Motortron ’99: 15 en 16 mei STKEIND vergeet ze niet! l I ii4 B GGD's" prik 5 1 Magna Plaza opent haar deuren in Madurodam F° ™GIRO999" Komen voor je gaat Moergestelse jeugdschakers in opmars Trukendoos voor huilbaby’s: de troostkoffer Kioskconcert f’ 4-0 2-4 I 7' g omen voor je gaat :2-3 :0 - 5 :2-2 :l-3 :0-4 4-0 4-1 :l-4 0-5 Motortron ’99 is zaterdag 15 en zondag 16 mei geopend van 10.00 tot 17.00 uur. De toe gangsprijs bedraagt 15,00, kinderen van 4 tot en met 11 jaar 7,50. To Geef voor de vergeten vluchtelingen c Uitslagen week 18: Donderdag Dames-dubbel: Beekse Bergen 1 - Stokeind 1 Stokeind 2 - TVBE 2 Sla Raak 7 - Stokeind 3 Stokeind 4 - TVBE 8 Vrijdag Heren 55+ Stokeind 1 - TC Baarie 1 Zaterdag Gem. Jun. t/m 17 jaar: Cash 1 - Stokeind 1 Stokeind 2 - TV Loon op Zand 3 Zaterdag Gemengd Senioren: Stokeind 1 - LTC Aalburg 4 Sla Raak 2 - Stokeind 2 Teco 1 - Stokeind 3 Zaterdag Heren 35+ Stokeind 1 - TC Gilze 1 ROSMALEN - Op zaterdag 15 en zondag 16 mei organiseren MOTOR, het magazine voor alle motorrijders en Autotron alweer voor de derde maal het evenement: Motortron in Ros malen. Motortron, hèt jaarlijkse kijk- en doe spektakel voor mensen met en zonder rijbewijs A, is dit jaar uitgebreider dan ooit. Jong en oud kunnen hun hart ophalen aan de vele activitei ten, waaronder natuurlijk rijden op de nieuw ste motoren en in karts, crossen op quads. Dit jaar zijn er bovendien unieke rij-mogelijkhe- den voor mensen zonder rijbewijs en kinderen in de leeftijd 5 tot 12 jaar! En er is nog meer, zoals spectaculaire demonstraties en huive ringwekkende stunts, een motormarkt met tweedehands motoren, accessoires, kleding en live muziek. Motortron is daarom meer dan ooit het bezoeken waard. Rijbewijs of rijervaring niet nodig Heeft u (nog) geen motorrijbewijs, dan kunt u tijdens Motortron toch actief meerijden op een afgesloten circuit dankzij de MotorPromoTour. Dit is een initiatief van de RAI-vereniging en met medewerking van o.a. de KNMV en de ANWB. Deze MotorPromoTour heeft als doel het motorrijden in Nederland te bevorderen. Onder deskundige begeleiding leert u de be langrijkste kneepjes. Dit is een unieke gelegen heid om te kijken of motorrijden iets voor u is. En heeft u wel een rijbewijs, maar geen of wei nig rijervaring, ook dan biedt de RAI PromoT- our u de gelegenheid om weer eens op te stap pen. worden nagebootst. Verder bevat de koffer een uitgebreide informatiemap met praktische tips en verwijzingen naar diverse instellingen in Midden-Brabant en een aantal boeken met achtergrondinformatie. En niet te vergeten een ruim assortiment aan voorlichtingsvideoban- den van de Stichting Lichaamstaal, c.d.’s en muziekcassettes met rustgevende muziek en liedjes voor baby’s. De meeste materialen zijn na het ’uitproberen’ in de Thuiszorgwinkel te koop. Het voordeel voor leden... Bent u lid van Thebe Woon- en Zorgservice, dan kunt u de eerste twee weken de troostkof- fer gratis lenen. Daarna betaalt u als lid f 15,- per week. U kunt de koffer maximaal vier we ken lenen. Niet-leden betalen voor het lenen van de koffer f 30,- per week. Over andere oplossingen om te troosten... Het gebruik van de troostkoffer is een van de praktische oplossingen, die het u als ouder makkelijker maakt om met een huilbaby om te gaan. Maar er zijn ook nog andere oplossin gen, zoals het aanbod om met video-hometrai- ning te kijken naar het huilgedrag van uw baby. Of u kunt deelnemen aan de cursus babymas- sage en ook hiervoor geldt dat als u lid bent u een aantrekkelijke korting krijgt op de cursus- kosten. Blijf dus niet te lang rondlopen met uw vra gen of zorgen over uw (huil)baby en neem contact op met uw consultatiebureau voor verdere hulp, tel. 0900-8806. Dit nummer kunt u ook bellen voor meer informatie e.d. Het gaat goed met jeugdschaakclub Moerges tel. Niet alleen omdat de jeugdschakers van JSC Moergestel veel plezier beleven aan dit edel denkspelletje, maar ook omdat de laatste tijd de jeugdschakers van JSC Moergestel goed presteren op allerlei jeugdschaaktoernooitjes! En omdat ook het aantal leden toeneemt kun nen de jeugdschakers van JSC Moergestel sinds kort kiezen uit 2 clubtijden: woensdag middag (van 16 tot 17.30 uur) of woensdag avond (van 18.30 tot 19.45 uur). Fanatieke jeugdschakers komen de laatste tijd zelfs op beide clubtijden; dat mag natuurlijk ook! Jeugdschaaklokatie JSC Moergestel: De Roozendries (Margrietzaal), Pr. Margrietstr. 1. Vier weken geleden stond er in dit blad dat alle geïnteresseerde kinderen in de maanden april en mei gratis en vrijblijvend mogen komen kijken enlof,meedoen. We mochten 9 nieuwe kinderen verwelkomen, hartstikke goed De Moergestelse jeugdschakers presteren zeer goed op diverse jeugdschaaktoemooi- tjes: Na 4 ronden van het GPIkandidatentoernooi te Waalwijk staat Rob van Riel bovenaan in zijn leeftijdsklasse. Christopher Camara is een van zijn direkte concurrenten! Ook Harm Smul ders, Iggy van Lith en Ruskin Ligtvoet heb ben nog kansen om een van de bovenste plaat sen te halen in het eindklassement. Ook de volgende schakertjes staan er nog be hoorlijk goed voor: Johan van Esch, Bram van Herck, Daan Vrijhoeven, Rob Kuypers en Ralf Kinderen en motoren Dromen uw kinderen misschien al van motoren...Speciaal voor kinderen (5 tot 12 jaar) zijn er Yamaha PeeWee’s, mini off-road motoren met een 50 cc motortje, waarop ze naar hartelust kunnen rijden. Instructeurs van de KNMV brengen uw kids de basisprincipes bij van het motorcrossen. Uiteraard krijgen zij beschermende kleding, helm, handschoenen en laarzen aan. Veiligheid gaat boven alles. Ook kunnen kinderen in een zijspan rijden. Na op het parcours te hebben geracet mogen zij met een motor op de foto. Vaders en moe ders die net een proefrit hebben gemaakt, mo gen er natuurlijk bij. Ervaren motorrijders De (meer) ervaren motorrijders kunnen een proefrit maken op de nieuwste modellen van de diverse merken. Een unieke mogelijkheid omdat je op het Motortron diverse modellen direct na elkaar, geheel vrijblijvend kunt uit testen. Iets dat bij een dealer doorgaans veel lastiger te regelen is. Om verzekerd te zijn van een plaats op een motor dan kunt u contact opnemen met tele foonnummer 0800 0222 433. Huilt een baby overmatig, dan wordt meest al naar de oorzaken gezocht. Voor de ouders is het echter minstens zo belangrijk om prak tische oplossingen te vinden, liefst op korte termijn. Thebe Woon- en Zorgservice, de af deling ledenservice, ontwikkelde, in samen werking met’ de afdeling jeugdgezondheids zorg van Thuiszorg Midden-Brabant en de Thuiszorgwinkel, een koffer vol oplossingen, de troostkoffer. Een trukendoos die inmid dels door heel Nederland successen behaalt. Overmatig huilen is een van de moeilijkste problemen waarmee ouders te maken kunnen krijgen. Als een medische oorzaak voor het huilen kan worden uitgesloten, is er over het algemeen wel een reden aan te geven: een vie ze luier, honger, darmkrampjes. Maar ligt het ingewikkelder, dan kan het verstandig zijn ook aan een praktische oplossing te denken. Troos ten van huilende kinderen is de aanpak. Om te troosten zijn vele hulpmiddelen denkbaar en de troostkoffer bevat dan ook allerlei materia len die het troosten van de baby vergemakke lijken. De inhoud De inhoud bestaat uit onder meer een vachtje voor in de box, de Babybag die als draagdoek maar ook als hangmat te gebruiken is. Een net, verbonden aan een veer, is wat de “Lullababy” wordt genoemd. Hierin kan de baby gewiegd worden en kan het ritme van de baarmoeder Replica monument in Madurodam Dinsdag 27 april vond de overdracht plaats van een schaalmodel van het monumentale Shop ping Center Magna Plaza in Madurodam. In het kader van het 100-jarige bestaan van het pand heeft Madurodam in overleg met de ei genaar van Magna Plaza een replica gebouwd die feestelijk onthuld wordt. Het is dit jaar exact honderd jaar geleden dat het pand, waar in sinds 1992 Magna Plaza huist, zijn deuren opende als Hoofdpostkantoor van Amsterdam. Het opvallende monumentale bouwwerk, dat reeds een plaats op de Top Honderd Monu mentenlijst heeft verdiend, opent haar deuren in Madurodam. Het Nationaal Monument en het Paleis op de Dam, evenals de Nieuwe Kerk, hadden al een plaats in Madurodam. Precies een jaar geleden is begonnen met het bouwen van de maquette. In totaal 2168 manuren en ruim één liter één- secondelijm later is de voltooiing van Magna Plaza en daarmee de herinrichting van De Dam een feit. Het is voor Madurodam tevens het officiële startschot van het nieuwe seizoen. Reizen naar (sub)tropische landen is een boeiende ervaring. Een dergelijke reis kan ech ter risico’s voor de gezondheid met zich mee brengen. In de eerste plaats is er in (subtro pische landen een ander voedingspatroon en vaak is de hygiëne minder dan u thuis gewend bent. Dit geldt ook voor landen rondom de Middellandse Zee, zoals Spanje, Tunesië, Ma rokko, Griekenland en Turkije. Een groter ri sico vormen de tropische gebieden zoals Afri ka, het Midden-Oosten, Azië en Midden- en Zuid Amerika. In deze gebieden komen infec tieziekten voor die bij ons door maatregelen op hygiënisch gebied (waterleiding, riolering, keuringsdiensten) bijna, geheel verdwenen zijn. Een dergelijke reis vraagt heel wat voor bereidingen, met name op het terrein van de gezondheid. U kunt zelf veel doen om infec tieziekten te voorkomen door een goede lichaamshygiëne en hygiënisch gebruik van voedsel. Bovendien kunt u zich laten vaccine ren. Enkele landen stellen bepaalde vaccina ties voor binnenkomende reizigers verplicht. In het belang van de gezondheid worden som mige vaccinaties sterk aangeraden. Niet alle infectieziekten komen in alle (sub)tropische landen voor. Bovendien kan dat in de loop der tijd veranderen. Informeer daarom minstens 5 weken voor het begin van uw reis welke vacci naties bij het betreden verplicht zijn en welke voorzorgsmaatregelen u het beste kunt nemen. De vaccinaties zijn niet kosteloos, u dient deze zelf te betalen. De kosten zijn afhankelijk van het aantal dat u nodig heeft en de geldigheids duur van mogelijke vaccinaties in het verleden. In veel (sub)tropische gebieden komt malaria voor. Het risico van malaria is zo groot, dat consequent gebruik van tabletten in malaria- gebieden noodzakelijk is. Voor meer informatie kunt u terecht bij de GGD. Zondag 16 Mei 1999 Big Band Den Bosch Deze Big Band formatie is opgericht in 1978 en is regelmatig te beluisteren op vele concer ten en jazzfestivals b. d. Jazz in Duketown, Heidelberg, Cardiff en Namen. Naast compo sities van bekende jazzcomponisten, zoals Sammy Nestico, Thad Jones, Chuck Mangio ne, John LaBarbera, Toshiko Akiyoshi, Her bie Hancock en Quincy Jones, speelt de band ook eigen werk. Het accent ligt op stevige ei gentijdse big band muziek in allerlei ritmes en stijlen. Ketelaars. Op zondag 16 wei a.s. wordt de laat ste ronde van het GP-kandidatentoernooi ge speeld in Het Lido te Waalwijk en worden de prijzen verdeeld. Christopher Camara, Rob van Riel en Ruskin Ligtvoet presteerden ook zeer goed tijdens de Brabantse Pupillendag ofwel De Brabantse jeugdschaakkampioenschappen tot 10 jaar! Christopher en Ruskin hadden zelfs tot de laat ste ronde nog kans op en van de bovenste plaat sen, maar door pech en vermoeidheid werden ze resp. 4e en 5e. Christ Antonis - amper 2 weken schakend bij JSC Moergestel - behaalde vorige week zondag een voortreffelijke gedeelde le plaats tijdens De Brabantse Debutantendag. Uiteindelijk eindigde hij op “weerstandspunten” derde, desalniettemin ging hij met 3 prijsjes naar huis. Inlichtingen over het Moergstelse jeugd- schaakgebeuren bij Tom Leermakers, Tel. 528 8173. «it 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 12 ME11999 PAGINA 10 e Hl STICHTINGp; Stadhouderslaan 28*2517 HZ Den Haag van f it

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 10