p RÓ€)F! “Even bellen en ik weet hoe ik ervoor sta.” I VAKGARAGE DONKERS 7MTK STOKEIND NOUWENS VERHUIZINGEN BOVAG Verzamelbeurs Boxtel 3 Moergestelnaren in monster-estafette- tocht Roparun over 540 kilometer Rabobank Rabobank Moergestel, Raadhuisstraat 9,013 - 513 6373 met Johan van Oosterhoud 148 OFFICIEEL SUBDEALER SEAT - Onderhoud en reparatie alle merken Je saldo opvragen met één telefoontje. De Rabofoon. Wij zijn gecertificeerd voor inbouw van SCM-TNO goedgekeurde beveilingssystemen 3- 1 1-3 4- 0 1-3 2-3 5-0 0-5 1- 4 2- 3 Uitslagen: Dinsdag dames: Stokeind 1 - Cash 1 Woensdag Jongens t/m 12 jaar: Stokeind 1 - Werkendam 1 LTC Goirie 2 - Stokeind 2 3-3 6-0 -r Zondag 9 mei organiseert de Vereniging van Boxtelse Verzamelaars een verzamelbeurs in Zaal Bellevue, Bosscheweg 34 te Boxtel van 10.30 tot 13.00 uur. Op deze druk bezochte en gezellige beurs kunnen geruild worden: post zegels, munten, prentbriefkaarten, stickers, flippo’s, sigarenbandjes, telefoonkaarten enz. Verder wordt er op iedere ruilbeurs aandacht besteed aan een speciaal verzamelthema. Voor zondag 9 mei is dit: Rode Kruis Voor de jeugd is er een speciale attentie. Schoolstraat 60 5066 EE Moergestel Tel. (013)513 11 10 Midden en West Brabant District Tilburg Politieteam Oisterwijk Auto ontvreemd bij inbraak Na een woning binnen de bebouwde kom van Moergestel in de nacht van 3 op 4 mei werd een personenauto, merk BMW, type sedan 628i, bouwjaar 1996, ontvreemd vanaf de inrit. De daders kwamen de woning binnen via een zijraam. Uit de woning werden, naast de auto sleutels, ook nog portemonnees, tassen, bank- pasjes en creditcards meegenomen. De waarde en de inhoud hiervan wordt geschat op circa 10.000,-. De nieuwwaarde van de ontvreemde auto ligt boven 100.000,-. De hele regio heeft de afgelopen maanden, met enige regelmaat, te maken gehad met soortge lijke inbraken. Politie-onderzoek heeft nog niet geleid tot de aanhouding van daders. overgebleven resten, zoals het velletje en de vleugels worden door de wind weggeblazen. De zonnedauw voedt zich op deze wijze. Der halve niet met de wortels. Het wortelstelsel is daarom weinig ontwikkeld en dient slechts om het plantje houvast te geven. De Plantjes over winteren met een kort wortelstokje. De kleine zonnedauw komt bij het Brandven en, vooral, bij het Galgeven voor. Alle zonne- dauw-soorten zijn beschermd en mogen dus niet horden geplukt of uitgegraven. Overbren gen in een tuin of huiskamer heeft geen enkele zin want het plantje gaat dood. De Drosera, want zo heet de zonnedauw in ’t latijns, bloeit in juni, juli en augustus. Ook dit jaar nemen drie dorpsgenoten deel aan de ROPARUN. Roparun is de afkorting van Rotterdam - Parijs Run. Het is een wed strijd over 540 kilometer die in het verleden van start ging bij het hoogste, uitzichtpunt van de ’s werelds grootste haven: de Euro mast. Finish was de veel oudere en bekende re tegenhanger van de Euromast; de schep ping van ir. Eifel. Omdat het evenement in enkele jaren is uitge groeid tot een massaal gebeuren, waaraan 129 teams van gemiddeld 24 personen deelnemen is de start nu verplaatst naar de Coolsingel. De nieuwe burgemeester van Rotterdam zal daar op 12 mei het startschot lossen. Hij zal wel licht dan nog even terugdenken aan het ’kam pioensfeest” van Feyenoord. Hij hoeft zich nu echter geen zorgen te maken, want het lopers- publiek komt, zo blijkt eik jaar bij de Rotter damse Marathon, alleen uit sportieve belang stelling. Op dat moment zullen Ad Dijkmans en Graad Steenbakker hun eerste schreden gaan zetten als lopers op het traject naar de Franse licht stad; Els Dijkmans-van Esch maakt haar eer ste trapbewegingen als begeleidende fietser. Het team waarvan zij deel uit maken de Peni tentiaire inrichting Breda bestaat uit 24 perso nen: 8 lopers voor de 540 kilometer (per loper bijna 70 kilometer), 4 fietsers, 1 fysiotherapeut (Wilma Vissers uit Haghorst), 2 “cateraars”, 2 teamcaptains, 2 kwartiermakers, 4 chauffeurs en een fotograaf. Het moge duidelijk dat niet alleen een sportieve prestatie van formaat ge leverd moet worden, maar dat ook heel wat lo gistieke problemen overwonnen moeten wor den. Vorig jaar deed de 3 Moergestelnaren met hun team voor de eerste maal mee en eindigden ze in een startveld van 106 teams op de 19de plaats. De verwachtingen voor dit jaar zijn hooggespannen want in voorbereidende trai ningsloop van Rotterdam naar Vught werd een gemiddelde gehaald van 16,5 kilometer per uur. Over een grote afstand van 540 kilometer zal die snelheid echter niet gehaald worden. Als de vermoeidheid, de slaap na een door waakte nacht, de stijve spieren en soms zelfs de uitputting na vele uren lopen onherroepe lijk toeslaat, dan zal het gemiddelde zeker zak ken. Maar volgens Els, Ad en Graad is de uit eindelijke plaatsing van secundair belang. Hoofddoel blijft het inzamelen van gelden voor de kankerstichting. Hiermee worden diverse projecten voor kankerpatiënten bekostigd. Vo rig jaar werd door middel van de Roparun 2,4 miljoen gulden voor dit goede doel ingeza meld. Rijwielhandel Frank Vogels en sport school Physique onderschrijven de waarde van dit doel en sponsoren het team van de Moerge stelnaren. Wie in Moergestel doordrongen is van het maatschappelijke nut van deze actie en een gift wil storten kan dit doen op het gironum mer 1990554 van de Stichting Roparun PI. Breda. Het geld komt in zijn geheel ten goe de aan voomoemde doelstelling. De 3 dappere Moergestelnaren wordt op 12 mei een groot en sportief succes toegewenst. Wij zullen u later berichten over het wel en wee van de Moergestelse inbreng in dit grootse sportgebeuren. Donderdag Dames-dubbel: Stokeind 1 - Rauwbraken 1 De Schans 2 - Stokeind 2 Stokeind 3 - TV Chaam 3 Bas Dongen 6 - Stokeind 4 Zaterdag Gem.Jun. T/m 17 jaar: Stokeind 1 - LTC Aalburg 2 TV R’donksveer 2 - Stokeind 2 Zaterdag Gemengd Senioren: Stobbiek 1 - Stokeind 1 Stokeind 2 - Racketci.Waalwijk 2 Stokeind 3 - TV Riel 3 Zaterdag Heren 35+ TC Bas Dongen 4 - Stokeind 1 Fiets - 3 - daagse 19, 20 en 21 mei 1999 De voorbereidingen voor de inmiddels vierde Moergestelse Fiets-3-daagse lopen volop. De routes zijn uitgezet en de koffie besteld. Fiets ook mee en schrijf vandaag nog in. De voorin schrijving loopt tot uiterlijk 15 mei. Lever hiervoor het inschrijfgeld, fl 7,50 per persoon en voor kinderen tot en met 10 jaar fl 3,00, te samen met een briefje met uw naam, adres en geboortedatum in bij Franky van Boxtel, De Aanstede 16, tel. 513 3103. Tot ziens aan de start! De zonnedauw We kennen in ons land de rondbladige zonnedauw de langbladige zonnedauw de kleine zonnedauw Met een beetje geluk zijn de rondbladige en de kleine zonnedauw in ons land te vinden. De langbladige zonnedauw is zeldzaam.In 1965 trof ik hem, in Drenthe op verschillende plaat sen aan. De zonnedauwfamilie bestaat uit kleine plant jes, die op vochtige heidegrond en in venen groeien. Ze gedijen op zure grond. Als gevolg van het dalende grondwaterpeil zijn er niet zo bar veel vochtige plekken waar de zonnedauw zich thuis voelt. De plantjes hebben een rozet van lang gesteelde blaadjes, die met tal van opvallende rode, haarachtige tentakeltjes be zet zijn. Deze tentakeltjes eindigen in een knopje, dat een kleverig vocht afscheidt zodra de zon erop schijnt. Het is alsof er dauw op de plantjes zit wanneer ze door de zon worden beschenen. Vandaar dan ook de naam zonne dauw. Zodra zich een insekt hierop neerzet blijft het hieraan kleven. De tentakeltjes buigen zich langzaam om het insekt heen en wordt geheel ingekapseld. Het insekt wordt door de ’sap’, dat veel met maagsap overeenkomt, praktisch ge heel verteerd. De voedzame eiwitrijke bestand delen worden door de tentakels opgezogen. De PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 5 ME11999 0-6 I ill i 3-3 Mireille Vrijhoef (28) Mireille heeft een druk leven, dus een beetje inzicht kan geen kwaad. Met Rabofoon weet u altijd precies hoeveel er op uw betaalrekening staat. Zo kunt u met één telefoontje checken of bijvoorbeeld uw salaris al is gestort. Behalve dat u uw saldo kunt opvragen, kunt u met de Rabofoon ook geld overmaken tussen uw rekeningen bij de Rabo- i bank. Alsu geen toegang tot de Rabofoon hebt, is dat zo geregeld. Wilt u meer weten, loop dan even binnen bij uw Rabobank. INTERNATIONALE VERHUISONDERNEMING EN OPSLAG VAN INBOEDELS VERPAKKINGEN OVERZEE RIJKSVERHUIZERS Langendijk 2, 5044 VD Tilburg Telefoon 013 - 4670526 - 4674796 AUTO

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 5