MOERGESTEl JERUZALEM OP DE FIETS. •a Op ‘t Hoog nieuwe hoofdsponsor Audacia AvdW Afgelopen maandag keerden Henny en Paul gezond en wel terug van hun ’pelgrimstocht’! Gebr. Op ‘t Hoog nemen het over van de gebr. Janssen Rabobank Moergestel 0 Bellen en chippen in Nederland, pinnen in_heel bUTOpS: met Rabo JongerenRekeninq Museumjaarkaart F alledaags geworden. Bij wijze van spreken dan, want daardoor beseffen we met de dag meer hoe bgijzonder deze reis is, hoe bijzonder het is dit allemaal met de fiets te kunnen doen. Dat krijg je overigens niet voor niets. Ik heb de laat ste dagen behoorlijk last gehad van ’poeperij’ en van maagpijn, een gevolg van verkeerd eten incombinatie met de slopende hitte. Het kost dan ontzettend veel moeite om door te gaan als zich weer de volgende klim aankondig!. En juist op zo’n moment, toen ik ’zeer diep zat’ was daar ’de barmhartige Samaritaan’. De Sy riër was ons met zijn auto eerst voorbij gere den. Een paar honderd meter verder zette hij zijn wagen aan de kant en toen we passeerden, zei hij door het geopend raam: ’Jullie zijn moe hè? Kom in mijn auto uitrusten en drink een thee’... Hennie van Schooten en Paul Spapens t Met op de shirts Ramenfabnek A. Op t Hoog b.v. en op de trainingspakken Aannemersbedrijf A.M.J. Op ‘t Hoog en Zn b.v. worden de gebroeders Op ‘t Hoog de nieuwe hoofdsponsor van Audacia, getekend voor drie jaar met een optie voor nog eens drie jaar. Sinds sponsoring ook in het amateurvoetbal haar intrede deed waren destijds de gebroeders Janssen, wegens activiteiten van vele familieleden en de uitstraling die zij voor het Moergestelse verenigingsleven wilden hebben, de logische sponsor. Sinds jaar en dag weten we dat niet beter, maar nu Audacia duide lijk bezig is met een toekomstvisie, zijn ook de zogenaamde vanzelfsprekendheden onder de loep genomen, waaronder de sponsoring. Op initiatief van het bestuur en in goede samenspraak met de gebr. Janssen zijn de gebr. Op ‘t Hoog bereid gevonden het vaandel over te nemen. Open Clubhart en naamsbekendheid Zelf nog actief in het negende (veteranenelftal) van Audacia is Jan Op’t Hoog duidelijk de con tactpersoon voor de sponsoring van de beide bv’s. Clubliefde is in deze een belangrijk ding, maar ook zakelijke belangen moeten voorop staan om een dergelijke stap te nemen. Ook al weet Jan dat de “grote pers” niet in de rij zal staan voor de sponsoring, is hij ervan overtuigd dat naamsbekendheid volop zal worden verkregen. Hij wil zich verre houden van het technische beleid van het bestuur, maar daar waar de rol van de sponsor in het geding is in het beleid van de club is fiatering vooraf een voorwaarde. een kun je meer. Je Europas is bovendien een i waarmee je zo'n 450 musea in- en uitloopt. ■■En je krijgt er een. schitterend horloge Ibij cadeau. Oranje of blauw, ■wat je wilt. Dus kom snel langs en open ■zo'n rekening. Dan steek je binnenkort ■heel Europa in je zak. lening en je krijgt een horloge gratis. Verslag van de fietstocht die Paul Spapens en Hennie van Schooten ondernamen naar Jeru zalem... Een dromedaris in slagerij... Damascus, 25/26 juni 1999 Beste lezers van ’Moergestel-Nieuws’ Al een paar dagen kijken we uit naar kamelen of dromedarissen. Het zien van een paar van deze dieren zou het beeld namelijk helemaal compleet maken nu we met de fiets door de woestijn toeren. Zover je kijken kunt kale rot sen, zand waarover een zinderende hitte hangt. Maar helaas, kamelen of dromedarissen heb ben we niet gezien, tot vandaag... Het is vrij dag 25 juni en we rijden Damascus binnen, hoofdstad van Syrië en woonplaats van drie miljoen mensen. Door het heel vaak te vragen vonden we onze weg door een wirwar van straatjes naar onze bestemming: een klooster in hartje Damascus waar we een paar dagen zullen verblijven. Fietsend door die straatjes zien we opeens onze langverwachte dromeda rissen. Ze hangen gevild aan de haak in de eta lage vande slager (d.w.z. voor de deur op straat). Ter plekke overwegen we om toch maar vege tariër te worden... We zijn naar Damascus gereden vanuit Ma’aloula, een oasedorpje hoog gelegen in de Syrische woestijn. Het ziet er zo groen als de bossen bij ’t Stokske, maar de hele omgeving is dor en droog als de Pierenberg. In Ma’aloula hebben we 2 dagen overnacht in het klooster van de heilige Tekla. Deze vrouw was volgelin ge van de apostel Paulus en ze was de eerste martelares. Haar relikwieën worden vereerd in een grot hoog in de bergen bij het klooster. De hele dag door trekt deze grot bezoekers. Vol overgave doen ze mee aan de ook in Syrië bloeiende volksdevotie. Van een orthodoxe zuster krijgen we bijvoorbeeld een wit koord waarin twaalf knopen moeten worden gelegd en dat vervolgens om de pols moet worden ge bonden. Voor de duidelijkheid: Syrië, een zeer gastrvij en vriendelijk land, telt 15 miljoen in woners. Van hen is 15% christen. Als het een beetje meezit zijn we over ’n daga of zeven in Jeruzalem, de bakermat van het christendom. Maar het gebied waar het chris tendom tot wasdom is gekomen, daardoorheen fietsen we nu. Het zuiden van Turkije en Syrië is werkelijk doordrenkt van kerken en kloos ters uit de begintijd van het christendom. Een kerk uit de derde eeuw, vrijwel ongeschonden bewaard gebleven, is onderhand voor ons iets ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 14 JUL11999 PAGINA 5 isalen Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013)513 2268 y

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 5