Feestelijk programma Koninginnedag ’99! Smits spuugt zijn gal - ’Festival Bovenal’ met kinderen van ’De Hondsberg’ P. Terwindt P. Blessing-van Luijt HUISARTSEN geen praktijk van 30 april t/m 9 mei i 2+ A WOENSDAG 21 APRIL 1999 - 24e Jaargang - Nr. 1046 Jeugdcircus Jacona’komt op Koninginnedag naar Moergestel. Hb Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 J Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! NOUD SMITS (AB): ’...beter niet gaan stemmen... Waarneming: E. VAN DELFT Oisterwijkseweg 67, Moergestel Telefoon 513 1424 Laat op tijd uw medicijnen aanvullen! 85 Huidverzorgingsinstituut Vorige week dinsdag kwam de Gemeenteraad in nieuwe samenstelling bijeen en wer den een 20-tal raadsleden beëdigd. Piet Meeuwis van Gemeente Belangen was echter in het buitenland en zal de volgende raadsvergadering zijn plaats innemen. Voorzitter Kortmann zei het een voorrecht te vinden de komende drie jaren met deze raad de Gemeente te mogen besturen. Er zullen een 5-tal dames deelnemen, waarvan een als gemeente-secretaris, en juist dat was vanwege de vrouwelijke intuïtie een prettige bijkomstigheid. Hij hoopte in de stijl die men gewend is, samen in goede harmonie te besturen. Hierna volgde de trekking van het stemmings-nummer en tot grote hilar iteit van de aanwezigen trok de voorzitter nummer 22 (er zijn maximaal maar 21 raad sleden). Bode Peter van Esch kreeg een hoogrode kleur en daarna werd snel deze ver gissing goed gemaakt. Bestuursaccoord Als voorzitter van het fractieberaad bood Joop Rakhorst (WD) dit accoord aan mede namens het CDA, Gemeente Belangen, PvdA en D66. Een goede gewoonte was het altijd dat de groot ste raadsfractie deze besprekingen zou leiden maar na korte tijd droeg Noud Smits het voorzitterschap over aan Joop Rakhorst. Er is een zestal sessies van overleg geweest en na iedere bijeenkomst is er opening van zaken gegeven. Er is de komende raadsperiode veel werk te verzetten en daarom was gekozen voor een 4-tal wethouders. Ook is er nog veel werk te verrichten in de interne organisatie. Het is een ambitieus programma en het College van B&W zal dit zo spoedig mogelijk omvormen tot een beleidsplan. Algemeen Belang en Groen Links buitenspel Noud Smits vroeg en kreeg het woordvan voorzitter Kortmann. Bij hem had het coali- tieoverleg “een grote mate van ongeloof en opgekropte woede en het gevoel van machte loosheid over zo een ondemocratisch machts vertoon” doen ontstaan. “De reacties van nu zijn, dat men veel beter niet kan gaan stemmen. Het is toch een rotzooi”. Met de kiezer wordt een loopje genomen en naar zijn of haar stemge drag wordt toch niet geluisterd. Hij was geenszins verrast want tijdens de verkiezingsavond had hij hier en daar al ge hoord dat de coalitie gered was en men gewoon kon doorregeren. “Het hoofdgerecht staat al klaar, alleen het sausje krijgt een andere smaak. In principe moeten de win nende partijen in de coalitie, als het maar niet betekent dat je het beleid moet omgooien”. Het CDA, Gemeente Belangen en D66 hebben verloren en de PvdA kreeg alleen dankzij de lijstverbinding met Groen Links haar tweede zetel. Allen hebben zich als een blok tegen hem opgesteld als lijsttrekker van Algemeen Belang ten aanzien van de kandidatuur-wethou- derschap. “Ware het dan ook niet openlijker geweest naar de kiezer om vooraf te zeggen dat men niet in zee wilde met Algemeen Belang? Dat had vooraf de nodige duidelijkheid gescha pen! Maar nee, in plaats van op de partij te spe len werd er op de persoon gespeeld. De kiezer mag weliswaar zijn stem uitbrengen, maar wat de kiezer met zijn stemgedrag heeft willen aangegeven, wordt terzijde geschoven”. Als AB meer zetels had gewonnen dan nog waren de deuren voor hen gesloten gebleven.. Heel erg vond hij ook dat er geen Moerges- telse wethouder zou komen. Dat de fractie voorzitters overwegend Moergestelnaren waren was voor hem een doekje voor het bloeden. Alle regeringsfracties hebben, vol gens Smits, hun programma’s geweld aan gedaan om toch maar op het pluche te kun nen belanden. Volgende week vindt u in ’Moergestel-Nieuws’ ingestoken het precieze pro gramma van Koninginnedag 1999 in Moergestel. Op dit moment wordt de laatste hand gelegd aan de financiële afronding van het programma dat wederom wordt afgesloten met het ’Festival Bovenal’. Kinderen van ’De Hondsberg’ beleven ’n onvergetelijke dag... In het kort... Vaste onderdelen in het Koninginnedagpro- gramma zijn uiteraard de H. Mis, de Oud- Hollandse spelletjeswedstrijd, de optocht van de versierde fietsen waaraan ook dit keer Showband ’Taxandria’ uit Oisterwijk en de Harmonie deelnemen, de Jeu-de-Boules-wed- strijden en de Oranjeloop (let op: die is om 10.30 uur op het Audacia-terrein!). Daarnaast zijn er politiehondendemonstraties en mod- elvlieg-demonstraties. ’s Avonds, voor het opsti jgen van de heteluchtballonnen, is er een bal lonnenwedstrijd voor de kinderen. Zoals u ziet is er weer een prachtig program ma samengesteld door het Oranjecomité Moergestel. Overbodig om te zeggen dat iedereen de van harte welkom is op Konin ginnedag 1999!!! Tot volgende week! Help de kinderen in ’n mandje... Door middel van ’n grote loterij wordt ’n aan tal verstandelijk gehandicapte kinderen de mogelijkheid gegeven gratis een ballonvaart mee te maken. De loten voor dit prachtige doel zijn nog steeds verkrijgbaar en door de aankoop ervan heeft de koper ook zelf kans op een gratis ballonvaart. Volgende week donderdag, 29 april om 19.00 uur, wordt tijdens de maandelijke uitzending van MTV de gelukkige winnaar getrokken... Gerard van Maasakkers Op ’n viertal podia is van alles te zien en te beleven op de sportvelden van Partyboerderij ’t Draaiboompje. Uit Den Bosch komt voor de jeugd ’Purple Picture’ en ’Die Naemloose Speelers’ brengen een wagenspel speciaal ge schreven voor Koninginnedag; op weer ’n ander podium treedt ’n Braziliaanse per cussiegroep op en, last but not least, verzorgt Gerard van Maasakkers ’n drietal optredens. De hierboven genoemde onderdelen wisselen elka ar om de twintig minuten af. Op het binnen terrein is plaatsgemaakt voor jeugdcircus ’Jaco na’. De kinderen die aan dit circus meewerken delen na het tweede optreden gratis ijsjes uit aan de schoolkinderen. Gerard van Maasakkers: drie optredens op Koninginnedag in Moergestel. Het Bestuursaccoord deed Noud Smits denken “aan die fabrikant die zijn eigen product op de markt brengt en zegt dat dit het best denkbare product is. Wie kan dan nog twijfelen aan het waarheidsgehalte van die uitspraak?” Het Bestuursaccoord is door Algemeen Belang dan ook voorkennisgeving aangenomen en zal door hen in de komende bestuursperiode positief kri tisch bekeken worden ten aanzien van de voorstelen die hen bereiken. Weinig nieuws onder de zon Groen Linkser Ad van den Oort nam de woor den van Joop Rakhorst als dat dit een ambitieus plan zou zijn met een korreltje zout. Er was weinig nieuws te ontdekken. “Een Liberaal plan met een Rooms sausje erover”. AB en GL zagen het plan pas toen alles al in kannen en kruiken was. Voor hem was er als eenmans-frac- tie nog veel werk aan de winkel want te pre senteren plannen zullen door zijn fractie zeer kritisch bekeken worden. De VVD wilde het beleid van de afgelopen jaren doorzetten en GL voelde zich daarbij in het geheel niet thuis. Afhaken zonder opgave van redenen Will van Roessel van D66 vond het spijtig dat sommige partijen tijdens het coalitie overleg opstapten zonder hun werkelijke redenen op te geven. Dat hij zelf niet meer zou terugkeren als wethouder was gezien de verkiezingsuit slag duidelijk. Weliswaar heeft het huidige bestuursacoord ook de steun van zijn partij en staat men volledig achter dit beleid. Eigen schuld, dikke bult Joop Rakhorst vond dat Noud Smits geen goede voorstelling van zaken inzake het coalitie-over- leg had gegeven. Na enkele uren reeds droeg hij aan hem het voorzitterschap over en gaf daarmee te kennen geen coalitie-genoot te willen worden. Dit is zeker geen ’ondemocra tisch machtsvertoon’ te noemen. Dat Smits meer kan betekenen voor zijn kiezers als frac- tie-voorzitter dan als wethouder waren toch immers ook zijn eigen woorden? Het enige positieve in Smits’ verhaal vond hij de verk laring dat men zich “positief kritisch” zal gaan opstellen in de komende bestuursperiode van drie jaren. Vier wethouders De komende periode zal men vier wethouders nodig hebben voor het vele werk wat er nog gedaan moet worden. Hiervoor werden gekozen Joop Rakhorst (WD), Lambert van den Bosch (CDA), Ruud Hora (Gemeente Belangen) en Ineke Depmann (PvdA). Een dezer dagen zal bekend worden welke portefeuilles men zal gaan bezetten nadat er onderling overleg heeft plaatsgevonden. Hierna volgde de benoeming van de com- missie-leden. Hierop komen wij de volgende week terug. i ^1111 X?' 7 C’ S F Sr HB •***fln Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268. Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond^ I I IUIU VUI LUI gil lyoil lOUlUUl J Aphrodite H /U Schoolstraat 5 L - 4 Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) 5

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 1