Poirters voor een grote collectie seniorenmeubelen... Xftin Mie Graaf van Ursel ontvangt opnieuw Belgische collegae Oproep! Onderstaande winkels zijn op 30 april tot 13.00 uur OPEN De complete woninginrichter Loop eens binnen... Tijdens de Jaarmarkt zondag 2 mei zijn geopend: Kadoshop Broers Ligvoet Nimco Schoenen Mulders Automatisering Nederland Modehuis Poirters Boetiek Bonita Kadoshop Broers Drogisterij Kemps Boerenbond Slagerij Ketelaars Bakkerij van Hulten Ligtvoet Nimco Schoenen Mulders Automatisering Nederland Slagerij van Zon Aphrodite Huidverzorging Slijterij ’In den Korenmaaier’ Modehuis Poirters a.s. Zondag tijdens JAARMARKT GEOPEND! I VN-wandeling tl JG 'n Kopje MODEHUIS HAAREN Kerkstraat 18 5076 AW Haaren tel. (0411)62 12 17 MOERGESTEL Rootven 36 5066 AX Moergestel tel. (013) 513 12 34 DRUNEN Grotestraat 278 5151 BS Drunen tel. (0416) 37 84 69 BIES’* Een Vlaamse meester in Brabant - MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 28 APRIL 1999 Op zondag 2 mei bent u om 14.00 uur welkom voor een wandeling door de Oisterwijkse bossen. Het startpunt is dit keer bij de uitspan ning ’t Stokske in Moergestel.Dit deel van de Oisterwijkse bossen staat sterk onder invloed van het beekje de Rosep. Vrijdag 16 april 1999 arriveren 24 leraren van de St. Pietersschool uit Oostkamp net na tien uur met de bus op de Graaf van Ursel. De chauffeur is een leraar die in zijn vrije tijd en het weekend tevens buschauffeur is. Sinds het vorige contact is de St. Pietersschool door fusie flink uitgebreid. Er zitten nu zo’n 700 leerlin gen onder de bezielende leiding van directeur Marnix Rosseel. We heten elkaar welkom onder het genot van een kop koffie. Naast herkenning van oude bekenden wordt ook met nieuwe col legae kennis gemaakt. Veel tijd om te praten is er nu niet, want de Vlaamse leraren gaan onze kinderen les geven. Om half elf is het zover. De leidsters van de kleuters geven geen les, maar bekijken de materialen, ook de computer in de kleuter groep, en zien de kinderen aan het werk. In groep 3 wordt gewerkt in hoeken. Verschil lende opdrachten rond lezen, taal en rekenen worden in groepjes verwerkt. Groep 4 krijgt een grandioze act door twee leraren, getiteld “dokter Uil”, te bewonderen. De inhoud is wereldoriënterend. In groep 5 wordt een startles breuken gegeven. Even schrikken, als een bord kapot valt op de grond (dit geeft wel aanschouwelijke breuken). Maar alles wordt goed gemaakt, als ook een reep chocola tot het aanleren van breuken kan lei den. In groep 6 wordt heel actueel gewerkt en gepraat rond teksten over Kosovo en de Belgische koning. Groep 7 krijgt Franse les Het Oranjecomité van Moergestel roept de volgende prijswinnaars op van de ballonnenwedstrijd van 1998(1). Zij wor den op Koninginnedag om 18.45 uur verwacht bij ‘t Draaiboompje voordat de nieuwe ballonnen de lucht in gaan. Jullie krijgen hier jullie prijs overhan digd van het vorige jaar. Jom Ketelaars, D’n Duyp 4; Laura Ligt voet, Burg. Bardoelstraat 12; Luc Swin- kels, Broekzijde 9A, Richard Stoopen, Tilburgseweg 88, Oisterwijk en Marjo Mallens, Korenstraat 26. Bomen en struiken zitten nu weer in het blad. Voor rupsen en andere “liefhebbers” is het dus hoogseizoen.Op hun beurt zijn deze weer het bulkvoedsel voor de hongerige vogeljongen. Piektijd dus in de natuur: genoeg te zien en te beleven. De wandeling is gratis. Trekt u wel stevig schoeisel aan. (een verplicht vak op Vlaamse scholen). Groep 8 gaat, gelukkig is het aardig zonnig weer deze dag, de school van de voorkant tekenen. Daarna wordt de schets binnen met een schildertech niek verder uitgewerkt. Het is een les beeld- opvoeding, wij zeggen beeldende vorming. MTV geeft in de komende uitzending een impressie van de lessen. De lessen zijn met veel enthousiasme en heel aanschouwelijk gegeven. Een taalpro bleem (Vlaams accent) was er nauwelijks. Een leerling van groep 6 vond dat de Vlaamse leraar ‘al best goed Nederlands sprak’. Bedankt namens onze leerlingen voor deze unieke ervaring op jullie laatste vakantiedag. 16 april was de laatste dag van de 14-daagse paasvakantie in België. Om 12.00 uur was het einde schooldag voor de kinderen. De leraren hebben nog heel wat nagepraat, vooral ook over overeenkomsten en verschillen in het onderwijs tussen Nederland en België. In België gaat een leraar met 55 jaar met welverdiend pensioen (je mag wel langer werken), wij vanaf 62 jaar (en nog een leraren tekort). Na een aperitief was de Brabantse koffi etafel een goede gelegenheid om rustig over allerlei te praten. Er werd ook vast van gedacht en gewisseld over het volgende bezoek en de inhoud daarvan. Het middagprogramma begon met een korte diavertoning door Noud Smits met beelden van historische monumenten in ons dorp. Daarna nam hij allen mee op deze zonnige middag, op een wandeling langs een aantal van de monumenten steeds met deskundige uitleg. Via Nieuwenhof, Barber, het Broothuis, Simonnepaadje, de oude pasto rie, het pastoorspaadje kwamen we op het St. Jansplein met zijn bezienswaardigheden. Op een zonnig terras voor een herberg bestelden we een pint. Dan volgde een wedstrijd darten tussen de beide teams, die we door onze tweevoudige wereldkampioen Barney wel moesten win nen. Maar de beide flessen wijn zijn met de bus meegegaan: bij de juffen won Rita en bij de meesters was Lieven de beste. Na een hartelijk afscheid en de belofte van beide directeuren om deze zomer weer nieuwe plannen te maken voor een vervolgcontact zwaaiden we de bus uit. Volgend jaar bestaat de Graaf van Ursel 50 jaar en dat willen onze Belgische collegae zeker mee komen vieren. Hopelijk wil Graaf Philippe hen dan vergezellen. Bedankt voor jullie bezoek. Het was weer een mooie dag. Voor aanstaande maandag hebben we nog een doos lekkere Belgische bonbons voor de nasmaak van deze dag. PAGINA 3 Nee het gaat hier niet over een beroemd Vlaams schilderij, hoewel er geschilderd is op vrij dag 16 april. Sinds de herfst van 1994, toen het eerste contact gelegd werd met Oostkamp (België), is er een groeiende samenwerking ontstaan tussen basisschool Graaf van Ursel en de St. Pietersschool uit Oostkamp. Voor wie het nog niet weet: in Oostkamp woont op kas teel Gruuthuyse het familiehoofd van het geslacht van Ursel, heer Graaf Philippe d’Ursel, die we twee keer op zijn kasteel hebben bezocht. Over en weer zijn eerst de scholen door de teamleden bezocht om eikaars onderwijs te leren kennen. Nu wordt er ook les gegeven aan de leerlingen van de collega-school. I Ik

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 3