15 Tijd is geld! Ijd (yemeente^/hformatie W: BB* lil RONDOM DE KERK Spreekuren B en W Twee zelfstandige koks (m/v) fuii-time Een leerling-kok (m/v) Twee bedieningsmedewerkers(m/v) fuittime Twee interieurverzorgers(mZv) KLEIN KARWEI nog niet van start MARIJ IJSSELDIJK-WAGEMANS Uit het dagboek van een herder Openingstijden Sociale Zaken en WVG In Moergestel B W - besluiten Bouwvergunningen/meldingen In Oisterwijk Hulp bij oplossing probleem hondenpoep Afdeling Burgerzaken gesloten MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 18 AUGUSTUS 1999 PAGINA 11 eetcafé 'erksfeèr in Lid Anbos - Ziekenfonds erkend AW afdeling Milieuzaken van de gemeente, die tij dens kantooruren bereikbaar is onder num mer 529 1311. Dus ook als er iets niet in orde is met de hondenpoepcontainers of de ren stroken, of hebt u nog vragen, laat het weten. De gemeente rekent op uw medewerking en uw eigen verantwoordelijkheid. Uit de aantekeningen van Pastoor Janssen blijkt zijn voorliefde voor echte kunstwerken. Vooral voor zijn nieuwe kerk was hij naarstig op zoek, regelmatig vond hij oude onooglijke stukken die hij vervolgens op liet knappen. Hij was trots op het eindresultaat en. de mo gelijke waarde ervan. Bij de bouw van zijn nieuwe kerk zag hij zijn kans schoon de oude gipsen beelden van de hand te doen en te vervangen door waarde volle houten beelden. Hij genoot van de wijze waarop hij dat voor elkaar had gekregen. Het is kostelijk te lezen hoe hij van een St. Jozef St. Isidores maakte. Het ploegske kwam erbij, maar het boek ging er niet af, en de spa de kwam er niet bij, zodat we een zeer merk waardige Heilige van de boeren in onze kerk hebben. “Merkwaardige voorvallen en opmerkelijke gebeurtenissen” uit het Registrum Memorials van de parochie St Jan Onthoofding in Moergestel. Redactie: Ton van Elsdingen Hans Festen Jo van Os Ireen Stieger Peter Verheijen Ad Wolfs Harry van Boxtel toor er toch wel nevengekocht." Nu die beel den zagen er alles behalve mooi uit - vol vuile verf, opengesprongen enz.. Ik liet Cerfontain uit Deurne komen. “Wat zegt ge van het boel tje, kun je het in orde brengen?" Hij zei: U hebt die beelden voor niets - voor f 40 per stuk maak ik ze in orde.” Ze kosten dus f 90 per beeld en ze hooren precies in mijn kerk. Maar wie weet hoelang? 08.30-12.30 uur: inloop aanvragen bijstand, WVG 09.00-10.00 uur: telefonisch spreekuur con sulent balie Sociale Zaken 09.00-10.30 uur: telefonisch spreekuur con sulent balie WVG Géén middagopenstelling Bezoekadres gemeentekantoor de Lind 44 te Oisterwijk, Telefoon 529 1311. Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268 Sodélé d sdwtuat(tétafne Huidverzorging/Aromathérapie Op maandag 23 augustus is er géén spreekuur. Krijtenbogtstraat 2b - 5066 BJ Moergestel Tel. 013 - 513 2688 's-Maandags gesloten/ Ja hoelang? Mijn opvolger kan ze misschien spoedig verwijderen. De preekstoel gaat on- middellijk de kerk uit wanneer Kapelaan (naam doorgestreept) Pastoor wordt in Moer gestel. Door Ninater is dezen preekstoel ge plaatst. Schilders, die in mijn kerk zaten te schilderen, zeiden me: 'Wat heeft U een pas sende preekstoel'. Of het waar is weet ik niet. Ik heb gehoord dat de beelden in België zijn gemaakt uit zacht hout en dat ze gestaan hebben in de kerk te Gemonde. Zie, wat de beelden betreft, informeer en zoek met ge duld. Gipsen beelden, waarvan mijn kerk vol stond, gipsen van ongeveer f 50,- per stuk, hoofd zakelijk geleverd door Dunkok uit Vught, zijn verdwenen. Ze staan gratis in Africa en voor een appel en een ei heb ik er een pastoor uit Limburg een plezier mee gedaan. Ook nog met overdreven gewoone kandelaars in ons bezit. Die Pastoor zit niet zo heel ver van Ven- ray, ik weet niet meer thans zijn standplaats. Een nieuwe parochie is hem aangewezen destijds. Waar? Misschien kom ik er nog wel achter. Burgemeester en wethouders hebben in de ver gadering van het college op 10 augustus 1999 ondermeer de volgende besluiten genomen: - Buurtsignalen Burgemeester en wethouders gaan akkoord met het plan van aanpak over de buurtsignalen. - Drank- en Horecavergunning Het college heeft besloten de heer en mevrouw Kastelijn van Camping ’De Bosfazant’ te Moergestel vergunning te verlenen tot het uitoe fenen van het horecabedrijf in de inrichting gevestigd in het perceel Molenstraat 2 te Moergestel. - lijdelijke plaatsing caravan Het college van B&W heeft geen bezwaar tegen het tijdelijk plaatsen van een caravan voor bewoning op het perceel Heiligenboom 1 te Moergestel. 1934. Ondeugend ben ik wel wat geweest... Ondeugend ben ik wel wat geweest, maar ik heb er geen spijt van. Kachels moesten in de kerk... ik heb een inrichting laten maken voor centrale verwarming. Mr. Hermans, neef van Mgr Diepen, zou het hoogaltaar leveren (met Mgr. besproken). Hij maakte een ontwerp dat het Kerkbestuur helemaal afkeurde. Mr. Hen- nans werd ziek en nu ging het er op los...! Hoogaltaar, zijaltaren, communiebank, ban ken, stoelen, beelden. Alles aangeschaft zon der voor elk artikel naar 's-Bosch te schrijven. Beelden kocht ik bij den anticère Heijnen uit de Vughterstraat ‘s-Bosch, 6 beelden: Het Mariabeeld op het altaar; St. Bonifacius en Ambrosius in de toren; St. Aloysius (biecht stoel Hr. Kapelaan); St. Antonius en St. Joseph er tegenover aan mijnen biechtstoel. St. Jo seph was er al op het altaar. Van deze Jo seph heb ik St. Isidorus gemaakt; een ploegske erbij gezet, het boek moet weg. In zijn hand behoort een spade. Ik kocht die beelden voor f 50,- per stuk. Ik moest ze laten halen. Ze werden hier in den wintertuin afgeladen. Ik verzocht de Kerkmeesters en die zegden stil, maar ik hoorde het wel: "nu heeft de Pas- (Bteresse? Schrijf dan een briefje naar: Fetc^eUDelijd’, De Lind 53, 5061 HT Oisterwijk Wil jij je geld bij eetcafé De Tijd gaan verdienen? In verband met onze uitbreiding zijn wij op korte termijn op zóek naaf: Wij bieden een baan met loon volgens horeca-CAO, prettige w< een gezellig, jong team, niet elk weekend werken, vaste roosters, geen splitdiensten, zondagtoeslag, pilsje (of zo) na het werk. bezoekadres: De Lind 44, Oisterwijk, tel. (013) 529 13 11 ‘TIJDELIJKE VERKEERSMAATREGEL l.v.m. het houden van een straatfeest in de Nieuwen- hoflaan worden op zaterdag 21 augustus van 09.00 tot 02.00 uur de volgende tijdelijke verkeersmaatregelen genomen. Afgesloten voor alle verkeer behalve voetgangers: - Nieuwenhoflaan vanaf de krusing met de Voor- brugstraat; - Nieuwenhoflaan vanaf de kruising met de Heren- goedstraat. BEKENDMAKING VERGUNNING/ONTHEFFING EVENEMENTEN B en W hebben voor de volgende activiteit een ver klaring van geen bezwaar afgegeven: - Clubkampioenschappen wielrennen op dinsdag 21 september van 19.00 tot 20.00 uur door Moerges tel. Op dinsdag 23 augustus 1999 is er van 11.00 uur tot 12.00 uur spreekuur in het gemeentekantoor. l.v.m. de vakantieperi ode zijn niet alle leden van het college aanwezig, maar er is altijd een lid van col lege dat u te woord kan staan. Klein Karwei is een initiatief naar aanleid ing van de conferentie OUD IS IN, welke in oktober vorig jaar gehouden is in de aula van Durendael. Sindsdien is een senioren-werk- groep bezig geweest dit initiatief nader vorm te geven. Tijdens deze conferentie bleek dat senioren (55-plussers) zo lang mogelijk - enerzijds zelfstandig, comfortabel en veilig willen blijven wonen in de eigen woning, en - anderzijds actief en sociaal bezig willen bli jven. Klein Karwei stelt zich ten doel aan dit streven van de senioren een actieve bijdrage te leveren. De opzet is als volgt: Klein Karwei biedt senioren en mensen met een handicap in Oisterwijk, Heukelom en Moergestel, die zelfstandig wonen en die geen beroep kunnen doen op naaste familieleden of behulpzame buren, de gelegenheid om - via een bepaald telefoonnummer - hulp te vragen voor kleine karweitjes die ze zelf niet (meer) kunnen doen. Het gaat vooral om technische hulp bij simpele “doe-hetzelf-karweitjes”, vaak reparaties, in en om het huis, waar een bedrijf niet voor komt. Maar ook andere practische hulp in situaties die zich onverwacht voordoen, zou geboden kunnen worden. Om dit te kunnen realiseren wil Klein Karwei senioren (en ook jongere mensen), die niet meer actief zijn in het arbeidsproces, stim uleren - als vrijwilliger - hun ervaring en vaardigheden in dienst te stellen van anderen, om genoemd type karweitjes op te knappen. Na een oproep gedaan te hebben in de plaat selijke weekbladen, is er reeds een groep van ruim twintig vrijwilligers gevormd. In het belang van de anderen die hulp nodig hebben, willen werkgroep en vrijwilligers graag zo spoedig mogelijk met hun activiteiten starten. Streefdatum is steeds geweest 1 september. Om over de benodigde middelen te kunnen beschikken, is er een subsidie-aanvraag inge diend bij de gemeente Oisterwijk. In de loop van augustus wordt een besluit van het College van B&W verwacht, over de subsidie-toeken- ning. Naar alle waarschijnlijkheid moet het besluit dan nog voorgelegd worden aan de raadsvergadering. Op z’n vroegst eind augustus zal dan officieel bekend zijn of de gevraagde subsidie toegewezen wordt, en Klein Karwei van start kan gaan. Dit blijkt - helaas - niet meer haalbaar te zijn voor 1 september. Wanneer dit wel. kan gebeuren hangt mede af van het besluit van col lege en raad. Zodra er meer duidelijkheid is, zullen startdatum en telefoonnummer in ’Moer- gestel-Nieuws’ worden gepubliceerd. U zult zich ongetwijfeld wel eens ergeren aan hondenpoep op straat, in parken en plantsoe nen en op speelplaatsen voor kinderen. De uitwerpselen van honden geven ook in de gemeente Oisterwijk op diverse plaatsen nog steeds overlast. Het is daarom belangrijk aan de oplossing van dat probleem te blijven werken. In dit artikel kunt u onder andere lezen aan welke regels een hondenbezitter zich moet houden en wat voor toezicht er is op de nale ving daarvan. Regels voor baas en hond Op de eerste plaats hebt u als hondenbezitter zelf de plicht om de poep van uw hond meteen op te ruimen. U kunt daarbij gebruikmaken van de zogenaamde hondenpoepcontainers. Op een aantal plaatsen in de gemeente Oisterwijk hangen deze speciale afvalbakken, waarin u de poep kwijt kunt. Met behulp van een schepje en een zakje gaat dat heel gemakkelijk. Verder liggen er verspreid in Oisterwijk speciale renstroken, ook wel uitlaatveldjes genoemd. Dit zijn grasveldjes waar u uw hond vrij kunt laten rondlopen. Op alle andere plaatsen bin nen de bebouwde kom moet uw hond aange lijnd zijn. Overigens mag u ook op de renstro ken geen hondenpoep laten liggen. De ren stroken zijn afgebakend met groen/oranje mar- keringspalen en worden aangegeven met een bordje met opschrift. Verboden voor honden Kinderspeelplaatsen, zandbakken en speel weides zijn voor honden verboden terrein. Op deze plaatsen mag u uw hond dus niet uitla ten. In de nabije toekomst zal dat nog worden aangegeven met bordjes ’verboden voor hon den’. Maar ook zonder deze bordjes is het niet toegestaan met honden op speelveldjes te komen. Van hondenpoep kunnen spelende kinderen namelijk erg ziek worden. Toezicht en boete Vanaf september 1999 zal het toezicht op de naleving van de regels worden verscherpt. Op plaatsen met veel overlast zal de politie zo nu en dan zelfs intensief controleren. Gelet wordt op het opruimen van hondenpoep en het aan gelijnd houden van de hond. Bij overtreding kunt u een fikse boete verwachten. Opmerkingen of klachten Mocht u opmerkingen of klachten hebben over de voorzieningen of het gebrek hieraan, dan kunt u daarvoor terecht bij het gemeentekan toor, de Lind 44 te Oisterwijk. Het postadres is Postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Ook kunt u telefonisch contact opnemen met de Op vrijdag 10 september is de afdeling Burger zaken in het gemeentekantoor gesloten en zijn de medewerkers van Burgerzaken ook tele fonisch niet bereikbaar. Dat betekent dat u op de laatste dag voor dat weekend NIET terecht kunt voor een paspoort, rijbewijs, Europese identiteitskaart of uittreksels. Op maandag 13 september is de afdeling Burger zaken weer normaal open. De sluiting op vrij dag 10 september heeft te maken met het volledig vervangen van het hoofdinformatie systeem. De automatisering is op dat moment buiten werking voor het opvragen van per soonsgegevens. Vanwege deze werkzaamheden is het doen van aangiften van geboorten en overlijden die week alleen mogelijk tot en met don derdag 9 september, of daarna weer vanaf maandag 13 september 1999.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 11