enen Ml RONDOM DE KERK Oö 00 h Lübl rwMw. pcuciaAal hwL -ACJGiiaxu wxxtl -en. ’Wat betekent Pasen voor jou?’ rneV De lente begint Pasen Pasen De lente begint. 'PRROCWÏ $1 De buurt eieren Paaseieren Het is lentefeest j '^lOOUT- onn lui. OWJQ ooi fWAÖXWÏY k, XOoïWl eje/' 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 7 APRIL 1999 PAGINA 9 I getiept door: Ingrid en Paula. Carlijn van Oort van Sheena en Fabienne i Daphne Freek Josette plaats in moest nemen. Toen de priesters hoor- MJ van Wendy op 't Hoog. Martijn We hebben geen werk Dus zitten we in de kerk Pasen, Pasen, Pasen waarom vieren we eigenlijk Pasen? Pasen vieren we om Jezus te herdenken, paashazen hebben dan paaseitjes te schen ken Pasen, Pasen, Pasen waarom al die chocolade eitjes? uit bevruchte eitjes komt weer een nieuw leven daarom wil de paashaas ons chocolade eitjes geven. O wat zijn we blij Pasen is nog niet voorbij In de kerk doen we niet laf Want daarna gaan we naar opa's graf Danielle Scheutjens Dan hebben wij paaskoeken En we mogen paaseieren zoeken En dan mogen we nog een paasei pakken En mamma koopt paastakken En we bakken iets met meel En we lachen veel Pasen, Pasen, Pasen maar weet je wat het leukste is? de paaseitjes zoeken en ze dan lekker opsnoepen! Met Pasen zijn er bij ons paaseitjes verstopt. En 's ochtends een paasmaal. Pasen is een feest, omdat Jezus toen is opgestaan uit de dood. Pasen is ook een nieuw leven. Alles begint te groeien en te bloeien en eitjes komen uit. Mooie bloemen in een wei en een veulentje er bij. Zie je daar die boerderij met een koe en een kalfje in de wei. Zie je daar die bloesem aan de bomen zou er meer aankomen. De bij vliegt naar de bloem daar gaat hij weer zoem. Kijk daar zit een lieveheersbeestje op het bloemblad. Een biggetje met haar moeder in de stal. Alle kinderen spelen buiten in de zon. En een moeder op het balkon Er komt een hele troep vogels aan gevloogen uit een ander land. Redactie: Ton van Elsdingen Sjef Nijtmans Jo van Os Ireen Stieger AA Peter Verheijen Ad Wolfs -JI Harrie van Boxtel Elk jaar krijgen wij van onze buurt een uitnode- ging. Daar staat op: dat we uitgenodicht zijn voor het paasfeest, hoe laat we aanwezig moe ten zijn, en waar we aanwezig moeten zijn. Wij werden nu uitgenodicht op de hei, daar hat de paashaas de eieren verstopt. Toen we daar aan kwamen hat iedereen een groote mand bij. Toen we alle eieren hadden gevonden gingen de ouders alle eieren tellen. En wij mochten lekker speelen en in de bomen klauteren. Toen riepen de ouders ons,en wij moesten in een kring gaan zitten. Toen mocht het oudste kind van de bruut de ooo wat is Liesje blij Want pasen komt dichter bij l/c iciiic ueyini de bloemen staan weer in bloei. de dieren krijgen weer jonkies. het gras groeit weer. de bomen krijgen weer blaadjes. dieren kom maar uit je holen. de kinderen komen weer naar buiten, pak maar een koud glas drinken, en weer lekker springen in het rond en we gaan naar de dierentuin, en je bent weer vrij. en alle kinderen spelen weer buiten. en je gaat zwemmen en naar de speeltuin, en je geniet van het weer. je gaat een eind lopen of fietsen.!!! einde U ziet hier bloesem aan de boom. Ze groeien heel hard met het zonnetje mee, Want het is lente. En u ziet een vlinder, want die komt ook op het lentefeest. En ik was bijna vergeten, dat de elfjes ook ko men. Einde. Dat vroegen wij aan de kinderen van de drie Moergestelse basisscholen. Wordt daar te genwoordig op school nog aandacht aan be steed? Waar liggen dan accenten? Wat pik ken kinderen daarvan op? Kunnen ze dat ook weergeven in een tekst of een tekening? Met deze vragen benaderde de redactie de directeuren van de scholen. Zij waren graag bereid hun medewerking te verlenen. Bij Hertog Jan en Graaf van Ursel lag het ac cent op de voorbereiding van het Paasfeest, terwijl de Bienekebolders de lente centraal had gesteld. De kinderen hebben enorm hun best gedaan en het was voor de redactie dan I ook moeilijk om een keuze te maken. Het resultaat is een gevarieerde bloemlezing van teksten en tekeningen, de moeite waard om gelezen en bekeken te worden. Oordeelt u zelf maar.Tot slot danken wij de kinderen en de directeuren voor hun bereidwilligheid. P.V. Pasen, Pasen, Pasen Als je paaseitjes gaat zoeken doe dan je best doe de groet aan de rest. Ik vind pasen een heel leuk feest. We komen met de familie bij elkaar en er is leuke versie ring. Het verhaal van Jezus dat aan pasen ver bonden is vind ik leuk en interessant. Op school vertellen ze er veel over. Met pasen moet ik ook misdienen in het klooster. Het is altijd een veel belovende mis. Op paaszaterdag is ook de mis voor mijn oma. Dat hebben we gedaan omdat oma veel van pasen hield. Met pasen leggen vogels eieren en er komen allemaal jonge dier tjes. Er is in onze familie ook een paasmaal. We eten dan een eitje en een broodje. Ik hoop dat veel mensen aan pasen zullen blijven den ken. priesters dat ze met Jezus mochten doen wat. ze wilden. Toen lieten de priesters Jezus met een kruis op zijn rug de berg oplopen. Toen ze op de berg waren spijkerden ze Jezus aan het kruis. Toen het nacht was hing Jezus dood aan het kruis. Die nacht nog haalden de apostelen Je zus van het kruis en legden hem in een grot. Ze legden een grote steen voor de grot. Toen ze de volgende morgen gingen kijken. Was Jezus verdwenen. God had hem naar de he mel gebracht. Kort na Jezus zijn dood nam Petrus Jezus plaats als aanvoerder in. De apostelen verspreidden zich op heel de we reld. Maar de apostelen werden al snel op gru welijke manieren vermoord. Dit stuk is geschreven door Eric en Wim. Wij vieren het feest pasen en wij gaan nu ver tellen hoe het is gebeurd. Het begon heel lang geleden in Israel. In het plaatsje jeruzalem. Jezus noemde zichzelf de koning van de vre de. Hij had ook een paar aanhangers. Dat wa ren de twaalf apostelen. Jezus zei tegen de apostelen dat als hij dood ging, Petrus zijn plaats in moest nemen. Toen de priesters hoor den dat Jezus zichzelf koning noemde werden ze kwaad op Jezus en wilden hem vermoor den. Toen ging Jezus met zijn apostelen naar een grote tuin. Daar ging Jezus met zijn apos telen slapen. Toen Jezus wakker werd. Werd hij gearresteert door de soldaten van de pries ters. Toen brachten ze hem naar een gevange nis. Daar hielden ze hem gevangen. De vol gende morgen gingen de priesters naar Pila- tus. Ze zeiden tegen hem dat Jezus zichzelf een koning noemde, maar Pilatus zei dat dat hem niks uit maakt. Toen zeiden de priesters dat hij zichzelf de koning van de wereld noem- j de. Dat maakt mij ook niets uit zei Pilatus toen, I Maar hij wil een opstand tegen u beginnen. Breng hem dan maar naar hier zei Pilatus. Even later kwam Jezus met de priesters naar Pilatus toe. Is het waar dat je een opstand tegen mij wilt beginnen. Nee, zei jezus ik wil alleen maar vrede op de wereld. Toen zei Pilatus tegen de priesters. Er is niks met hem aan de hand, laat hem maar vrij. Maar de priesters zeiden dat hij dood moest. Toen kochten de priesters een heleboel mensen om. Toen gingen de mensen met de priesters mee. Tegen al die mensen kon Pilatus toen niet op. En hij zei tegen de men sen dat hij Jezus liet geselen. Maar daar waren de priesters niet tevreden mee. Ze zeiden te gen Pilatus dat Jezus dood moest. Toen zei Pilatus dat hij zich erbuiten liet en zei tegen de paaseieren uit delen. Iedereen kreeg 25 chocolade eiereren. Naderand mochten wij lekker snoepen en speelen, na een half uur hadden twee jongens een hagedis gevonden. Toen de jongens de hagedis aan de ouders wilde laten zien viel het staartje er af. En na 3 uur gingen wij allemaal naar huis. Anne Jonkers

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 9