Jan Miezels RO€ Fl Een 'uitgeslapen' collectie slaapkamers met alles d'rop en d'ran vindt u bij dè specialist bij uitstek Project schapenbeweiding van start Reuzin Ermelindis en Heukelomse Mie, maar wie bedenkt naam voor Oisterwijkse reus? Lattenbodems Matrassen Dekbedden Kussens Spiralen Overtrekken De complete woninginrichter MOERGESTEL Ned. Ver. Slechthorenden DRUNEN I HAAREN Expositie in Oude Kerkje Fiets-3-daagse 19, 20 en 21 mei Millenniumviering Heukelom, Moergestel en Oistenvijk 21 mei. Verdere bijzonderheden ten aanzien van deelname zullen we u ter zijner tijd geven. Heeft u vragen dan kunt u terecht bij S.V. Roef!, F. van Boxtel (513 3103). Rootven 36 5066 AX Moergestel tel. (013) 513 12 34 afd. Tilburg en omstreken Op donderdag 15 april komt mevr. Molenwijk- van Loon samen met de oefengroepbegelei- ders iets vertelen en demonstreren over Logo pedie en Totale Communicatie. Deze avond is toegankelijk voor leden en niet- leden die de vereniging een warm hart toe dragen. De bijeenkomst is van 20.00 tot plm. 22.00 uur in het Rode Kruisgebouw aan de Leonard van Vechelstraat 2 te Tilburg. Informatie: D. Smits, tel. 521 7447. De millenniumviering in de gemeente Oisterwijk (Heukelom, Moergestel en Oisterwijk) krijqt mascottes in de vorm van drie reuzen. Deze draagbare poppen met een lengte van drie meter worden momenteel in België gemaakt. De namen van de reuzen van Moergestel en Heukelom zijn al bekend. Ermelindis heet de reuzin van Moergestel en die van Heukelom is Heukelomse Mie gedoopt. De man nelijke reus van Oisterwijk heeft nog geen naam. Grotestraat 278 5151 BS Drunen tel. (0416) 37 84 69 De stichting Millenniumviering Oisterwijk roept daarom de inwoners van Heukelom, Moergestel en Oisterwijk op een naam te be denken voor de reus van Oisterwijk. Hij of zij die de naam levert die gekozen wordt, krijgt een millenniumboek. In dit mooie boek wordt de geschiedenis van de afgelopen eeuw van Heukelom, Moergestel en Oisterwijk beschre ven. Daarnaast krijgt de bedenker ’eeuwige’ roem omdat de naam verbonden zal blijven aan de Oisterwijkse reus. De bedoeling is dat de drie reuzen nog lang na de millenniumvier ing de drie gemeenschappen zullen symbol iseren en tijdens manifestaties vertegenwo ordigen. De namen kunnen zowel schriftelijk als telefonisch worden gemeld bij Jan van den Hurk, Regenbeemdeke 4,5066 EN Moerges tel, tel. 513 2279. De inzendtermijn is een maand. De namen moeten worden gemotiveerd; men moet aangeven waarom een naam gekozen is. De namen moeten een maatschappelijke of historische relatie hebben met Oisterwijk. Ze mogen ook zijn afgeleid van bekende person en uit Oisterwijk of van iets wat kenmerkend is voor Oisterwijk, zoals de natuur. De pre cieze bedoeling kan nog het best duidelijk wor den gemaakt aan de hand van de namen van de reuzen van Moergestel en Heukelom. De Moergestelse reuzin is Ermelindis gedoopt omdat dit dorp al sinds 1500 een innige relatie heeft met deze van oorsprong Vlaamse heilige. Ermelindis werd in het begin aangeroepen tegen de zweren. Nadat pastoor Van den Boogaard de bedevaart nieuw leven had ingeblazen en hij daartoe een broederschap had opgericht, was de Moerges telse Ermelindis goed tegen koorts en hoofd pijn. Talloze Moergestelnaren traden toe tot Kerkstraat 18 5076 AW Haaren tel. (0411)62 12 17 deze broederschap. Veel vrouwen werden naar de heilige Linda gedoopt. In de kerk van Moergestel wordt een zeer oud beeld van de heilige bewaard. Dat de reuzin van Heukelom Heukelomse Mie gaat, heten ligt al net zo voor de hand. De wijd en zijn bekendste inwoonster van deze klein ste kern binnen de gemeente Oisterwijk is zon der twijfel mie Pieters. Haar moeder begon het café dat zij later voort zou zetten en dat onder haar naam nu nog steeds een van de beroemd ste van heel Midden-Brabant is. Mie Pieters was een gemoedelijk mens. Ze stond met een Brabants mutsje op achter de toog. De kaste leinse stierf in 1936 op 82-jarige leeftijd in Ois terwijk. Zaterdag 17 en Zondag 18 april is in het Oude Kerkje te Middelbeers een expositie te zien van leerlingen van Theo Siegers. De exposanten zijn: Frieda Bolger Mac Gillavry, Christine Grabowsky-van der Willigen, Anne- lies van Gurp-Verhoeven, Yvonne Leeuwen- berg-Gooskens, Elly van de Wal-Verkuyten en Agnes van der Weiden-Vryaldenhoven. De dames werken als groep reeds meer dan 20 jaar samen onder de bezielende leiding van Theo Siegers. De gebruikte technieken zijn zeer divers, eve nals de onderwerpen en schilderstijlen. Een zeer gevarieerde tentoonstelling. Het Oude Kerkje is op zaterdag open van 13.00 tot 17.00 en op zondag van 11.00 tot 17.00 uur. De entree is twee gulden (kinderen gratis) bestemd voor het onderhoud van dit mid deleeuwse monument. 'n /Copy e koffie? Graag tot uw dienst! Volop (gratis) Parkeer- tegenheid °‘J ai onze I Winkels! I De vierde fiets-3-daagse in Moergestel komt eraan. De routes worden momenteel uitgezet in de mooie en zeer gevarieerde omgeving van Moergestel. Bent u ook benieuwd waarheen deze u dit jaar brengen? Zorg dan dat ook u mee kunt doen en noteer de data alvast. Dan bent u verzekerd van drie mooie, sportieve maar vooral gezellige avonden. Ook als u niet alle drie de avonden kunt, bent u van harte uitgenodigd om op de voor u wel beschikbare dagen mee te doen. Iedere inschrijven ontvangt tevens een mooie herinnering. De fiets-3-daagse start op woensdag 19 mei en loopt tot en met vrijdag Afgelopen donderdagmiddag verrichtte Jos Schoenmakers zijn laatste officiële daad als wethou der van de Gemeente Oisterwijk. Nabij zorgcentrum ’De Vloet’ werd de kudde schapen aan het werk gezet in het kader van de bermbegrazing, een milieuvriendelijke manier om de bermen kort te houden zodat ze niet meer gemaaid hoeven te worden. Ook Moergestel mag de kudde van tijd tot tijd verwachten in de buurt van o.a. de Waterhoefstraat, ’t Stokske, Heikant en de Hild. Ook niet uitgesloten is het feit dat de schapen bij plaatselijke activiteiten te zien zullen zijn als ’toeristische’ attractie. Binnen niet al te lange tijd wil men de kudde uitbreiden naar uiteindelijk 100 dieren. (foto: Klepperman MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 14 APRIL 1999 PAGINA 3 MtW-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 3