor de 19e keer de “Toer Mee”. Deze sponsorfietstocht heeft ten doel gelden bijeen te brengen voor het werk van de Moergestelse Pater Theo Raaij- makers in een opvangcentrum voor straatkin deren in Cochabamba in Bolivia. Ook voor deze Toer Mee is in Moergestel en omgeving wederom een prachtige ca. 40 kilo meter lange fietstocht uitgezet met de mogelijkheid eveneens een kortere tocht van ca. 25 kilometer te rijden. De werkgroep biedt de fietsers onderweg enige versnaperingen aan met daarnaast nog enige attracties. Het ligt in de bedoeling, dat de deelnemers zich laten sponsoren. Voor belangstellenden, die geen sponsor hebben kunnen vinden en die toch mee willen doen kan ook meegefietst worden voor een minimumbedrag van f. 5,- per persoon, met per gezin een maximum van f. 12,50. Informatie en startkaarten zijn op zondag 29 augustus 1999 te verkrijgen bij het start/fi- nishbureau, dat staat opgesteld voor Herberg De Veerkes, Sint Jansplein 3, te Moergestel. Gelegenheid tot starten is er tussen 11.00 uur en 13.30 uur, terwijl de deelnemers voor 17.30 uur worden terugverwacht bij de finish. Zo op het eerste gezicht blijft Wim er vrij nuchter onder en ziet hij de toekomst met veel vertrouwen tegemoet. ’36 Uur per week werken is voor mij ook totaal nieuw’, zegt hij, zich ervan bewust zijnde dat er toch wel ‘n hoop vrije tijd op hem afkomt. Daarbij komt dat hij in feite ‘eigen baas’ blijft. Hij kan op de ‘Catharinenberg’ de week indelen zoals hij zelf wil; hij is zelf ver antwoordelijk voor de vereiste werkzaamhe den in zijn nieuwe functie. Daarnaast is Wim nog een fervent ‘hydro- culturist’ (planten in water). Op diverse plaat sen heeft al daarover al jaren de verantwoor delijkheid en dat blijft hij dus ook in zijn vrije tijd doen. Wim geeft echter ruiterlijk toe dat hij het con tact met zijn klanten wel zal missen. Andersom zal dat uiteraard ook het geval zijn. Hadden Wim en Trudy deze ‘nieuwe stap’ al zolang mogelijk voor zichzelf gehouden, toch bleek er ‘n ‘lekje’ te zijn ontstaan waardoor de eerste reac ties van klanten al op hem afkwamen. Wim wilde echter de boot ‘n beetje afhouden totdat zijn nieuwe baan en de daarmee samenhangende beslissing definitief waren. Nu alles definitief en zeker is komt Wim er mee naar buiten en dat zal hem mogelijk veel vragen besparen. Jarenlang hebben we zelf het genoegen mogen smaken om Wim te leren kennen, ‘n Rasechte Moergestelse jongen die zich ook inleefde in de plaatselijke gemeenschap. Zo was en is hij nog steeds lid van diverse Moergestelse verenigin gen. En er zijn veel verenigingen die altijd op Wim mochten rekenen. Het overbekende en zo vaak gehoorde ‘...en de bloemen werden aange boden door Bloemisterij Wim Willems.be hoort vanaf zaterdag 2 oktober dus ook defin itief tot het verleden. We hopen dat Wim het met deze nieuwe stap getroffen heeft en we wensen hem daarbij uiteraard van harte veel succes en plezier toe. Tot slot willen we namens de gehele Moergestelse gemeenschap hem, en uiteraard ook zijn personeel, van harte bedanken voor al die jaren dat ‘de klant bij hen koning was’. Wim, Trudy, Judith, Saskia en Natalie: alle goeds voor de toekomst! Wim in zijn nieuwe werkomgeving hier bij de ingang van ’Catharinendal’. Zaterdag 2 oktober a.s. om 16.00 uur sluit Wim Willems voor de laatste keer de deur van zijn winkel en bloemisterij. Diverse redenen zijn er voor aan te voeren waarom Wim tot deze ingrijpende beslis sing is gekomen. Het was al enige tijd bekend o.a. dat de grond aan de achterzij de van zijn bedrijf door een gewijzigd bestemmingsplan in aanmerking kwam voor woningbouw. Dat, in combinatie met een aantal factoren van andere aard, hebben hem doen besluiten, uiteraard in overleg met zijn gezin, om zijn bedrijf van de hand te doen. p i mm vui lui yii lyon uuii H J IUI. UI0"OIO Ij Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) IJ Wim heeft dus gekozen voor een nieuwe start en doelbewust de stap gezet om zijn bedrijf te beëindigen. Dat zo’n besluit niet over één nacht ijs gaat zal iedereen begrijpen, maar door ‘n advertentie die zijn vrouw Trudy zag, werd Wim aan het denken gezet en stippelden ze samen de te volgen ‘route’ uit. De advertentie waar het om ging betrof de vraag naar een tuin- /onderhoudsman op de ‘Catharinenberg’ in Oisterwijk. Wim doorstond daar een sollici tatieprocedure waarvoor 33 personen zich had den ingeschreven. Dat Wim uiteindelijk de man was waarvoor werd gekozen mag enkel maar zijn ijdelheid strelen. De scholen gaan weer beginnen... Bloemisterij Willems kende zijn oorsprong al lang voordat Wim met z’n eigen zaak begon. Wie kent niet Wim’s vader Henk, die al bloemen kweekte voordat hij kinderen kreeg. Henk Wi- lems overleed, op veel te jonge leeftijd (47), in 1961, waarna de zaak ophield te bestaan. Wim had echter vader’s bloed door de aderen stromen en ging na zijn lagere schooltijd het bloemenvak in. Zijn praktische opleiding ge noot Wim bij de overbekende bloemenkwe- ker en bloemverkoper Jansen-Geurts in Tilburg. Al spoedig dacht Wim toen bij zichzelf: ‘Wat zij kunnen, dat kan ik ook’, en dat leidde ertoe dat Wim in 1979 voor zichzelf begon aan de Schoolstraat. De gronden die rond het ouderlijk huis lagen gaven hem alle mogelijkheden die hij nodig had om zijn bedrijf te laten groeien. Zoals de zaak er nu bij ligt is het resultaat van ‘n drie tal verbouwingen en aanpassingen die Wim en Trudy Willems er in die twintig jaren hebben laten plaatsvinden. Zoals in de inleiding al aangegeven istiiet alleen het gewijzigde bestemmingsplan de reden dat Bloemisterij Wim Willems ophoudt te bestaan. Het bloemistenvak, en dan meer speciaal het bloemkwekersvak, dient uiteraard ook met de tijd mee te gaan. Dat betekende dat Wim in de zeer nabije toekomst forse investeringen moest doen in o.a. computergestuurde apparatuur en aanpassingen aan de kassen. In die 20 jaar n.l. is er, zoals bij elke onderneming, het een en ander verouderd en dient door genoemde forse investeringen te worden vervangen of aangepast. Wim stond dus op ‘n tweesprong van beslissin gen: of investeren of ingaan op het bod voor zijn gronden zoals het er nu ligt, hetgeen dus een totale ommekeer in zijn leven betekent. I IQDÖ

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 1