’t Kioskconcert Harmonieuws Autotron heeft nieuwe topattractie Musical de Sneeuwkoningin Armoedeval Vrij bridge in Moergestel HSV ’De Rietvoorn’ fa De liefde voor ons vak is alleen maar in uw voordeel! MUZIEKSCHOOL TILBURGSE AutoDome opent vrijdag 4 juni deuren voor publiek Natuurtheater Oisterwijk 'MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 2 JUN11999 PAGINA 7 De zomeravondbridge start op donderdag 10 juni, 1 keer per twee weken. De data zijn: 10 en 24 juni, 8 en 22 juli en 5 en 19 augustus. Aan vang 19.45 uur. ziekschool locatie Oisterwijk, Schoolstraat 3. Telefonisch reserveren of bestellen is niet mo gelijk. Wij hopen op uw belangstelling te mogen re kenen en zien u in grote getale tegemoet. Oisterwijkseweg 43 Tel. 513 2268 Op zaterdag en zondag 12 en 13 juni a.s. pre senteren de leerlingen van de dansafdeling van de Tilburgse Dans- en muziekschool lo catie Oisterwijk zich middels een aantal dansvoorstellingen in de Kunstkring. De titel van de voorstelling is: “Tussen sprook je en werkelijkheid” Dit onderwerp biedt tal van mogelijkheden om zowel realiteit als droomwereld in dans te vertalen. Niet alleen de dansleerlingen zetten zich voor deze voor stellingen in, maar ook worden delen van de voorstelling door muziekleerlingen begeleid. Vermeld mag worden, dat een dergelijke voor stelling niet kan worden gehouden zonder de inzet van velen. Aanvangstijden van de voorstellingen zijn: op zaterdag: 17.00 uur en 18.45 uur. op zondag: 11.30 uur, 13.15 uur, 17.00 uur en 18.45 uur. Kaarten zijn te verkrijgen a fl 6,00 p.p. tijdens openingsuren van de Tilburgse Dans en Mu- Zondag 6 Juni 1999 De Klutsers Deume Muziekvereniging De Klutsers uit Deume zorgt voor sfeer, waar ze ook komen. Het or kest bestaande uit 21 personen, maakt al ruim 30 jaar muziek van formaat. Ze treden op in Spanje, België en Duitsland. Ze kunnen het publiek diverse soorten muziek laten horen, afhankelijk van de sfeer en de vraag. Ook ver zoeknummers kunnen zeker worden aange vraagd. MUZIEK MAKEN... ECHT IETS VOOR JOU!!! Onder dit motto vroegen wij twee weken gele den al uw aandacht. Wij richtten ons speciaal tot de jeugd van de Moergestelse basisscholen. Enige tijd geleden hebben alle kinderen op schoof ook al een brief mee gekregen. Hierin stond te lezen dat als kinderen willen leren zelf muziek te maken, zij met hun ouderfs) wel kom waren op een repetitie van Muziekvere niging Prinses Juliana op dinsdagavond in Den Boogaard en/of op de informatieavond op woensdag 9 juni a.s. ook in Den Boogaard. De aanvang is 19.00 uur. Ook nu wijzen wij alle kinderen die muziek willen gaan maken, doch ook geïnteresseerde anderen erop dat, op deze informatieavond alle vragen die je hebt over hoe je moet beginnen met het gaan maken van muziek, beantwoord zullen worden. Er zijn mensen van het bestuur en al ervaren muzikanten (met hun instru ment) aanwezig die je alles kunnen vertellen over het bespelen van een instrument, welk instrument je moet kiezen, hoe je kunt leren daarop te spelen, hoe het gaat op de muziek school, of dat alles iets kost en hoeveel dan wel. Hoe je lid kunt worden van de Muziekvereni ging. Hoe leuk het is bij de vereniging (har monie) te zijn enzenz. Weet je dat de Muziekvereniging Prinses Julia na er ook bij was toen H.M. Koningin Beatrix op woensdag 26 mei Oisterwijk bezocht? Leuk toch!!! De MV Prinses Juliana is niet alleen blij met nieuwe jeugdige muzikanten ook volwasse nen en al gevorderde muzikanten zijn van harte welkom. Er is ook plaats voor een bek- kenist en een vaandeldrager. Er is nóg een vacature: het bestuur is op zoek naar een penningmeester. Is er interesse gewekt? Is het echt iets voor jou? Muziek (leren) maken of een van de andere ’va catures”? Kom dan woensdag 9 juni a.s. naar Den Boogaard. Breng ouders mee. Informatie vooraf nodig? Bel dan even met Threes Smetsers, tel.: 513 1976. ROSMALEN - Minister T. Netelenbos van Verkeer en Waterstaat opent donderdag 3 juni op autopretpark Autotron het AutoDo me. Het fonkelnieuwe complex biedt onder dak aan de unieke Autotron-automobielcol- lectie en presenteert op uiterst attractieve wijze samen met de automotive-industry tal loze aspecten van de mobiliteit - van vele ja- ren terug tot ver in de 21e eeuw. Vanaf vrij dag 4 juni is AutoDome open voor het pu bliek. De inrichting van de nieuwe expositieruimte is op dit moment in volle gang. Medewerkers van Autotron zijn druk in de weer om de his torische collectie over te brengen naar Auto Dome. Het overzicht van 114 jaar autohistorie begint bij de eerste Benz uit 1885 en eindigt bij de ‘Auto van het Jaar 1999’, de Ford Focus. Standbouwers leggen de laatste hand aan de verschillende presentaties. Tot 3 juni zal een gespecialiseerd belichtingsbedrijf met gebruik making van de modernste technieken de au to’s ‘uitlichten’. Ook de vele participanten die in Rosmalen facetten van de hedendaagse en toekomstige mobiliteit tentoonstellen, zijn be zig de puntjes op de i te zetten. Zonder de ove rige exposanten tekort te willen doen, mag in dit geval de komst van een sensationeel proto type van het Franse automerk Peugeot niet onvermeld blijven. Een dezer dagen krijgen de gondel van de Zeppelin en de vliegtuigen uit de voormalige museumhal hun nieuwe plaats toegewezen. Ook de inrichting van het sfeervolle AutoDo- me-restaurant met buitenterras en de winkel bevindt zich in de afrondende fase. Autopretpark Autotron heeft er vanaf juni zonder enige twijfel een regelrechte pu bliekstrekker bij. Een bezoek aan het park is een must voor elke autoliefhebber, maar mag zeker ook niet ontbreken op het lijstje van nog-te-bezoeken-attracties van iedereen die er gewoon een dagje tussenuit wil. Door het jeugd- en musicalkoor “Campanel la” uit Haaren wordt binnenkort in het Na tuurtheater in Oisterwijk de sprookjesach tige musical “De Sneeuwkoningin” uitge voerd. Velen van u zullen al kennis gemaakt hebben met dit koor, dat al diverse musicals heeft uit gevoerd. Twee ’aar geleden is met groot succes de rockmusical Odysseus gespeeld. Dit jaar staat een heel ander soort musical op stapel: het verhaal van “de Sneeuwkoningin” is geba seerd op een sprookje van Anderson, en de be roemde muziek van Edvard Grieg lijkt gecom poneerd voor deze musical. De musical gaat over een jongen en een meisje die lang geleden in Lapland woonden. In de winter zaten de kinderen binnen bij de kachel, en dan vertelde grootmoeder over de sneeuw koningin: “Ze vliegt op een grote wolk en be dekt de steden en dorpen niet hagel en sneeuw. Soms lees je iets in de krant wat weer opmer kelijk genoemd mag worden. Arrmoedeval. Een recent onderzoek in Leeuwarden heeft uitgewezen dat mensen die werken en een mi nimum inkomen hebben, netto minder over houden dan mensen met een bijstandsuitke ring. Ra ra hoe kan dat? Een voorbeeld: een alleenstaande die een bij standsuitkering heeft, heeft recht op verschil lende subsidies, huursubsidie, subjectsubsidie e.d. Deze subsidies kome i in feite bovenop het inkomen van het bij standsniveau. Een alleen staande die werkt en een minimumloon ver dient, heeft niet altijd recht op deze subsidies, of deze subsidies worden gekort omdat men geen inkomen op bijstandsniveau heeft. Per saldo kan dit betekenen dat iemand die werkt voor het minimumloon zo’n 120 gulden netto per maand minder overhoudt dan iemand met een bijstandsuitkering. Dit noemt men ARMOEDEVAL. Het is toch vreemd, dat wanneer men in Ne derland werkt, de rekening gepresenteerd wordt door per saldo een inkomen beneden bijstandsniveau te ontvangen. Het is jammer dat de gevolgen van deze armoedeval zo onbe kend zijn! Dit is dus weer een van de vele voor beelden van verborgen armoede. Mocht u met dezelfde vragen zitten, kom dan eens langs bij miMax. Natuurlijk zijn wij er ook voor vragen omtrent bijstandsuitkeringen, aanvragen van subjectsubsidies en bijzondere bijstand enz. Wij zijn iedere donderdagmiddag open van 13.00 - 17.00 uur aan de Poirtersstraat 5 in Oisterwijk. Telefonisch zijn wij bereikbaar on der nummer 52 20 320. Als u onze voice-mail krijgt, schroom dan niet om uw naam en tele foonnummer in te spreken. Wij bellen u dan zo spoedig mogelijk terug. Elke maandagmiddag om 13.30 uur is er bridge in de Roozendries in Moergestel, en dit het gehele jaar door. Ook zonder partner bent U welkom. Speciaal beginnende Bridgers kun nen hier ervaring opdoen. Met haar ijskoude adem blaast ze over het wa ter, zodat het bevriest. Haar hart is als ijs. En het liefst zou ze van alle mensen het hart in een ijsklomp veranderen”. En dan begint het sprookje. Met groot succes zijn er al uitvoeringen ge weest in Den Domp in Haaren en in De Speel doos te Vught. Jeugd en Musicalkoor Campa nella staat onder leiding van Cor en Lisette Joore. De regie is in handen van Elise van Riel, de choreografie is verzorgd door Cindy van Schendel. De Sneeuwkoningin wordt zaterdag 5 juni om 20.00u. uitgevoerd. Zondag 6 juni om 14.30u. wordt voorafgaand aan de musical een extra optreden van 15 minuten ver zorgd door leden van het kinderkoor van de Tilburgse Dans en Muziekschool. Dit gebeurt in samenwerking met de aspirant leden van Jeugdkoor Campanella, begeleid door enkele jeugdige accordeonisten van deze muziekschool. Toegangsprijzen aan de kassa: kinderen fl 7,50, volw. fl 10,-. Voorverkoop: 0411-623 100 na 18.00 u.: kinderen fl 6,-, volw. fl8,-. Tot ziens in het Natuurtheater! De tweede wedstrijd, meetellend voor het al gemeen klassement, wordt gehouden op 6 juni a.s. van 8.30 tot 11.30 uur op de Zandput. Er wordt gevist om de Rietvoornbeker. Inschrijven tot daags voor de wedstrijd is ver plicht. Dit kan bij Jan Rokven, tel. 513 3122 of Hans van Esch, tel. 0499 - 571189. Verder starten de korpswedstrijden tegen de hengelsportvereniging uit Reusel. Op zaterdag 5 juni a.s. worden diegenen die zich daarvoor hebben opgegeven verwacht bij de visvijver in Netersel. Aanvang wedstrijd 9.00 uur. Bij ver hindering zorg je zelf voor vervanging! I* jongerenwerk moergestel ’t Kwartierke heeft vanaf 27 juni tot septem ber zijn zomerstop wat betreft de binnen - ac tiviteiten. Maar voor dat het zover is heeft ’t Kwartierke nog wat in petto met een program ma voor de jeugd en ook nog wat voor de oude ren in de maand juni. Hier volgt het verdere programma: weekend van 5 en 6 juni geen programma van ’t Kwartierke. INLOOPMIDDAG (jeugd) Zaterdagmiddag 12 juni vanaf 14: OOh inloop middag. Kom gezellig biljarten, kaarten, dar ten, enz. Ook is er in het vervolg bij de inloop- middag computeren als vast spel onderdeel mogelijk. BOOGSCHIETEN (jeugd) Zaterdagmiddag 19 juni vanaf 14:00h boog schieten! Onder begeleiding van Moergestelse topschutters gaan we boogschieten bij ’t Stoks- ke. Ben op tijd aanwezig bij d’n Tob en breng je fiets meeVoor deze middag wordt een ver goeding van f 2,50 p.p. gevraagd. VERRASSING! (ouderen) Op zaterdagavond 26 juni een optreden van een band. Dit afgelopen seizoen is er maar wei nig van terecht gekomen, wat ook zijn rede nen heeft, maar toch nog een band voor de wat oudere muziek liefhebber waarover de komen de weken meer bekendheid zal worden ge maakt COMPUTERCLUB (jeugd en ouderen) Nog eenmaal op zondagmiddag 27 juni vanaf 13: OOh gezellig computeren, spelletjes spelen en stelaljevragenaandecomputer-experts. Vergoedingf2,50p.p. HOU IN DE GATEN! OPENLUCHT VOL LEYBAL TOERNOOI: ZONDAG 11 JULI.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 7