REIJRINK AMBACHTELUK GEROOKTE PALING I ml Tijdens de kermisdagen open van 11.00 tot 18.00 uur Palingkwekerij en -rokerij Zondag 4 juli gezellige braderie in Middelbeers PV ’Over Berg en Dal’ Verenigingsuitslag van de wedvlucht gehouden op 19 juni 1999 vanuit Chantilly over een afs tand van 325 kin. Aan deze wedvlucht namen 62 duiven deel. Ze werden gelost om 8.30 uur bij een temperatuur van 24 graden Celsius met westen wind 1. J eugdschaakclub Moergestel Op zoek naar Lieveheersbeestjes Hartelijk dank Provinciale muskus- rattenbestrijding in 1998 succesvol Vossenhoorn 9, Moergestel, Tel. (013) 513 2328 HERBERG DE VEERKES - St. Jonsplein - Moergestel - 013 513 24 05 .- De prijzen blijven bescheiden: volwassenen fl 2,50, kinderen tot 12 jaar gratis. De opbrengst van de braderie is weer bestemd voor de instandhouding van het Oude Kerkje. Uitslagen: L. van den Branden 1-13 (6 mee) J. van Drunen 2-5 (9 mee). A. van Hulten 3 (6 mee) L. van Boxtel 4-6-9-11-15 (12 mee). L. Kennes 7-8 (14 mee). Th. Colsen 10 (5 mee). M. van de Wiel 12 (4 mee). A. Westgeest 14-16 (6 mee). Team 1 totaal 18 pnt., team 2 totaal 20 pnt., team 3 totaal 14 pnt. PAGINA 6 De jeugdschakers van JSC Moergestel deden het afgelopen jeugdschaakseizoen mee aan 8 ver schillende competities. De belangrijkste competitie was de competitie om het jeugdschaakkampioenschap van JSC Moergestel 1999. Voor de 2e achtereenvolgende keer werd de 9 jaar jonge Christopher Camara, leerling van basisschool De Bienekebolders, jeugdschaak- kampioen van JSC Moergestel 1999. Christopher behaalde zelfs 6 eerste plaatsen in de 8 verschillende klassementen; dat is dus geen toeval weer. Gelukkig voor de andere jeugdschakers van JSC Moergestel besloot de jeugdleider de welver diende medailles meer te verspreiden onder de jeugdschaakleden, anders had Christopher 6 gouden medailles verdiend en gekregen. Op deze manier kregen 18 verschillende dolblije jeugdschakertjes een medaille. De top 3 van de 5 belangrijkste competi- tieklassementen: a) Kampioenschap JSC Moergestel 1999: 1. Christopher Camara, 2. Iggy van Lith, 3. Bram van Herck. b) Scorepercentage-klassement: 1. Christopher Camara, 2. Christ Antonis, 3. Marthe Minder man. c) Bonuspuntencompetitie: 1. Christopher Camara, 2. Harm Smulders, 3. Johan van Esch. d) Huiswerkcompetitie: 1. Christopher Cama ra, 2. Ruskin Ligtvoet, 3. Harm Smulders e) . Computercompetitie: 1. Emiel Antonis, 2. Johan van Esch, 3. Christopher Camara. De jeugdleider mocht de afgelopen week aan de volgende 12 nieuwkomelingen een “basis diploma” uitreiken: Bob en Luc Kruijssen, Ron en Noortje Oerlemans, Stijn van de Boom, Stijn Bloemen, Laura Ligtvoet, Yvonne Aarts, Josien van Gastel, Judith Rooswinkel, Robert Wolfs en Steven Mols. Het hebben van zo’n basisdiploma betekent dat deze kinderen al veel weten over schaken en dat ze na 8 schaak- lessen op de schaakclub al het KNSB-diploma “le Stap” kunnen halen. A.s. woensdag (30-6-99) wordt er voorlopig voor het laatst gejeugdschaakt in De Roozen- dries. Na de zomervakantie gaat het jeugd- schaken in Moergestel weer beginnen. Eind augustus staat er in “Moergestel Nieuws” een artikel met de nodige informatie over het Moergestelse jeugdschaakgebeuren in 1999/2000. Inlichtingen: 528 8173. De KNNV, de vereniging voor veldbiologie, is gestart met een nieuw waarnemingsproject waaraan iedereen kan deelnemen. Lieveheers beestjes spelen hierin de hoofdrol. Voor dit project zijn speciale waarnemings- kaarten gemaakt, waarop acht verschillende soorten Lieveheersbeestjes zijn afgebeeld die in Nederland algemeen voorkomen. U kunt de aaibare diertjes in uw tuin of tijdens een boswan deling eenvoudig op naam brengen. Ook voor kinderen is het een uitdaging mee te doen aan dit project. Het is de bedoeling dat u de waarnemingen invult op de kaart. Uw gegevens worden gebruikt om de ver spreiding van de Lieveheersbeestjes in Neder land in kaart te brengen. De waamemingskaart kunt u tijdens open- ings-uren afhalen aan de balie van het Noordbrabants Natuurmuseum Milieu Educatie Centrum Midden-Brabant, Spoorlaan 434 te Tilburg. De ingevulde kaart kunt u daar ook weer inleveren. Graag willen wij nog even terugkomen op de EHBO cursus van de groepen 8 van de basis scholen in Oisterwijk en Moergestel. De cur sus is wederom een groot succes geworden met als hoogtepunt de examendag 29 mei, de dag waarop 300 leerlingen van de basisscholen exa men deden. Het was echter niet mogelijk om tot een dergelijk resultaat te komen als wij niet de medewerking hadden gekregen van vele mensen. In dit kader willen wij graag noemen: de sponsoren: Thuiszorg Midden Brabant, CZ-groep, Rabobank Oisterwijk, Rabobank Moergestel, Bremtex, Peko en de Lucia Stich ting, de EHBO vereniging Oisterwijk: met name Mevr. T. Barten, de heer Bollen en alle vrijwilligers. de basisscholen: met name de heer van Leuven als contactpersoon binnen het directeuren over leg en de leerkrachten van groep 8. het personeel van de Kunstkring. Een ieder heel hartelijk dank. Wij gaan volgend jaar graag door en hopen weer op u aller medew erking. Met plezier laten wij u ook enkele reacties van de leerlingen lezen. Onderstaand treft u ze aan. Emely: het was leuk en leerzaam vooral de sta biele zijligging en de mitella waren leuk. Ruud: ik vond het heel leuk maar de mitella lukte niet. Miranda: we hadden lessen van meneer Georg en het was heel leerzaam. Daphne: de stabiele zijligging was heel nuttig. Margriet: ik vond het erg leuk en ik heb veel gelachen. Anne:ik ben blij dat ik al die dingen heb geleet over de EHBO. Lonneke:de stabiele zijligging was leuk alleen de pijnprikkel niet. Carlijn van Oort: het was leuk alleen de mond op mond beademing vond niet iedereen zo leuk. Martijn S: de stabiele zijligging vond ik het leukst. Nikki: ik vond dat Georg heel goed les gaf, bedankt. Tessy: met examen moest Marleen beademen en de pop ging helemaal omhoog. Carolien: ik vond de stabiele zijligging het leukst en bedankt Georg. Jenny: met de les van de splinters was Carolien flauwgevallen. Yvonne: ik vond de mitella aanleggen het leukst. Ramazan: ik vond de stabiele zijligging het leukst en de mitella aanleggen. Niek: ik vond de stabiele zijligging erg leuk en bedankt Georg. Josette: ik vond de lessen heel leuk en ik heb er veel van geleerd bedankt Georg. Bob: de lessen van Georg waren leuk en leerza am. Martijn H.: ik vond het helemaal niet moeil ijk, maar het examen was wel leuk. Moniek: het leukst vond ik het vinger verband Mike: het was heel leuk en leerzaam. Maartje: ik vond de EHBO heel leuk en ik heb er veel van geleerd. Roel de L.: bedankt George voor de leerzame en leuke lessen. Carlijn J.: Georg heeft veel uitgelegd over de EHBO en ik heb er veel van geleerd. Roel v. R.: ik vond het leuk en bedankt Georg. Paul: ik vond het examen makkelijk. Mark: ik vond de brede das makkelijk. Marleen: bij de mond op mond beademing wou ik die neus dichtknijpen en dat lukte niet want het was van plastic dus moest ik de vingers op de gaatjes leggen. Maaike: Georg heeft ons enorm geholpen met de voorbereidingen van het examen bedankt Georg. Namens de Graaf van Urselschool te Moergestel. Alle vrijwilligers en vooral Georg bedankt! MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 30 JUNI 1999 Ook in 1998 bleef het muskusrattenprobleem in Brabant volledig beheersbaar en kon de populatie op een laag niveau worden gehouden. De daling van de vangsten werd gecontinueerd. In 1998 werden 3.217 muskus ratten gevangen, 7,7 procent minder dan in 1997. Ook was er in 1998 geen sprake van on aanvaardbare schade als gevolg van graverij en vraat door de muskusrat. Ruim de helft van de vorig jaar gevangen muskusratten komt uit de circa 2 a 3 km brede strook langs de provin ciegrens. In aan Brabant grenzende stroken in aangren zende provincies werden - bij wijze van bijstand - 644 muskusratten gevangen. In 1998 behoef den in Brabant circa 18 procent minder uren te worden geïnvesteerd dan 10 jaar geleden. Het blijkt in Brabant derhalve mogelijk om door de jaren heen een vangstdaling te realise ren onder een gelijktijdige (verantwoorde) ver mindering van de bestrijdingsinzat. De verspreiding van de beverrat en de omvang van de beverratpopulatie zijn de afgelopen jaren toegenomen. Weliswaar werd de beverratpopu latie gedurende de strenge winter 1996/1997 sterk gereduceerd, echter in 1998 werd op een toenemend aantal plaatsen de beverrat gesig naleerd. Evenals in 1997 werd in 1998 door twaalf bestrijders - op vrijwillige basis - bever- ratten gevangen, zonder hierin al te veel uren te investeren. Het aantal bijvangsten van onder meer de woel rat, bruine rat, waterhoen, wilde eend en andere vogels, nam verder af ten opzichte van vooraf gaande jaren. Door de afnemende muskusrattenpopulatie kan worden volstaan met steeds minder uit staande vangmiddelen. Het totaal aantal vangmiddelen nam in 1998 ten opzichte van 1989 met globaal eenderde af. Zondag 4 juli organiseert de Stichting het Oude Kerkje voor de achttiende maal de jaar lijkse braderie op en rond het Doornboom- plein in het centrum van Middelbeers. Zoals insiders weten een van de gezelligste in onze regio. Veel muziek, spectaculaire shows en niet te ver geten middenstanders die onder fleurige kraam pjes hun coulante waren te koop aanbieden en daarmee het hart van de braderie vormen. Het geheel wordt omlijst met een groots non- stop programma in en rond de feesttent op het Doornboomplein. Fanfare Concordia uit Spoordonk opent de braderie gevolgd door een optreden van Harmonie de Vriendschap uit Middelbeers. Tussen de kramen een straator kest met live blaasmuziek en straattoneel. In de feesttent treedt ’s middags het befaamde Oir- schotse orkest de Shades of Spades op afgewis seld met optredens van de Forza dansschool. Een van de hoogtepunten op het plein is de Erics Magic Bike Show. De kinderen worden niet ver geten; een draaimolen, klimwand, luchtkussen en grimeren; vrijwel alle attracties zijn gratis. De braderie is open van 10.00 tot 18.00 uur. I -• WW

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 6