Vakantie tips van Philips Asielzoekers naar MOB-complex FRANS VAN VELTHOVEN VAKGARAGE DONKERS PHILIPS Zomeravond voetbal Eindstand: Spreekuren B en W Gemeente Oisterwijk PV ‘Over Berg en Dal’ Verenigingsuitslag van de wedvlucht gehou den op 3 juli 1999 vanuit Nijvel over een af stand van 122 km. Aan deze wedvlucht na men 264 jonge duiven deel. Ze werden gelost om 7.45 uur bij een temperatuur van 27 gra den Celsius met zuid oosten wind 3. fl.229 fl.69 OFFICIEEL SUBDEALER SEAT - Onderhoud en reparatie alle merken fl. 179, Hb Wij zijn gecertificeerd voor inbouw van SCM-TNO goedgekeurde beveiligingssystemen ‘Echte asielzoekers' Jan Oerlemans (Gemeente Belangen) was blij dat de Gemeente Oisterwijk haar verantwoor delijkheid ten aanzien van vluchtelingen niet uit de weg gaat. De overheid dient dan wel mede te zorgen voor “echte asielzoekers”. Het Mob-Complex is beslist een eerste optie. Er wordt gebruik gemaakt van het voorste gedeel te en de rest, 17 hectare groot, kan dan terug naar de natuur. Zorgen voor goed vervoer en goed overleg met de provincie en men is er uit. Voor Ad Mutsaers (CDA) lag de Scheibaan te zwaar. Het voorstel van B&W om het Mob-Com plex aan te wijzen als nieuwe lokatie voor asielzoekers kreeg de instemming van de re geringscoalitie met uitzondering van D66. Volgens Will van Roessel (D66) waren er in 1995 wel verwachtingen gewekt door toen- dertijd gedane toezeggingen maar klachten zijn tot nu toe uitgebleven. Dus verdwijnen aan van de Scheibaan hoefde voor zijn frac tie niet. Alle fracties spraken hun dank uit aan de werkgroep die het voorstel hadden voorbereid. Weinig humaan voor 'medelanders Noud Smits (Algemeen Belang) wilde de ver trouwde plaats aan de Scheibaan graag hand haven. Men zou de ingang van het complex kunnen verleggen. Hij vroeg zich af of vluch telingen wel als 'medelanders' worden be schouwd door ze zo ver van de kern Oisterwijk weg te stoppen. Het Mob-Complex was voor hem te ver weg en te weinig humaan. Ad v.d.Oord (Groen Links) koos ook voor de Scheibaan omdat de afstand van het centrum van Oisterwijk straks ter ver zou zijn voor be woners en medewerkers. Verplaatsing glasbakken De glasbakken op het St. Jansplein worden in week 28 verplaatst naar het parkeerter rein achter supermarkt Super De Boer en de Rabobank aan de Raadhuisstraat. Schoolstraat 60 5066 EE Moergestel Tel. (013) 513 1110 fl. 79,95 fl. 29,95 W fl. 69,95 fl. 39,95 fl. 39,95 BDVtf Noud Smits (AB) kon geen helderheid in het nieuwe beleid ontdekken. De prestige projec ten zoals golfbaan en jachthaven kosten de bur gers erg veel geld. Als de afvalheffingen om hoog moeten zullen de burgers geprikkeld die nen te worden om hier beter mee om te gaan. Alom maakte hij zich grote zorgen voor de toe komst. Burgemeester Kortmann dankte voor de ge maakte complimenten. Voor 1999 is en blijft er dekking voor de uitgaven. De personeels kosten veranderen niet als er geen wijzigingen meer komen. Over automatisering beloofde hij dat er nog een notitie komt ook over wat de besteding van de gelden betreft. 1) De Klaore12-30(58-13) 2) V.C.H11-29(71-4) 3) Terrasvogels12-19 (26-31) 4) Draaiboompje12-15 (25-24) 5) De Veerkes12-10 (12-59) 6) De Steeg12-8(13-55) 7) ’tKroegske12-8(10-29) Uitslagen 7 juli: V.C.H.-De Klaore 2-3; ‘t Draaiboompje-Terrasvogels 2-4. De Klaore is kampioen van de Zomeravond- competitie 1999. Proficiat!!! Eco Hoofdstructuur Nico Kersten (PvdA) koos toch voor het Mob- Complex ondanks het feit dat hij veel waarde hechtte aan de eco-hoofdstructuur. Met een goede vervoersregeling was de afstand wel te overbruggen. Hij had er echter een zwaar hoofd in of Provinciale Staten wel mee zou den werken. Joost Wagenmakers (WD) was voor het Mob-Complex omdat er juist meer ruimte voor de bewoners zou komen en dat was toch zeker humaan te noemen in tegenstelling tot de bewering van Noud Smits. Op beide lo- katies zal ge- of verbouwd moeten worden. aard” in de kern Moergestel moest zeker ge spaard blijven. Nico Kersten (PvdA) zag graag een verruiming in het begrip minima daar waar het de Zalm-snip betrof. Ad v.d.Oord (GL) vroeg om onder andere het buurtbeleid, de speelplekken in de wijken, een rechtvaardi gere lastenverdeling omdat de minima er be kaaid af komen belangrijker dan bijvoorbeeld het prestige object Jachthaven. Het grondbe drijf is nu de melkkoe. Gaan straks de sport velden weg voor villabouw De leden van het college van burgemees ter en wethouders houden wekelijks spreekuur in de kernen Oisterwijk en Moergestel. De komende week zijn deze spreekuren als volgt: Géén spreekuur in Moergestel Op maandag 19 juli 1999 is er géén spreekuur op het servicepunt van de gemeente in de Openbare Bibliotheek te Moergestel. Spreekuur in Oisterwijk Op dinsdag 20 juli 1999 is er spreekuur van 11.00 uur tot 12.00 uur spreekuur in het ge- meentekantoor aan de Lind 44 in Oister wijk. In verband met de vakantieperiode zijn niet alle leden van het college aanwezig, er is ech ter altijd een lid van college dat u te woord kan staan. Procedures moeten van start Voorzitter Kortmann vond het voorstel Mob- Complex met als tweede optie de Scheibaan los van alle eco-structuren een goed voorstel met een goed alternatief. De procedures worden dan ook opgestart en met gedeputeerde van Geel is er al contact geweest want de mening van de Provincie is belangrijk in deze. Zodra er helderheid over de lokatie komt zal alles optimaal geregeld gaan worden. Na de vakan tieperiode zal hieraan driftig gewerkt gaan worden. Fietspad Vinkenberg De burgemeester van Oisterwijk maakt bekend dat het college van burgemeester en wethou ders het voornemen heeft om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het gel dende bestemmingsplan Buitengebied, deel Moergestel teneinde langs de Vinkenberg en de Heuvelstraat gelegen tussen de kruisingen Vinkenberg/Broekzijde/Heuvelstraat en Heuveldwarsstraat/ Sebrechtsedijk/Heuvel- straat fietspaden te realiseren. Bovengenoemde aanvraag ligt met ingang van 15 juli 1999 tijdens kantooruren gedurende twee weken voor een ieder ter inzage op het gemeentehuis, balie 3. Een ieder kan geduren de de termijn van ter inzage legging schrifte lijk bedenkingen tegen het verlenen van vrij stelling bij het college naar voren brengen. Meningen in fractie verdeeld Ad v.d. Oord (GL) vond het een taak van de overheid om uit te maken wat 'echte asielzoe kers zijn en niet de gemeenteraad. Jan Oerle mans (Gemeente Belangen) haastte zich te zeg gen dat dat inderdaad waar is. Ook wilde hij kwijt dat de beslissing in zijn fractie wel wat voeten in de aarde had gehad omdat de menin gen wel verdeeld waren. Joost Wagenmakers (WD) zag een Mob-Complex met meer ruim te voor de mensen die er komen of nog zullen komen en betere opvang dan momenteel aan de Scheibaan. Voorjaarsnota 1999 Van alle fracties gingen de complimenten uit naar de samenstellers van de voorjaarsnota. Ondanks dat was er ook nogal wat kritiek te horen. Jan Oerlemans (GB) maakte zich zor gen over de investeringen in de automatise ring. Ook is de bodem van de algemene reser ves bereikt en de extra personeelskosten die nen ook in de hand gehouden te worden. Ad Mutsaers (CDA) was bezorgd over het tekort van 1 miljoen. Ook vroeg zij zich af of de WVG (Wet Voorzieningen Gehandicapten) straks nog wel betaalbaar was. Joost Wagenmakers had een waslijst aan opmerkingen. Hij was ver heugd dat het bestuursakkoord van de nieuwe coalitie was meegenomen in de uitgangspun ten. Hij was echter bang voor onder andere de te verwachten tekorten, de lastenstijging mocht niet hoger zijn dan de prijsindex, het toerisme moest modern en attractief blijven, een ondergrondse parkeergarage zou nuttig zijn en het Cultuur cluster zou deze raadspe riode eindelijk eens van de grond moeten ko men. Geen 'kaasschaafmethode' Will van Roessel (D66) verzocht in geval van bezuinigingen vooral niet de 'kaasschaafme thode toe te passen. Het beleid zal altijd prak tisch getoetst dienen te worden en “Den Boog- Bekendmaking vergunning/ ontheffing evenementen Burgemeester en Wethouders hebben voor de volgende activiteit een verklaring van geen bezwaar afgegeven: - Jeugdvakantieweek Moergestel van 16 t/m 20 augustus 1999; - het organiseren van een straatfeest op 21 au gustus 1999 van 17.00 uur tot 01.00 uur in de Nieuwenhoflaan 8 te Moergestel. Tevens is hiervoor ontheffing verleend voor het gebruik van een geluidsinstallatie in de openlucht tot uiterlijk 24.00 uur. Binnen 6 weken na de dag dat de vergunning of ontheffing is verzonden aan de aanvrager kan door belanghebbenden een gemotiveerd bezwaarschrift ingediend worden bij burge meester en wethouders van oisterwijk, postbus 10101,5060 GA Oisterwijk. Uitslagen: A. Westgeest 1-10-16-17-19-20-45-50-55-63-64 (28 mee). J. van Drunen 2-4-5-36-37-41 (24 mee). M. van de Wiel 3-12-13-18-22-26-29-30-33-34- 38-39-40-44 (36 mee). Th. Colsen 6-35-46-47-48-58-59-61 (45 mee). L. Kennes 7-8-9-14-15-24-25-28-49-52-53-56- 57-66 (45 mee). L. van den Branden 11-21-31-42-43-51-54 (24 mee). L. van Boxtel 23-60-62 (32 mee). A. van Hulten 27-32 (18 mee). A. Damen 65 (12 mee). Team 1 totaal 18 pnt., team 2 totaal 19pnt. team 3 totaal 14 pnt. Niet te somber of te benauwd Wethouder Rakhorst (WD) vond dat de raad minder somber moest zijn als nu werd ver woord. Er komt in het najaar een goede begro ting en de zaken moeten heus niet mooier of slechter voorgesteld worden dan zij zijn. Laar akkers en Sonman zijn begin 2000 klaar voor uitgifte. Er komt ook nog een leuk verreken- bedrag van de gemeente Tilburg. De Golfbaan is een particulier initiatief en de inzet van de gondreserves vond hij wel een goede oplossing. Wethouder Ruud Hora (GB) zegde toe dat het buurt/wijkplan voor de langere termijn er aan zit te komen. De afvalstoffenheffingen zullen omhoog moeten maar zijn nu nog 100 tot 120% lager dan in de omgeving. Wethouder Lambert v.d. Bosch (CDA) voorzag de komst van het milieubeleidsplan eind dit jaar en dan kan men aan de slag. Hij kon zich niet vinden in wat Groen Links in de Commissie had gezegd en men nu te berde bracht. Wethouder Ineke Depman was druk doende met onderzoeken naar private partijen die in aanmerking willen komen voor het Cultuur Cluster. De eigenaars van “Den Boogaard” komen nog deze maand met een exploitatie opzet en dat is dus afwach ten. Enorme lange raadsvergadering De reconstructie van de Gemullenhoekenweg kan doorgaan want de kredieten zijn er. Guus Bertens (CDA) vond het ook een goed plan en Wethouder Hora (GB) stelde nog eens dat het project voor 45% susidiabel is. De verordening leerlingenvervoer riep bij Will van Roessel (D66) toch wel wat vragen op. De ouders waren van de wijzigingen op de hoogte en de raad nog niet. Wethouder Ineke Depman (PvdA) vond dit ook vreemd maar kon er wei nig aan doen omdat het een rijksmaatregel is. De verlichtingsvoorstellen voor de kernen Oisterwijk en Moergestel kunnen ook worden uitgevoerd alsmede het aanbrengen van ver lichting langs Hoog Heukelom. De rest van de agenda waren hamerstukken maar toen waren wij het middernachtelijk uur in de bloedhete vergaderruimte al genaderd. Voorlopig gaat de Raad eerst op zomerreces en eind augustus zal men de draad weer opvatten. Schoolstraat 7 - Moergestel Telefoon 013-513 1245 MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 14 JULI 1999 HR 2305 Delizia Duo ijsmachine Voor het eenvoudig en snel zelf maken van heerlijk softijs en schepijs. Inclusief kleurrijk receptenboek. Er is al een Philips ijsmachine vanaf Fl. 99,- HQ 202 Luxe snoerloze Philishave ‘Rota Action’ Handig voor op vakantie. Werkt 60 minuten/21 dagen op 3 AA batterijen. HP 6330 Ladyshave care Ladyshave gecombineerd met verzorgende scheerbalsem. Werkt op batterijen. HP 4803 Florida 1000 W reishaardroger Opvouwbaar, dus neemt weinig ruimte in. Omschakelbaar voltage: 110/120 V of 220/240 V. HD 7121c Café Duo koffiezetter Handige, compacte koffiezetter voor thuis of op de camping (550 W). HP 4621 Pro Travel Styler 250 W Luxe krulborstel met warme lucht en intrekbare borstelpennen. Geschikt voor 110/120 V en 220/240 V. S MH NU MET GRATIS JAARABONNEMENT OP CULINAIR MAGAZINE CLUB CUISINE. HD 1301 Opvouwbare x reisstrijkijzer Z Met handig reisetui. /"'"-l Omschakelbaar voltage: 110V of 220 V. HD 4487 Octopus J 1 elektrische barbecue Voor een snel, perfect, vetvrij en gezond barbecueresultaat. LIO I AUTO Prestige objecten Deskundige voorlichting, prima service, alleen topmerken, uitstekende garanties en volop parkeerruimte, daarvoor gaat u naar ELEKTRO-TECHNISCH BURO PAGINA 7

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 7