Frans en Toos Hurkmans 20 mei 60 jaar getrouwd RO£ F! T E.J. van Delft HUISARTS Aphrodite w* 4 |BI j Tweede diamant op Reuselhof Beloning voor prestaties Wendy van der Zanden de praktijk is gesloten op vrijdag 14 mei Mededeling omtrent openingstijden politiebureau Oisterwijk Tekst aanleveren i.v.m. Pinksteren Fiets - 3 - daagse 19, 20 en 21 mei Bedevaart St. Gerardus Wittem J Laat tijdig uw medicijnen aanvullen Volgende week naderen we de Pink sterdagen. Voor u, maar ook voor óns, 'n extra dagje vrij. Tenminste... als u meewerkt! Alle teksten (niet de advertenties dus) dienen uiterlijk zaterdag 22 mei om 12.00 uur binnen te zijn. Al wat later komt blijft ’n week liggen! Advertenties kunnen, zoals gebruike lijk, tot het laatste moment worden ingeleverd, dat betekent: Tweede Pinksterdag ’s avonds! Dank voor uw medewerking! P.S. Levert u wel eens teksten aan voor 'Moergestel-Nieuws’? Lees dan eens de tips op pagina 3! Waarneming: Praktijk Terwindt/Blessing Oirschotseweg 2 Tel. 513 1204 WOENSDAG 12 ME11999 - 24e Jaargang - Nr. 1049 Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Geschiedenis Schoolstraat 5 MOERGESTEL H] Tel. 013-513 1474 i! Hobbies Gezondheid |i Huidverzorgingsinstituut 0 7U Schoolstraat t - i ik AvdW Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268. Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond^ Vanaf IS mei zullen de openingstijden van bovengenoemd bureau als volgt worden aangepast: Maandag t/m zaterdag.. Goud was er o.a. voor Marcel Wouda en Inge de Bruyn. Zilver o.a. voor Madelon Baans en Angela Postma. Brons o.a. voor Wendy van der Zanden. Om hiervoor in aanmerking te komen moeten kinderen tot 12 jaar bij de Top-10 van Nederland zwemmen. Wendy ontving de medaille voor het kalenderjaar 1998. Ze was de jongste zwem ster van ES.V. die in de prijzen viel. Ook een woord van waardering is er natuurlijk voor haar trainer Kees. Ook voor hem kwam dit als een verrassing. Moergestel Drie zomeravonden fietsplezier voor het gehele gezin! Doe ook mee, en schrijf nu in voor de vierde Moergestelse Fiets-3-daagse. Ook dit jaar zijn de routes zorgvuldig uitgezet met medewerking van de Fietsersbond ENBF. Elke avond loopt de route via rustige en hoofdzakelijk verharde landweggetjes en fietspaden naar de mooiste plekken in de omgev ing van Moergestel. Eén avond wordt voor het eerst ook Udenhout aangedaan. De langere route loopt zelfs tot aan de Drunense duinen. Onderweg heeft u een prachtig uitzicht op de, afgelopen jaren sterk veranderde, skyline van Tilburg. Natuurlijk blijven we ook dit jaar weer een avond in de bossen van de parel van Brabant. Het Oisterwijkse natuurgebied biedt namelijk ideale mogelijkheden voor een avond je genieten. De derde dag gaat richting Spoor- donk. Een bezoek aan de Heilige Eik behoort dan, op de langere route, tot de mogelijkheden. Per dag vrije keuze voor de te fietsen afstand, 15-20 km speciaal voor kinderen of 30-35 km voor de meer geoefende fietsers. Halverwege is er een pauze plaats waar u met een kopje koffie of thee en voor de kinderen een bekertje limonade, op adem kunt komen. Na afloop kunt u nagenieten, bij mooi weer buiten op het terras en anders in de kantine van het ROEF! terrein. Bovendien ontvangen alle deelnemers een herinnering in de vorm van een mooie medaille, aan deze Fiets-3-daagse. Ook als u slechts één of twee avonden kunt of wilt meefietsen, bent u van harte welkom. Ook zin om mee te doen? Schrijf dan uiter- lijk zaterdag 15 mei in. Uw deelname kaart ligt dan bij de start al klaar en kunt u direct vertrekken. Kosten bij voorinschrijving slechts fl 7,50 per persoon en voor kinderen tot en met 10 jaar fl. 3,00. Het inschrijfgeld te samen met uw naam, adres en geboorte datum inleveren bij Franky van Boxtel, De Aanstede 16 Moergestel, tel. 513 3103. Even de feiten op een rij: Starten tussen 18.00 en 19.00 uur vanaf het ROEF! terrein, Stokeind 13 Moergestel. Dagelijks vrije keuze uit twee afstanden, 15/20 of 30/35 km. Bij controle post gratis koffie of fris met con sumptie, met dank aan onze sponsors. Na afloop een mooie medaille voor alle deelnemers, ongeacht het aantal meegereden avonden. Voor deelnemers van buiten Moergestel zijn er bovendien voldoende parkeermogelijkheden zodat u met de auto naar de start kunt komen. Inschrijven bij vertrek kan uiteraard ook, houdt u echter wel rekening met eventueel extra oponthoud. De deelnamekosten bedra gen in dat geval fl 8,50 per persoon en voor kinderen tot en met 10 jaar fl 3,50. Tot ziens aan de start. Voor alle duidelijkheid: i.v.m. deze open ingstijden blijven er als het bureau gesloten is surveillances rondrijden en is onze meld kamer via 112 ook dag en nacht bereikbaar! Toos en de kinderen kregen de technieken ook onder de duim en na verloop van tijd moest er personeel aan te pas komen. Het bedrijf groeide uit naar de omvang zoals we die nu kennen aan de Industrieweg. In 1973 trad het echtpaar terug en liet de leiding over aan de kinderen. Tien jaar geleden bij het verhaal van het goud hebben we uitgebreid aandacht geschonken aan het levensverhaal van het bruidspaar. Vandaar nu een verkorte weergave. Frans en Toos zijn beide geboren en getogen Waalwijkers, hij de jongste uit een gezin van 16 kinderen en zij de jongste uit een gezin van 14 kinderen. Frans kwam terecht op een schoen fabriek en Toos kwam na de lagere school thuis te werken. In hun jeugd waren het crisisjaren met als gevolg werkloosheid. Frans benutte die perioden met eerst een avontuur in Amerika en bij terugkeer ging hij zich verder bekwamen op de Vakschool. Dat resulteerde in een baan bij Van Bommel als modelleur in 1938 en dat vorm de de basis om te trouwen in 1939 in Waalwijk. Domicilie werd gevonden in het pand Rootven 74 (nu Slagerij van Zon) en daar werden de vier kinderen geboren. In de oorlog werd hij anderhalf jaar tewerkgesteld in Duitsland en moest daarna onderduiken in Waalwijk. In die tijd (hij fietste wel regelmatig naar Moergestel) ontwikkelde zich de bekwaamheid om van leer iets anders te maken dan alleen schoenen. Die ontwikkeling zette zich voort en na de oorlog besloot Frans om voor zichzelf te beginnen. Rootven 47 werd te klein en in 1953 werd Kloosterlaan 61 gebouwd. S Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) H Het grootste deel van hun huwelijksleven ver bleven zij echter in het pand Kloosterlaan 61 (1953 tot 1989), waar werd gewerkt aan de opbouw van het bedrijf, wat wij nu kennen als ’Cirred Lederwaren’ aan de Industrieweg. De eigenlijke dag van het diamanten huwe lijksfeest is 20 mei, doch de familie viert het op 21 mei met een Eucharistieviering om 10.00 uur in de Reuselhof, gevolgd door een verder samenzijn met familie en bewoners van de Reuselhof. Een ’tumvoorziening’ was er niet in Moergestel en het lukte Frans niet om deze van de grond te krijgen, daarom bleef hij aangewezen op zijn club in Waalwijk, waar zeer veel naar toe werd gereisd. Een andere hobby kon wel worden uitgeoefend in Moergestel. Ruim vijfentwintig jaar geleden waren Frans en Toos betrokken bij de oprichting van Con Amore en zijn tot voor enkele jaren geleden dus onafgebroken actief (en zelfs meer dan dat) lid geweest. Daarnaast was Frans regelmatig deelnemer aan ’Moerges tel-Kreatief’, voortvloeiend uit zijn bewon derde schilderkunst. ’Moergestel-Nieuws’ wenst Frans en Toos van harte proficiat met deze mijlpaal en hoopt dat jullie nog lang kunnen nagenieten van het feest. .9,00-17.00 uur Zondag13.00-17.00 uur Op feestdagen zullen er afwijkende tijden worden gehanteerd die telkens worden aangegeven bij de ingang van het bureau, waarbij als uitgangspunt geldt dat o.a. bij Kerstmis, Pasen en Pinksteren telkens de le dag van deze feestdagen het bureau gesloten is en de 2e feestdag het bureau geopend is zoals op zondag. Toos (87 jaar) en Frans (91 jaar) zijn dankbaar dat deze mijlpaal wordt bereikt. Met name voor Toos is het kantje boord geweest toen na de eerste heupoperatie zich allerlei complicaties voordeden, maar dit werd overleefd, met zelfs een zodanig herstel dat ook de tweede heup kon worden behandeld. Hoewel zelfstandige huishouding niet meer mogelijk is (vandaar de interne verhuizing) is er bij Toos sprake van een opleving, waarbij het leven weer van de vrolijke kant kan worden bekeken. Op zondag 6 juni a.s. vindt deze bedevaar! plaats. De H. Mis wordt opgeluisterd dooi Mannenkoor De Lauwerkrans uit Mechelen. ‘s-Middags Plechtig Lof waarna bij mooi weei Sacramentsprocessie door de kloostertuin. Mevr. Roosen, Raamackerstraat 8, tel. 513 2527 Voor een bezoek aan het diamanten paar moesten we ons een weg banen tussen de bloemstukken, die nog in het gangpad lagen van de (bijna) buren van den Nieuwelaar, die op 3 mei hun diamanten feest hadden. Sinds augustus 1998 zijn Frans en Toos Hurkmans ook in deze vleugel van de Reuselhof beland na ruim negen jaar op Reuselhof nummer 12 te hebben gewoond. Elk jaar reikt de K.N.Z.B. een aantal medailles uit voor goede prestaties. Ook dit jaar ontvin gen tal van zwemmers van ES.V. een medaille. Voor een 91-jarige is Frans nog vitaal, maar niet meer zo vitaal, dat hij alles nog kan doen wat hij zou willen. Beetje bij beetje nemen de krachten af om de hobbies, die na zijn pen sionering volop werden uitgeoefend, nog vol te houden. Turnen kan niet meer, autorijden mag niet meer, bezoekjes aan de fabriek met uitvoering van wat klusjes is voorbij. Tot voor twee jaar maakte hij nog de decors voor de Con Amore- uitvoeringen. Evenals het zingen is dat over en ook voor het schilderen zijn de condities niet meer aanwezig. Frans is realist genoeg om dat te accepteren. Jammer..... maar het zij zo. i

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 1