i GRATIS SLIPS DE 4e Poirters 3 SLOGGI “Het idee dat we straks onbezorgd op vakantie kunnen gaan... heerlijk! slo^ Furby: de nieuwe rage Nu volop voorradig! J eugdschaakclub Moergestel Nationale collecte epilepsiebestrijding Radio-kanalen kabel gewijzigd Rabobank Rabobank Moergestel, Raadhuisstraat 9, (013) 513 6373 Bestrating Minigraafverhuur Tuinaanleg en -renovatie Riolering Grondwerken; Alle modellen en kleuren. Het Rabo Totaalpakket. Alles in een keer goed geregeld. Bouwkundige werkzaamheden als schutting, pergola, prieel, vlonder, trappen, enz. JMfck Het afgelopen jeugdschaakseizoen kregen de jeugdschakers van JSC De Moergestel schaak- les volgens de Stappenmethode van Brunia/van Wijgerden. Een belangrijk aspect van deze methode is dat de schaakleerlingen thuis zelfstandig schaakpro- bleempjes trachten op te lossen vanuit een jeugdschaakwerkboek. De meeste schaakleerlingen deden dat enthou siast en consequent. De kinderen die geen zin of tijd hadden om thuis in het boek te werken konden op de missieleden; het CDA vraagt zich af in hoev erre deze handelswijze van Gemeentebelangen een positieve bijdrage levert aan het in voor bereiding zijnde voorstel tot nieuw beleid jeugdsportsubsidiëring. Voor meer informatie aangaande dit onderw erp kunt u zich richten tot - Guus Bertens, CDA raadsl./comm.lid Econ. Zaken en Sport 52 82 983 - Huib Nouwens, CDA comm.lid Econ. Zaken en Sport 52 345 90 De collecte van het Nationaal Epilepsie Fonds- De Macht van het Kleine, die plaatsvond van 31 mei t/m 5 juni 1999, heeft 2117,50 opge bracht. Met de opbrengst van deze collecte kan daad werkelijk aan de bestrijding van epilepsie wor den gewerkt. Op wetenschappelijk terrein kan verder onder zoek verricht worden om meer te weten te komen over de oorzaken van epilepsie. Mensen met epilepsie kunnen een beroep op het Fonds doen wanneer zij door hun epilepsie in finan ciële moeilijkheden geraken. Voorts kan meer speciale aandacht worden besteed aan speciaal onderwijs voor kinderen met epilepsie en aan recreatieve activiteiten voor zowel volwasse nen als kinderen met epilepsie. Dit is echter slechts een greep uit de vele activiteiten die door het Nationaal Epilepsie Fonds worden verricht. Dankzij uw hulp kunnen wij hiermee door gaan. Namens alle mensen met epilepsie, hartelijk dank aan de gevers! S. Reijrink-Rijnen MODEHUIS schaakclub in het stappenboek werken, onder het toeziend oog van de schaakleraar. Als het boek uit was dan konden de schaak leerlingen een jeugdschaakexamen maken. Vooralsnog is Stap 5 het hoogste lesniveau, alhoewel de KNSB waarschijnlijk het komende jaar “Stap 6” op de markt brengt. Al een jeugd- schaker van JSC Moergestel is inmiddels aan het Stap 4 boek toe, namelijk Christopher Cama ra van basisschool De Bienekebolders. Pas gele den wist hij met succes zijn Stap 3 examen te maken. De volgende jeugdschakers behaalden het Stap 2 diploma: Iggy van Lith en Daan Vrijhoeven. Zij kwamen onlangs in het gelukkige bezit van het Stap 1 diploma: Bram van Herck, Harm Smulders, Tom en Rob Kuypers, Ralf Ketelaars, Ruskin Ligtvoet, Johan van Esch, Christ Antonis, Alex Rosenberg. Een aantal jeugdschakers maakt deze week het jeugdschaakexamen. Zo lang de animo groot genoeg blijft gaat het jeugdschaken in De Roozendries door tot aan de zomervakantie! Komen en afmelden is echter niet meer verplicht. Nieuwelingen zijn welkom en kunnen gratis meedoen. Als je al kunt schaken dan mag je de komende woensdagen gratis meedoen aan verschillende onderlinge toemooitjes die de komende weken op stapel staan, zoals een onderling snelschaak- toernooi en een doorgeefschaaktoernooi. De regels worden op de club uitgelegd. De kinderen die de basisregels nog niet onder de knie hebben krijgen schaakles totdat ze alle basisregels kennen. JSC Moergestel, woensdag a) van 16.00 tot 17.30 uur; b) van 18.30 tot 19.45 uur in “De Roozendries”. Inlichtingen bij schaakleraar Tom Leermakers: Tel. 528 8173. TV-kanalen onveranderd! Met ingang van afgelopen dinsdag zijn alle radiozenders (behalve MTV-Radio en Studio Brussel) op de Moergestelse kabel van kanaal veranderd. U ontving daarvan een kaart met het nieuwe schema. Nieuw op de kabel zijn Business News Radio en Love Radio International. JFK Radio verdwijnt zowel van de kabel als uit de ether. De TV-kanalen veranderen niet! Rootven 10, Moergestel Tel. (013)513 18 89 Herziening raadsvoorstel jeugd- sportsubsidiering initiatief CDA Naar aanleiding van de recentelijk in de dag en weekbladen verschenen artikelen over een plan van Gemeentebelangen t.a.v. de jeugdsportsubsidiëring is er bij het CDA ongenoegen ontstaan over de handelswijze van haar coalitie-partner. Al tijdens de commissievergadering van 22 april jl. is het CDA met een alternatief voors tel gekomen. Vijf van de zeven fracties, waaron der Gemeentebelangen, wilden het voorstel nader laten uitwerken. Mede op verzoek van wethouder Rakhorst is geprobeerd op korte termijn in gesprek te komen met de afdeling Welzijn, Onderwijs en Sport. Als gevolg van de daar aanwezige hoge werkdruk en een geplan de vakantie van de betreffende ambtenaar werd het CDA voorstel, incl. doorrekeningen, pas op 1 7 mei jl. nader besproken en toegelicht. De uitgangspunten zijn als volgt samen te vatten: - Harmonisatie van subsidie per jeugdlid voor Oisterwijkse en Moergestelse sportvereni gingen. - Géén overschrijding van het voorgestelde budget. (Dit werd tijdens de commissiever gadering door de heer Rakhorst nog extra benadrukt.) - Oisterwijkse verenigingen evenredig laten profiteren van de verhoging. - Achteruitgang van Moergestelse verenigingei zoveel mogelijk voorkomen; voorzien in reële “afkoopt bedragen. - Onderscheid in subsidie per jeugdlid voor verenigingen waar teamsport wordt bedreven (alle leden zijn ingedeeld in teams) en waar individuele sport wordt bedreven. De afdeling W.O.S. heeft inmiddels de Oister wijkse Sportraad nader geïnformeerd en gevraagd een advies uit te brengen. Het CDA heeft waardering voor de activitei ten van Gemeentebelangen maar betreurt het dat nadere bestudering niet heeft plaatsgevon den voorafgaande aan de commissievergader ing van 22 april 1 999 tijdens welke het betre ffende raadsvoorstel werd behandeld. Ook vindt het CDA het jammer dat Gemeentebelangen niet heeft gewacht op de nadere uitwerking van het CDA voorstel. Als gevolg hiervan geeft zij nu, aangaande dit voorstel, in haar notitie een verkeerde voorstelling van zaken weer. Tevens heeft het CDA grote moeite met het door Gemeentebelangen actief benaderen van de media met een notitie waarin grote gedeeltes zijn opgenomen die afkomstig zijn uit de gegevens die ter beschikking staan van de com missieleden; het CDA vraagt zich af in hoe- ?sni PAGINA 5 TERfVUK MOS. LXM verkrijgbaar bij: Gaat u binnenkort op vakantie en hebt u een reisverzekering en credit card nodig? Maak dan gebruik van het Rabo Totaalpakket. U hebt dan voor slechts f60,-een Rabocard en een Europas. Bovendien krijgt u 35% korting op een doorlopende reisverzekering. Met het Rabo TotaalPakket kunt u dus eigenlijk op reis wanneer u wilt. Dus als u binnenkort op vakantie wilt, kom dan eerst even bij ons langs. Dan regelen we alles in een keer. HEUKELÖM O/i. W. Ketelaars Oirschotseweg 43 5066 CG Moergestel Tel. (013)513 1339 Fax (013) 513 3312 auto (06) 513 85 312 auto (06) 515 75 140 Suzanne (36) en Roger (35) Btnjens MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 16 JUNI 1999 Voordat Suzanne en Roger op reis gaan, bekijken ze eerst de route.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 5