!Si: Audacia- nieuws Kioskconcert Gezondheidswijzer besteedt aandacht aan thema hooikoorts Voetbal Autotron drie dagen grootste cabrio- showroom van Nederland Spaarpotten in Poppenmuseum Tilburg 8.45 3-2 6-6 6-3 2-3 1-4 6- 0 1 - 1 5-2 4-4 7- 0 De liefde voor ons vak is alleen maar in uw voordeel! ..9.30 11.30 Sedert een negental jaren organiseert de Stich ting Promotie Oisterwijkse Kiosk kioskcon- certen op een van de mooiste kiosken in Ne derland. Ook dit jaar hebben wij weer een volledig pro gramma georganiseerd waarin de volgende muziekgroepen gaan optreden. Zondag 9 Mei 1999 Harmonie-Orkest Oister- wijk Harmonie-Orkest Oisterwijk is opgericht in 1971 en heeft ca. 60 leden. Het orkest heeft zich gespecialiseerd in concertmuziek en treedt re gelmatig op als concertorkest. ..11.00; vertrek 9.45 10.00; vertrek 8.45 12.30; vertrek 11.45 11.00 10.30 17.00 10.30 14.00 10.30 ROEF HANDBAL Uitslagen: MJC Roef-Taxandria 6-9; GJD Roef-RHV 4-4; MJB Taxandria-Roef 17-7; GJC Roef-RHV 5-9; HJA Odi -Roef 22-22; HES Roef-Wh.Demons 20-30. Programma 8 mei: 11.00 uur MJC Wh.-Demons -Roef HSP Uitslagen: HB2 Roef 2-Blue Sox 17-7; HB- asp. PSV-Roef 11-0; HB-pup. Roef-Red Caps 2-0; SB2 Roet 2-HBS 9-7; SB-asp. Ducks-Roef 12-2; Peanuts Roef-Knuppelaars 27-22; HB1 Roef-Stealers 14-8; SB1Braves-Roef 0-5/9-6. Zaterdag 8 mei: HB-asp.: Roef-Cardinals HB-pup. Roef-Condors SB1: Roef-Schiedam 2 Zondag 9 mei: SB-asp.: Starlights-Roef HB1Red Caps-Roef SB2: Cardinals-Roef 2 In de maand mei besteedt Gezondheidswijzer Midden-Brabant volop aandacht aan het the ma ’Hooikoorts en de allergie voor stuifmeel”. Want in mei is het weer zover: het seizoen voor de hooikoorts breekt dan weer aan! Hooikoorts heb je als je een allergie hebt gekregen voor stuifmeel (pollen), dat in de lucht zweeft. De meeste mensen die allergisch zijn voor stuif meel hebben last van grasstuifmeel. Veel gras soorten bloeien van eind mei tot eind juni. Bij een aanval van hooikoorts raken de slijmvlie zen geïrriteerd; dit zorgt voor een jeukend of branderig gevoel in de neus, ogen en achter in de keel. Andere klachten zijn: tranende ogen, loopneus, soms hoesten, kortademigheid en onophoudelijk niesen. In mei is in de Gezondheidswijzer een thema boek ingericht met informatie over hooikoorts (oorzaken, klachten enz. Voor het bekijken van de thema-hoek en uw vragen over hooikoorts, maar ook over andere gezondheidsonderwer- pen kunt u de Gezondheidswijzer bezoeken, van maandag tot en met vrijdag van 9.00-17.30 uur. Zomeravondcompetitie Uitslagen: Terrasvogels-De Veerkes 1-4; ’t Draaiboompje-De Steeg 1-1; De Klaore-’t Kroegske 2-2. Programma 5 mei: De Veerkes - De Klaore ’t Draaiboompje - ’t Kroegske De Steeg-VCH Terrasvogels is vrij. 11.50 uur MJB Elshout-Roef Programma 9 mei: 11.00 uur HES GHV-Roef 11.00 uur HJA Roef-Tachos 11.00 uur GJD Were Di-Roef 11.50 uur GJC Were Di-Roef I.v.m. de vakantie is er geen training voor de jongste jeugdteams. Allemaal prettige vakan tie. HANDBAL IS ALTIJD RAAK!!! ster is ook merkbaar op Cabrio ’99. Kon de or ganisatie op de voorgaande zeven shows het aanbod probleemloos kwijt op de eerste etage van de Autotron-expohal, in mei zal vanwege het enorme aanbod ook de begane grond als tentoonstellingvloer worden ingericht. Wie op zoek is naar een open auto treft ner gens in ons land zo’n compleet overzicht aan als op Cabrio ’99. Alles wat er te koop is - van economisch verantwoord tot de exclusiefste modellen voor de happy few - wordt geduren de drie dagen in Rosmalen onder één dak sa mengebracht. Uiteraard kan ook de liefhebber zonder koopintenties enkele genoeglijke uur tjes in de expohal doorbrengen. Bezoekers aan Cabrio ’99 hebben bovendien ook de gelegen heid om het totale park te bezoeken. Zo wordt een dagje cabrio’s kijken een gezellig dagje uit voor het hele gezin. Cabrio ’99 is vrijdag 7 mei geopend van 14.00 tot 20.00 uur, zaterdag 8 en zondag 9 mei van 10.00 tot 17.00 uur. De entreeprijs bedraagt 15 gulden, kinderen van 4 tot 12 jaar 7,50 gul den. Kinderen tot 4 jaar hebben gratis toe gang. Audacia 2 - Sarto 2 SC Olympus 3 - Audacia 3 SVG 4 - Audacia 4 SDO’39 2 - Audacia 5 Audacia 6 - SC Elshout 6 Zouavia 6 - Audacia 7 Audacia 8 - Nevelo 6 Audacia 9 - Spoordonkse Boys 8 Dames: Audacia 1 - Tac/BWB 1 Programma zondag 9 mei 1999 Na-competitie voor nog één promotieplaats Boxtel - Audacia14.30 De verliezer (bij gelijkspel worden strafschop pen genomen) speelt op donderdag 13 mei (Hemelvaart) tegen Nemelaer. Iedere club speelt één keer thuis. Verliest Audacia dan heeft zij dus een thuiswedstrijd op 13 mei en bij winst spelen Boxtel en Nemelaer in Haaren en heeft Audacia op zondag 16 een thuiswed strijd tegen Nemelaer. AUDACIA JEUGD Programma zaterdag 8 meiaanwezig: Audacia Al toernooi bij RKTW9.00 Audacia BI toernooi bij Neo ’2511.00 Audacia Cl toernooi bij VOAB11.45 Audacia C3 toernooi bij Neo ’2510.30 Audacia El, E2, E3 en E4 spelen thuistoemooi. Aanwezig 9.30 uur. Audacia F2 toernooi bij VOAB Programma zondag 9 mei: Audacia C2 toernooi bij Jong Brabant Audacia F5 toernooi bij RKDSV Opgeven nieuwe jeugdleden Ben je 6 jaar en wil je graag voetballen, dan is het nu de beste tijd om je op te geven voor het nieuwe seizoen. Dan word je zeker ingedeeld! Opgeven kan bij Nico Oerlemans, Pater Hel- merplein 22. Ondanks nederlaag toch na-competitie Sarto - Audacia3-2 Als hoogst geklasseerde ploeg, die nog geen periodetitel heeft behaald, mag Audacia naast Boxtel en Nemelaer meedoen aan de na-com petitie voor nog één promotieplaats. Audacia dankt dit resultaat aan Nemelaer, dat door Box tel met 6 - 1 duidelijk te verslaan, alsnog de derde periode binnensleepte. Door de neder laag bij Sarto bleef Audacia Nemelaaer niet voor op de ranglijst en was afhankelijk van het resultaat van Nemelaer en dat pakte dus goed uit. Scheidsrechter Als zich deze ontwikkeling niet had voorge daan, dan had Audacia zich met recht bestolen moeten voelen door de scheidsrechter, die het duel tegen Sarto in Tilburg leidde. In al de ver slagen, die ik van Audacia heb gemaakt, schrijf ik zelden of nooit over de scheidsrechter, om dat ik van mening ben dat je vierde klasse speelt en daardoor ook op dat niveau scheids rechters krijgt toegewezen. Maar nu kan ik er niet omheen. Nog nooit heb ik een scheids rechter zo nadrukkelijk de uitslag van een wed strijd zien beïnvloeden als in deze belangrijke ontmoeting. Alle “vreemde beslissingen” wa ren ten nadele van Audacia, een zuiver doel punt keurde hij af en een penalty werd Auda cia onthouden. Scoreverloop Al in de vierde minuut bracht Frans Tekath met een schitterend schot in de bovenhoek Audacia aan de leiding en daardoor konden de irritaties over het optreden van de scheidsrech ter lange tijd binnen de perken blijven, on danks dat al ruimer afstand had moeten ko men. Daardoor bleef Sarto in de wedstrijd en was voetballend zeker de evenknie van Auda cia. De gelijkmaker in de twaalfde minuut van de tweede helft was dan ook nog te pruimen, maar bij de 2 - 1 in de zevenendertigste mi nuut liepen de emoties hoog op en gelukkig kon Erik Denissen uit een vrije trap in dezelf de minuut nog gelijk maken. Als het daarbij was gebleven, had ik er misschien het zwijgen over de scheidsrechter toegedaan en geadvi seerd de wedstrijd maar snel te vergeten om dat het resultaat gold (gelijkspel gaf op dat moment zekerheid). Vlak voor tijd maakte Sar to nog 3 - 2 (overigens niet beïnvloed door de scheidsrechter, maar Ralf Kreijveld gaf welwil lende medewerking) en verbaal was de beer los. Er was geen sprake van handtastelijkheden, maar toch meende de scheidsrechter bescher ming te moeten inroepen. Officiële speeltijd was al verstreken, maar blessuretijd moest nog worden toegevoegd. Hij liet echter niet meer aftrappen, gestaakt heet dat dan officieel Uitslagen zondag 2 mei 1999 Sarto 1 - Audacia 1 Cabrio ’99: 7, 8 en 9 mei ROSMALEN - In het verleden was het bezit van een ‘open’ auto alleen weggelegd voor de zeer gefortuneerden en hadden enkel de exclu sieve merken een cabrio in hun leveringspro gramma opgenomen. In het afgelopen decen nium is het wind-door-je-haren-gevoel voor een veel grotere groep bereikbaar geworden en breidden de autofabrikanten het aanbod aan zienlijk uit. Op vrijdag 7, zaterdag 8 en zondag 9 mei tonen de meeste Nederlandse auto-im- porteurs in Autotron tijdens Cabrio ’99 wat zij op dit moment aan ‘dakloze’ modellen te bie den hebben. De cabriolet mag zich op dit moment in een ongekende populariteit verheugen. De ver koopcijfers laten nog altijd een duidelijke groei zien. De belangstelling voor de cabrio en road- Tentoonstelling ’Van sok naar safe’ Nu het verdwijnen van de gulden en de komst van nieuwe munten dagelijks onder onze aandacht wordt gebracht is het niet ver wonderlijk, dat het Poppenmuseum Tilburg een thematenstoonstelling organiseert over spaarpotten. Immers, zo lang er munten in omloop zijn, is er door de mensen “gepoft’; het gouden en zil veren muntgeld leende zich buitengewoon om bewaard en om gespaard te worden. Men stop te ze aanvankelijk in een doek of in een oude sok. Uit de opgravingen in Pompeji kennen wij al de spaarpotten, die van aardewerk waren ver vaardigd en dikwijls zo waren geconstrueerd, dat de munt er wet ’in’ maar niet ’uit’ kon! Om het spaargeld er uit te krijgen moest de spaarpot worden stukgeslagen. Ook uit het be gin van deze eeuw kennen wij nog zulke spaar potten, die waren van gips en moest (als hij vol was) sneuvelen. Terwijl het sparen van de munten aanvan kelijk dus een kwestie van de volwassenen moet zijn geweest zien wij reeds in de mid deleeuwen een rijke fantasie in vorm en uit voering, variërende van een spaarbol met gleuf tot spaardoosjes en zilveren busjes met gleuf en slot. Sommige spaarpotten werden van een inge wikkelde slotconstructie voorzien en kregen het uiterlijk van een brandkast. Dat bracht de KORFBAL Uitslagen: Recr.: Vessem-Roef 5-1; Pup. F: Roef-DSV 0-21; Pup. E: Vessem-Roef2-1; Asp. C: Avanti-Roef 1-2; Asp. B: Vriendschap-Roef 15-1; Jun. A: Vriendschap-Roef 7-6. Programma 5 mei: Pup. F: Euro Girls - Roef 19.00; vertrek 18.00 Pup. E: Fortuna - Roef... 19.00; vertrek 18.00 Programma 8 mei: Asp. C: NKV-Roef. Asp. B: Flash - Roef Jun. A: DSV - Roef.. Op 14 mei wordt opnieuw het Schoolkorfbal- toemooi gehouden voor de jeugd van de basis school. Je kunt nog altijd meedoen. Indien je je nog niet hebt opgegeven, bel Corry Schil ders, 513 2326 of Peter Vrijhoeven, 513 3455. PAGINA 9 directie van het Poppenmuseum op het idee om deze wisseltentoonstelling de naam “VAN SOK NAAR SAFE” te geven. Rond 1600 verschijnt het spaarvarken. Men wil hiermee zeker aangeven, dat de inhoud voor moeilijke tijden is bestemd, Tot in het begin van deze eeuw was het in onze stre ken niet alleen bij de boeren, maar ook bij vele burgers (die daarvoor ruimte hadden), gebrui kelijk om in het voorjaar een big te kopen en die in de maanden daarna vet te mesten. In november (slachtmaand) werd het vetgemeste varken geslacht en had men ham, spek, zult en worst voor de winter. Als in de vorige eeuw de industrie de spaarpot ten gaat vervaardigen worden voortaan ver schillende materialen benut. Vanuit Amerika komen gietijzeren exemplaren en doen ook mechanische spaarpotten hun intrede. De spaarpot gaat nu ook een heel andere groep benaderen namelijk het kind, dat tot spaarzaamheid wordt aangezet. De tentoonstelling in het Poppenmuseum toont aan, dat in feite elke afbeelding de basis voor een spaarpot kan vormen, Toch blijven de oude molentjes, spaarvarkens en spaardoosjes het sterkste spreken. U kunt ze nog gaan zien van tot en met 6 juni in het Poppenmuseum Tilburg. Het Poppenmuseum is gevestigd te Tilburg in Telefoonstraat 13-15 (zijstraat van de Heuvelstraat) en is geopend op woensdag en zondag van 14.00 tot 16.00 uur en voor groe pen van tenminste 20 personen dagelijks op afspraak (tel. 543 6305). Het museum is rol stoeltoegankelijk en beschikt over een lift, in validentoilet en koffiekamer. Er is een invali- den-parkeerplaats voor de deur. 'MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 5 ME11999 Oisterwijkseweg 43’ Tel. 513 2268

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 9