€yemeentez nformatie J| ff e Vennen Provinciale prijs voor bijdrage aan een duurzaam Brabant Ballonnenwedstrijd Hertog Jan KLEIN KARWEI zoekt handige vrijwilligers Ik/tt J VAN DAM De liefde voor ons vak is alleen maar in uw voordeel! ^Moergestel ATB-Team “De Vennen” in stijgende lijn Het mountainbike seizoen is inmiddels al en kele maanden bezig. Schaatsclub “De Vennen” heeft een eigen mountainbike-team, gespon sord door adviesburo Van Dam en Rabobank Moergestel, dat deelneemt aan landelijke en regionale wedstrijden en soms ook aan buiten landse wedstrijden. De eerste wedstrijden van het seizoen waren relatief eenvoudige omlo pen, maar de laatste paar wedstrijden en de komende wedstrijden vinden plaats op uiterst selectieve parcoursen. In de seizoensplanning ligt derhalve het hoogtepunt in deze periode. Dat de topvorm eraan begint te komen heb ben de rijders al wel laten zien door de stijgen de lijn in de prestaties. Luuk van den Meij- denberg heeft inmiddels al twee overwinnin gen bij de junioren geboekt en heeft laten zien over het nodige talent te beschikken. Onder het motto “wat goed is, komt snel” laten de twee jonkies Rob van den Meijdenberg en Bram van Oirschot zien dat ze al rijp zijn voor Provincie Noord-Brabant Personen, bedrijven, overheidsinstellingen, organisaties en verenigingen die in de afge lopen periode een belangrijke bijdrage heb ben geleverd aan een duurzaam Brabant, komen in 1999 in aanmerking voor de pro vinciale milieuprijs. Bij de toekenning laten Gedeputeerde Staten zich adviseren door een commissie van drie onafhankelijke des kundigen. De uitreiking vindt plaats medio november 1999. De prijs bestaat uit een kunstwerk, ontworpen door de Brabantse beeldend kunstenaar Jeroen van de Laar uit ’s-Hertogenbosch. Jaarlijks kent de provincie Noord-Brabant af wisselend een prijs toe op één van de beleids velden cultuur, milieu en economie. Op deze wijze wil het provinciebestuur de belangstel ling voor dat beleidsterrein of een speciaal aspect van het beleid stimuleren. Het provinciebestuur roept gemeenten en an dere overheidsinstanties, organisaties, vereni gingen en andere instellingen op, gegadigden voor deze prijs te melden bij de provincie. De inzending, voorzien van naam en adresgege vens, alsmede een onderbouwing van de voor dracht, kan tot 31 augustus 1999 worden opge stuurd aan Provincie Noord-Brabant, Afdeling Milieu, Postbus 90151, 5200 MC ’s-Hertogen bosch. gende voorschriften vastgesteld: 1. handelsreclame is niet toegestaan; 2. één aankondiging per evenement; 3. geen aankondigingen over elkaar plakken en oude affiches eerst verwijderen; 4. elke aankondiging van een evenement moet voorzien zijn van afzender; 5. alleen gebruik van behangselplak, plakband en Prittstift is toegestaan; geen papier- of plakresten achterlaten. De gemeente zal periodiek de borden reinigen opeen vast tijdstip, zodat eenieder kan weten dat zijn/haar aankondiging wordt verwijderd. In eerder genoemde publicatie zal aangegeven worden wanneer deze tijdstippen zijn. Uitzonderingen Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten spandoeken voor charitatieve activiteiten en de actie “wij gaan weer naar school” wel toe te staan. Ingangsdatum Dit beleid gaat in op 15 mei 1999. het grotere werk. Zij laten veel oudere concur renten achter zich. Net als bij de profploeg van de Rabobank blijkt ook hier dat de jeugd de toekomst heeft. Veteraan Theo Jacobs bewijst op scherp te staan door zich iedere wedstrijd te verbeteren en langzaam aansluiting te krijgen bij de top van het Nederlandse mountainbi- ken bij de veteranen. Richard Bruurs weet in zijn leeftijdsklasse een aardig woordje mee te spreken met name op de selectievere parcour sen. Hij wist onlangs als vijftigste te eindigen bij een wedstrijd met grote namen als Bart Brentjens en Richard Groenendaal en liet daar bij enkele gerenomeerde bikers achter zich. Bij het mountainbiken zijn het landelijke wed strijden, dat wil zeggen dat alle rijders uit alle streken van Nederland aan de start komen, integenstelling tot het wielrennen, waarbij meerdere wedstrijden op dezelfde dag zijn. Dit houdt ook in dat de wedstrijden over het gehe le land zijn verdeeld, waardoor er eerst veel kilometers moeten worden gemaakt om aan de start te verschijnen. Zonder de financiële steun van adviesburo Van Dam zou dit waarschijn lijk allemaal niet mogelijk geweest zijn. Mar cel Bruurs heeft dit seizoen zijn waarde voor het team ook getoond met verscheidene klas seringen bij de eerste twintig. Peter Zoontjens tenslotte is dit seizoen door blessures nog niet veel in actie gekomen, maar als de meest tech nisch begaafde ATBer zullen we ongetwijfeld nog iets van hem horen dit seizoen. Op 20/21 juni zal het Van Dam-Rabobank ATB-team aan de start verschijnen bij het Nederlands Kampioenschap. Hop elijk kan 1 van ons voor een verrassing zorgen. Afsluiting van Tienhovenlaan De Arrondissementsrechtbank Breda heeft op 1 februari 1999 het verkeersbesluit van burge meester en wethouders, waarbij de Van Tien hovenlaan gesloten is verklaard voor motor voertuigen, vernietigd. De reden hiervan was dat volgens de rechtbank niet burgemeester en wethouders maar slechts de gemeenteraad be voegd zou zijn om dergelijke verkeersbeslui- ten te nemen. Tegen deze uitspraak heeft de gemeente be roep ingesteld. De Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State heeft op 30 maart 1999 de gemeente in het gelijk gesteld en het vonnis van de rechtbank Breda ver nietigd en de zaak terugverwezen naar de Rechtbank. Dit betekent dat de Van Tienho venlaan gewoon voor motorvoertuigen afge sloten blijft. De Rechtbank Breda zal zich na verloop van tijd opnieuw over deze kwestie dienen te bui gen. Enkele weken geleden, op 19 maart jl., werden de nieuwe speeltoestellen van de Hertog Jan school op feestelijke wijze geopend. Daarover kon u in Moergestel-Nieuws al uitgebreid le zen en ook kon u hiervan getuige zijn in de MTV-uitzending van 25 maart. Tijdens de ope ning werden er door de leerlingen van de Her tog Jan ballonnen opgelaten met daaraan adreskaartjes. Er werden bij na 30 kaartj es te ruggestuurd naar de ouderraad. De meeste kaartjes kwamen uit ons buurland België. Hieronder volgt de uitslag van onze feestelijke ballonnenwedstrijd: De ballon van Daan Vrijhoeven uit groep 6 kwam terecht in Rummen (België) en hij be haalde daarmee de derde prijs. De tweede prijs gaat naar Luuk van Roessel uit groep 2, zijn ballon landde in Sint-Truiden (België). Maar de ballon die het verst kwam, was van Martijn Ketelaars uit groep 4. Zijn ballon werd warem pel gevonden in Waremme (provincie Luik in België). Allemaal van harte gefeliciteerd! Jul lie prijs komt zo snel mogelijk naar jullie toe. Tenslotte hebben wij ook nog een zogenaamde pechprij s beschikbaar gesteld. Die gaat naar Carly van Gasteren uit groep 2. Carly’s eerste ballon had een heel eigen willetje en schoot al van haar touwtje af, voordat alle ballonnen de lucht ingingen. Ook de tweede ballon vond het leuker om alleen te reizen en vertrok eigenlijk al meteen nadat hij aan het touwtje bevestigd was. Driemaal is scheepsrecht wordt wel gezegd, maar dat dat niet altijd opgaat ontdekte Carly. Tot haar grote verdriet had de derde ballon die zij kreeg helemaal geen zin om te vliegen, dus toen alle andere ballonnen dan uiteindelijk wel de lucht ingingen, bleef die van Carly lekker tegen de draad in bij Carly! Dus Carly, wij vonden dat jij echt wel een pech- prijs verdiend had om het verdriet een beetje te verzachten, Ook i ouw prij s komt zo snel mogelij k naar je toe! (522 0654), Jef van de Ven (528 3679). In Moer gestel: Theo Jansen (513 2059). De leden van de werkgroep zullen -via de tele foon- nog meer informatie kunnen geven. Bovendien zullen degenen die bellen, tevens uitgenodigd worden voor een informatiebij eenkomst op donderdag 6 mei. Tijdens die bij eenkomst kan men zich definitief als vrijwilli ger aanmelden. Als het aantal vrijwilligers groot genoeg is, en het aantal aan te bieden karweitjes eveneens, is het de bedoeling dat Klein Karwei op 1 september a.s. start met haar activiteiten. Daar over zal men te zijner tijd in dit weekblad meer kunnen lezen. Klein Karwei rekent op een flink team van enthousiaste vrijwilligers! Aankondigingen evenementen Nu het evenementenseizoen weer voor de deur staat verschijnen de aankondigingen hiervoor weer in diverse vormen en maten. Hierbij zijn ook aankondigingen die worden aangebracht op, aan of boven de openbare weg. Dit is zon der toestemming van het college van burge meester en wethouders niet toegestaan. De aankondigingen kunnen het straatbeeld verstoren, de verkeersveiligheid in gevaar brengen en de bruikbaarheid van de openbare weg belemmeren. Naar aanleiding van de ervaring van de laatste jaren heeft het gemeentebestuur besloten geen medewerking meer te verlenen aan diverse vor men van “reclame” voor evenementen en op te treden tegen illegaal aangebrachte aankondi gingen. Deze moeten binnen 24 uur na aan zegging worden verwijderd, anders geschiedt dit door de gemeente op kosten van betrokke ne. Het college is van mening dat met de aanwezi ge alternatieven voldoende gelegenheid geven op de openbare weg evenementen aan te kon digen. Wat zijn dan deze alternatieven? a. Aankondigingsborden bij de invalswegen: In Oisterwijk zijn deze borden in beheer bij de VW In Moergestel bij de gemeente. Voor aankondigingen hierop kunt u contact opne men met respectievelijk de VW of met de af deling Voorlichting van de gemeente. Inmid dels zijn met het VW-bestuur afspraken ge maakt om alle borden te vervangen en het be heer onder te brengen bij de VW Hierover zal tijdig mededeling gedaan worden. b. Openbare aanplakborden: Op een achttal locaties in Oisterwijk zijn open bare aanplakborden geplaatst voor het aan brengen van meningsuitingen en bekendma kingen. In Moergestel zullen binnenkort ook vier van dergelijke borden worden geplaatst. In een volgende publicatie zal informatie wor den gegeven over de exacte locaties van deze borden. Voor het plakken op deze borden zijn de vol- In oktober jl. hebben vele senioren (55-plus- sers) deelgenomen aan de Conferentie “Oud is in”. Zoals zij zich zullen herinneren, werden ’s middags enkele workshops gehouden, onder mdere met als doel te laten zien hoe senioren, die immers zolang mogelijk zelfstandig willen blijven, elkaar behulpzaam kunnen zijn. Een daarvan was getiteld ’Klein Karwei’ en werd gepresenteerd door de heer Jan de Bresser. Sindsdien is onder zijn leiding een senioren werkgroep bezig geweest dit initiatief nader vorm te geven. De bedoelde opzet is als volgt: Klein Karwei biedt senioren en mensen met een handicap in Oisterwijk, Heukelom en Moergestel, -die zelfstandig wonen en -die geen beroep kunnen doen op naaste fami lieleden of behulpzame buren, de gelegenheid om - via een bepaald telefoon nummer - hulp te vragen voor kleine karwei tjes die ze zelf niet (meer) kunnen doen. Het gaat vooral om technische hulp bij simpele “doe-het-zelf-karweitjes”, vaak reparaties, in en om het huis, waar een bedrijf niet voor komt. Maar ook andere praktische hulp in situaties die zich onverwacht voordoen, zou geboden kunnen worden. De geboden hulp is in principe gratis. Kosten voor benodigde materialen worden in rekening gebracht bij de hulpvrager.. Een greep uit een lange lijst van mogelijke kar weitjes: stekker of snoer vervangen, lamp of schilderij verhangen, losgeraakte gordijnrail vastzetten of repareren, stukje muur behangen of texen, lekkende kraan verhelpen, kast ver zetten, kapotte sloten repareren, tochtstrips of anti-slipstrips aanbrengen, stukje heg knippen, tak van een boom of struik zagen, losliggende of opstekende stoeptegels in de tuin vastleg gen, enz. enz.. Echter geen grotere klussen waarvoor men terecht kan bij een klussenbe drijf. Klein Karwei wil een team vormen van handi ge, hulpvaardige vrijwilligers die zich daarvoor beschikbaar willen stellen op een bepaalde och tend of middag. Een aantal senioren heeft zich al bereid verklaard. De werkgroep zoekt nu vooral naar senioren die gestopt zijn met werken en de nodige erva ring en vaardigheid bezitten om genoemd type karweitjes op te knappen. Vaardigheid dus in het omgaan met boor, hamer, schroevendraaier, zaag en dergelijke! Maar ook handige jongere vrijwilligers die over enige vrije tijd kunnen beschikken, zijn van harte welkom. Wie dit leest en denkt: ’Dat is wel iets voor mij!’, kan telefonisch contact opnemen met een van de leden van de werkgroep” liefst vóór 21 april. In Oisterwijk kan men bellen naar: Jan de Bresser (528 3570), Jacques de Kok (528 3352), Wil van Mourik (528 4496), Joop Roolvink Gezondheidswijzer Midden-Brabant Gezondheidswijzer Midden-Brabant organiseert thema-avond over gokken In het kader van het kwartaalthema “Versla ving” organiseert Gezondheidswijzer Midden- Brabant in samenwerking met Kentron, cen trum voor verslavingszorg West- en Midden- Brabant een themabijeenkomst op 27 april a.s. over de verslaving gokken. Deze gratis bijeen komst start om 20.00 uur in het hoofdkantoor van Thuiszorg Midden-Brabant, aan de Lage Witsiebaan 2a in Tilburg. Belangstellenden kunnen zich aanmelden voor deze bijeenkomst door te bellen naar Thuiszorg Midden-Bra bant, telefoon 0900-8806 en te vragen naar Ge zondheidswijzer Midden-Brabant. De avond zal in het teken staan van gokver slaving, waarbij de algemene inleiding ver zorgd zal worden door Leon de Leijer van de afdeling Preventie van Kentron. Aan de hand van een demonstratie-gokkast zal de wer king van de chip in de gokkast worden uitge legd. Na de pauze zal Wim van Hoorn, schrij ver van het boekje “Ik ben gokverslaafd...”, zijn persoonlijke verhaal vertellen. Gedurende de maanden van het kwartaalthe ma, is in de Gezondheidswijzer een thema boek ingericht over het thema “Verslaving”. De Gezondheidswijzer beschikt over een gro te hoeveelheid folders en ander informatiema teriaal op het gebied van alcohol, drugs en gok ken. Ook is er een tentoonstelling waarmee de bezoeker zijn kennis kan testen over alcohol en drugs. Gezondheidswijzer Midden-Brabant is een in- formatie-centrum voor iedereen met vragen over gezondheid, ziekte en gezondheidszorg. De Gezondheidswijzer is een samenwerkings verband van Thuiszorg Midden-Brabant en GGD Midden-Brabant en is gevestigd in het hoofdkantoor van Thuiszorg Midden-Brabant aan de Lage Witsiebaan 2a te Tilburg. De Gezondheidswijzer is geopend van maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 17.30. De Gezondheidswijzer is ook telefo nisch te bereiken: telefoon 0900-8806. L V PAGINA 8 'MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 21 APRIL 1999 Oisterwijkseweg 43 Tel. 513 2268

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 8