enz. enz. enz. VakaNfiite ZOMERPSPEELGOED TUINMEUBELEN ML I J e LI 'g a lwigwam I jgnbfed/noem I k J Gilde ’St.Sebastiaan’ PV ’Over Berg en Dal’ Verenigingsuitslag van de wedvlucht gehouden op 1 mei 1999 vanuit St.Quentin over een afs tand van 232 km. Aan deze wedvlucht namen 151 duiven deel. Ze werden gelost om 8,10 uur bij een temperatuur van 18 graden Celsius, met noordnoordoosten wind 2. Gilde ’St. Sebastiaan’ Mevr. P. van de Loo schenkt het gilde 2 nieuwe vendels Spook in het bos u O C/ C.B./B.S. Tel. 513 18 89, Fax 513 21 06 anno 1433 Ik geef me op voor de Jeugdvakantieweek: Naam: Adres: Tel.: Geboortedatum: O vrijdagmorgen Kring-gildedag Moergestel Op zondag 5 september organiseert het gilde St. Sebastiaan en Barbara een kring-gildedag op de terreinen van de fam. van de Wouw op de hoek Oisterwijkseweg/Heisteeg. Er zullen aan dit grootse evenement een 50-tal gilden uit de regio en van daarbuiten deelnemen. Er zullen schi et-, vendel-, trom- en dans-wedstrijden zijn, en ook zal er een tentoonstelling zijn van diverse gildeattributen. Stokske” geschoten om de Moergestel wissel trofee. Door het mooie weer was het goed ver toeven onder de diverse schutsbomen. De gilden St. Joris en St. Catharina waren er dan ook op gebrand om de trofee te bemachtigen van St. Sebastiaan Barbara die hem de laatste 2 jaar in bezit hadden. Na een spannende en sportieve strijd werden de punten opgeteld en ging St. Joris met de eer strijken, en nam hoofdman Piet Kouwenberg trots bezit van de Moergestel wisseltrofee. De uitslagen waren als volgt: St. Joris122 pnt St. Sebastiaan BarbaraIll pnt St. Catharina109 pnt Volgend jaar zal er bij St. Catharina in de Heuvelstraat worden geschoten. Verschieting Moergestel wisseltrofee Op zaterdag 1 mei werd er door de 3 Moerges- telse gilden op het schietterrein bij café “t Uitslagen: A. Westgeest 1-2-5-6-7-8-15-21-22-23-30-31 (31 mee) M. van de Wiel 3-9-18-33 (10 mee). L. Kennes 4-25-27-28-34-37 (36 mee). A. van Hullen 10-15 (12 mee). L. van den Branden 11-12-16-20-32 (11 mee) L. van Boxtel 13-24-38 15 mee) J. van Drunen 14-17-29 (11 mee). Th. Colsen 19-26-36 (20 mee). Team 1 totaal 9 pnt; Team 2 totaal 8 pnt; Team 3 totaal 7 pnt. Hoi buurtbewoners van De Vurhaai Wij zijn van plan om op woensdagavond 19 mei om 18.30 uur naar de H. Eik te fietsen (bij goed weer). Wie fietst er mee? We vertrekken vanaf de par keerplaats van de voormalige ‘Driesprong’. Tot dan! ’Voor niets gaat de zon op’ Wat is heden ten dage nu nog voor niets? Wat kost er geen geld? Van de zon kan men kosteloos genieten! Wie in de gemeente Oisterwijk woont is bevoor recht, een prachtige omgeving, rijk aan na tuurschoon waar men helemaal gratis gebruik van mag maken. Gratis wandelen, fietsen, lekker uitblazen op een bankje of zomaar in het bos op het mos, het kost niets. Als de zon dan ook nog schijnt is het gratis dubbel op! Het enige wat de natuur van ons vraagt is respect, door o.a. de moeite, nou ja wat heet moeite, om de door ons meegebrachte rom mel/ afval van b.v. etensresten e.d. op te ruimen of weer mee naar huis te nemen. Kortom; een van de weinige dingen die gratis zijn is de zon, de natuur in zijn algemeenheid. Wij, van miMax kwamen tot de ontdekking, dat mensen die ons spreekuur bezoeken vaak niet weten dat onze raad en daad ook gratis is, inclusief een kopje koffie of thee! Een bezoek aan miMax kost dus helemaal niets, alleen de moeite, nou ja wat heet moeite, van het komen indien men vragen of problemen heeft over de sociale voorzieningen. Welnu, een gratis tip van miMax voor de minima; wilt u zelf, of met uw kinderen en/of kleinkinderen een dagje uit, dan kunt u de entreekosten wellicht terug ont vangen via de subject-subsidie. Voor gratis advies en /of inlichtingen kunt u terecht bij miMax, Poirtersstraat 5. bellen kan ook: 522 0320, wij bellen altijd terug. RS. Op Hemelvaartsdag, donderdag 13 mei, zijn wij gesloten. Tijdens onze Statiedag in januari was het burge meester Y. Kortmann een groot genoegen om Mevr. E van de Loo het ereteken van 50 jaar lid maatschap van ons gilde op te mogen spelden. Door haar langdurig lidmaatschap en door haar aanwezigheid op menig gildefeest en bij het koningschieten had zij geconstateerd dat onze 4 vendels danig waren versleten en schonk zij als dank voor de onderscheiding 2 nieuwe vendels. Onze vendeliers gingen aan de slag om nieuwe vendels en stokken te laten maken. Er werd een nieuw ontwerp gemaakt, dat beter combineerde met het al vernieuwde moeder- vaan. En op 9 april werden de vendels door een trotse mevr, van de Loo aan het gilde over handigd. Natuurlijk is ons gilde met de nieuwe vendels zeer in haar nopjes, nadat er eerst al het moedervaan was vervangen en de vendeliers en de tamboers andere pakken hadden gekregen. Mevr, van de Loo nogmaals namens het gilde: bedankt! O maandagmiddag O dinsdagmiddag O woensdagmiddag O donderdagmorgen O donderdagmiddag O vrijdagmiddag Leeftijd is dus: Ik doe als leiding mee aan: O programma A O programma B O programma C Ik doe mee als spelleiding en kan op de vol gende dagdelen: O maandagmiddag O dinsdagmorgen O dinsdagmiddag Ik doe mee als kampbewaking en kan op de volgende dagdelen: O woensdagmorgen O woensdagmiddag O donderdagmorgen O donderdagmiddag Ik doe mee als algemene hulp en kan op de volgende dagdelen: O maandagmorgen O dinsdagmorgen O woensdagmorgen Katrijntje is jarig en Jan Klaassen gaat naar zijn vriend Bert, de Bakker, om een prachtige taart te kopen. Maar in de winkel van Bert is een boef en die verkoopt een taart aan Jan Klaassen en hij steekt de centjes in zijn eigen zak. Als Jan dan trots en niets vermoedend met zijn taart door het bos naar huis loopt komt er óók nog een spook die de taart van hem afpakt. Gelukkig is er in het bos een politieagent die Jan gaat helpen. Zal het lukken om de taart en het geld terug te krijgen. Wie weet!!! Om zeker te weten of dit allemaal goed af loopt raden wij U aan om met de kinderen de heerlijke boslucht op te zoeken. Toneelgroep trappaf speelt op het terrein van het Oister- wijkse natuurtheater de poppenkastvoor stelling “Jan Klaassen en het taartjesspook’. Deze voorstellingen zijn te bezoeken op hemelvaartsdag 13 mei, zondag 16 mei en op de beide pinksterdagen 23 en 24 mei. Op al deze dagen beginnen de voorstellingen om 13.00 uur, 14.30 uur en 16.00 uur. Alleen op Hemelvaartsdag zijn de aanvangstijden 12.00 uur, 13.30 uur en 16.30 uur. Tussen boscafé “de Rode Lelie” en vestzakthe- ater “de Witte Lelie” verrijst een enorme pop penkast waarin door mensen de zes de pop pen, Jan Klaassen, Katrijn, de boef, de politie, de bakker en het spook, worden gespeeld. De poppenkast en de nodige rekwisieten zijn gemaakt door Mart van de Wiel, Ton Willems, Piet en Huub Poirters. De prachtige kostuums zijn vervaardigd door leden van de toneelgroep. Het poppenkastlied dat regelmatig zal klinken is geschreven door Frank Schouten, gearran geerd en op CD gezet door Maicel Copal en gezongen door Marinelia Chalkidis, Rutger Lommerse en Peter Deen. “Jan Klaassen en het taartjesspook” is geschreven door Rutger Lommerse en geregisseerd door Gemma Copal. De entree is gratis en bovendien kunnen de kinderen gebruik maken van de aanwezige speeltuin, terwijl ouders heerlijk op het terras vertoeven. Rootven 10, MOERGESTEL P4 iWJlÜhM -I3Ï X<] 1 Tel. 513 18 89, Fax 513 21 06 Aan:Iedereen! Het programma is al weer rond en we heb ben jullie hulp hard, hard nodig! iedereen van 15 jaar en ouder nodigen we van harte uit om leiding te zijn tijdens de jeugdvakan tieweek. Dit jaar wordt die gehouden van 16 t/m 20 augustus, met als thema: glitter en gla mour, hollywood. Ook dit jaar draaien we weer 3 verschillende programma’s: Programma A: kinderen van groep 1 - 2 (4 hal ve dagen, 1 hele dag) Programma B: kinderen van groep 3 - 4 - 5 (5 hele dagen) Programma C: kinderen van groep 6 - 7 - 8 (5 hele dagen en de kinderen van groep 7 en 8 kunnen 1 nacht kamperen). Naast leiding zoeken we ook weer mensen (jong en oud) die slechts enkele dagen tijd hebben om zich in te spannen voor de jeugd vakantieweek. Met name voor de maandag middag en dinsdagmorgen en -middag heb ben we een behoorlijk aantal personen no dig als spelleiding. Ook zijn we op zoek naar ’kampbewaking” voor woensdagmorgen en -middag en donderdagmorgen en -middag. Onze “Stichting Teut en Techniek’ kan ook nog versterking gebruiken. Zij zorgen voor de inwendige mens en verrichten allerlei hand- en spandiensten. Heb je nog vragen of wil je meer informatie, neem dan contact op met Kees van de Loo (513 1927) of met Geesje van den Boer (505 2345). Weet je het al en doe je gezellig (weer) mee, vul dan onderstaand strookje in en doe het vóór 20 juni in de bus bij Kees van de Loo, Oirschotse- weg 21. Houd alvast vrijdagavond 25 juni vrij, dan be spreken we het programma en verdelen we de groepen. Nadere informatie volgt nog in ’Moergestel-N ieuws’. We rekenen op jullie! Organisatie Jeugdvakantieweek I De doorlopende vind?lershow kelder... Kom eens k'lken naar 1 talloze I t PAGINA 9 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 12 MEI 1999 20M ERSHO W! -f- TONEELGROEP f" DE URHAA) HUISHOUDSPECIAALZAAK A 1I i

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 9