’’ROEF Qemeente^nformatie MOo'h RONDOM DE KERK Sportvereniging Foto-expositie Jolanda Jansen in Conferentiecentrum Boschoord 14.00 19-17 Fiets-3-daagse Zaligverklaring Padre Pio 17.00 .10.30 .17.00 12.30 HONK-, SOFT-, PEANULTBAL Uitslagen: HB asp.: Stealers-Roef 0-27 en 1- 21; HB pup.: MULO-Roef 9-11; HB asp.: Roef-MULO 7-6 en 4-10; HB pup.: Nuenen- Roef6-12; SB asp.: Roef-All In 14-13; Peanuts: Roef-Cardinals 19-25; HB 1Roef-Nuenen 12- 11; HB 2: Nuenen 3-Roef 2 10-2. Programma zaterdag 22 mei: HB2: Roef2-DSV2 HB pup.: Roef - HBS SB 1Nuenen - Roef.. SB asp.: Roef - Ducks Bouwvergunningen/meldingen 'PRROCME Voor succes op dit niveau komt echter ook een portie vechtvoetbal kijken. In de laatste plaats wil ik het elftal gebrek aan inzet verwijten. Niets is minder waar, maar er moet een goede balans zijn tussen effectiviteit en mooi voet bal. Bovendien (ik leg mijn oor iedere wed strijd ook neer bij de tegenstanders) was Au- dacia dé té kloppen concurrent. Dat deed de balans in teveel wedstrijden doorslaan naar de tegenstander. Het begon allemaal in Schijndel tegen Avanti, waar Audacia zich een slecht verliezer toonde en sindsdien bij tegenslagen steeds irritaties vertoonde. Veel energie moest dan gestoken worden om de gelederen weer te sluiten. Dat lukte wel, maar bij nieuwe tegenslagen begon het weer opnieuw. Door het halen van de na- competitie heeft Audacia desondanks aange toond een meer dan modale ploeg te zijn in de vierde klasse. Als het verwerken van tegenslagen een posi tief leerproces is geweest dan mag je zelfs spreken van een succesvol debuut in de vier de klasse en met beide benen op de grond mag dan met vertrouwen naar de toekomst worden gekeken. De Roerom Pinksteren bieden, maar ook solo al vaker geëxposeerd. De foto’s die in de lounge, rond de bar, in de eetzaal en in het souterrain van Boschoord te zien zijn geven een overzicht van haar werk in de afgelopen jaren. De expositie is voor eenieder gratis toeganke lijk gedurende de openingstijden van het con ferentiecentrum, maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Bezoek op andere tijden is mogelijk na een telefonische afspraak met het conferentiecentrum (523 1600). De geëx poseerde werken zijn desgewenst te koop. Na dere informatie hierover aan de balie van het conferentiecentrum In SBI-conferentiecentrum Boschoord, gele gen aan de Gemullehoekenweg 143 te Oister- wijk, wordt gedurende de maanden mei en juni een foto-expositie gehouden van werk van Jo landa Jansen. Jolanda is lid van Fotogroep FoMo te Oisterwijk, en heeft samen met clu- Programma maandag 24 mei: HB 1Indians - Roef HANDBAL Uitslag: DJA Roef-Dongen Programma: 19-20-21 mei 27 mei Laatste trainingen 28 mei Seizoensafsluiting alle jeugdteams 6 juni Tournooi D en C jeugd bij Were Di 13 juni Toumooi B en A jeugd senioren Heerie HANDBAL IS ALTIJD RAAK!!! Nederlaag(l-2) tegen Nemelaer betekent seizoenseinde Audacia mag het in het nieuwe seizoen opnieuw proberen Nemelaer mag verder strijden om een plaats in de derde klasse. Na de overwinning in Moergestel op Hemelvaartsdag volgde afge lopen zondag een klinkende zege (6 - 1) op Boxtel. Door de nederlaag was Audacia kansloos ge worden en kan zich na de vacantie opmaken voor een nieuw seizoen in de vierde klasse. In de wedstrijd tegen Nemelaer ging de ploeg er nog echt voor, maar het mocht niet baten. Het was welhaast een kopie van de strijd in Boxtel met dit verschil dat er sprake was van minder kansen dan in Boxtel en alleen het scorever- loop Audacia nog tot vier minuten voor het einde in de race hield. In de eenendertigste minuut nam Nemelaer de leiding. Door de poging van Audacia-verdedi- gers om een schot van Piet Rijvers te blokken kreeg deze speler tot driemaal toe de gelegen heid uit te kappen om uiteindelijk een ideaal schootsveld te verkrijgen: 0 - 1. Ér jnoest een vrije trap aan te pas komen in de vijfentwintig ste minuut van de tweede helft om Audacia langszij te brengen. Het schot van Jan Habra- ken was van uitzonderlijke schoonheid en bracht plots nog hoop in de Audaciaharten: 1 - 1. Werkelijke kansen deden zich echter niet meer voor en toen vier minuten voor tijd Christian Bruurmijn aan de buitenspelval ont snapte was het over en uit. Hij wist Alex van Roessel te omspelen en schoof beheerst bin nen: 1 - 2. Met beide benen op de grond In de euforie van het mooie kampioenschap en niet te vergeten de aansprekende beker- successen hoopte Audacia in één keer te kunnen doorstoten naar de derde klasse. Het werd wel niet hardop gezegd, maar toch Ook het bestuur denkt beleidsmatig aan een plaats in de derde klasse en daar is natuur lijk niets mis mee. In de sport moet je de lat steeds een stukje hoger leggen om de moti vatie op peil te houden. Waarom lukte het nu (nog) niet??? Ik durf te verdedigen dat ten opzichte van de concurrentie Audacia beschikt over meer tech nisch kunnen en mooi veldspel kan laten zien. Wet Milieubeheer Veranderingen i.v.m. Pinksteren Op maandag 24 mei, Tweede Pinksterdag, wordt er geen huisvuil en oud papier opge haald. De huisvuilroute voor maandag wordt gereden op de zaterdag voor Pinksteren, na melijk zaterdag 22 mei. Het inzamelen van oud papier wordt verschoven naar zaterdag 29 mei. Wilt u ervoor zorgen dat het huisvuil op zater dag 22 mei en het oud papier op zaterdag 29 mei tijdig aan de straat komt te staan. Gemeentekantoor gesloten Op Tweede Pinksterdag, maandag 24 mei, is het gemeentekantoor de gehele dag dicht en dus niet bereikbaar. Datzelfde geldt voor de openbare bibliotheek en dus ook voor het ser vicepunt van de gemeente in de bibliotheek aan de Schoolstraat 37 te Moergestel. Mocht u in geval van nood de gemeente echt nodig heb ben, dan kunt u de hulp van de gemeente tele fonisch vragen via het storingsnummer 06- 53120371. Mei- gedachte De meimaand is vanouds een Maria-maand. Hoeveel men sen, jong en oud, niet naar de Zoete Moeder van Den Bosch of in Tilburg naar de Hasseltse Ka pel of in Oister wijk naar het Mariakapelletje aan de Oister wijkseweg? Het is de moeite waard om er een kaarsje aan te steken. Albert van der Werf AUDACIA JEUGD Programma zaterdag 22 meiAanwezig: Audacia Dl toernooi bij VOAB12.00 Audacia Cl toernooi bij Oirschot9.15 Audacia Cl toernooi bij GSBW13.15 Audacia D2, El en E3 toernooi bij Sarto Audacia F4 toernooi bij VOAB9.00 ES.: Audacia D2, El en E3 zijn op kamp. Zij vertrekken vanuit Diessen naar Sarto. Pupillen die niet mee op kamp gaan vertrek ken gewoon vanaf de kantine. Jullie krijgen van je leiders te horen hoe laat de vertrektijden zijn. PAGINA 7 ’MOERGESTEL-NIEUWS’- WOENSDAG 19 ME11999 Rome maakte zich op voor een groot feest. Op trekken jaarlijks Redactie: Ton van Elsdingen Hans Festen X Jo van Os 'X Ireen Stieger 'A Peter Verheijen Ad Wolfs JJ Harrie van Boxtel of verdrietig reilen en zeilen van de kerk. De Roerom bestaat nu ruim 10 jaar! Wilt u graag een proefnummer? Belt u naar: 013-4632693 of073-5218206. Wilt u een abon nement? 10 nummers) Het kost u slechts fl 27,50 per jaar. Belt u naar: 073-5218206. Deze heilige Geest van God wordt vaak afge deeld als een duif. Denk maar aan een post duif die een boodschap overvliegt. Sommigen spreken ook van wind of vuur. Misschien zou ook dit vuur een verbinding tot stand brengen tussen God en mensen en zou ook dal-, een grote kracht in onze samenleving kunnen zijn. AANGEVRAAGDE BOUWVERGUNNINGEN EN MELDINGEN In week 19 zijn de volgende meldingen en aanvragen om bouwvergunning binnengekomen: - het vergroten van een woonhuis aan Tilburgseweg 7; - het verbouwen van een woonhuis aan D'n Duyp 10; - het plaatsen van een erfafscheiding bij Tilburgseweg 53. VERLEENDE BOUWVERGUNNING/MELDING Bouwvergunning is verleend voor: - het uitbreiden van de woning en het plaatsen van een muur om de aanwezige poort in het hekwerk aan de Van Rijckevorsellaan 2. Bent u geïnteresseerd in de ontwikkelingen die zich aan de basis en aan de leiding van de kerk voordoen? Dan is de Roerom een blad voor u. De ROEROM ziet toekomst in een kerk, zoals die op de meeste plaatsen leeft: mensen die verschillende overtuigingen kunnen heb ben en elkaar respecteren. Deskundige medewerkers houden de lezers op de hoogte van de ontwikkelingen op kerke lijk gebied. Het blad biedt informatie, ideeën en wenken voor iedereen die zich betrokken voelt bij de katholieke geloofsgemeenschap. In de Roerom wordt vermeld hoe mensen hun geloof beschouwen en beleven. Er staan litur gische vieringen in die voor velen ter inspiratie kunnen dienen. Nieuws over het verheugend Op zondag 23 mei is het feest van Pinksteren. Dit heeft te maken met de Trooster en Helper, de Geest die Jezus beloofd had te zenden. schreven - toen het slecht met me ging 'We zullen een kaarsje voor je opsteken'. Mensen uit alle lagen van de bevolking, onder wie ook gelouterde mensen die zelf ooit hard hadden moeten knokken. Op die momenten voel je” dat zo'n kaarsvlam metje niet zo maar een sentimenteel lichtje is. Als iemand een kaars pakt en een lucifer en die kaars voor iemand aansteekt, dan is er toch sprake van warmte van de ene mens voor de andere mens. Duizenden en duizenden mensen steken op een dag een kaarsje aan. Dat is iets heel an ders, dan wanneer duizenden mensen geen kaars aansteken. Bidden betekent niet alleen 'vragen voor jezelf’, maar het is ook vragen voor de ander. Zoals je een kaarsje voor een ander opsteekt. Zo vindt door het gebed een verbinding tus sen mensen plaats en dat is een grote kracht in de samenleving. 2 mei verklaarde de paus Padre Pio zalig en dat liet de Italianen niet onberoerd. Want nu al is Piadre Pio de populairste 'heilige' van Italië. Velen vinden hem, en niet de paus, een politi cus of sporter, de belangrijkste Italiaan van de eeuw. Dertig jaar geleden stierf hij en naar het gevoel van velen in Italië had de kerk hem meteen heilig moeten verklaren. Want tijdens zijn leven werd hij al II Santol, de heilige, ge noemd. De pater met de baard Francesco Forgione is bijzonder vanaf zijn ge boorte in 1887. Als kind heeft hij al visioenen en woont hij bijna in de kerk. Hij wil 'pater met een baard worden’ en dat gebeurt: met 15 jaar wordt hij novice, acht jaar later is hij priester en heet dan 'Padre Pio’. Hij gaat wonen in het ca- pucijnerklooster van San Giovanni Rotondo en daar blijft hij zijn hele leven. Er gebeuren wonderlijke dingen, Pio blijkt zeer begenadigd. Hij heeft mystieke ervaringen en visioenen en wonden op plaatsen waar Jezus bij zijn kruisiging met spijkers is doorboord. Hij lijkt een bijzondere kennis te hebben van wat mensen dwars zit, brengt genezing en schept hoop. Paus Johannes Paulus II Velen begrijpen zijn bijzondere gaven niet, en klagen hem bij zijn oversten en op het Vaticaan aan. Maar vele anderen zien in hem een ein deloos geduldige priester, vol deernis en be grip: een biechtvader zoals er in Italië geen tweede is. Bij leven al een beroemdheid: men sen moesten dagen, soms weken wachten voor ze 'aan de beurt’ waren en hem konden spreken De huidige paus -heeft hem, tijdens zijn studie in Rome, opgezocht. Is het waar dat Padre Pio hem toen al over zijn bijzondere opdracht heeft gesproken? Feit is dat de paus steeds devotie voor Padre Pio heeft gehad. Het zal hem ge noegen doen dat voor de kerk de twijfels voor bij zijn: Padre Pio was een bijzonder werktuig in Gods hand. En blijft dat. Aanvraag en ontwerp-beschikking In het kader van de Wet Milieubeheer is vergunning aangevraagd door: - de heren A en H. Ketelaars voor een revisiever- gunning-veoreenvarkensmesterifaan-de-Broek- zijde 12. De aanvraag en de ontwerpbeschikking liggen vanaf 24 mei 1999 gedurende vier weken ter inzage op de afdeling BMZ in het gemeentekantoor te Oisterwijk. bezoekadres: De Lind 44, Oisterwijk, Tel. (013) 529 13 11 Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268 Toon Hermans heeft met de tekst het 'Kaarsje' uitzijn 'Gebedenboekje' heel mooi de zorg voor elkaar in deze Maria-Meimaand verwoordt: KAARSJE Ik weet niet hoeveel mensen mij hebben ge-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 7