n Zonnige, zomerse collectie glas- en overgordijnen... Jan Miezels rg 4' stichti ng’open bare BIBLIOTHEEK Wereldwinkel dichtbij De complete woninginrichter Tips voor het aanleveren van teksten... DRUNEN HAAREN MOERGESTEL Wandelavond- vierdaagse in Moergestel van 1 t/m 4 juni 1999 K fl Verdeeld over drie van kasten tot matrassen, van waterbed tot tapijten, enz. enz. DE NATIONALE VOORLEESDAG op het gebied van comfortabel wonen en slapen. Meubelen (ook senioren meubelen), slaapkamers en natuurlijk alles wat woon- of slaapkamer extra gezellig maakt: van gordijnen tot kleinmeubelen, vestigingen (Haaren, Moergestel en Drunen) vindt u werkelijk alles wat uw hartje begeert Groetjes van de kinderen van de Bienekebolders. Deze brief ontving de bibliotheek naar aanlei- Grotestraat 278 5151 BS Drunen tel. (0416) 37 84 69 Kerkstraat 18 5076 AW Haaren tel. (0411)62 12 17 Rootven 36 5066 AX Moergestel tel. (013)513 12 34 OISTERWIJK EN MOERGESTEL Hoi Biggetje, Wij vonden het heel leuk dat we bij jou op bezoek mochten komen. Logeer je nog steeds bij de Bibliotheek? Weetje dat wij ook gouden schoentjes in onze klas hebben en dat we daarmee jouw liedje zin gen net als jij ons geleerd hebt? Joram heeft het boek van jou ook in de Tilburgse Bibliotheek gevonden. Goed hè? Hij heeft het geleend want hij vond het heel leuk om het samen met zijn mama te lezen. We lezen het boek ook nog in kleine groepjes in de klas voor en dan zien we jou weer. Onze schoenen worden wel eens geleend voor onze kledingwinkel maar dat vinden wij niet erg hoor want dan kunnen die kinderen er fijn mee spelen. Bij het opruimen krijgen ze dan weer hun eigen plaatsje op de kast. Onze schoenen hebben ook zo’n hoge hakken, net als die van jou. Dag Biggetje! Het inschrijfgeld bedraagt fl. 5,- p.p. Bij de start is het inschrijfgeld fl. 6,- p.p. Omdat het inhalen dit jaar weer op dezelfde wijze gebeurt als in 1998 geven we hierbij nog een keer de starttijden op vrijdag 4 juni 1999: de 15 km-wandelaars vertrekken om 17.30 uur; de 10 km-wandelaars om 18.00 uur en de 5 km- wandelaars om 18.30 uur. De starttijden van de le 3 dagen is elke avond tussen 18.00 en 19.00 uur. Ook dit jaar weer heeft de organisatie zich voor 100% ingezet om weer mooie routes te maken. Wist u overigens dat wandelen een van de gezondste sporten is, en wat u ook heel lang kunt blijven doen. Wilt u meer informatie, bel 513 2207 (tussen 18.00 en 19.00 uur). De Stichting Wandelavond- vierdaagse Moergestel. Voor de 17e wandelavondvierdaagse in Moer gestel, die gelopen wordt van dinsdag 1 juni t/m vrijdag 4 juni, kan men weer inschrijven voor de 5-10 en/of 15 km. De inschrijfperiode is van 24 mei t/m 31 mei 1999 elke avond, tussen 18.00 uur en 21.00 uur op de volgende adressen: Krijtestraat 17; Regenbeemdeke 7; De Stappert 49 of De Hoefkens 39. Ook voor groepen kan men op elk adres inschrij ven. Een groep bestaat minimaal uit 10 perso nen. Voorleesfeest in bibliotheken Op woensdag 19 mei wordt voor de zesde keer De Nationale Voorleesdag gehouden. Het wordt weer een dag vol activiteiten rond voorlezen en boeken in Kinderdagverblijven, Peuterspeelzalen, Basisscholen en natuurlijk Bibliotheken. Want voorlezen is leuk en belangrijk! Voorlezen Sinds een aantal jaren exploiteert een kleine, maar actieve, groep personen uit Moergestel een mobiele Wereldwinkel op de weekmarkt in Moergestel. Deze groep, die aangesloten is bij de Stichting Oisterwijk Wereldwijd, wil de mogelijkheid onderzoeken om te komen tot de vestiging van een permanente Wereldwinkel in Oisterwijk. Waar talloze gemeenten in de nabijheid van Oisterwijk een bloeiende Wereldwinkel kennen, ontbreekt die tot op heden in het Oisterwijkse winkelbestand. Dit is een waar gemis voor onze gemeente. Naar onze inschatting zijn ook in Oisterwijk voldoende mensen bereid producten te kopen waarvan een groot deel van de opbrengst rechtstreeks ten goede komt van de producenten in de derde wereld. Heeft u belangstelling voor het werk van de Wereldwinkel dan willen u graag uitnodigen voor een bijeenkomst waar we de mogelijkhe den tot vestiging van een Wereldwinkel in Oisterwijk willen bespreken. Deze bijeen komst zal gehouden worden op maandag 17 mei a.s., 19.30 uur in het gebouw van Scholen- gemeen-schap Durendael te Oisterwijk. T«» Wij hopen van harte dat u bij deze bijeenkomst aanwezig kunt zijn. Indien u vooraf nadere informatie wenst dan kunt u contact opnemen met Michelle van de Wiel, De Stappert 81, Moergestel, tel. 513 3505. Tijdens De Nationale Voorleesdag wordt er natuurlijk voorgelezen in de bibliotheken van Moergestel en Oisterwijk. Het voorlezen begint om 15.00 uur en kinderen van 3 t/m 6 jaar zijn van harte welkom. Er ligt al een heel mooi boek klaar. Uiteraard krijgt het voorlezen op 19 mei een feestelijk tintje. Peuters Alle peuters in Moergestel en Oisterwijk krij gen via de peuterspeelzaal een “voorleesver haal” mee naar huis. Het is de bedoeling dat papa of mama, broer of zus, opa of oma of de oppas dit verhaal op 19 mei voorlezen. Zo wordt dit zeker een dag waarop aan alle Oisterwijkse en Moergestelse peuters voorgelezen wordt! Lidmaatschap De bibliotheek heeft een grote collectie voor ding van het project rond het prentenboek “Gouden Schoenen”. Alle kleuters kwamen in maan op bezoek in de bibliotheek bij de hoofd persoon uit “Gouden Schoenen”: Biggetje. Na het bezoek aan de bibliotheek werd ook nog op de scholen verder gewerkt met het prentenboek. Enkele werkstukken van kleuters van de Bienekebolders zijn momenteel te zien in de bibliotheek, o.a. prachtige eigengemaakte boeken van Robbert, Marlijn, Jorn en Christel. Loop gerust eens binnen! Tot ziens in de bibliotheek. leesboeken, prentenboeken en boeken met rijm pjes en versjes. Bovendien heeft de bibliotheek puzzels, CD’s en cassettebandjes met verhaal tjes en versjes. Kinderen van 0 tot 18 jaar kunnen gratis lid worden van de bibliotheek. Alle kinderen t/m 8 jaar die op woensdag 19 mei lid worden krij gen een kleine attentie. Babyboekenmanden Het is heel goed om kinderen zo jong mogelijk te wennen aan taal en boeken. Het is goed voor hun taalontwikkeling. Dagelijks voorlezen is belangrijk. Kinderen leren dan later gemakke lijker lezen en ze krijgen een grotere woor denschat en niet te vergeten; samen boekjes lezen is heel leuk. Daarom start Thuiszorg Midden-Brabant met het informeren, tijdens een consult, aan oud ers van jonge kinderen over het belang van voorlezen. Zij gebruiken daarbij de Babyboe- kenmand met daarin geschikte voorleesboeken voor baby’s en peuters. Dit is een samenwer kingsverband tussen Thuiszorg, Boekhandel Oisterwijk en Bibliotheken. I 1 2 L J I I MOERGESTEL-NIEUWS'- WOENSDAG 12 MEI 1999 PAGINA 3 Levert u regelmatig teksten aan voor ’Moergestel-Nieuws’ dan vragen wij graag uw aandacht! 'n Duidelijke afdruk van uw tekst (vanaf laser- of inkjetprinter) scheelt ons enorm veel werk, maar denk wel even aan het volgende: - Gebruik ’n lettertype (Times of Helve tica) van 11 of 12 pnt. (niet groter en niet kleiner en geen sierletter); - Gebruik geen tabs, en zet zeker niet alles onder elkaar d.m.v. spaties!; - Lever altijd aan op A4-formaat, dus niet kleiner knippen a.u.b.; - Vouw de A4 zo weinig mogelijk (1x is geen probleem); - Stuur geen teksten per fax! Bedankt voor uw medewerking, en mocht iets niet duidelijk zijn: één telefoontje en u doet uzelf én ons een groot plezier! F Gr^agtot I Uvv dienst! ,1 lZo/op (gratis) Parkeer- 9*!?genheid b'J al ome winkels! to r T' W

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 3