Een van de vele kasten uit onze collectie Drentse kast SMicpiels MOERGESTEl JERUZALEM OP DE FIETS. 29 Augustus TOER MEE van 1.995,= voor Denk eraan: Auberge ‘De Man’ heet u welkom Voorbeeld: Fototentoonstelling Gerrit Kulik in Boschoord J eugdschaakclub Moergestel De complete woninginrichter HAAREN MOERGESTEL DRUNEN nie van Schooien en Paul Spapens op de fiets maakten van Moergestel naar Jerusalem. Vori ge week meldden we al dat ze gezond en wel waren teruggekeerd in Moergestel. Graag willen we hen bedanken voor deze ‘oog- getuigeverslagen’ die over ‘n tijdje ‘n vervolg krijgen in waarschijnlijk ‘n diaserie en de uit gifte van een boek van de hand van Paul. ‘Moergestel-Nieuws’ houdt u uiteraard op de hoogte. afspraak met het conferentiecentrum (523 1600). Deze tentoonstelling is mogelijk ge maakt door medewerking van PHOTOSHOP Oisterwijk. De tentoongestelde werken zijn desgewenst te koop. Nadere informatie aan de balie van het conferentiecentrum. Gerrit Ku lik en Boschoord heten u van harte welkom. Verslag van de fietstocht die Paul Spapens en Hennie van Schooien ondernamen naar Jeru zalem... In het comfortabel en modern ingerichte con ferentiecentrum Boschoord, dat prachtig is ge legen temidden van bossen en vennen op een heuvel aan de Gemullehoekenweg 143 te Oisterwijk, wordt gedurende de maanden juli en augustus een fototentoonstelling gehouden van het werk van Gerrit Kulik. Als lid van fo togroep FOMO heeft Gerrit Kulik al verschil lende tentoonstellingen achter zich liggen, waarvan een vorig jaar in Polen, en een doorlo pende tentoonstelling bij restaurant ‘t LUIKS- KE in Riel. Gerrit Kulik staat bekend om zijn natuurfotografie, waar hij veel van zijn kun nen in heeft gestopt, hiervan zijn de resultaten te zien in Boschoord. De tentoonstelling heet dan ook de NATUUR in EUROPA, er zijn landschappen te zien, bloemen en dieren. De tentoonstelling is gratis toegankelijk geduren de de openingstijden van het conferentiecen trum, maandag t/m vrijdag 9-17 uur. Op an dere tijden is bezoek mogelijk na telefonische Verdwaald bij de Dode Zee Als wij op een zomerse zondag fietsen, kiezen wij er meestal voor om met wind tegen te ver trekken, in de hoop en verwachting dat we op de weg terug de wind in de rug hebben. Dan blijkt dat de wind is gedraaid en zit het venijn in de staart. Op onze fietsreis van Moergestel naar Jerusa lem waren de laatste vier dagen ook het zwaarst. Niet omdat we het beu waren of om dat we moe waren of vul maar in, maar omdat de omstandigheden zwaarder waren dan al die duizenden kilometers daarvoor. Het laatste stuk van Syrië tot in Jerusalem, waarvoor wij vier dagen nodig hadden, is een aaneenschakeling van steeds maar weer nieu we bergen die zeer steil zijn en die liggen in een zeer hete omgeving. Zinderende hitte... Om een voorbeeld te geven. De allerlaatste dag fietsen we van Jericho, dat als een Palestijnse enclave ligt in Israël, naar Jerusalem. Jericho ligt vlakbij de Dode Zee, die niet alleen ontie gelijk zout is maar ook nog eens honderden meters onder de zeespiegel ligt. Jerusalem ligt op een hoogte van ruim 800 meter. In één dag overbruggen we derhalve een hoogteverschil van één kilometer. De weg voert dwars door de woestijn van Judea. Het grootste deel van de route Jericho-Jerusalem is bovendien zo steil dat we niet kunnen fietsen. Paul krijgt dan ook een fata morgana van zeer grote glazen ijskoud bier die rond de Moergestelse toren dansen! De dag tevoren zijn we vanuit Jordanië naar Israël gereden. Het eerste deel van dit traject was heerlijk om te doen; we dwaalden vanaf de hoofdstad Amman, gelegen op 900 meter, af naar het niveau van de Dode Zee. Maar daar, op slechts 8 kilometer van de Israëlische grens, ging het fout. Voor de tweede keer sinds ons vertrek uit Moergestel reden we verkeerd, met vervelende gevolgen. Pas bij een bord voor overstekende kamelen, realiseer ik me plots klaps dat we goed fout zaten. De weg terug gaat nu omhoog door de woes tijn die zo heet is dat links en rechts hoge ko lommen stofstormen opstijgen. ‘Hauwmou- wen’ hete die op z’n Brabants. De Nomaden In het volgend jeugdschaakseizoen worden er bij JSC Moergestel een aantal kleine verande ringen doorgevoerd. Hopelijk worden deze veranderingen als verbeteringen ervaren. Waarom veranderingen? De jeugdleider heeft geconstateerd dat het seizoen iets te lang heeft geduurd voor de meeste Moergestelse jeugd- schakers. Daarom wordt het jeugdschaakseizoen 1999/ 2000 iets anders ingedeeld voor deze jeugd- schakers. In de maanden september en oktober worden er allerlei jeugdschaakactiviteiten georgani seerd, zoals onderlinge basisschooltoernooi- tjes, onderlinge doorgeefschaaktoernooitjes, schaakcompetitie tegen verschillende compu ters, openluchtschaak e.d.. Het definitieve pro gramma worden aan alle geïnteresseerde kin deren toegestuurd. Inschrijven kan al vanaf nu t/m eind augustus bij jeugdschaakleider/leraar Tom Leermakers: Tel. 528 8173. De schaakt- alenten krijgen gedurende deze 2 maanden een speciale schaaktraining. De kinderen die de basisbeginselen nog onder de knie moeten krijgen, krijgen spelenderwijs schaakles (totdat ze de basisbeginselen beheer sen) en doen mee aan een spelletjescompetitie. In de maanden november 1999 t/m maart 2000 zullen de schaaklessen voor alle jeugdschakers centraal staan. De jeugdschakers krijgen een vast schaaklesrooster; Er zal schaakles gegeven gaan worden door gediplomeerde schaakleraar en/of door gevorderde jeugdschakers. Er zijn 4 verschillende schaaklesnivo’s. De jeugdscha kers kunnen veel weer diploma’s halen dan voorheen. Voorheen kregen de jeugdschakers een diploma per ‘Stap’, vanaf 1999/2000 per lesonderdeel. Het stappenboek is niet weer ver plicht, maar de schaakleraar blijft wel de jeugd schakers begeleiden die wel - thuis of op de club - willen werken in het stappenboek. Gedurende deze 5 maanden spelen de jeugd schakers om het jeugdschaakkampioenschap van JSC Moergestel. Alleen voor deze 5 maanden betaalt men con- tributie/cursusgeld. In de maanden april en mei 2000 gebeurt er weer ongeveer hetzelfde als in de maanden oktober/november 1999: De schaaktalenten krijgen dan weer een speciale schaaktraining, eventuele nieuwelingen wor den weer spelenderwijs de basisbeginselen bij gebracht, de overigen doen dan weer mee aan allerlei jeugdschaakactiviteiten en betalen dan weer per keer. Inlichtingen bij jeugdschaakleider/leraar Tom Leermakers: Tel. 528 8173. gaan onverstoord verder met het hoeden van hun geiten, terwijl wij zoveel zweten dat we aan het eind van de dag onze t-shirts, stijf van het zout bij wijze van spreken, rechtop naast het bed kunnen zetten. We zijn dan in Israël na en gedenkwaardige grenspassage. De schrik voor terroristische aanslagen zit er zo diep in dat we zelfs onze fietsen door een scan-apparaat moeten sturen, die iedereen wel zal kennen door een vliegreis vanaf Schiphol. Als we uren later buiten het douanecomplex midden in de woestijn staan, voelen we ons een beetje alleen en verlaten. Een soldaat geeft ons nog een laatste goede raad voordat we onze sta len rossen beklimmen: ga nooit, nooit van de weg af, niet eens om te plassen, want overal lig gen landmijnen. Hennie van Schooten. Dit was het laatste verslag van de reis die Hen- Sinds afgelopen weekend zijn de deuren van Auberge ‘De Man’ aan het St. Jansplein definitief geopend. Fran^oise van Spaendonck en Henri de Vos zwaaien er de scepter. Twee jonge onderne mers die het klappen van de ‘horecazweep’ door ruime ervaring inmiddels wel kennen. Het interieur van ‘De Man’ doet precies aan zoals je het van buitenaf al zou vermoeden. Geheel in stijl dus van het pand. Prettige bijkomstigheid is dat de vloer gelijk is gemaakt, de op- en afstap pen zijn verdwenen. In de bar zijn panelen verwerkt van de deuren die in het oude pand zaten. Van de vrijgekomen dakspanten werden de tafels gemaakt. Het restaurantgedeelte biedt plaats aan zo’n 45 personen. Daarnaast is er nog een buitenterras en de achterzijde en natuurlijk het terras aan de voorkant van het pand. Binnen kan men gebruik maken van een uitgebreidere menukaart (de hoofdgerechten lopen tot ‘n prijs van 35,-) en buiten heeft men de beschikking over ‘n kleine kaart. De dagschotels worden variërend aange boden, dat wil zeggen dat nu natuurlijk de mosselen op de kaart voorkomen. De gerechten worden gemaakt van dagverse producten, producten die worden aangeleverd door plaatselijke (Moergestelse) leveranciers. Verder viel ons oog op het ‘Moergestels Manneke’: een zeer oude genever die gewoon te koop is als borreltje maar ook in ‘n klein flesje te koop is als relatiegeschenk of cadeautje, ‘n Typisch product dus voor Auberge ‘De Man’. U bent dagelijks (behalve op woensdag) welkom vanaf 11.00 uur. Het restaurant is open vanaf 17.00 uur. Voor informatie kunt u bellen naar 513 4100. Graag wensen we Frangoise en Henri van harte succes met deze nieuwe onderneming. PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 21 JULI 1999 1.598, moer\adv\wk29\michiels29 irusalerr Kerkstraat 18 5076 AW Haaren tel. (0411)62 12 17 Rootven 36 5066 AX Moergestel tel. (013)513 12 34 Grotestraat 278 5151 BS Drunen tel. (0416)37 84 69 uiv dienst! Graag tot t~ Volop <9r^is)parki

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 3