Drie Koninklijke Onderscheidingen E.J. van Delft HUISARTS 1 Él de praktijk is gesloten op vrijdag 14 mei Opmerkelijk en (waarschijnlijk) landelijk uniek ’Moergestel-Nieuws’ is niet in staat om navraag te doen, laat staan dat daarover infor matie bestaat, maar het lijkt ons een landelijk unicum dat met de onderscheiding van Adrie Oerlemans de vijfde van acht broers is gedecoreerd. Bernard, Rinus, Nico, Gerrie en nu dus Adrie. Een aparte felicitatie waard!! provincie steunt slachtoffers en vluchtelingen Kosovo -- >1 s WOENSDAG 5 ME11999 - 24e Jaargang - Nr. 1048 AvdW Bernard zijn inmiddels overleden. De foto dateert van mei 1963. Het bestuur van Ondernemend Moergestel nodigt haar leden uit voor het bij wonen van de Algemene Ledenvergadering op maandag 10 mei om 20.00 uur in Partycentrum ’Den Boogaard’. Op de agenda o.a. de ontwikkelingen rond het nieuwe bedrijventerrein. Waarneming: Praktijk Terwindt/Blessing Oirschotseweg 2 Tel. 513 1204 1 Gedeputeerde Staten van de provincie Noord- Brabant hebben besloten 200.000 gulden over te maken op giro 555 voor de slachtoffers en vluchtelingen uit Kosovo. Met de schenking wil het provinciebestuur tevens haar zorg en betrokkenheid kenbaar maken met al diegenen die slachtoffer zijn van het conflict in Kosovo. Het besluit tot schenking van Gedeputeerde Staten heeft de unanieme instemming van de statencommissie voor algemene en bestuurlijke aangelegenheden.. Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! 4 Hendrikus Johannes (Harrie) Wolfs Voor jarenlang zelfstandig ondernemerschap bestaat er geen onderscheiding dan alleen het resultaat dat je hierin behaalt. Nee, voor een Koninklijke Onderscheiding moet je je eens te meer waarmaken in maatschappelijke activiteit en, die een waarde hebben voor de samenle-ving. Dat gilden een belangrijke maatschappelijke waarde vertegenwoordigen zal niemand ontken nen en het Koningsschap is natuurlijk leuk voor je eigen naamsbekendheid. Wat werkelijk telt zijn bestuurlijke functies. Harrie is Hoofdman (voorzitter) van het Gilde St. Catharina Moergestel. Harrie maakt daar meer van dan een decoratieve functie, even als van al zijn andere maatschappelijke func ties, die hij bekleedt of heeft bekleed en die hem uiteindelijk in aanmerking laten komen voor de Koninklijke Onderscheiding. Harrie is zestien jaar raadslid geweest van de voormalige gemeente Moergestel en was vijf tien jaar lid van het Kerkbestuur. Vanaf 1978 is hij bestuurslid van de Boerenbond met als taak de behartiging van sociale en culturele belangen van haar leden. Het Kapittel voor de Civiele Orden oordeelt: “betrokkene heeft binnen de dorpskern Moer gestel langdurig bestuurlijke activiteiten ver richt op het terrein van de agrarische belan genbehartiging, het kerkenwerk, de politiek en de cultuur, hetgeen voor de samenleving een bijzondere waarde heeft. fent. Het succes van de degelijke (en mooie) “Avangschoen” is onmiskenbaar mede aan hem te danken. Dat alleen zou hem echter niet meer in aan merking laten komen voor een onderscheiding, er moet meer zijn. Breed uitgemeten in de over wegingen voor de onderscheiding komen zijn muzikale activiteiten naar voren. Duidelijk voor de Moergestelse gemeenschap zijn en waren als trompettist zijn lidmaatschap van de harmonie en later instructeur voor leerlingen. Wie kent niet zijn spel na de Kerstnachtmis?? Wat misschien niet iedereen weet is zijn instruc tie en deelname aan jachthoornblazen. Aan al wat er op dit gebied nog aan traditie bestaat in Nederland en België heeft Adrie de hand in de onmisbare begeleiding van de jachthoorn bij deze gebeurtenissen. Meer in de privésfeer, maar danwel weer als bestuurslid, zijn zijn activiteiten voor de poli tiek (CDA) en Vogelvereniging Moergestel, in de overwegingen voor de onderscheiding mee genomen. Johanna Gerarda (Jans) van Dijk-de Beer Vanaf 1984, toen Jans van Dijk-de Beer 65 jaar werd, trad zij toe tot de Katholieke Bond van Ouderen in Moergestel. Haar man, Ties van Dijk kwam in 1977 te overlijden en Jans zocht een functie om iets om handen te hebben en om dienstbaar te zijn. Zij werd derhalve niet alleen lid van wat toen nog de “bejaardenbond” heette, maar zij meldde zich voor een functie als be stuurslid. Op geheel eigen wijze heeft zij inhoud gegeven aan haar functies en deed (en doet nog) veel meer dan normaal van de functies verwacht mag worden. Zo houdt ze bijvoorbeeld de verjaardagen bij en speelt die door naar Om roep Brabant voor een muzikale hulde. De Katholieke Bond van Ouderen, afdeling Moergestel, is een bloeiende afdeling met ruim 550 leden. Aan deze bloei heeft Jans nadrukkelijk haar bijdrage geleverd. Daarnaast was zij ook actief voor het open, gecoördineerd ouderenwerk in de plaatselijke Raad Welzijn Ouderen. “Horen, zien en zwij gen en alleen in wezenlijke punten haar stem laten horen”, is haar grote kracht. Het is niet om anderen tekort te doen, want er zijn er meer die in deze sector voortreffelijk werk verrichten, maar Jans is een voorbeeld, dat iedereen aanspreekt en mag dienen als inspi ratie om tot op hoge leeftijd nog vgn bijzondere betekenis te zijn voor de samenleving. Adrianus Johannes Maria (Adrie) Oerlemans Anders dan bij Jans zijn de maatschappelijke activiteiten bij Adrie te “meten” voor de waarde van de samenleving van Moergestel. Ze zijn er wel degelijk. Mag een lang dienstverband danwel geen enige reden meer zijn voor een onderschei ding, zijn dienstverband is wel een bijzondere. Als veertienjarige in dienst bij Avang zag men in hem al een mogelijke modelleur, dat hij ook al vroeg werd en die functie na zesen veertig jaar dienstverband nog steeds uitoe- S Huidverzorgingsinstituut Aphrodite nl - Schoolstraat 5 F -- Op de gebruikelijke dag 29 april waren er ook in de gemeente Oisterwijk Koninklijke Onderscheidingen uit te reiken. Twee voor inwoners uit de kern Oisterwijk (Ridder wethouder Rakhorst en Lid in de Orde van Oranje Nassau de heer J.PM. Raad- schelders) en drie voor inwoners uit de kern Moergestel. In op rijm door burge meester Kortmann opgestelde toespraken werden Jans van Dijk-de Beer, Adrie Oerlemans en Harrie Wolfs benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Betekende een aantal jaren geleden een lang dienstverband (40 jaar) welhaast automatisch tot toekenning van een onderscheiding, nu ligt de nadruk veeleer op maatschappelijke activiteiten, die verdiensten opleveren, die van bijzondere waarde zijn voor de samenleving. Laat tijdig uw medicijnen aanvullen Tinus Oerlemans met zijn acht zonen waarvan er liefst vijf koninklijk werden onderschei den. VLn.r. Tinus, Wim, Bernard, Rinus, Piet, Nico, Johan, Adrie en Gerrie. Tinus, Wim en i j Wordt wekelijks gratis riuis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268. Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond^ lb «^as MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 J

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 1