^emeente'/h formatie Jg Voor inlichtingen: tel. 013-513 3104 KEEPSTER en enkele SPEELSTERS voor dameselftal Spreekuren B en W Tentoonstelling van foto’s Voetbalvereniging ’Audacia’ is met spoed op zoek naar 529 1311 Leeftijd vanaf 16 jaar i Defecte lantaarnpalen melden tijdens kantoortijd 529 1268 In Moergestel Oisterwijk Telefoonnummers Bouwplannen ter inzage Veranderingen ophalen afval en oud papier met Koninginnedag Herdenking oorlogsslachtoffers Bouwvergunnmgen/meldingen Wet Milieubeheer Stookvergunning B en W besluiten Bekendmaking Raadsvergadering Gemeentekantoor op Koninginnedag en 5 mei gesloten Tijdens de kantoortijden op werkdagen Bij calamiteiten buiten kantoortijden en tijdens het weekeinde 06- 531 20 371 Aan de gedecoreerden in Oisterwijk, Moergestel en Heukelom PAGINA 11 ■T De expositieruimte is open op vrijdag, zater dag en zondag, telkens van 13.00 uur tot 17.00 uur. De toegang is gratis. Kinderen tot 12 jaar heb ben alleen toegang onder begeleiding. Op maandag 26 april is er van 16.00-16.30 uur spreekuur: wethouder Hora. In Oisterwijk Op dinsdag 27 april is er spreekuur in het Gemeentekantoor in Oisterwijk van 11.00- 12.00 uur: burgemeester Kortmann, wet houders van den Bosch, Hora, Rakhorst en Depmann. gemeente Gedurende 14 dagen met ingang van 22 april ter inza ge. B en W van Oisterwijk zijn voornemens bouwvergunning te verlenen voor: - het uitbreiden van de woning en het plaatsen van een muur om de aanwezige poort in het hekwerk van Van Rijckevorsellaan 2; - het bouwen van een ontvangstruimte aan de Vossen- hoorn 9. Aan het eind van de maand april is er weer een verandering in het ophalen van afval en oud papier. Op vrijdag 30 april 1999 worden in ver band met Koninginnedag geen bedrijfsafval en ook geen oud papier opgehaald. De route die normaal op de vrijdag wordt gereden, wordt verschoven naar de dag erna. Het bedrijfsafval en oud papier worden dus op zaterdag 1 mei ingezameld, en wel in de wijken waar dat nor- hierin. Voorts ligt ter vaststelling voor het Be leidsverslag 1998 van Sociale Zaken, dat onder andere wordt gekenmerkt door het Verbeter plan Sociale Zaken, ook komt in de raad aan de orde een voorstel over het vaststellen van de technische wijziging van de Gemeentebegro ting voor het dienstjaar 1999. Daarbij wordt de begroting, die de raad op 12 november al heeft vastgesteld, ingebracht in een nieuw fi nancieel managementsysteem. Dit systeem staat in verband met de vervangingsoperatie van de automatisering. Daarnaast ligt een voorstel voor tot het aan brengen van aanpassingen aan de hemelwa- terafvoer van de woningen in de Hofakker te Moergestel. In overleg met Waterschap De Dommel en Woningstichting Sint Joseph heeft de gemeente naar een oplossing ge zocht voor de problemen met de riolering. Het college geeft aan hiervoor een krediet van fl. 74.000,- nodig te hebben, waarvan de jaarlijkse lasten van fl. 5.193,- voor rekening van de reserve rioolbeheer kunnen komen. Vervolgens stelt het college van B&W de raad voor een besluit te nemen over de ingediende zienswijzen tegen het bestemmingsplan Bui tengebied Oisterwijk, deel Oisterwijk. Het voorstel is het plan gewijzigd vast te stellen. Dinsdag 4 mei Zoals ieder jaar vindt op 4 mei de Nationale Dodenherdenking plaats. Daarbij sluit ook Oisterwijk zich aan. Voor deze viering is een programma samengesteld, dat begint om 19.00 uur in de Joanneskerk aan de Lind en eindigt bij het Bevrijdingsmonument aan de Gemullehoekenweg. Na afloop van de offi ciële plechtigheid is iedereen welkom in de burgerzaal van het Raadhuis aan de Lind 56, om een kopje koffie of iets fris te komen drin ken. Uitnodiging Het 4 mei-comité onder voorzitterschap van burgemeester Kortmann nodigt iedereen uit Oisterwijk, Moergestel en Heukelom uit bij de viering van de dodenherdenking op dinsdag 4 mei 1999 aanwezig te zijn, aanvang 19.00 uur. Dit is immers een geschikt moment om even stil te staan bij alle burgers en militairen, die sinds het begin van de tweede wereldoorlog, waar ook ter wereld, in het belang van het Ko ninkrijk zijn gevallen of door oorlogshande lingen en terreur zijn omgekomen. Daarnaast biedt de Nationale Dodenherdenking ook de gelegenheid zich te bezinnen op het gebeuren van alle dag en de toekomst. Het is belangrijk stil te staan bij de kwetsbaarheid van onze de mocratische samenleving. Verzoek In verband met de dodenherdenking op dins dag 4 mei verzoekt het comité iedereen gedu rende deze dag de Nederlandse vlag half stok te hangen. Daarnaast doet het 4 mei-comité met name een beroep op de bewoners, de hore- ca-ondernemers en de bezoekers in het cen trum van Oisterwijk, ervoor te zorgen dat de Stille Tocht en de herdenkingsplechtigheid bij het Bevrijdingsmonument ongestoord kunnen plaatsvinden. Programma Het programma voor de dodenherdenking op 4 mei 1999 is als volgt: Vanaf 18.50 uur samenkomst in de Joannes kerk aan De Lind te Oisterwijk. 18.50 uur begin muziek Harmonie Asterius 19.00 uur welkomstwoord pastor H.J. van den Broek 19.03 uur toespraak burgemeester drs. Y.C. TH.J. Kortmann namens de gemeenschap 19.08 uur muziek ensemble van muziek school Oisterwijk 19.15 uurpresentatie klankbeeld rond de do denherdenking 19.25 uur pianomuziek leerling van muziek school Oisterwijk 19.27 uur overdracht adoptie Bevrijdingsmo nument door leerlingen van R.K. basisschool De Zwaluw aan leerlingen van R.K. basis school De Bunders 19.35 uurbijdrage leerlingen R.K. basisschool De Bunders 19.42 uur muziek Harmonie Asterius en aan vang Stille Tocht naar het Bevrijdingsmonu ment aan de Gemullehoekenweg onder bege leiding van de Gilden (route Joanneskerk, noordkant de Lind, zuid kant de Lind, Gemullehoekenweg, Bevrij dingsmonument). Na aankomst bij het Bevrijdingsmonument vindt de herdenking als volgt plaats: 19.58 uur spelen van ’The Last Post’ 20.00 uur 2 minuten stilte, 20.02 uur het strijken en hijsen van de vlag door de Scouting, tegelijk met het spelen en zingen van het Wilhelmus en vervolgens afslui tend de kranslegging In aansluiting op de plechtigheden zal aan de achterkant van het gemeentekantoor een aan tal duiven worden gelost. Na afloop bent u welkom in de burgerzaal van het Raadhuis aan de Lind 56, om een kopje koffie of iets fris te komen drinken. Inlichtingen Voor nadere informatie over deze herdenkings bijeenkomst kunt u terecht bij de heer Will Pellis op het gemeentekantoor aan de Lind 44 te Oisterwijk, telefoonnummer 5291214. AGENDA De agenda voor deze bijeenkomst van de ge meenteraad ziet er als volgt uit. Als iemand zich aanmeldt voor het spreekrecht wordt daar mee bëgonnen. Daarna vindt de trekking van het stemmingsnummer plaats. Aan de hand daarvan wordt bepaald wie van de raadsleden als eerste moet stemmen, als dat bij de behan deling van een bepaald onderwerp nodig mocht zijn. Vervolgens liggen de verslagen van de vorige vergaderingen op 31 maart en 13 april ter vaststelling voor. Een ander vast onderwerp is de behandeling van de lijst van ingekomen stukken en mede delingen. Ingekomen is een brief van burge meester en wethouders van de gemeente Bel- feld, om een motie toe te zenden over belas tingheffing op de inkomsten van verenigingen door het inzamelen van oud papier, ook is er een brief bij van Vluchtelingenwerk te Amster dam over maatschappelijke begeleiding en in burgering van vluchtelingen. Voorts zijn er brieven van inwoners van de gemeente Oister wijk over de zenderwisseling van TV5 voor Net5 en een brief van het college aan Palet Kabelcom. Vervolgens staat op de agenda een voorstel tot het vaststellen van de Jaarrekening van de ge meente over het afgelopen dienstjaar. Naast het afsluiten van de kredieten tot en met 1998, be slist de raad in dit voorstel ook over het instel len van de “Voorziening onderwijsbeleid” en het storten van een bedrag van fl. 303.677,- AANGEVRAAGDE BOUWVERGUNNINGEN EN MELDINGEN Binnen twee weken kunt u uw zienswijze kenbaar ma ken. De volgende meldingen en aanvragen zijn binnengeko men in week 15: - het bouwen van een opslagloods aan de Schoolstraat (Bramecoterrein); - het bouwen van 43 woningen aan de Schoolstraat (Bramecoterrein); - het uitbreiden van de woning Mispelbos 18; - het plaatsen van een tuinhuisje aan het Hogen driesplein 2; - het uitbreiden van het pand Rootven 43. Bouwvergunning is verleend voor: - het uitbreiden van de woning Kerckackerstraat 3; - het uitbreiden van de woning Vooskerbos 14; - het bouwen van een garage/berging aan Beekers- berg 5. Met de volgende melding is ingestemd: - het plaatsen van een dakkapel op Griete Veldeke 40. Beschikking B en W van Oisterwijk hebben een vergunning verleend in het kader van de Wet Milieubeheer aan: - F.P.M. Kouwenberg, voor het veranderen van de inrichting voor zeugen en vleesvarkens en voor het in werking hebben na die verandering van de gehele inrichting aan de Hild 22; - C.A. Rijnen, Heukelomsebaan 3 voor het veran deren van een zeugen- en vleesvarkenshouderij aan de Oirschotsebaan 60. De beschikkingen liggen vanaf 26 april gedurende zes weken ter inzage bij BMZ in het gemeentekantoor. De volgende stookvergunningen zijn afgegeven: Van Gorkum, Oirschotseweg 26; Wolfs, Heuvelstraat 16; van de Loo, Oirschotseweg 71; Denissen, Broekzij- de 5; Ketelaars, Oirschotseweg 49; op 't Hoog, Heikant 1 en van Oort, Stokske 1. Burgemeester en wethouders hebben in de ver gadering van het college op 14 april 1999 on der meer de volgende besluiten genomen: Projectsubsidie ’Zang en Vriendschap’ Burgemeester en wethouders hebben besloten een garantiesubsidie te verstrekken voor een eenmalig kerkconcert op 30 januari 2000 van Zangvereniging “Zang en Vriendschap Oister wijk”. Gunning renovatie veld 4 Audacia Het college van B&W heeft besloten de uitvoe ring van de renovatie van veld 4 bij voetbal vereniging Audacia te gunnen aan Oranjewoud BV. Extra koopzondag kern Moergestel Burgemeester en wethouders hebben besloten zondag 6 juni 1999 aan te wijzen als koopzon dag voor de kern Moergestel. Financiële bijdrage Festival Bovenal Het college heeft besloten Festival Bovenal en De Hondsberg in het kader van de ballonvaart een donatie ter beschikking te stellen. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 21 APRIL 1999 Vergunning/Ontheffing evenementen B en W hebben voor de volgende activiteit een verkla ring van geen bezwar afgegeven: - het organiseren van een wandelavondvierdaagse van 11/m4juni 1999; - het organiseren van een buurtfeest op maandag 24 mei 1999 van 13.00 tot 18.00 uur op het plein Mispel bos en tevens ontheffing voor het gebruik van een geluidsinstallatie in de openlucht; Binnen 6 weken kan door belanghebbenden een gemo tiveerd bezwaarschrift worden ingediend bij B en W. maal op vrijdag gebeurt. Voor dinsdag 4 mei en woensdag 5 mei zijn er geen veranderingen in het ophalen van huisvuil. Ook het oud pa pier wordt op die dagen normaal ingezameld. Raadpleeg voor wijzigingen uw weekblad U bent ongetwijfeld gewend aan het tijdstip waarop bij u het huisvuil en GFT-afval nor maal gesproken worden opgehaald. Dat komt omdat de mensen van de ophaaldienst daar voor wekelijks een vast programma hebben. In de loop van het jaar komt hierin echter om be- paalde redenen, zoals feestdagen, een paar keer wijziging voor. Woensdag 28 april om zeven uur Raad beslist over bestemmingsplan Buiten gebied Oisterwijk De vergadering van de gemeenteraad staat deze maand gepland voor woensdag 28 april en dus niet zoals gebruikelijk voor de derde donder dag. De tijd waarop de raadsvergadering be gint is deze keer ook anders, namelijk een half uur vroeger, om zeven uur. De plaats van han deling is zoals altijd het Raadhuis in Oister wijk. Tijdens de nationale feestdagen op vrijdag 30 april. Koninginnedag, en woensdag 5 mei, Be vrijdingsdag, is het gemeentekantoor de gehe le dag gesloten. Ook het servicepunt van de gemeente, dat gevestigd is in de openbare bi bliotheek aan de Schoolstraat in Moergestel, is op vrijdag 30 april met Koninginnedag dicht, evenals de bibliotheek zelf. Van vrijdag 23 april tot en met zondag 9 mei a.s. zullen er in “In De Drye Swaentjes”” foto’s tentoongesteld worden, gemaakt door de leden van de fotogroep Fenix. 30 april 1999 Het gemeentebestuur van Oisterwijk nodigt alle mensen uit Oisterwijk, Moergestel en Heu kelom, die een Nederlandse Koninklijke On derscheiding hebben ontvangen, uit om op vrijdag 30 april a.s., om 10.30 uur in het Raad huis aan de Lind 56 een toast uit te brengen op Hare Majesteit. Aubade Asterius Er zal door Harmonie Asterius om 11.00 uur een aubade gebracht worden aan de gedeco reerden. Coalitie Onder leiding van coalitie- voorzitter Joop Rakhorst is er een bestuursakkoord voor de periode 1999-2002 tot stand gekomen. Een aantal in het oog springende punten uit dit akkoord zijn veel aan dacht aan communicatie met de burgers, op richting gemeentelijke servicedienst, integraal veiligheidsplan, bijstelling verkeerscirculatie plan, bestudering plan treintaxi naar Moerge stel en herinrichting St. Jansplein, aanleg be drijvenpark Laarakkers en Sonman II. Fractieberaad Onze fractie in de nieuwe samenstelling komt voor het eerst bijeen op maandag, 26 april a.s. om 20.00 uur. Dit ter voorbereiding op de raadsvergadering van woensdag, 28 april a.s. die om 19.00 uur begint. U bent van harte wel kom in onze fractiekamer op de eerste verdie ping van het Raadhuis, waar u onze raadsfrac tie bestaande uit Joop Rakhorst, Joost Wagen makers, Cora Steffens-van Nieuwenhuizen en Janneke Oldenhof-Schiereck, zult ontmoeten. Bezetting van de raadscommissies namens de VVD Commissie Algemene Bestuurszaken Joost Wagenmakers Commissie Ruimtelijke Ordening: Cora Stef fens-van Nieuwenhuizen en Wout Polderman. Commissie Openbare Ruimte: Frank Smit en Harm Horlings. Commissie Welzijn: Janneke Oldenhof-Schie reck en Liesbeth Beek.Commissie Economi- sche Zaken: Jacques Raadschelders en Frank Smit. Ledenvergadering De jaarlijkse ledenvergadering werd op 30 maart jl. in Rasa Senang gehouden. Een aantal bestuurs- en commissieleden traden af en 3 werden er herkozen. Ook werd er een nieuwe voorzitter gekozen. Het bestuur bestaat uit: Hans Roos(voorzitter), Wim Molenaar (secre taris), Gilbert Leene (penningmeester) en de leden Mado van der Aa, George Brouwers, Tonny Pijpers-Koopman en Jacques Raad- schelders. Bent u geïnteresseerd in de WD, vraag dan ons kwartaalbericht aan bij Tonny Pijpers (tel 013 - 5283016).

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 11