Bijzondere aandacht voor de jongere kijker en lezer 'Moergestel-Nieuws' en de vakantie... - Aphrodite Onze geslaagden JCu'gd Tien Jaar Bolder- kolder Koningschieten 1999 Audacia op zoek naar nieuwe jeugdleden Proficiat aan alle geslaagden! WOENSDAG 30 JUN11999 - 24e Jaargang - Nr. 1056 De redactie J De overheid St. Joris Moergestel AW De redactie Door aanhoudende darmproblemen i.v.m. de ziekte van Crohn zal Dr. Blessing tot eind september afwezig zün. De praktijk wordt waargenomen door Dr. Terwindten verschillende waarneemsters. Op de woensdagen 28 juli en 4 en 11 augustus zal ’Moergestel-Nieuws’ daarom niet verschijnen. In week 33 zijn we er dan weer, maar vanwege de vakantie van een van onze medewerkers zult u de krant die week pas op donderdag mogen verwachten i.p.v. op woensdag. Vanaf deze week op MTV en in Moergestel-Nieuws’ “De gemeenschap verruwt; geweld neemt hand over hand toe; men heeft niets meer voor elkaar over; waar zijn de normen en waarden gebleven die de basis vor men voor een vreedzame, tolerante samenleving?” Deze woorden zijn de laatste jaren met de regel maat van een klok terug te vinden in de schri jvende pers en op TV In commentaren en praat programma’s wordt ingegaan op de mogelijke oorzaken daarvan. Is het een gevolg van al het geweld op TV? Schieten de veelal allebei werk ende ouders tekort in de opvoeding? Is het de te ver doorgeschoten drang naar persoonlijke “vrijheid”? Is het gezin als hoeksteen van de samenleving weggevallen? De parochie wil deze discussie niet voeren; wel wil zij concreet de aandacht van kinderen ves tigen op de waarden die zo bepalend zijn voor een gezonde samenleving en persoonlijk geluk, zoals respect voor ieder mens, voor elk dier en voor de gehele schepping, opofferingsgezind heid, waarheidszin, trouw, dienstbaarheid, mededogen, begrip, geduld, acceptatie, etc. Op MTV Deze onderliggende waarden vormen de the ma’s van een kort verhaal dat Pastor van den Broek elke maand als gastspreker in MTV ve rtelt. Eenmaal per maand, voor de eerste keer op donderdag 1 juli a.s., is de pastoor met dit Hallo, daar zijn we weer! Afgelopen vrijdag zijn we bij elkaar geweest om de groepen te verdelen. Het blijkt dat we nog 11 groepen kleuters over hebben en nog 6 groe pen voor het C-programma. We zijn dus nog op zoek naar 34 leid(st)ers. Wacht niet op een tele foontje van een van ons, maar bel zelf even met Geesje van den Boer (505 2345) om een groep te kiezen. Daarnaast kunnen we nog steeds mensen gebruiken als spelleiding (maandag middag en dinsdag). Dus: heb het er eens over met elkaar als je in de disco bent, als je samen aan het sporten bent, of als je je kinderen gaat brengen of halen van school. Er zijn vast nog wel meer mensen die mee willen doen, maar nog niet weten met wie. Gooi eens een balletje op, en je weet nooit wie ’t zal vangen. We rekenen erop dat er nog een aantal mensen zichzelf aan zullen melden. Dus: wacht niet op een telefoontje, maar bel zelf 505 2345. Groeten, Organisatie Jeugdvakan tie week Es. Als het antwoordapparaat aanstaat, spreek dat dan in. We zullen zeker terugbellen. Onder dit kopje vermeldden we de afgelopen week ’n aantal geslaagden van diverse mid delbare scholen. We konden echter niet weten dat de infor matie (die we van elders moeten krijgen om dat we geen uitslagen krijgen van de scholen) niet juist blijkt te zijn geweest. Onze welgemeende excuses daarvoor en miss chien kunnen leerlingen van examenklassen ons via hun school aan de juiste lijsten helpen. We zullen ze dan met plezier publiceren. Toch een hartelijk woord van proficiat aan alle geslaagden! De Bienekebolders vraagt ook dit jaar weer uw speciale aandacht voor haar jaarlijkse musical. Dit jaar zijn wij op de bühne van scholenge meenschap Durendael met tien jaar Bolder- kolder in Óisterwijk te zien. Een voorbeschou wing op de musical is donderdag 1 juli live op MTV te volgen. Woensdag 7 juli 1999 zullen er twee uitvoeringen worden gespeeld. De eerste begint om 16.00 uur en de tweede om 19.00 uur. Losse kaarten zijn vanaf heden verkrijgbaar op basisschool “De Bienekebolders”, Bosstraat 1 in Moergestel en bij de volgende voorverkoop adressen in Moergestel: Groentehal Crisje, Drogisterij Chris Kemps en Bakker op de Hoek. Ook aan de kassa van ons theater zijn nog kaar ten verkrijgbaar. Kaarten kosten f 5,- per vol wassene, kinderen t/m 12 jaar gratis. De op brengst is voor het Foster Parentskind van de school. Graag tot ziens! St. Joris Moergestel Het is al weer vier jaar geleden dat wij van het Gilde St. Joris een koning geschoten hebben. Volgens de reglementen is dat om de vier jaar zodat we dit jaar weer aan de beurt zijn. Het bij zondere van deze Koningschieten is dat de huidige Koning, Hans Kerkhof, zich Keizer kan schieten. Om aan die eisen te voldoen moet hij twee maal koninggeschoten hebben dus is hij al 8 jaar Koning van het Gilde St. Joris. Als Hans de vogel voor de derde maal eraf schiet mag hij zich voor het leven Keizer noemen en dan moet er voor een nieuwe Koning geschoten worden. De vorige Keizer van het Gilde St. Joris werd geschoten in het jaar 1960 door Martinus van de Wouw. De enige keizer in het 454-jarig bestaan van Gilde St Joris. Zoals u ziet alweer 26 jaar geleden dat het Gilde St. Joris een Keizer had en daarom zal het voor het Gilde een span nende dag worden maar zeker voor Hans. Deze dag zal gehouden worden op Kermismaandag 5 juli bij het schietterrein gelegen bij het Partyboerderij ’t Draaiboompje. Deze dag zal om 10.00 uur geopend worden met een H. Mis. Om ongeveer 12.00 uur zal de ceremonie en het Koningschieten beginnen. Iedereen is van harte welkom om deze bijzondere gebeurtenis mee te maken. Tot dan. Pastor van den Broek ’op locatie’ voor de eerste opnames van a.s. donderdag. doel gedurende circa 5 minuten op MTV vroeg in het programma te zien. Met aansprekende beelden, zomogelijk gefilmd “op locatie” zal getracht worden de jongere, maar natuurlijk ook de oudere kijkers te boeien. In ’Moergestel-Nieuws’ Daarnaast zijn deze thema’s terug te vinden in korte artikeltjes van de Parochiële Werkgroep Publiciteit in ’Moergestel-Nieuws’. Onder het kopje “Voor jong... en oud” vindt u maandelijks een vertelling, een eenvoudig verhaal met een moraal, een boodschap. Deze boodschap is eve neens gericht op bewustwording van de hogere waarden in de mens. “Voor jong... en oud” geeft al aan dat deze bood schap ook aan volwassenen gericht is. Nog mooier is het wanneer vader of moeder even tijd vindt over deze boodschap met hun kind na te praten. (Zie pagina 5). jl Huidverzorgingsinstituut x Over enkele weken begint de vakantie- periode. Ook ’Moergestel-Nieuws’ X. ’knijpt’ er ’n drietal weekjes tussenuit...Lz De voetbalcompetitie ligt nu wel stil ook bij Audacia, maar niet bij de Jeugdcommissie die zijn alweer druk aan het werk voor een nieuw voetbalseizoen en ook op zoek naar nieuw voet baltalent, nieuwe jeugdleden zijn bij Audacia natuurlijk van harte welkom. Ben jij zes jaar en wil jij graag gaan voetballen, ouders geef uw zoon dan nu op als jeugdlid van Audacia, het is nu de beste tijd daarvoor. Voor inlichtingen, of nog beter voor opgave kun je terecht bij N. Oerlemans, Pater Hel- merplein 22, tel. 513 1283. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268. Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! 4 I SJ 7U Schoolstraat t |L_ - - - - -h 5 Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) g Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 w - ■'-'y’

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 1