Gezellig ’Biesten’ op het Volksfeest Biest-Houtakker ij I E.J. van Delft HUISARTS Aphrodite Jubilarissen bij Damesgymclub van de Loo Afscheidswedstrijd voor Jan Habraken Moergestelse kunst in Oisterwijk de praktijk is gesloten op vrijdag 28 mei 1% |F ^11 WOENSDAG 26 ME11999 - 24e Jaargang - Nr. 1051 Stichting Volksfeest Biest-Houtakker O L' Laat tijdig uw medicijnen aanvullen Vrijdag 28 mei 19.30 uur Nogmaals... inzenders van kopij... Leest u eens de tips voor het aanleveren van teksten op pagina 3!!! Waarneming: Praktijk Terwindt/Blessing Oirschotseweg 2 Tel. 5131204 URHAA) Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! A Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 'i MOERGESTEL "J Tel. 013-513 1474 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel. Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel. Tel. (013) 513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond^ Ledenvergadering... Vrijdag 11 juni a.s. houden we onze halfjaarlijkse ledenvergadering. Zoals al jaren bekend duurt deze vergadering maar héél kort en willen we na afloop ’n lekker hapje eten. Evenals vorig jaar hebben we er ook nu weer OE Behalve de traditionele jaarmarkt, waar men altijd wel de kraam kan vinden die men zoekt, is er ook weer een uitgebreide rommelmarkt, waar men volop mogelijkheden treft om te snuffelen. Daarnaast worden er natuurlijk de oude ambachten beoefend. In het demon stratieve gedeelte is er voor het eerste plaats voor de Vessemse houtzager, een houtzager die met de motorzaag uit een boomstam de mooiste creaties weet te toveren. Van groot belang is ook het kinderprogramma, waarbij de kleintjes terecht kunnen op de super- glijbaan en het springkussen, mee kunnen doen aan een aantal kinderspelletjes, kunnen geni eten van gratis popcorn en versteld kunnen staan van een goochelaar. Ook is er weer de door Gilde O.L.V. Broederschap opgezette en samengestelde kinderboerderij, waar kinderen kennis kunnen maken met vooral kleinvee. Behalve het specifieke kindergebeuren zijn er natuurlijk ook nog een groot aantal andere activiteiten die behalve voor volwassenen ook voor kinderen interessant zijn. Genoemd mogen worden Goochelarij Peter Hansen, De inmiddels 38-jarige Jan Habraken heeft besloten een punt achter zijn voetbalcarrière te zetten. Onder impuls van aanvoerder Anco Gerritsen biedt het huidige Audacia 1 hem een afscheidswedstrijd aan tegen een “All- Star-team”, bestaande oud collega’s, waarmee Jan in zijn lange loopbaan heeft gevoetbald. Voor deze wedstrijd zijn voor onze regio bek ende namen gerecruteerd, stammend uit de tijd dat Longa nog een dikke hoofdklasser was en de tijd dat WSC uit Waalwijk hoofdklasser werd. Zo maken bijvoorbeeld spelers als Ed Gagliardi, Jack Schenkels en Jos Mathijssen hun opwachting. Het team zal gecoachd wor den door Theo van den Boogaard, de nieuwe trainer van Audacia, die ook trainer was in de tijd dat Jan bij Longa en WSC speelde. Jan speelde achtereenvolgens voor Audacia, Longa, FC Tielen in België, WSC en weer Audacia. Als rode draad door deze carrière loopt zijn verrichtingen als zaalvoetballer, waarin hij werkelijk een fenomeen was en volop in de publiciteit stond. Jan is zeer vereerd met dit huldebetoon en hoopt op een gezellige reünie van spelers én vele toeschouwers. Piet doet ook mee!!!! Voor deze gelegenheid heeft broer Piet toe gezegd de kicks nog eens aan te trekken. Naast vader Jos en ome Dré, die geen wedstrijd van Jan hebben gemist, zal ongetwijfeld nog meer familie op deze happening afkomen evenals nostalgische supporters uit de tijd dat Jan en Piet samenspeelden in het eerste van Audacia. voor gekozen om te ’wokken’, omdat dat bij de meeste mensen in de smaak valt. We beginnen die avond om 20.00 uur en we verwachten dat de vergadering na ’n kwartier tje afgelopen is. Jong én oud(er) is welkom, maar..... wel ever opgeven door middel van de strook. Graag op tijd inleveren bij Marion: Oister wijkseweg 45. Uiterlijk woensdag 9 juni ver wachten we de laatste formulieren terug! 15 augustus: Openluchtmis... Pastor van den Broek berichtte ons weer ove de Openluchtmis om 15 augustus achter he kapelletje. Zoals elk jaar gebruikelijk zorgen onze buurt bewoners voor de opbouw en het opruimen. Omdat 15 augustus dit jaar op ZONDAG val is er besloten de H. Mis niet ’s-avonds t< houden maar om 11.00 UUR ’s-morgens. Dat betekent dat we om 9.00 uur die dag bi elkaar komen voor de opbouw en direct na d< H. Mis weer opruimen. Wie wil helpen? Laat het even weten bij Martien: 513 2268. De paro chie en het bestuur rekent weer op u... rif” i Zondag 30 mei as. om 12.00 uur vindt in het gemeentekantoor in Oisterwijk de opening plaats van de laatste expositie in de serie van drie met Moergestelse kunstenaars. Toine Verheijen zowel romantische als abstracte werken. Door het naast elkaar gebruiken van verschillende technieken, waarbij zijn para normale gave dikwijls de drijfveer is, ontstaan er drie totaal verschillende ’stijlen’. Hierin staan landschappen, oude culturen en “de huid” van materialen centraal. Hans van Brunschot toont abstracten waar het rechtstreeks uiten van gevoelens aan ten grond slag ligt en niet een ver doorgevoerde ontwerp fase waarbij een belangrijk deel van de inspi ratie verbruikt wordt. De kunstenaars nodigen u graag uit tot het bij wonen van de opening, waarbij de inleiding zal wordenverzorgd door wethouder Ineke Depmann. De tentoonstelling is open van 31 mei tot 2 juli 1999 tijdens kantooruren. ItTj ETf lei. U13-013 14/4 -n 4 Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) de KNMV jeugdmotorcrossen opstap dagen en quads, de mobiele wand (7,5 m. hoogte) van Klimcentrum Neoliet, het Batavus stunt- team, voltige van Tops uit Hooge Mierde, de ponyclub, de gynmastiekshow van Kunst en Kracht, enz. Op het veld en op de terrassen zal men ongetwij feld ook weer worden geconfronteerd met het straattheater van de Haghorstse toneelclub en van Flater Tejater, gezelschappen die zeker weten te boeien. Wie ten slotte lang genoeg rondgelopen heeft, kan op zijn gemak gaan zitten en genieten van een lekker drankje op het Belgisch terras, waar de muziek verzorgd wordt door Wè Nun Henk (Brabantse volksmuziek), of in de feesttent, waar de muziek verzorgd wordt door all-round drive-in discoshow Let’s Dance. Kortom maak kennis met de kleine kern Biest-Houtakker en ga op het Volksfeest Biest- Houtakker eens gezellig Biesten”. Voor meer informatie kunt u altijd terecht op inter netpagina http./www.volksfeestcom. p i iuiu vui lui y:i lyon iolilu Een kennismaking met de kleine kern Biest-Houtakker (750 inwoners) zou je met enige verbeelding ’Biesten” kunnen noemen en als je daar het Volksfeest Biest Houtakker kun je zeker ook nog zeggen “gezellig Biesten’. Vrijdag 28 mei 1999: concert harmonie en daarna lekker kletsen en dansen De twee-en-twintigste editie al weer van Volksfeest Biest-Houtakker gaat op vrijdag 28 mei a.s. in de feesttent aan het Vossenhol van start met een concert van de bijna jarige (160 jaar) “Koninklijke Harmonie Concordia van 1839' uit Hilvarenbeek. Voor wie - voor het grote jubileumviering van de ’Koninklijk” - toch al van deze harmonie van grote klasse wil genieten, is het zomeravondtentconcert zeker aan te bevelen. De aan vang van dit zomerse con cert is 20.30 uur en de entree is gratis. Na afloop van dit concert wordt de avond voortgezet (vanaf ongeveer 21.30 uur) met het all-round dansorkest Tripple. Dit orkest krijgt het uit stekend voor elkaar om zowel de ouderen als de oudere jeugd naar de zin te maken. Natuur lijk heeft de organisatie voor een goede dans vloer gezorgd. Een uitgelezen mogelijkheid voor een gezellig avondje uit met een men geling van cultuur en gezelligheid. Zaterdag 29 mei: Rowwen Hèze zet de feesttent op zijn kop Na Skik en Is Ook Schitterend vorig jaar is het deze keer weer de beurt aan de Limburgse feest band Rowwen Hèze voor een feestje op zater dagavond tijdens het Volksfeest Biest-Hout akker. Ook in 1997 was Rowwen Hèze al te gast in Biest-Houtakker en wie daar toen bij aan wezig was, weet dat deze band ook wel Los Limbos genoemd voor een leuk avondje La Biësta gaat zorgen. Hoewel Rowwen Hèze ongetwijfeld voor een vrolijke noot zorg draagt, is het niet zo dat de teksten van hun liedjes geen inhoud hebben. Graag verwijzen wij naar de CD Water, Lucht Geen recordhouders of kampioenen, maar sinds 1961 gewoon een gezellige gymnastiekclub. Dat de dames zich hierin thuis voelen blijkt uit bovenstaande foto. Tijdens ons jaarlijks feestavondje op 11 mei in “De Roozendries” werden Ton en Wil van lersel (25 jaar) en Zus van Haaren en Martha Kogels (20 jaar onafgebroken lid) door onze enthou siaste instructrice, Jaenette de Veer, in de bloemetjes gezet. V.l.n.r. Ton van lersel, Wil van lersel, Jaenette de Veer, Zus van Haaren en Martha Kogels. Liefde met daarop onder andere het num mer Heilige Antonius. Daarin ligt ook de binding met Biest-Houtak ker, omdat men daar die heilige als patroon heeft: een Antoniuskerk, Antoniusstraat, basis school Antonius, Jeugdbeweging St. Antonius en ware het niet dat er elders al een voetbalclub met die naam was, dan zou in 1945 ook de voet balclub (nu SVSOS) die naam gekregen hebben. Sinds het vorige optreden in Biest-Houtakker heeft Rowwen Hèze er inmiddels een geslaagde theatertour opzitten en zijn de jongens uit het Limburgse America op bezoek gegaan in Amerika, waar met name het grensgebied tussen Texas en Mexico bezocht werd op zoek naar de plekken, waar de echte Tex-Mex gemaakt wordt, op zoek naar de roots van Rowwen Hèze dus. Wie dit optreden niet wil missen wordt gead viseerd om in de voorverkoop (kaarten in voorverkoop a f. 20,-) nog een kaartje te bestellen bij een van de Biestse verenigingen of bij een van de voorverkoopadressen. Het avondje La Biësta met Los Limbos wordt compleet gemaakt door all-round discoshow Let’s dance, die die avond een thuiswedstrijd speelt en die gegandeerd voor de finishing touch zorg zal dragen. Zondag 30 mei: van jaarmarkt tot rommel markt, velerlei demonstraties, een kinder programma, straattheater en natuurlijk muziek! Het hoofdgebeuren spitst zich toe op de zondag middag en speelt zich af in en rond de feesttent op het oude voetbalveld aan het Vossenhol. De activiteiten op het Volksfeest vangen aan van af 12.00 uur en de kassa’s gaan open om 10.00 uur.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 1