Gerard van Maasakkers: vrijdag in Moergestel! I Tel-(013) 513 1465 Rowwen Hèze feestklapper op Volksfeest Biest-Houtakker Benoeming commissieleden dierenartVe^raktijk MOfeKè'STEL Cabaret ’Volluk’ geprolongeerd Heuvelstraat 2 5066 PC Moergestel In de Gemeenteraadsvergadering van 8 april jl. zijn de navolgende leden voor de diverse com missie benoemd: Algemene Bestuurszaken (7) A.A.M. Smits A.E.G.M. Mutsaers drs. W.J.A. van Roessel, J.M. Oerlemans A.T.W. "^r'\ Het avondje Volksfeest Biest-Houtakker met Rowwen Hèze op 29 mei a.s. wordt compleet gemaakt door all-round discoshow Let’s Dance, dat die avond een thuiswedstrijd speelt en die gegarandeerd voor de finishing touch zorg zal dragen. Wie meer wil weten over het Volksfeest Biest- Houtakker kan ook altijd de internetpagina raadplegen, die te vinden is onder: http:/www. volksfeest.com. in verband met Koninginnedag zal onze praktijk a.s. vrijdag 30 april vanaf 17.00 uur gesloten zijn. Het avondspreekuur komt hierdoor dus te vervallen. In het afgelopen winterseizoen heeft de groep een tournee gemaakt, waarbij optredens wer den verzorgd in diverse schouwburgen. Ook ging men van America in Limburg naar het echte Amerika waar met name het grensge bied tussen Texas en Mexico werd bezocht op zoek naar de plekken waar de echte Tex-Mex gemaakt wordt, op zoek naar de Roots van Rowwen Hèze. Hoewel Rowwen Hèze bekend staat als een echte feestband is het zeker niet zo dat hun muzikale teksten geen inhoud hebben. Verwezen mogen worden naar hun CD. Water, Lucht Liefde met daarop onder andere het nummer Heilige Antonius. Het toeval wil dat Biest-Houtakker die heilige als patroon heeft met de Antoniuskerk, basis school Antonius, een Antoniusstraat, Jeugd beweging St. Antonius en als zou er al geen andere voetbalclub die naam gehad hebben in 1945, dan zou ook SVSOS SV Antonius geheten hebben. Maar terug naar de tekst: de essentie van het lied van Rowwen Hèze is: Dat het niet altijd erg is om iets te verliezen, want soms is het mooier om iets te verliezen, dan dat je het nooit hebt gehad. Maar terug naar het feest en terug naar Rowwen Hèze. Op zaterdag, 29 mei a. s. verschijnt deze schitterende Limburgse feestband voor de tweede keer in Biest-Houtakker. Wie daar (weer) bij wil zijn, wordt aangeraden om nu al een kaar tje te bestellen bij een van de Biestse verenigin gen, of bij een van de voorverkoopadressen, t.w. Café Nevermind Biest-Houtakker (505 1307), Doors Popcorner Hilvarenbeek (505 4782), Sporthal Hercules Diessen (504 3198), Cafetaria Bon Appetit Reusel (049-64193 10) of Café De Klaore (513 1961). In de voorverkoop kosten de kaarten 20,- per stuk. Aan de tent, mits niet uitverkocht, echter 25,— per stuk. De Stichting Volksfeest Biest-Houtakker is er dit jaar wederom in geslaagd een topper naar de kleine kern Biest-Houtakker te halen. Op zaterdag, 29 mei a. s. zal deze Limburgse feestgroep ook wel “Los Limbos” uit America genoemd de feesttent aan het Vossenhol letterlijk op zijn kop gaan zetten. v.d. Oord, N.J.G. Kersten, drs. J.C.A.M. Wagen makers Ruimtelijke Ordening (14) M.EJ.M. Mathijssen, C.J.PC. de Veer*, G.J.A.M. van Hest A.A.W.G. Mulders R.H. Heijstee, J.R. van Tongeren, G.J.H. Willems Mw. H.W.J.Smetsers-Bax, J.M. Mes, Mw. C.Jansen- Scholten, WPB.M. Oerlemans N.G.J. Ker sten, Mw. drs. C. Steffens-v. Nieuwen-huizen, WE Polderman Openbare Ruimte (11) Th.L.S. Jansen A.J.M.H. Timmermans, M.A. Vredebregt, Mw. Ch.S.Th.Reusken-Wijne, W.J.J. van Turnhout, EF.C.M. Meeuwis, Mw. M.P.J.Willems-Schapendonk, AJ. Jansen, H.A.M. van Dijnhoven, F. Smit, H. Horlings Welzijn (13) Mw.drs. S.A.v.d.Koedijk, Mw. Th.L.A.M. Verhoeven-Gianotten Mw. H.J.M. Bergman- v.d. Loo A.G.M. de Rooij, Mw. L.E.H. v. Loon-v. Valen, Mw. E. v.Gemert-Cools, C.J.J. Rijnen, Mw. E.v.Helden-Spreeuw, Mw. L.H. Westrate, A.J.L.M. Toenen, WPB.M. Oerle mans Mw. J. Oldenhof-Schiereck, Mw. E. Beek Economische Zaken (13) M.B.W. Robben, J. Slaghuis (ra), A.G.M. Bertens, H.H.J. Nouwens, J.N.E. v.d. Meer, W. Verschuur, J.M. Oerlemans C.W.J. Brands, F.J.J. Goris Mw. J.M.v.d.Meulen-Donders, M.H.J.C.M. de Ruyter, J.EM. Raadschelders, F. Smit. De met aangeduide leden zijn woonachtig in de kern Moergestel. Hb Op zaterdag 1 mei a.s. zal het Brabantse cabaret- programma ’Volluk!’ van Jan van Rijthoven en Erik Potters wederom worden opgevoerd in het Vestzaktheater (binnen) achter het Natuurtheater. De voorstellingen in maart waren ’volle bak’ en omdat het programma erg goed werd ontvangen, is besloten om een reprise te organiseren op 1 mei. Eind januari beleefde het cabaret in Kasteel Nemerlaer haar première, toen nog met een pro gramma van een uur. Inmiddels zijn confer ences, liedjes en sketches toegevoegd en wordt het publiek getrakteerd op een avondvullend programma. Uit reacties van bezoekers blijkt inmiddels dat er veel behoefte is aan een gezel lige Brabantse avond waar men kan genieten van de klets en het gezever, maar waar ook de gevoelige snaar wordt geraakt en de milde spot aan de orde komt. Een avond van herkenning, met ruim baan voor de gulle lach want het draait bij ’Volluk!’ vooral om de humor die voor Brabant zo kenmerkend is. Bent u nog niet geweest maar wel nieuws gierig? Reserveer dan tijdig bij Boscafe de Rode Lelie (528 3225). In Natuurtheater Oisterwijk: Gerard van Maasakkers, in 1949 geboren in Nuenen, is voor velen geen onbekende meer. Hij begon zijn loopbaan met traditionele volk sliedjes in Brabants dialect. Maar al gauw kwam hij tot het inzicht dat men zich niet alleen moet beperken tot het vastleggen van het verleden, hoe waarde vol dat op zichzelf ook is. Hij ging op zoek naar nieuwe eigentijdse wegen. Hij ging zijn eigen teksten schrijven en koos zijn eigen onderwerpen, waarbij hij niet schuw de de vinger te leggen op de zere plekken in onze samenleving. Daarbij hanteert hij naast het Brabants ook het Nederlands, zonder daarbij zijn eigen afkomst te verbergen. ’Dat zou ik ook niet kunnen’, zegt hij zelf ’ik ben nu eenmaal geworteld in Brabant. Ik ben door de taal en de mensen gevormd. Het decor van alles wat ik maak, schrijf en zing is Brabants’. Wat hij nog eens bevestigt in zijn prachtige lied: ’Land van Zand”. Deze instelling mondde uit in een keur van chanson-achtige, fijnzinnige liedjes, die ver uitstijgen boven het peil van gemakkelijke meezingers en carnavalskrakers. Zijn repertoire is ook zeer veelzijdig. Hij hekelt waar het misgaat in Brabant, geeft rake soms aandoenlijke typeringen van Brabantse mensen als Cis Verdonk, laat zijn publiek schaterlachen om Janus Dekkers met zijn trekker en opveren bij meeslepende liedjes als Hee Gaodemee. Kortom: van Maasakkers heeft een repertoire opgebouwd dat letterlijk Jan-en-alleman aanspreekt en waar iedereen zich in terug kan vinden. [)at verklaart ook het succes van zijn Ip’s en cd’s. Een populariteit die nog verhoogd wordt door zijn werk bij Omroep Brabant. Gerard van Maasakkers presenteert zijn pro gramma’s zelf en hij doet dat heel geestig en onderhoudend. Koninginnedag 30 april vanaf 14.00 uur op het terrein nabij ’t Draaiboompje. Op Koninginnedag 30 april is ons kantoor gesloten. De geldautomaat is wel 24 uur per dag beschikbaar. Zaterdag 1 mei bent u weer van harte welkom. Rabobank - «T Vak PAGINA 5 Rabobank Moergestel, Raadhuisstraat 9,013 - 513 6373 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 28 APRIL 1999

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 5