Muziek maken? Echt iets voor jou... Aphrodite Kinderen genieten van poppenkast... weMné/ 1 Tekst aanleveren i.v.m. Pinksteren Fiets-3-daagse 19, 20 en 21 mei Wendy van der Zanden Brabants Speedo-kampiöene 100m rugslag Dansen in D’n Donk WOENSDAG 19 ME11999 - 24e Jaargang - Nr. 1050 Alle teksten (niet de advertenties dus) voor ’Moergestel-Nieuws’ van volgende week dienen uiterlijk zaterdag 22 mei om 12.00 uur binnen te zijn. Al wat later komt blijft ’n week liggen! Advertenties kunnen worden Inge leverd t/m Tweede Pinksterdag! Dank voor uw medewerking! P.S. Levert u wel eens teksten aan voor ’Moergestel-Nieuws’? Lees dan eens de tips op pagina 3! Schoolstraat 5 MOERGESTEL Heb je belangstelling, neem dan (eventueel) je ouders mee en kom 9 juni a.s. om 19.00 uur naar Den Boogaard. Geef dit ook door aan vriendjes en vriendinnetjes. Wil je voor het nieuwe schooljaar verzekerd zijn van een instrument en een plaats op de muziekschool, dan is het wel zaak om lid te worden vóór 1 juli 1999. Voor meer informatie kunt u contact opne men met Threes Smetsers, tel.: 5131976. Op woensdag 19 mei start de vierde Fiets - 3 - daagse. Gezelligheid en sportiviteit staan voorop bij deze recreatieve fietstocht. De gevarieerde routes, met dagelijks een vrije keuze uit twee afstanden-15120 of 30135 km, laten u kennis maken met de prachtige natuur in en om Moergestel. Ook als u slechts één of twee avon den kunt of wilt meefietsen, bent u van harte welkom. Voor een hapje en een drankje wordt door ons bij de controle post gezorgd, met dank aan onze sponsors. Alle deelnemers ontvangen een mooie medaille. Zin om ook mee te doen? Kom dan tussen 18.00 en 19.00 uur naar het ROEF! terrein. De deelnamekosten, te vol doen bij vertrek, bedragen fl 8,50 per persoon en voor kinderen tot en met 10 jaar fl 3,50. Tot ziens aan de start! Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! A In samenwerking met de KBO zetten wij al dansend ons beste beentje vóór. Die ’wij’ zijn een gezellige club van ouderen, die andere 50- plussers graag uitnodigen om tijdens de lente- en zomermaanden met ons deel te nemen aan 4 dansavonden op de zaterdagen 29 mei, 26 juni, 24 juli en 28 augustus in D’n Donk. Aan vang van de dansavonden is 20.00 uur en de entree is gratis. Ook alleenstaanden zijn van harte welkom.Kom eens binnenlopen. U zult er ongetwijfeld geen spijt van hebben! En als u in het nieuwe seizoen deel wilt nemen aan wekelijkse danslessen op woensdagmid dagen, onder leiding van een uitstekende dansleraar, dan bent u ook daar van harte welkom! Voor nadere inlichtingen kunt U terecht bij Kees Buiter, Kriekenakker 25, tel. 513 3348. Harmonieuws Onder dit motto houdt Muziekvereniging Prinses Juliana op woensdag 9 juni a.s. haar jaarlijkse informatieavond in partycentrum Den Boogaard in Moergestel. De bedoeling van deze avond, die om 19.00 uur begint, is om zeker jongeren, doch ook volwassenen die er wel eens aan denken om muziek te gaan maken, nadere informatie te geven hoe je dan kunt beginnen. Wat er zoal bij komt kijken, waar je zoal tegen aan loopt als je wilt beginnen met het bespelen van een instrument. Hoe je lid kunt worden van Muziekvereniging (harmonie) Prinses Juliana, hoe je komt tot de keuze van een instrument, hoe het zit met het lenen van een instrument, wanneer je bij het opleidingsorkest mag en wanneer bij het “grote” orkest? Enz..enz. Deze en nog meer vragen zullen beantwoord worden op deze avond. Verschillende muzikanten van de muziekv ereniging zullen aanwezig zijn, niet alleen om vragen te beantwoorden maar ook om b.v. een instrument te laten zien en daar eens wat op te spelen doch ook om je er zelf eens op te laten blazen. Nog meer mensen nodig... Naast nieuwe jeugdige leden (wie de jeugd heeft, heeft de toekomst!zijn natuurlijk ook volwassenen als nieuw lid bij de Muziekvere niging van harte welkom. Heb je interesse, kom dan ook op woensdag 9 juni a.s. gerust naar Den Boogaard. Er is ook plaats voor en behoefte aan volwassen muzikanten met al een wat muzikale “bodem”. Ook is er behoefte een bekkenist. Ook naar andere personen is de muziekv ereniging op zoek. Er is een plaats vrij voor een vaandeldrager en... het bestuur is naarstig op zoek naar een penningmeester. Heb je interesse in een van bovengenoemde “vacatures” kom dan woensdag 9 juni ook naar Den Boogaard om je aan te melden of voor nadere informatie. U bent van harte welkom. sen de weg naar het natuurtheater te vinden voor zowel de poppenkastvoorstelling van trappaf als de prachtige voorstelling door Elco van Alphen van Theater De Lachende Zon. De pop penkastvoorstellingen die ongeveer een half uur duurde werden reeds door zo’n 350 kinderen bekeken waarbij de uitvoeringen op zondag de meeste bezoekers trokken. Regiseusse Gemma Copal heeft er een mooie kleurrijke voorstelling van gemaakt en de kinderen lieten zich al snel meevoeren in het spannende verhaal waarin een boef en een spook de feesttaart van Jan Klaassen probeerden te ste len. Samen met Jan Klaassen, de bakker en de agent lukte het de kinderen om het verhaal tot een goed einde te brengen. Zij lieten luidruchtig hun mening horen en zo kreeg Katrijntje toch nog een fijne verjaardag en ook de gemene boef kwam er niet slecht van af. Omdat de poppen door mensen worden gespeeld, maar zijzelf niet de teksten spreken, benadert dit heel dicht het poppenkastspel waarbij gebruik gemaakt wordt van handpop- pen. Extra lastig voor de spelers om tijdens het spel niet de mond te bewegen. Tijdens de komende Pinksterdagen is er nog gelegenheid om de voorstellingen te bezoe ken. De voorstellingen, die overigens gratis te bezoeken zijn, worden gegeven op het ter rein van het natuurtheater nabij boscafé de Rode Lelie en beginnen telkens om 13.00 uur, 14.30 uur en 16.00 uur. Afhankelijk van de weersomstandigheden kan iets van deze tijden worden afgeweken. De weersvoorspellingen zijn echter van dien aard dat het zeker tijdens de Pinksterdagen heerlijk toeven zal zijn in het fraaie Oisterwijkse natu urtheater. Kunt U meteen de prachtige nieuwe beelden bij de entree bekijken. Brabants kampioen. Voor Mike was het nu de beurt om de 100m vlinderslag te zwemmen. Zou dit wel goed gaan, zo vlak na het ziek zijn. Nou en of. Goed gezwommen, netjes opge bouwd en dan die tijd, 1.29.98. Een PR van 3 seconden en een 7e plek. Top jongen. Nu stond er voor Wendy de 50 meter vlinderslag op hel programma. Geheel geconcentreerd stond ze achter het startblok, maar plots gebeurde er iets vreemds. Haar badmuts scheurde over de helft. In paniek werd het brilletje nog wat goed gezet en vertrok ze. De eerste 25 meter ver liepen goed en toen moesten alle zeilen bijgezet worden. Wendy werd net 3e. Meisje, wat scheelde het weinig, tijd 0.37.78 (was 0.37.05). Nu moest Mike de 200m wisselslag zwemmen. Hij begon voortvarend. De vlinderslag en rugslag gingen perfect, maar op de schoolslag moest hij het hoge tempo loslaten en keerde hij als 5e in zijn serie. Toen gooide hij werkelijk alle remmen los om toch nog als 3e te finishen ineen tijd van 3.02.01 (was 3.02.14). Keurig jon gen, vrijdag nog ziek en nu als 8e in de uitslag. Als laatste stond de 100m vrije slag voor Wendy op het menu. Hier zit meer tegenstand. Ze vertrok werkelijk als een speer en vier zwem sters kwamen in aanmerking voor de medailles. Wendy vocht voor de 3e plek en het werd nog erg spannend. Het was tenslotte Wendy die over de beste eindsprint beschikte en als 3< aantikte in een tijd van 1.13.89 (was 1.14.90). Dit kampioenschap kon niet meer stuk. Wendy lx goud, 3x brons, lx vierde; Mike lx 7e, lx 8e. Topklasse. Nu op naar het grote werk. Eind mei en begin juni de grote Brabantse kampioenschappen in het 50 meter bad in Breda. Succes. Afgelopen weekend vonden de eerste uitvoe ringen plaats van het levende poppenkastspel “Jan Klaassen en het taartjesspook”, een poppenkastverhaal geschreven door Rutger Lommerse en opgevoerd door leden van toneelgroep trappaf. Ondanks het wat minder goede weer op hemel vaartsdag wisten toch nog behoorlijk wat men- Op zaterdag en zondag 8 en 9 mei zijn de Spee- do-finales van kring Brabant gezwommen. Op zaterdag was Merlet uit Cuijk onze gas theer en het beloofde een spannende wedstri jd te worden. De top-15 van Brabant zwom hier tegen elkaar. Voor Mike begon de dag niet goed. Hij lag vri jdag nog ziek op bed en kon deze dag niet zwemmen. Wendy moest beginnen met de 200m wisselslag. Ze begon goed en lag na de vlinderslag en rugslag dik 2e, maar naar de schoolslag was dit over. Toch probeerde ze in de vrije slag nog wat goed te maken. Dit lukte niet meer. Wendy werd keurig 3e met een prima tijd 2.57.11 (was 3.03.14) en een Bronzen medaille. Na een paar programma’s rust was het alweer tijd voor de 100m schoolslag. Niet haar sterkste afstand, maar het tempo zat er goed in. Ze eindigde in 1.37.77 (was 1.35.75). Knap 4e. Boven haar tijd, maar Wendy was toch tevre den. Misschien gaat het de volgende keer beter. Zondag was P.S.V. de gastheer, dus een thuiswedstrijd voor Wendy en Mike. Hier streed de top 25 van Brabant tegen elka ar. Dit omdat het een 8-banen bad is en gisteren in Cuijk een 5-banen bad, met elk 3 series. Voor Wendy moest het nu gebeuren. Voor haar lagen de beste kansen op de 100 meter rugslag. Voor de start was ze ontspannen en dat wierp zijn vruchten af. De start was perfect en na 25 meter keerde ze als eerste. Toch lag de top 3 dicht bij elkaar. Na 50 meter had ze een klein gaatje geslagen, maar na 75 meter kwamen haar con currenten gevaarlijk dichtbij. Was ze op? Nee, hoor. Met een ferme eindsprint was het Wendy die aantikte in 1.17.86 (was 1.20.74). Een prima PR-tijd. Wereldklasse! Goud en Huidverzorgingsinstituut Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268. Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond I 1! Tel. 013-513 *1474 J' *",J’ 4 Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.ZJ Ij

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 1