50 Kindertherapeutische praktijk aan de Raadhuisstraat eve Heuvelstraat 23 'De Heuvelhoeve' E.J. van Delft Aphrodite Audacia afwezig i.v.m. nascholing van 19t/m 23 april NICUUJ IN MOCRGCSTei: Zuivelboerderij Praktijk Terwindt/Blessing J eugdschaakclub Moergestel ook op woensdagavond Kom in de maanden april en mei gratis meedoen! Rijkswaterstaat renoveert brug Biest-Houtakker Help de kinderen van ’De Hondsberg’ in ’n mandje... Koop de loten voor dit prachtige doel! Gezocht: deelnemers aan de Volkswagen Kever rondrit op 30 mei WOENSDAG 14 APRIL 1999 - 24e Jaargang - Nr. 1045 Maureen Klomberg zocht samenwerking met Sjef van den Meijdenberg Maureen Klomberg in haar praktijkruimte aan de Raadhuisstraat. 'X' Hoe maakt u een afspraak? U kunt zich persoonlijk aanmelden voor infor matie of een afspraak, of via huisarts, school of andere hulpverlenende instantie. Ervaring Maureen Klomberg was gedurende 18 jaar werkzaam op ’De Hondsberg’. Hier deed zij onderzoek naar misbruik- en geweldservarin- gen. Ruim 1!6 jaar geleden startte Maureen samen met zus Margot een psychologenprak tijk op in het Gelderse Genderen. Voor Mau reen, altijd nog woonachtig in Moergestel, werd de dagelijks af te leggen afstand een bezwaar. Tenslotte was het elke dag ’n eind rijden en had zij thuis ’n gezin wat de nodige tijd en aandacht vroeg. Vandaar dat ze bij Sjefvan den Meijden- verwerken Thuis wordt Sarto ontvangen, n ploeg die Audacia nog niet heeft ontmoet. Op ambachtelijke wijze maken wij roomijs van verse melk van onze eigen boerderij en maken daarbij uitsluitend gebruik van natuurlijke ingrediënten voor de diverse smaken, zoals: ROOMIJS VANILLEIJS AARDBEIENIJS HAZELNOOTIJS BANAANIJS CHOCOLADE IJS Wat als je je als ouder zorgen maakt over het gedrag van je kinderen of over hun sociaal-/emotionele ontwikkeling? De kindertherapeut of speltherapeut kan dan als ’speciale helper voor kinderen met problemen’ uitkomst bieden. Sinds afgelopen week kan dat ook in Moergestel waar Maureen Klomberg een dergelijke praktijk is opgestart. berg terecht kwam en er een praktijkruimte kreeg toebedeeld. Nu werken ze samen: Sjef de lichamelijke en Maureen de emotionele kant. Vragen staat vrij Uiteraard kunt u bij Maureen altijd terecht voor eventuele inlichtingen. Het praktijkadres vindt u aan de Raadhuisstraat 27. Telefonisch te bereiken op 513 3120. Daar waar u de tele- foonbeantwoorder krijgt spreekt u uw naam en telefoonnummer in en u wordt zo spoedig mogelijk teruggebeld. Mobiel is Maureen te bereiken op 06 218 18045. M.O. Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! A Waarneming: Oirschotseweg 2 Tel. 5131204 HUISARTS le trouwe aanhang en voor liefhebbers, zondag niet kunnen, een must om deze Tot nu toe werd er elke woensdagmiddag van 16.00 tot 17.30 uur gejeugdschaakt in De Roozendries. Nu de zomertijd is ingegaan en het mooier weer wordt, willen meeste kinderen graag op woensdagmiddag buiten spelen, sporten of naar kinderfeestjes gaan. De jeugdschakers van JSC Moergestel ook! Daarom wordt er vanaf deze week ook ge jeugdschaakt van 18.30 tot 19.45 uur in De Roozendries. De woensdagmiddag blijft voorlopig ook gehandhaafd zodat de fanatiekelingen zelfs ’s middags en ’s avonds kunnen komen schaken. Alle kinderen tussen 6 en 14 jaar die schaken een leuk spelletjes (denken te) vinden en die (nog beter) willen leren schaken zijn van harte welkom en kunnen in de maanden april en mei gratis komen kijken en/of meedoen! Inlichtingen bij Tom Leermakers, jeugdschaak- leraar, tel. 528 8173. Werkzaamheden gaan gepaard met ver keersstremming Rijkswaterstaat directie Noord-Brabant gaat in de gemeente Hilvarenbeek de brug Biest- Houtakker renoveren. Aan weerszijden van de brug worden nieuwe geleidewerken aange bracht. Deze beschermen de brug tegen aan varingen door schepen. De werkzaamheden zullen vanaf 11 april a.s. gepaard gaan met stremmingen voor het land- verkeer. Uitvoering/werkwijze De brug wordt in zijn geheel verwijderd. Daarna worden de geleidewerken geplaatst en de landhoofden en de pijler vernieuwd. Op de constructiewerkplaats wordt de val vernieuwd en de gehele brug geconserveerd. In de eerste week van augustus zal de brug op de bestaande situatie worden opgebouwd. Stremmingen voor landverkeer tijdens de uitvoering De brug in de Biestsestraat/Heuvelstraat (in de gemeente Hilvarenbeek) wordt vanaf 11 april 1999 om 06.00 uur tot begin augustus1999 voor al het verkeer gestremd. Het verkeer wordt dan via tijdelijke bewegwijzering omgeleid. Gemotoriseerd verkeer afkomstig uit de richt ing Oisterwijk wordt via de Broekzijde en Donkhorst omgeleid naar brug Molenakker en vandaar via de Akkerstraat richting Biest- Houtakker/Hilvarenbeek. Gemotoriseerd ver keer afkomstig uit Biest-Houtakker/Hilvaren- beek volgt de omgekeerde weg. Borden atten deren fietsers op afsluiting van de brug Biest- Houtakker. Ook voor de scheepvaart zullen de werkza amheden met enige stremmingen gepaard gaan. Deze worden t.z.t. bekend gemaakt. Huidverzorgingsinstituut /^^a| Nu ter introductie per liter In het laatste weekend van mei wordt er in Biest-Houtakker het jaarlijks Volksfeest geor ganiseerd. Het Volksfeest is een weekend dat in het teken staat van muziek en veel vertier. Op zondag 30 mei a.s wordt er een braderie georganiseerd met daaromheen tal van attrac ties, demonstraties en veel muziek. De organi satie van dit spektakel heeft ons gevraagd, om als een van de activiteiten, aanwezig te zijn met zoveel mogelijk Volkswagen Kevers en Volkswagenbusjes. Voorafgaand aan dit festi jn willen we een rondrit organiseren door de Kempen. We willen de rondrit beginnen om streeks 11.00 uur vanaf het Vrijthof in Hilva renbeek. We eindigen de rondrit rond 14.00 uur op het feestterrein aan het Vossenhol in Biest- Houtakker. In principe kan iedereen vanaf 17.00 uur zijn eigen weg weer gaan, maar moet je eerder weg, dan is dat natuurlijk geen prob leem. Wie zoeken wij Mensen met een Volkswa gen Kever of Volkswagen busje (type 1 of 2) die dit festijn mee willen maken. Deelname is uiteraard helemaal gratis. Wil je meedoen, geef je dan zo snel mogelijk op door middel van een briefje of een tele foontje naar ons. Ruim tevoren krijg je dan bericht waar en hoe laat je precies verwacht Wordt. We hopen natuurlijk op vele reacties. Opgeven kun je jezelf bij Toine en Kirsten Smolders, Antoniusstraat 16,5084 GA Biest- Houtakker, tel. 505 2607. M te haleh elke vrijdagmiddag van 13.00-17.00 uur: Burg. Poortstraat 41 A. van Velthoven 513 2214 Speltherapie Kinderen kunnen vaak beter spelenderwijs hun problemen duidelijk maken dan er over praten. De speltherapeute helpt het kind op ’speelse’ manier om het probleem of de proble men in beeld te brengen. Op die manier krijgt ze heel snel, maar ook veilig, inzicht in hoe het kind zich voelt van binnen. Als het dan nodig blijkt maakt zij met het kind, uiteraard in overleg met ouders en/of opvoeders, een behandelplan voor therapie. Meestal komt het kind lx per week, maar nooit meer dan 8 a 10 keer. Al spelend en pra tend worden de problemen steeds kleiner, waardoor het kind zich al vlug prettiger gaat voelen. Daarnaast doet de kindertherapeutische prak tijk aan ouderbegeleiding en terugkoppeling naar school. Ook werken op locatie behoort tot de mogelijkheden. Voor wie? Voor kinderen en jong volwassenen van 3 tot 18 jaar. Indicaties daarbij kunnen zijn: - faalangst, onzekerheid, negatief zelfbeeld; - gedragsproblemen, moeilijk of agressief ge drag; - pesten, zich niet geaccepteerd voelen; - ’slecht in het vel zitten’, depressief gedrag; - verlieservaringen, b.v. dood, scheiding; - traumaverwerking na sexueel misbruik of geweldservaringen; - psychomatische klachten, hoofd-/buikpijn; - contactproblemen, niet bij de groep horen; - achterblijvende gestoorde emotionele ont wikkeling. Deze onderwerpen gelden uiteraard ook voor mensen met een verstandelijke handicap. Ook voor volwassenen Laat tijdig uw medicijnen aanvullen 4 kl z F S 5 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268. Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond E Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 J

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 1