0 jflnti lezorge a n Johan van Herck verlaat Van Bommel BON BON BON BON BON BON I MaaR als vahantieezorger Hans op waanzinnige prijzen Brabants Dagblad Maah geld van een stapel kranten Landinrichtingscommissie De Hilver ■i Bel gratis voor info (0800) 0231338 L WM0I dienst Landelijk gebied Hb i Verpachting BBL-percelen in De Hilver, groeiseizoen 1999-2000 Ran een kiantenujiih houd je een leuke Buit over Zo n 250.- per maand En dat voor een uurtje merH per dag Mooi moment dus om meg te dromen en vakantieplannen te maken Waar hang jij uit deze zomer? Hoe cool hen jij deze vakantie? En welke hits knoop jij in je oren? Verzeker je nu van extra zakgeld En win een plek onder de zon. Bel nu voor een krantenwijk en woid vakanlie- bezorger Dan maah je hans op een reischeque van 2000 gulden, een mobiele telefoon of een discman In onze loterij voor vakantiehezorgers. B,, lijft- Prijs- kwaliteitsverhouding Per jaar verlaten een kwart miljoen paren van Bommel schoenen de Moergestelse fabriek en daarmee levert men de grootste productie van de Benelux waar het kwaliteitsproducten be treft. “Jan van Herck (zoals directeur Frans hem noemt) heeft hieraan zijn 'steen' bijge- Na 43 jaren in het schoenmakersvak te heb ben gezeten bij de meest toonaangevende fabriek van kwaliteitsschoen in Nederland, de Wed. J.P van Bommel, gaat Johan van Herck genieten van de welverdiende VUT. Zijn eerste opleiding genoot hij op de am bachtsschool en nog een vakopleiding looie rij in Waalwijk in de vrije tijd. Hij heeft zich in de achterliggende jaren opgewerkt tot in koper en leervakman waar van Bommel trots op mocht zijn. Nog net heeft hij de negende generatie van Bommels mee mogen maken want vorige week maakte Reynier zoon van Frans en naamgenoot van de eerste directeur (1673-1734) zijn opwachting in het bedrijf. Bedrijfsgebondenheid Johan is altijd in hart en nieren een enorme van Bommel-man gebleven en hij droeg deze positieve uitstraling ook steeds zowel in het bedrijf als naar buiten uit. Ook het van Gust van Bommel geleerde vakmanschap heeft hij zich eigen gemaakt en zelfs verbeterd om al- Als snijder begon Johan bij van Bommel en kwam daarna als assistent van Sjef van Bom mel in het overleer magazijn te werken. Na derhand werd hij baas in de stikkerij/snijderij en begon zich ook te bekwamen in de inkoop van leer. Sjef werd inmiddels ziek en toen dien de hij zich geheel toe te leggen op het leer en dit is dan uitgegroeid tot zijn staffunctie waar mee hij nu eindigd. Voor opvolging heeft hij gezorgd want Ronald van Hoof is in twee jaar ingewerkt in het overleer magazijn en de uit gifte van overleder. Bas Hamers runt nu en kleine zes jaren de snijderij/stikkerij. Hij heeft onder een 4-tal generaties van Bommel ge werkt zoals Gust, diens zoon Sjef, de achter neef van Sjef, de huidige directeur Frans en dan nu nog een week bij Reynier de zoon van Frans. Kwaliteitseisen Hij kocht altijd het leer in Frankrijk en Italië ondanks het feit dat hij geen enkele vreemde taal sprak. Maar een Duitse leerfabrikant ver woorde dat zo treffend: “Zijn kennis en gevoel voor leerkwaliteit was belangrijker dan het spreken van een vreemde taal en dus verston den wij elkaar erg goed”. De leveranciers von den hem wel eens lastig maar steeds oprecht. Hij wilde alleen maar goed leer voor een goede prijs an daaraan deed hij nooit concessies of zoals hij zelf zegt: “Ik heb altijd gedaan wat het beste was voor van Bommel en daarin lag mijn eigen verantwoordelijkheid”. Leer kopen is in de loop van de tijd wel moeilijker gewor den want huiden van kalveren die met hormo nen of andere preparaten bewerkt waren had den niet die kwaliteit die puur-natuur kalve ren hadden. Kwam het beste leer vroeger uit Zuid Frankrijk het laatste decennium kocht hij 80% in Italië waaronder ook weer veel huiden zaten die uiteindelijk uit Frankrijk kwamen. In een goed klimaat en op de juiste hoogte kwamen de beste kalfshuiden tot ontwikke ling. Productie methoden Hij heeft in de loop van de tijd veel verande ringen meegemaakt. Niet alle vernieuwingen zijn altijd verbeteringen gebleken maar voor op stond steeds de kwaliteit van de van Bom mel 'stapper' en daaraan werden hoe dan ook nooit concessies gedaan. “Met kwaliteitsschoe- nen valt nooit te rommelen en daarom heeft het merk van Bommel in de loop der jaren ver rijd naar buiten te kunnen uitdragen aan het kwaliteitsproduct uit Moergestel. Hij stopt nu dan wel en dat is hem gegunt maar wij denken dat er nog wel eens een beroep op hem gedaan zal worden als het nodig is. Johan ook namens Moergestel Nieuws nog vele fijne VUT- en daarna pensioenjaren. dragen. Hij was een prettige man in de om gang en liet zich nooit voor de gek houden. Een man waarop ik kon vertrouwen en hij dacht ook steeds vernieuwend” wilde directeur Frans wel kwijt. De rode draad in de van Bommel- filosofie is; De schoen moet betaalbaar blijven en de prijs/kwaliteitsverhouding moet opti maal zijn. schillende zware stormen overleefd. Frans van Bommel hé ut altij verrekkes goed gedaon”. Vertolkt hij spontaan. Mijnheer Frans had steeds een groot vertrouwen in zijn medewer kers en stond er altijd achter en dat is toch een vorm van waardering die er zijn mag. Dat is ook de reden dat hij hier zo lang heeft gewerkt. Hij heeft tussentijds heus wel eens andere aan biedingen gehad maar had daar geen goesting in. Men staat als van Bommel niet voor niets op de tweede plaats wat naamsbekendheid be treft in Nederland en men stelt dat als de zoon geen van Bommel schoenen meer draagt ter wijl vader ze altijd droeg dan is er iets goed mis. Ook komt dan een export naar zovele lan den nooit van de grond. :;rU lift y I MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 14 JULI 1999 PAGINA 4 voor ontwikkeling en beheer Aanvraag éénjarige pacht BBL-grond Naam voorletters: Geboortedatum: Adres: Postcode en woonplaats: Telefoonnummer: Naam opvolger: Geboortedatum: Bedrijfsomvang: ha (eigendom en langjarige pacht) vak (volwaardige arbeidskrachten) Arbeidsbezetting: 1. 3. 4. Handtekening: Datum: Ondergetekende wenst in aanmerking te komen voor éénjarige pacht van BBL-grond in het landinrichtingsproject De Hilver Binnenkort zal worden begonnen met de uitgifte van percelen die voor het groei seizoen 1999-2000 voor éénjarige verpachting in aanmerking komen. Het betreft percelen gelegen in het gebied van landinrichtingsproject De Hilver. Belangstellenden kunnen zich voor 15 augustus 1999 schriftelijk aanmelden. Ook degenen die nu reeds gronden van het BBL pachten dienen zich schriftelijk te mel den, indien zij opnieuw in aanmerking wensen te komen. Aanvragen kunnen worden ingediend door onderstaande antwoordcoupon inge vuld en ondertekend in te zenden. Aan het insturen van de aanmelding kan geen enkel recht worden ontleend. Deze procedure heeft slechts het karakter van een belangstellingsregistratie. De Landinrichtingscommissie behoudt zich het recht voor, ook buiten deze belangstellingsregistratie om gegadigden te zoeken aan wie uitgifte in éénjarige pacht kan plaatsvinden. Voor de definitieve toezegging kan de Landinrichtingscommissie advies inwinnen bij derden. Alle belangstellenden die zich tijdig - d.w.z. voor 15 augustus 1999 - hebben aangemeld op de aangegeven wijze, krijgen schriftelijk bericht of zij voor uitgifte in éénjarige pacht in aanmerking komen. Belanghebbenden zullen worden geselecteerd aan de hand van de volgende uit gangspunten: hoofdberoep in de akkerbouw, tuinbouw, veeteelt; leeftijd onder 65 jaar, tenzij er een bedrijfsopvolger aanwezig is; voldoende vakbekwaamheid; te gebruiken als goed huisvader. Aan het secretariaat van Landinrichtingscommissie De Hilver Postbus 1180 5004 BD Tilburg Bedrijfstype: akkerbouw melkveehouderij gemengd bedrijf tuinbouw intensieve veehouderij I I I I l 1 Ondergetekende verklaart hierbij: Zijn hoofdberoep in de landbouw te hebben. Bij toewijzing aan het einde van het pachtjaar 31-10-2000 de sloten in schouw- bare toestand te brengen. Na aanvaarding Landinrichtingscommissie-pacht geen eigen grond aan derden te verhuren. De percelen op te leveren per 31-10-2000 op de in de streek gebruikelijke wijze. J ik wil zo'n 250,- per maand^^P V bijverdienen. Ik meld me aan als bezorger. Naam en voornaam:m v Adres: Postcode en plaats: Telefoon: Geboortedatum: Beschikbaar van tot Deze bon s.v.p. in een ongefrankeerde enveloppe A sturen aan: Brabants Dagblad, t a v. afd. distributie dagbladen, antwoordnummer 10008, 5680 VB Best -Afhinkelrik rle .ie l»r.«,|wr* Cl - life.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 4