“Even bellen en ik weet hoe ik ervoor sta.” Boomkwekerij J. van Roessel Zo is er maar één! NOUWENS VERHUIZINGEN PV ’Over Berg en Dal’ Verenigingsuitslag van de wedvlucht gehouden op 8 mei 1999 vanuit Peronne over een afstand van 240 km. Aan deze wedvlucht namen 118 duiven deel. Ze werden gelost om 9.10 uur bij een temperatuur van 13 graden Celsius met west-zuid-westen wind 5. Gemeente Belangen met ’De Beste Kijk Op Elke Wijk’ 25 nieuwe skateroutes in Brabant Gilde St. Joris Rockconcert in Demo Rabobank v Bij voorkeur schoolverlaters. Je saldo opvragen met één telefoontje. De Rabofoon. Moergestel, Tel. (013) 513 1555 De overheid: St. Joris Moergestel. uur en voor leden kost het f 5,00 en voor niet- leden f 15,00. We zullen om 1.30 uur weer terug racen. Hiervoor moet je je opgeven bij Yvonne Antonis 513 3283. SKEELEREN Op 1 1 juni gaan we kijken wie de snelste ron detijd af kan leggen op de skeelerbaan in Eindhoven. Alle maten skeelers voor aan je voeten te doen kun je hier huren van kinder- maatje tot maatje Lange Jan. Kosten voor deze skeeleravond zijn 5,- leden en 15,- niet-leden. Opgeven kan bij Yvonne Antonis tel. 513 3283. ALGEMEEN BELANG Wij zoeken nog enkele ENTHOUSIASTE JONGENS (v.a. 16 jaar) die bij ons vakantiewerk willen doen. Uitslagen: A. Westgeest 1-5-6-8-12-13-19-20 (30 mee). A. van Hulten 2-15 (10 mee), M. van de Wiel 3-4-16-23 (10 mee) L. van den Branden 7-10-18-22-29-30 (8 mee). L. van Boxtel 9-26-27 (15 mee). L. Kennes 11-21-24-25 (21 mee). Th. Colsen 14-17-28 (11 mee). Team 1 totaal 9 pnt., team 2 totaal 11 pnt., team 3 totaal 9 pnt. Met dit motto gingen wij de gemeenter aadsverkiezingen van maart jl. in. Een motto dat in brede kring van de burgers zeer werd gewaardeerd en dat als vernieuwend werd ervaren. Gemeente Belangen vindt dat van de burgers een grote mate van zelfstandigheid mag worden gevraagd en dat de overheid die ruimte ook aan de burgers moet geven. Buurt en wijkbeheer in brede zin is het aangewezen instrument om hieraan invulling te geven. En GB doet dat ook!In het bestuursaccoord 1999- 2002, dat mede door Gemeente Belangen tot stand kwam, is ruim aandacht besteed aan buurt- en wijkbeheer waarbij participatie van de bewoners zelf een kernpunt is. Het doel is om in samenspraak met de bewoners een nog beter leefklimaat te creëren. Over dit onder werp willen wij graag met bewoners van gedachten wisselen. Dit willen wij o.a. doen door middel van een thema-avond tijdens onze fractie-bijeenkomst op dinsdag 25 mei as. om 20.00 uur in de burgerzaal van het gemeente huis aan de Lind in Oisterwijk waarbij tevens de agenda van de raadsvergadering besproken zal worden. Maar genoemd thema staat centraal. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot o.a. onze raadsleden: Ruud Hora, wethoud er met buurt- en wijkbeheer in zijn portefeuille, (tel: 528 8526), Jan Oerlemans, fractievoorzit ter, (tel. 513 2239), Piet Meeuwis (tel: 528 4678), Cees Rijnen (tel: 528 8133) of een van de com missieleden. U wilt lid van Gemeente Belangen worden? Bel een van hun of onze secretaris: 528 2500. Zoals u ziet maakt Gemeente Belangen echt werk van de beloften die wij aan de kiez ers doen! U bent van harte welkom en een kopje koffie of thee staat natuurlijk voor u klaar. Tot 25 met a.s. Gemeente Belangen: met de “De Beste Kijk Op Elke Wijk” Skateroute netwerk aan vooravond van opening Skaten van ’s-Hertogenbosch naar Nijmegen. Het Samenwerkingsverband VVV’s in de Meierij en Noordoost Brabant lanceert in samenwerking met de VW Rijk van Nijmegen voor het zomerseizoen 25 cirkelroutes in Noordoost-Brabant. Om veiligheid en profes sionaliteit van de routes te garanderen, zijn voor het uitzetten van de routes de skatev- erenigingen Roll-Duke (’s-Hertogenbosch), Fun On Wheels (Uden/Veghel/Bernheze), Outdoorbedrijf Ropes Course (Nijmegen) en Fitland (Mill) ingeschakeld. De routes werden mede mogelijk gemaakt door de financiële bij drage van betrokken gemeenten en adver teerders. De routes De routes worden in 2 fasen uitgegeven. In de eerste fase komen 14 routes uit. In totaal komen er uiteindelijk 6 routes in en rondom ’s-Hertogenbosch, 2 routes Maasland (regio Oss), 6 routes Land van Cuijk, 6 routes Uden/Veghel/Bernheze en 5 routes in- en rondom Nijmegen uit. Het is hierbij reeds in de eerste fase mogelijk om van ’s-Hertogenbosch naar Nijmegen te skaten. De eerste 10 routes liggen door middel van een knooppunten systeem als een vlecht tegen elkaar aan. Het is dus mogelijk om halver wege een route over stappen op de aanliggende route. De routes variëren van 15 tot ca. 40 km. Langs de routes zijn diverse horecapunten als ’afstappunt’ aangegeven. Hier kan de skater even uitblazen en genieten van het Brabantse landschap. Bij het uitzetten is rekening gehouden met de ondergrond die zo belangrijk is voor skaters. Daarnaast gaan de routes door prachtig Brabants schoon. Spectaculair Openingsevenement De eerste 14 routes zullen op zaterdagavond 29 mei spectaculair worden geopend tijdens een skateparty in Skateland ’s-Hertogenbosch. Dit evenement zal worden aangekleed met diverse toepasselijke activiteiten. Er zullen o.a. demon straties freestyle dance op skates en slalommen worden gegeven door Marcel Dukino, een bin nen de skatebranche zeer bekende skater. Geoefende (roller-) skaters kunnen hun dan skunsten op skates vertonen tijdens een ’skate- jam’, een slinger dansende skaters. Het evene ment wordt omkleed met muziek en er zullen diverse sport- en aanverwante bedrijven een minimarkt vormen met skate- en skeelerar- tikelen. Speciaal ter gelegenheid van de open ing van het gloednieuwe routenetwerk is de entree voor dit maandelijks terugkerende feest alleen op 29 mei a.s. GRATIS. PILOTENAVOND Op 21 mei hebben we in DN TOB een pilote navond. Dit omdat er een Boeiing aan het pla fond komt te hangen. Er zullen op deze avond ook echte piloten en stewardessen aanwezig zijn. BOWLEN Op 4 juni gaan we weer een bal gooien bij de Druiventros. We vertrekken rond 20.30. Ballen en schoenen hebben ze daar maar als je liever zelf je eigen ballen meeneemt is dit ook toeges taan. De winnaar van deze avond krijgt een rondje van de KPJ. Kosten voor deze avond zijn 5,- leden en 10,- niet-leden. VOORJAARSUITSTAPJE Op 5 juni hebben we het voorjaarsuitstapje. Dit jaar gaan we naar de Baya Beach club in Gemert want het schijnt hier gruwelijk gezel lig te zijn.We vertrekken op het plein om 21.00 Op zaterdag 24 april hielden wij, gilde St. Joris Moergestel, onze jaarlijkse statiedag, de dag van onze patroonheilige (23 april). De dag begonnen we net als andere jaren met een heilige mis, uit dankbaarheid en voor de overleden gildebroeders en zusters. Na de heilige Mis vertrokken we in optocht naar het gildehuis ’t Draaiboompje. Na de gebruike lijke vendelgroet gebracht te hebben, werden de jubilarissen naar voren geroepen. Dat waren de gildebroeders Theo Witlox en Jac van Doormaal die al 25 jaar trouw lid zijn van het gilde St. Joris. Zij werden dan ook onder scheiden met een klein kruisboogje in de vorm van een speldje. Deze werden opgespeld door de Heer Y. Kortmann burgemeester van Oister wijk, tevens Heer van de drie Moergestelse gilden. Na felicitaties door alle gildebroeders en zusters werd de dag verder gezellig onder elkaar doorgebracht in het gildehuis ’t Draai boompje. Vrijdag 21 mei geeft de band Nice Beavers een concert in jongerencentrum Demo. Deze rock groep speelt zowel eigen nummers als covers van grote en kleinere rockhits. Het belooft een avond vol met ouderwets stevige rock te wor den, waarbij het enthousiasme van de band zo aanstekelijk werkt en hun optreden zo energiek is, dat het een groot feest lijkt te gaan worden. Kom dus voor een gezellig avondje rock naar jongerencentrum Demo te Oisterwijk. Aan vang concert 22.00, zaal open 21.00, entree f5,-. Zet ook zondag 30 mei alvast in je agenda, want dan houdt Demo Open Dag. Een overzicht van alle activiteiten vind je ook in No. 1, het Demo- maandblad dat gratis voor je klaar ligt in Demo, óf op Internet (te bereiken onder andere via Digitale stad Eindhoven). Wordt vervolgd. Op woensdag 26 mei a.s. komt de fractie van “Algemeen Belang” bijeen om de agenda van de raadsvergadering van 27 mei a.s. te bespre ken. We beginnen om 19.30 uur in het Raadhuis op De Lind en U kunt ons vinden in kamer 8, bovenste verdieping (lift aanwezig). De koffie staat klaar. Telefoonnummer van kamer 8: 529 1384. Wilt U op een andere manier Uw inbreng hebben, dan kunt U te allen tijde contact opnemen met onze raadsleden, t.w. Noud Smits, tel. 513 1694, Ferry Pörtzgen, tel. 521 7217, Hans Denissen, tel. 513 1836, Daniëlla Hulskes, tel. 528 5795, Arnold van Beekhoven, tel. 521 7032. Ook onze bestuursleden en com missieleden willen U graag van dienst zijn. Graag tot ziens en/of horens. PAGINA 5 Rabobank Moergestel, Raadhuisstraat 9,013 - 513 6373 RIJKSVERHUIZERS Met Rabofoon weet u altijd precies hoeveel er op uw betaalrekening staat. Zo kunt u met één telefoontje checken of bijvoorbeeld uw salaris al is gestort. Behalve dat u uw saldo kunt opvragen, kunt u met de Rabofoon ook geld overmaken tussen uw rekeningen bij de Rabo bank. Alsu geen toegang tot de Rabofoon hebt, is dat zo geregeld. Wilt u meer weten, loop dan even binnen bij uw Rabobank. INTERNATIONALE VERHUISONDERNEMING EN OPSLAG VAN INBOEDELS VERPAKKINGEN OVERZEE HEUKELOM - MOERGESTEL - OISTERWIJK VtRHUtS Langendijk 2, 5044 VD Tilburg Telefoon 013 - 4670526 - 4674796 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 19 MEI 1999

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 5