i E Aphrodite Het idee dat we straks onbezorgd op vakantie kunnen gaan... heerlijk! ^1 09 Ook voor nieuwe auto’s en alle merken scooters!!! De Kleine Meijerij Rugzakken, reistassen, kofferlabels, sleutel-etuis, portefeuilles, leuke damestassen. BOVAG Gezondheidswijzer Midden-Brabant Rabobank SPECIAAL VOOR DE VAKANTIE: Het Rabo TotaalPakket, Alles in een keer goed geregeld. Opel Astra Stationwagon, benzine Opel Astra Stationwagon, diesel... Opel Astra Sedan, benzine Opel Astra Sedan, benzine Opel Astra 5-drs., benzine Opel Vectra Sedan, benzine Div. Opel Kadett, Corsa, benzine Ford Orion, benzine Minibus Mitsubishi L300, benzine Div. merken o.a. Ford, Peugeot, Fiat 35.286... 139.000... 161.390... 108.950... 53.500... 79.500... ....8.000..1998 (juni) 115.0001992 Schoolstraat 5 5066 EC Moergestel OPEL -VOLVO SPECIALIST Bestrating Minigraafverhuur Tuinaanleg en -renovatie Riolering Grondwerken ...1996 ...1993 ...1993 ...1995 ...1997 ...1996 1986 - 1989 ..84.7061989 100.6271994 v.a. 1986 IN AANTOCHT: Toyota Starlet Sport, benzine Renault 19, benzine In het eerste nummer van de 50ste jaargang van het vlugschrift van de heemkundekring ’De Kleine Meijerij brengt Ton van Doormaal uit Diessen verslag uit van de archeologische verkenningen tijdens een grootschalige ont gronding op de Molenakkers te Moergestel in 1997. Het artikel is genaamd: ’In de voetsporen van Janus van Laarhoven’, de man die in de jaren ’70 en ’80 talloze voorwerpen aan het licht heeft gebracht. Het stuk is opgedragen aan Annelies Picokrie, die tijdens de Paasdagen van 1997 veel van het meet- en tekenwerk voor haar rekening nam. Zij overleed te Moergestel op 18 april 1998. In aansluiting hierop het ’In Me- moriam’ aan Pater Koos van Elderen van Noud Smits uit Moergestel. Pater Van Elderen is in het begin van dit jaar overleden. Na een rijk priesterleven gaat bij met emiritaat en verdiept zich, niet alleen in geschreven documenten maar ook in het bodemarchief. Hij wordt de Gezondheidsvragen in de zomer? Vraag het aan de Gezondheidswijzer! In de maanden juli en augustus staat in de Gezondheidswijzer Midden-Brabant het thema ’Gezond de zomer door’ centraal. Alle Midden- Brabantse inwoners kunnen bij de Gezond heidswijzer terecht met hun vragen over hoe men ’wijs op reist kan gaan, vooral als men naar het buitenland gaat. Er is ook informatie over verre reizen en gezond heid (over vaccinaties, malaria etc.) en over verstandig zonnen. In de maanden juli en augus tus is dan ook de tentoonstelling “Zonwijzer’ van het Koningin Wilhelmina Fonds te zien. De Gezondheidswijzer is geopend van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.30 uur. In de schoolvakanties is de Gezondheidswijzer echter alleen Is ochtends geopend van 9.00 tot 13.00 uur. De Gezondheidswijzer is een samenwerk ingsverband van GGD Midden-Brabant en Thuiszorg Midden-Brabant en is gevestigd in Tilburg, aan de Lage Witsiebaan 2a. Voor tele fonische vragen is de Gezondheidswijzer 24 uur per dag, ook in het weekend bereikbaar: tel. 0900-8806. 'O TI-TE CREAP TALKIES IN D’N TOB! (voor iedereen) Zoals we jullie de afgelopen weken al hebben geïnformeerd is het komende weekend het laat ste weekend van dit seizoen ’98-’99 dat ’t Kwartierke een binnenactiviteit op het pro gramma heeft staan. Op zaterdag 26 juni a. s. is dat een live-optreden van de band “The Cheap Talkies Deze band heeft al een aantal aansprekende wapenfeiten op haar naam staan. Zo kreeg de band, om maar wat te noemen, De wereld in Ginneken aan hun voeten. Deed ze de Bommel in Breda volstromen en bracht ze hulde aan de koningin in Arnhem. Wellicht het meest tot de verbeelding spreekt het live optreden tijdens de laatste nachtuitzending van ’Paniek’, bij Veronica’s Call TV De bandleden zijn: gitarist Peter van Dorst uit Breda, ook bekend als gitarist van Herb Mews The Mules, Huub Hangop en sessies met bekende muzikanten als Bertus Borgers, Herman Brood en Otto Kooy- mans. Basgitarist: Michel Mulder, veelgevraagd sessie muzikant bij cd-opnames en momenteel op Europees niveau actief, drummer Sander Ponne deed van zich horen in Prima Vering de Schokbrekers, Herb Mews en Hark the Voice. Zanger Mare Kamphuis zong voorheen al in Dally News The Commercials, Less Fortu natos en de SRV-mannen. De liedjes die the Cheap Talkies met veel bravoure aan de man brengt variëren van opgewekte shuffles van The Fabulous Thunder- birds tot slepende ballads van Stevie Ray Vaughan, van krakende Australische alco-rock tot ingetogen kleinoodjes van Ronnie Earl. Aanvang in d’n Tob om 20:00h. Entree: f 5,-. COMPUTERCLUB (jeugd en ouderen) Nog eenmaal op zondagmiddag 27 juni vanaf 13:00h gezellig computeren, spelletjes spelen en stelaljevragenaandecomputer-experts. Vergoeding f 2,50 p.p. OPENLUCHT-RECREANTEN-VOLLEY- BALTOERNOOI. Op zondag 11 juli als laatste activiteit van 't Kwartiërke het openlucht recreanten volleybal toernooi. Deze keer op de sportvelden van ’t Draaiboompje i.v.m. werkzaamheden op het terrein bij d’n Tob. Inschrijven bij Peter van de Wouw, tel: 513 2308 of Bart de Laat, tel: 513 3165. Inschrijfgeld bedraagt f 25,= per team. «Ml voortrekker van een groepje heemkundigen in Moergestel, Onder wie ook Jan Picokrie uit Moergestel. In een eerste artikel schrijft Wim’ de Bakker uit Oisterwijk over ’Oude Familie wapens uit de Kleine Meijerij’. Hij hoopt onder zoekers de weg te kunnen wijzen door in de komende tijd een aantal wapenafbeeldingen in het vlugschrift te plaatsen. Onder de titel ’De middeleeuwse omgrachte huizinge ’De Wijenbergh aan de Voorste Stroom’ schrijft hij in een uitgebreid artikel over ’De Wijenbergh’, die in de naaste toekomst gesloopt zal worden. Bij de gemeente Oisterwijk is aangedrongen tegelijk met de afbraak en de grondwerkzaamheden naar sporen te zoeken uit het verleden. De oudste vermelding dateert uit 1436, toen Gerit van Beek een Bossche secre taris belooft 100 franse kronen te betalen- uit 1 een huis bij de brug te Oisterwijk Nauwkeurig vermeldt de schrijver de geschiede nis van ’De Wijenbergh’ met zijn vele bewon ers in de eeuwen daarna tot ’Marie van het Fort’ toe, die rond 1931 de bewoonster was. Kees Verhoeven uit Haaren is bezig aan een verzameling dialectwoorden en uitdrukkingen onder de naam:’Haarense Zegswijzen’. Het leuke is de eigen interpretatie en kleur, die een bepaalde omgeving aan die zegswijzen geeft. Het vlugschrift van de Heemkundekring ’De Kleine Meijerij’ is voor f. 7,- te verkrijgen bij Super Van Balkom aan de Raadhuisstraat.. De heemkundekring ’De Kleine Meijerij’ heeft als werkgebied: Berkel-Enschot, Bie- zenmortel, Esch, Haaren, Helvoirt, Heuke- lom, Moergestel, Oisterwijk en Udenhout. PAGINA 5 IC r- Rabobank Moergestel, Raadhuisstraat 9, (013) 513 6373 Merk, brandstof Km-stand Bouwjr. co Aanleg beregeningsinstallaties Voordat Suzanne en Roger op reis gaan, bekijken ze eerst de route. W. Ketelaars Oirschotseweg 43 5066 CG Moergestel Tel. (013) 513 1339 Fax (013) 513 3312 auto (06) 513 85 312 auto (06) 515 75 140 U- AUTO MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 23 JUNI 1999 m i co 5 0 to LU ï- 0 O CC LU O m co 0 CN W co LU CC co" 0 s h Gaat u binnenkort op vakantie en hebt u een reisverzekering en credit card nodig? Maak dan gebruik van het Rabo TotaalPakket. U hebt dan voor slechts f 60,-een Rabocard en een Europas. Bovendien krijgt u 35% korting op een doorlopende reisverzekering. Met het Rabo TotaalPakket kunt u dus eigenlijk op reis wanneer u wilt. Dus als u binnenkort op vakantie wilt, kom dan eerst even bij ons langs. Dan regelen we alles in een keer.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 5