F2 Audacia wederom kampioen! q KORFBAL^ Zo is er maar één! Biljartnieuws Oranjeloop dit jaar op Audacia-terrein! Audacia- nieuws Sportvereniging ROEF’ WK» Wfcr Audacia doet haar plicht AUDACIA JEUGD Roef! Senioren Vod je thuis in je sport 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 28 APRIL 1999 PAGINA 9 20.00 20.00 2-0 4-1 6-3 2-2 1-3 6-3 1- 2 2- 0 0-6 Tevens willen we als biljarters Theo Rommen en zijn medewerkers bedanken voor de goede organisatie en Dhr Rakhorst voor zijn aanwe zigheid op deze avond. Tot de volgende competitie. 14.30 12.00 12.00 14.30 12.00 10.00 10.00 Audacia 8 - Nevdo 6- Audacia 9 - Spoordonkse Boys 8 Dames: Audacia 1 - Tac/BWB 1 10.00 10.00 12.30 Opgericht 21 mei 1956 Stealers of Indians gespeeld, dan konden we gelijk zien waar we staan.” Op de vraag van uw verslaggever of de coach dan niet tevreden was, antwoordde hij: “Eén zwaluw maakt nog geen zomer, we hebben 14 wedstrijden te gaan, de “mannen” hebben een redelijke wedstrijd neergezet, maar het moet en kan alleen nog maar beter.” Het slagwerk van het team was beduidend beter, maar liefst 21 honkslagen moesten de Geldropse honkballers incasseren. Pitcher Michel Vermeer gooide de gehele wed strijd van 7 innings goed gecontroleerd en ge varieerd, met 6x 3 slag, maar toch ook 6 honk slagen tegen en een verdedigend goed veld wis ten de Roeffers de schade beperkt te houden en leiden zij de rangschikking. Vorig jaar “Bes te slagman” Hein van lersel is kennelijk van plan zijn titel te prolongeren, hij is het die het slaggemiddelde leidt met 800, op zijn huid ge zeten door Maarten Hooftman en Leon Kap- tein beiden met 700. De 2 komende weken spe len de honkballers hun thuiswedstrijden t.w. Roefl-DVS en Roefl-Keystone Stealers aan vang 14.00 uur op het sportpark “Stokeind” te Moergestel, uiteraard is iedereen welkom om dit team aan te moedigen en te bewonderen. Uw verslaggever. Pieter van Geel in Oisterwijk Tijdens de Algemene Ledenvergadering van woensdag 28 april a.s. zal Pieter van Geel een inleiding verzorgen over actuele zaken aan gaande ruimtelijke ordening met daarbij spe ciale aandacht voor de land- en tuinbouw in Noord Brabant. Van Geel is ook voor de ko mende vier jaren weer actief als Gedeputeerde Ruimtelijke Ordening in Noord Brabant. De inleiding start om 21:00 uur, aansluitend aan het formele deel van de ledenvergadering en zal plaatsvinden in restaurant De Jonge Her tog, Moergestelseweg 123. Ook niet-leden zijn hierbij van harte welkom. Gesloten Op 30 april zijn we gesloten in verband met Koninginnedag. Clubavond Op 7 mei hebben we weer een avond hangen aan de bar in D’n Tob. Iedereen die nog ideeën heeft voor het voorjaarsuitstapje moet effe langskomen om dit door te geven. Ook heb ben we natuurlijk dranken als cola, limonade, 7-up en natuurlijk bier. Ook staat er het voet balspel waarvan gebruik gemaakt kan worden. Voorjaarsuitstapje Op 29 mei hebben we weer het jaarlijkse voor jaarsuitstapje. Waar we deze keer naar toe gaan is nog niet bekend maar als je nog ergens een leuke disco weet, laat het ons dan weten of kom een keer vrijdagavond langs in D’n Tob. Survival Op 30 mei organiseert KPJ kring Tilburg een survivaldag. Dit is alleen voor KPJ-leden en kost 25,- per lid. Voor meer informatie of op gave kun je bellen naar een van de bestuursle den of natuurlijk op vrijdagavond langskomen. Uitslagen zondag 25 april 1999 Audacia 1 - Rhode 1 SC Olympus 2 - Audacia 2 Audacia 3 - Gloria UC 3 Audacia 4 - Berkdijk 5 Audacia 5 - De Bocht’80 2 Taxandria 7 - Audacia 6 Audacia 7 - Korvel 6 2 - 5Riel 6 - Audacia 8 LEW 6 - Audacia 9 Dames: SC Olympus 2 - Audacia 1 Let op: inhaalwedstrijden vrijdag 30 april Audacia 7 - Zouavia 617.00 SVSOS 4 - Audacia 917.00 Programma zondag 2 mei 1999 Sarto 1 - Audacia 1 Audacia 2 - Sarto 2 SC Olympus 3 - Audacia 3 SVG 4 - Audacia 4 SDO’39 2 - Audacia 5 Audacia 6 - SC Elshout 6 Zouavia 6 - Audacia 7 Op maandag 12 april werd bij ’t Centrum de halve finale in de D-klasse gespeeld. Hieruit zouden de laatste 2 finalisten bekend wor den voor de finale avond van de persoonlijke kampioenschappen 1999. Edwin van Gijzen begon de avond goed door een degelijke overwinning op Jos Swinkels te boeken in 20 beurten. Jos haalde 23 van de be nodigde 35 caramboles. Hierna moest Jos aantreden tegen de derde kandidaat Peter van den Boer. Wat Jos in de eerste partij niet lukte ging nu als het leek van zelf. Met enkele goede series won hij zijn wed strijd in 15 beurten. Peter behaalde 22 caram boles waardoor het al zeker was dat Jos als eer ste geplaatst was voor de finale. Peter zette in de laatste wedstrijd tegen Edwin alles op alles om de overwinning binnen te ha len. Edwin moest zeker 23 caramboles maken om de finale te bereiken. Als een speer ging Peter van start terwijl Edwin moeilijk op gang kwam. Met een goede serie van 9 in de voor laatste beurt dwong Peter de finale plaatst af, ook al omdat Edwin in de nabeurt geen caram boles meer wist te maken. Zijn eindscore van 20 caramboles was net niet genoeg. Wat vooral opviel was dat alle dne een meer dan voldoende gemiddelde wisten te produce ren voor deze klasse; Peter speelde bijna 1,90; Jos ruim 1,70 en Edwin bleef net boven de 1,50. Op vrijdag 16 april volgde de afsluitende fi nale avond van de persoonlijke competitie. Plaats van handeling was cafetaria Rommen. In het kleine gezellige decor was het vanaf de aanvang van de avond om 20.00 uur al erg druk. Men had er voor gezorgd dat via een vi deocamera ook alles op de tv te zien was. Het spits werd afgebeten door de 2 finalisten in de E-klasse, Bob de Kruyf en John Ligtvoet. In het begin van de wedstrijd nam John het heft in handen en wist een voorsprong van 7 caramboles op te bouwen. Door een goede serie vocht Bob zich weer langszij waarnaar John toch aan het langste eind wist te trekken. Met een verschil van 5 caramboles mocht hij zich de eerste kampioen van deze avond laten feliciteren. In de D-klasse speelden Jos Swinkels en Peter van den Boer hun finale. Van acquit afhad Jos het heft in handen, Peter kwam niet in zijn spel en zag Jos zodoende naar een degelijke overwinning uitlopen. Het ver schil was 15 caramboles wat eigenlijk jammer was voor de spanning in de wedstrijd. Eenvoudige zege Audacia - Rhode2-0 Op de weg naar het bereiken van de na-com- petitie moest er tegen de gasten uit Sint-Oe- denrode gewonnen worden. Audacia kweet zich van die taak, al had zij voor de gemoeds rust van de aanhang eerder in de wedstrijd gro tere afstand moeten nemen van haar tegenstan der. Nu moest zij wachten tot de achttiende minuut van de tweede helft voor de 2 - 0 viel en vijf minuten voor tijd sloeg de schrik nog even om het hart toen Rhode nog een penalty toebedeeld kreeg. Alex van Roessel keerde de bal echter fraai. In de gehele wedstrijd ging er van Audacia veel meer dreiging uit dan van Rhode, doch in te veel wedstrijden heeft Audacia moeite met sco ren. Zij heeft van de hele competitie wel de minste doelpunten tegen, maar heeft met haar huidige derde plaats op twee ploegen na ook de minste doelpunten gescoord. Als ze dan maar op de juiste momenten komen, zullen we maar zeggen en daar maakte Audacia er in deze wedstrijd twee van. In de 33e minuut stuurde Jan Habraken met een listig passje Max van Alphen weg, die twee verdedigers en de doelman op het verkeerde been zette en tenslotte Frans Tekath in staat stelde de bal in het lege doel te deponeren: 1-0. Over Gregor Janssen heb ik wel eens geschre ven dat hij soms geniale momenten heeft. In de achttiende minuut van de tweede helft had hij er weer zo een. Amper twee minuten als invaller in het veld zag hij de keeper iets te ver voor het doel staan en met een schitterend boogschot verschalkte hij hem: 2-0. Zondag naar Sarto Om niet afhankelijk te zijn van andere uitsla gen moet Audacia zondag bij Sarto minstens een gelijkspel halen om mee te kunnen doen aan de na-competitie voor nog één promotie- plaats. Sarto is echter de laatste paar wedstrij den roet in het eten gaan strooien in de ambi ties van haar tegenstanders (winst tegen Auda cia, Avanti en Nemelaer) maar heeft haar plaats in de vierde klasse daarmee inmiddels veilig gesteld. Nu die druk van de ketel is, moet het voor Audacia toch mogelijk zijn om aan de opdracht te voldoen. Mocht de ploeg daarin slagen moet u er rekening mee houden dat op zondag 9 mei de na-competitie waarschijnlijk gestart wordt met de wedstrijd Boxtel - Auda cia in Boxtel. Het veld van Sarto is te vinden aan de Gilzer- baan in Tilburg (afslag Tilburg-West, dan rich ting oude Rijksweg Ttlburg-Breda (Rijen staat aangegeven, geloof ik) en dan links de afslag naar Gilze). Voor de 3e maal op rij hebben onze dapperen het kampioenschap voor zich opgeëist. Zonder de vol gende hulp was dit niet gelukt. Dank je wel aan Maurice Bouw- mans onze trainer, Taxibedrijf van de Loo voor het gratis vervoer en alle supporters voor hun mentale steun. Vl.n.r.: Lars van Amelsfort, Erik Ratelband, Jorn Stads, Peter van den Crommenacker. Staand: Ralf Ketelaars, Joost Wolfs, Ivo Bloe men, Roel van de Loo, Peter Stads en Eduard van de Loo (leiders). Uitslagen junioren: Sarto-Audacia Al 4-0; Audacia BI-Baardwijk 1-2; Sarto-Audacia Cl 2-0; J. Brabant-Audacia C2 4-3; Audacia C3- RKDVC 2-4. Uitslagen pupillen: Audacia Dl-Oirschot 0- 6; Oirschot-Audacia D2 4-3; GSBW-Audacia El 6-3; Audacia E2-Taxandria 4-1; Audacia E3-SC ‘t Zand 3-10; Oisterwijk-Audacia E415- 0; Hilvaria-Audacia F1 5-0; DESK-Audacia F2 1-6; Beerse Boys-Audacia F3 10-1; Audacia F4- SC ‘t Zand 2-1; Were Di-Audacia F5 1-3. Programma zaterdag 1 mei-Aanwezig: Audacia E2 toernooi bij RKTW9.30 Audacia F1 thuistoemooi8.30 Audacia F2 thuistoemooi30 Audacia F3, F4, F5 thuistoemooi12.30 Audacia E4 toemoi bij NEO ‘259.00 De overige elftallen zijn vrij. Opgeven nieuwe jeugdleden De Jeugdcommissie van Audacia is alweer met de voorbereiding van het nieuwe seizoen be zig. Wil jij, als je zes jaar bent, in augustus gaan voetballen, geef je dan nu op als jeugdlid van Audacia. het is nu de beste tijd om dat te doen, dan kunnen wij er nu alvast rekening mee hou den. Opgeven kun je bij Nico Oerlemans, Pater Helmerplein 22, teL 513 1283. Met een ruime overwinning van 3-18 wonnen de honkballers van ROEF! hun eerste compe titiewedstrijd tegen Geldrop. Met de vernieuw de indeling door de KNBSB spelen zij in de 3C klasse van het District Zuid in de regio Zuid oost. Door een gedegen voorbereiding gedu rende de winterperiode en een trainingskamp, lijkt het alsof de geleverde inspanning zijn vruchten af gaat werpen. Coach Gijs typeerde de wedstrijd als een warmloper: Geldrop is in deze klasse door de bond ingedeeld, liever hadden zij in een lagere klasse gespeeld, een graadmeter kun je deze wedstrijd dus niet noe men. Ik had liever tegen DVS, Keystone Start om 10.30 uur! Bijna traditiegetrouw organiseert sportcen trum Physique weer de jaarlijkse Oranjeloop voor de jeugd van Moergestel en omstreken. We hebben dit jaar gekozen voor een vroeger tijdstip omdat we dan kunnen rekenen op top- fitte kinderen. Ook is de lokatie bij Audacia uitermate ge schikt omdat alle kinderen al aanwezig zijn voor de spelen op het veld en het wachten op de prijsuitreiking afgewisseld kan worden door de spelletjes. In principe loopt het parcours buitenom het hoofdveld van AudaciaWe lopen linksom, de start en finish is voor de kantine. Bouke de bedrijfsleider van Physique loopt natuurlijk weer als Haas! voorop. De leeftijdscategoriën lopen als volgt: 4 en 5 jaar: lopen één ronde 6 en 7 jaar: 2 ronden 8 en 9 jaar: 3 ronden 10 en 11 jaar: 4 ronden 12 t/m 14 jaar: 5 ronden De jongens en meisjes lopen apart. Inschrijven vanaf 10.00 uur bij de inschrijf tafel voor de kantine van Audacia. Voor elke leeftijdgroep zijn weer medailles te verdie nen voor plaats 1 t/m 3. Ouders kom kijken en moedig onze jeugd aan. Met sportieve groet Jaap de Groot De finale van de C-klasse die hierna gespeeld werd kende een spannender verloop. Jan Jan sen kwam in het begin van de partij tegen Christ van de Aker licht achter maar wist dit goed te herstellen. Beide spelers stonden gelijk in de IS4'beurt. Hierna nam Jan het heft in handen en wist via enkele series zijn voorsprong uit te bou wen. Christ wist zijn achterstand wel te be perken maar kon toch niet echt de productie van Jan bijhouden. De finale van de B-klasse die volgde was er een om snel te vergeten, Martin van de Aker en Hans Op ’t Hoog verkeerden geen van beiden in de vorm die ze in de voorronde ten toon spreidden. In het begin kwam Martin ver voor, waarna Hans zich terugvocht en zelfs nog een kleine voorsprong nam. Martin wist op het laatst toch de overwinning naar zich toe te trek ken. Het aantal van 47 beurten zegt eigenlijk al genoeg over deze finale. De finale van de A-klasse werd het sluitstuk van de avond. Hierin speelden Wim Rijnen en Tini Derksen hun zoveelste onderling gevecht uit om de Moergestelse titeL Tini nam in het fibre gedeelte een flinke voor sprong van 35 caramboles op Wim. Echter in het bandstoten wilde het met Tini niet zo vlotten terwijl Wim zich met een serie van 30 caramboles waarvan 18 libre en 12 band stoten volledig terugvocht in de wedstrijd. Wim behaalde als eerste de 90 caramboles en kon zodoende aan de laatste 10 driebanden beginnen, Tini wist echter net op tijd het rit me te hervinden en met een serie van 6 band stoten de stand gelijk te trekken. In het driebanden liet hij zich nog even van zijn beste zijde zien en wist de 10 driebanden in 13 beurten te verwezenlijken waarna hij zich kampioen van de A-klasse mocht noemen. Helaas voor Wim wilde het driebanden niet vlotten en zodoende moest hij genoegen ne men met een verlies van 9 caramboles. Hierna volgde de prijsuitreikingen die on dersteund werden door Dhr.J.Rakhorst, wet houder van sport in Oisterwijk. Hij liet in zijn dankwoord duidelijk blijken dat hij met grote interesse naar de verrichtingen van de biljarters in de diverse klassen gekeken had. Onder het genot van de nodige glazen; glaasjes werd de avond gezellig afgesloten. Uitslagen: Welpen: Roef-DDW 4-0; Pup. F: Roef-VVO 6-10; Pup. E: Roef-DSS 3-0; Asp. C: Roef-Geko 2-4; Asp. B: Roef-Boskant 4-10; Jun. A: Roef-DDW 7-8. Programma 28 april: Recr.: Vessem - Roef Programma 1 mei: Pup. F: Roef - DSV10.00; aanwezig 9.30 Pup. E: Vessem - Roef11.00; vertrek 10.00 Asp. C: Avanti - Roef12.00; vertrek 10.45 Ap. B: Vriendschap - Roef 10.00; vertrek 9.00 Jun. A: Vriendschap - Roef13.00; vertrek 12.00 Programma 3 mei: Recr.: Roef - Tuldania

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 9