den Sjef en Bertha van den Nieuwelaar 3 mei 60 jaar getrouwd p Aphrodite z Weer eens diamant in Moergestel I PH-V^ k Vanaf 13.30 uur treedt Gerard van Maasakkers drie keer op. Om 18.00 uur begint de voorbereiding van het 'Festival Bovenal’ Ook vanaf 13.30 uur optredens van het Jeugdcircus ’Jacona’ - I Ze zitten er klaar voor als de krant bij hen op bezoek komt. Hij (89 jaar) op de bank en zij (86 jaar) op een rechte stoel aan tafel met een boek om zo de keuze over te laten aan de verslaggever, waar hij plaats wil nemen in de inpandige aan leunwoning van de Reuselhof. Hij kiest voor de tafel bij Bertha, want aan tafel is het toch handiger om aantekeningen te maken... Bertha is daar blij mee, omdat zij alleen nog maar met iemand die tegenover haar zit en zijn gezicht kan zien, een gesprek kan voeren. Evenwichtstoornissen en het slecht horen spe len haar parten, maar als het daarbij blijft is het leven nog volop waard geleefd te worden en kan van de dagelijkse dingen genoten worden. Sjef, iets minder mobiel dan tien jaar geleden, zorgt voor de kontakten naar buiten en voert de tele foongesprekken met de kinderen, die alle tien staan voorgeprogrammeerd in de draadloze telefoon. De auto is onlangs afgegeven aan een kleinzoon, maar op de fiets gaat hij nog weke lijks naar de Roozendries om een kaartje te leggen. Ook thuis komen de kaarten dagelijks op tafel om samen te jokeren. Televisie kijken kan nog wel eens proble men geven omdat Sjef nog graag de sport volgt en Bertha liever films ziet met onder titeling. Maar we komen er altijd wel uit en “wie vertelt dat er echtparen zijn waarbij nooit woorden vallen, vertelt een sprookje”, is Bertha’s stellige overtuiging. Tien jaar geleden, toen wij ook bij hen waren naar aanleiding van de gouden bruiloft, wer den we nog ontvangen in hun woning aan de Voorbrugstraat. Twee jaar geleden is dat inge ruild voor de Reuselhof, waar zij zich prima thuisvoelen en de vriendelijke verzorging roe men. Toen sloten wij af dat het feest gevierd zou worden met hun 10 kinderen en 23 kleinkin deren. Daarin is niets veranderd, echter vorig jaar is hun helaas een schoonzoon ontvallen, maar binnenkort wordt wel het tiende achter kleinkind geboren!! Het wel en wee van heel die grote achterban wordt goed bijgehouden en niet één naam wordt vergeten. Kennis even opfrissen Hoewel tien jaar geleden ook al de geschiede nis is genoteerd, hoort er bij de diamanten bruiloft toch wel een herhaling. Sjef is geboren in Haaren. Toen hij zes was stierf zijn vader en het gezin was gedwongen een boerderij te gaan runnen, waar Sjef na zijn opleidingen ook te werken kwam. Bertha Bruurs is geboren in Moergestel aan de Heuvelstraat 24. Bertha was ook nog maar 6 jaar toen haar moeder stierf en dat betekende in die tijd dat na de lagere school thuis gewerkt moest worden op de boerderij. Via een familiefeestje (Sjef was uitgenodigd door een neef uit Moergestel) kwam een voor die tijd normale koppeling tot stand tussen Sjef en Bertha. Dat was in 1937 en in 1939 werd er getrouwd en tegenover het ouderlijk huis van Bertha aan de Heuvelstraat 19 gingen zij wonen. Het gezin kreeg tien kinderen (6 jon gens, 4 meisjes), zodat het huis te klein werd. Golfbaan Er moest expansie worden gezocht en in 1956 werd dit gevonden in Tilburg aan de Gilzer- baan. Er was geen water en electriciteit en er moest een bedrijf worden opgebouwd. Twaalf jaar hebben zij hier gewerkt tot dat een zoon het bedrijf overnam en met vijf kinderen werd teruggegaan naar de Heuvelstraat 19. Interes sant is het om te vertellen dat deze zoon op zijn beurt het bedrijf aan de Gilzerbaan heeft ver- ft ÊÜJ Tel. 013-513 1474 IB jfi X Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Ji Huidverzorgingsinstituut H. Mis Spelletjeswedstri jden Bingo Oranjeloop Optocht versierde fietsen Gratis ijsjes voor de kinderen Veel muziek: dixieland, pop en ’onze moerstaal*... Jeugdcircus Jeu-de-Bouleswedstrijden Demonstratie politiehonden Demonstratie vliegervereniging Festival Bovenal jk» Ballonnenwedstrijd kocht ten behoeve van de huidige grote golf baan op die locatie. Voorbrugstraat In 1973 hoefde het niet meer zo nodig en werd er gekozen voor rustig wonen in de Voorbrug straat, waar tot voor twee jaar dus een gelukkig leven werd geleid en volop werd meegedaan aan het sociale leven. Sjef werd een gedreven danser en menig muurbloempje (mannen zijn zwaar in de minderheid) werd door hem over de dans vloer geleid. Later werd hij ook disc-jockey op deze dansmiddagen. Voor het dansen willen de benen echter niet meer zo. Jammer, maar het zij zo. Feest De vitaliteit is nog ruim voldoende om de dia manten bruiloft uitgebreid te vieren. Het begint op 3 mei om 10.00 uur met een intern feest op de Reuselhof. Om 14.00 uur is er een viering in de parochiekerk en daarna trekken de fami lie, vrienden en kennissen naar het Draaiboom- pje voor een feestelijke dag, waaronder ‘s-avonds een receptie van 18.00 tot 19.30 uur. Graag wil ‘Moergestel-Nieuws’ Sjef en Bertha alvast van harte feliciteren. Wij wensen jul lie een heel mooie feestdag toe, waarvan jul lie nog lang kunnen nagenieten. AvdW WOENSDAG 28 APRIL 1999 - 24e Jaargang - Nr. 1047 mom Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268. Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond^ p iiuiuvuLViyiiiyjiiKMiu L Schoolstraat 5 MOERGESTEL Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) H I ininginnedag qq ■v

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 1