Ad en Kees van Gils verlaten directie AvanG BIBLIOTHEEK h Moergestel-Nieuws en de vakantie... stichting’openbare Aphrodite 3 712 Schoolstraat 5 1 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 3 L» Estafette stokje’ overgedragen De praktijk van P. Terwindt en P. Blessing is gesloten van 24 juli t/m 8 augustus De Zonnebloemloterij Uitslag Kinderjury 1999 J| WOENSDAG 7 JUL11999 - 24e Jaargang - Nr. 1057 De redactieJ Waarneming: E. van Delft Hb Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Dokter Lim neemt waar van 19 juli t/m 23 juli Over enkele weken begint de vakantie periode. Ook ’Moergestel-Nieuws’ X ’knijpt’ er 'n drietal weekjes tussenuit...V Op de woensdagen 28 juli en 4 en 11 augustus zal ’Moergestel-Nieuws’ daarom niet verschijnen. In week 33 zijn we er dan weer, maar vanwege de vakantie van een van onze medewerkers zult u de krant die week pas op donderdag mogen verwachten i.p.v. op woensdag. I.v.m. de vakantiedrukte verzoeken wij u vriendelijk uw medicijnen vóór 19 juli te laten vullen. Scoutinggebouw Den Donk kan nog enkele verenigingen onderdak bieden voor hun activiteiten. Ons gebouw heeft de beschikking over 4 lokalen. Voor informatie kunt u terecht bij R. Bergman-van de Loo, tel. 513 2407. OISTERWIJK EN MOERGESTEL Zoals U reeds eerder hebt kunnen lezen heeft bij AVANG een directiewisseling plaatsgevonden en wij zijn beide vertrekkende directeuren eens gaan opzoeken. AVANG verkoopt tegenwoordig haar schoenen in Duitsland, België, Japan, Amerika en op de thuismarkt. In het segment van luxe kwaliteitsschoenen is men marktleider op het gebied van mocassins. Men heeft steeds vastgehouden aan het produceren van de kwaliteitsschoen en dat is de laatste jaren weer de reden van de groei van 15 tot 20%. Ook de problemen in de Nederlandse schoenindustrie van begin zeventiger jaren hebben zij meegemaakt. En mede dank zij hun inspan ningen hebben Ad (zoon van Jan) en Kees (zoon van Toon) van Gils het bedrijf aan hun opvolgers achtergelaten zoals het nu is en Moergestel gemaakt tot Centum van de Nederlandse Schoenindustrie waar het de duurdere kwaliteits schoen betreft. 4 Kees is als voorzitter van de Federatie van Nederlandse Schoenfabrikanten nog steeds actief en hij zit ook nog in de technische com missie die in samenwerking met TNO de nieuwe producietechnieken bewaakt en onder zoekt. Ook opleidingen van nieuwe medewer kers voor de schoenindustrie heeft zijn aan dacht zoals het OSLO project van het Koning Willem I College te ’s-Hertogenbosch. Iedere schoen eigen ’verhaal’ In de verkoop van schoenen, en zeker in de duurdere kwaliteitsschoen, is veel veranderd. De detaillist wil graag dat er Just In Time geleverd wordt. De schoenen moeten hun eigen “verhaal” hebben en de verkoop moet dan ook zonder problemen geschieden en daar moet eigenlijk de fabrikant maar voor zorgen. Het mooiste zou zijn dat de klant vraagt, de winke lier alleen maar inpakt, afrekent en een leuke winstmarge incassseert en bij AVANG de col lectie weer opvult. Als men een paar kwaliteits schoenen verkoopt moet men daarnaast gemid deld vijf andere paren verkopen om hetzelfde te verdienen als de winkelier. De klant die een maal AVANG gedragen heeft komt in de meeste gevallen wel weer terug. Het bereiken echter van nieuwe klanten is een hele opgave. Men probeert dat te te verwezenlijken met een goede voor lichting naar de consument en eventueel excur sies aan de fabriek. Ook heeft men aan de wieg gestaan als mede oprichters van de Stichting Kwaliteits-repa- ratie Nederlands Schoenfabrikaat. Gecertificeerde schoenreparateurs repareren de kwaliteitsschoen met originele onderde len van de betreffende Nederlandse schoen fabrikanten en deze gaan zodoende veel langer mee en daarmee is de duurdere aan schaffingsprijs ook verantwoord. De huidige import van schoenen is procentueel even groot als vroeger de totale Nederlandse pro ductie in zijn algemeenheid. ’Kwaliteit zal altijd winnen’... Kwaliteit en pasvorm zullen het altijd winnen van goedkope schoenen. Het is voor de con sument wel even slikken om een paar duurdere schoenen te kopen maar hij kan er dan ook De Zonnebloem, afd. Moer gestel, heeft de afgelopen weken weer veel loten ver kocht. Graag willen wij alle kopers hartelijk danken voor hun bijdrage. Met de opbrengst kunnen in 2000 weer tal van lan delijke en plaatselijke Zon- nebloemactiviteiten voor langdurig zieken, lichamelijk gehandicapten en hulpbehoevende ouderen worden gefinan cierd. De trekking vindt plaats op 22 november 1999. Omdat de namen en adressen zijn genoteerd krijgen de prijswinnaars voor 21 januari 2000 persoonlijk bericht. Prijzen worden alleen uitgekeerd na inlevering van het desbetreffende lot. U dient de loten dus goed te bewaren. De uitslag van de trekking zal vanaf 22 novem ber enkele dagen opTteletekst worden gepu bliceerd. De trekkingslijst zal ook in ’Moer gestel-Nieuws’ geplaatst worden. Derde generatie Van Gils Als derde generatie ging Ad naar de HBS te Tilburg en daarna naar de Middelbare Vak school voor Leder- en Schoenenindustrie in Waalwijk. Hij deed daar de basiskennis op die later zo belangrijk zouden zijn voor het be drijf. Uiteraard werd hij na zijn opleiding direct door vader ingeschakeld om zich verder in het bedrijf en in het vak te bekwamen. Met neef Antoon ontdekte men indertijd de mocassin in Italië en de productietechniek werd verbeterd om een beter product te maken dan de Italianen. In 1964 werd hij directeur van de productie en later rond 1970 ging hij zich meer bezig houden met de verkoop en productie alsmede met de inkoop van leer. In 1975 werd het volledig verkoop/marketing. Kees daarentegen ging naar het Gymnasium Augustinianum in Eindhoven en vertrok daar na naar Delft om werktuigbouwkunde en be- drijfsrganisatie te gaan studeren. Ook hij kwam hierna in het bedrijf want in Oirjchot werd een dependance geopend en daar kon hij zich verder bekwamen in het schoenenvak. In 1975 ging hij als directeur in de administratie verder en wel meer de financieel/economische kant. Schoenencentrum Nederland In 1984 stonden beiden aan de wieg van het Schoenencentrum Nederland in Nieuwegein waar vanaf nu zo’n 95% van het schoenenaan bod is geconcentreerd. Sinds 1987 is deze schoe nenstand permanent en heeft ook veel veran dering in het verkooppatroon aan de detaillist teweeg gebracht. Ad zit zelf tot op de dag van heden als bestuurslid en voorzitter in het Dagelijks Bestuur van dit schoenencentrum. jarenlang van genieten. Daarom zal kwaliteit het winnen maar dit moet wel aan de consument worden gepresenteerd. Men voorziet dat er in de toekomst alleen nog alleen maar discount of kwaliteitswerk op de markt komt en dat de gehele midden-markt gaat verdwijnen. Misschien is dit wel een bood schap aan de nieuwe generatie AVANG- directeuren om het bedrijf door de toekomst heen te loodsen. De nieuwe 2000-serie heeft men al klaar en dat zijn de mocassins in drie wijdtes en daarmee zal men zeker de positie binnen het segment luxe heren-mocassins versterken waar van men reeds in oktober 1995 het miljoenste paar leverde. Ervaring gaat niet verloren Ad en Kees zullen beslist niet op hun lauweren gaan rusten en nog jaren in het schoenenwe reldje te vinden zijn. De opvolgers Jan en Toon van Gils zullen zij zeker niet voor de voeten gaan lopen, zoals hun vaders dat vroeger misschien onwetend wel hebben gedaan. Maar in de branche hier en daar regelend optreden zullen zij zeker wel doen en dat zij hen ook gegund want een lange ervaring als die van Ad en Kees van Gils mag niet verloren gaan. Op 1 februari jl. ging voor de 12e keer de Nederlandse Kinderjury van start. Kinderen tussen de 6 en 12 jaar konden kenbaar maken wat hun favoriete boek is. Op 1 juni werden lan delijk maar ook in Oisterwijk en Moergestel de stemformulieren geteld en de uitslag bekend gemaakt. Ook dit jaar werd er door de jeugd weer massaal gejureerd. Landelijke uitslag Landelijk bleek Carry Slee de topfavoriet bij de Kinderjury. Haar boek Paardenpoep werd gekozen tot het beste boek voor kinderen van 6 tot en met 9 jaar. In de categorie 10 tot en met 12 jaar won haar boek Afblijven. Maart j.l. won ze al de prijs van de Jonge Jury 1 2 tot en met 15 jaar) met haar boek Pijnstillers. In Oisterwijk en Moergestel was de uitslag als volgt: 1. Sander van Thea Dubelaar 2. Hier waakt de goudvis van Mieke van Hoof 3. Klapzoenen en Valsspelers van Carry Slee Iedere deelne(e)m(st)er mocht 5 boeken lezen en deze vermelden op 5 beoordelingsfor- muliertjes. De Kinderjuryboeken stonden apart opgesteld in de bibliotheek. Als men de 5 boeken had gelezen was het Kinderjurypasje vol en kreeg men een cadeaut je. Ook kon men meedoen aan de Landelijke Kinderjury. Oisterwijk en Moergestel Oisterwijk: 641 gelezen boeken, 104 volge maakte pasjes Moergestel: 409 boeken werden gelezen, 72 volgemaakte pasjes Opgeteld betekent dit dat er in Oisterwijk en Moergestel meer dan 1000 boeken werden gelezen! Namens de Stichting Nederlandse Kinderjury en de bibliotheken in Oisterwijk en Moergestel bedanken wij ieder jurylid voor haar/zijn deelname en hopen we dat er volgend jaar weer zoveel enthousiaste deelnemers zijn. hf Huidverzorgingsinstituut E t t nhrnAito Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel. Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268. Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond ffl Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.)jJj iel. ui3-013 14/4 «z If! Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) [f|

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 1