WOON- EN BELEGGERSMARKT BIBLIOTHEEK Ik wil graag financiële zekerheid voor later. stichti ng^openba re Hans Roos NOUWENS VERHUIZINGEN Zaterdag 10 april a.s. van 9.30-16.00 uur bij Rabobank Moergestel. Judovereniging St. Jan nieuwe voorzitter VVD Liever geen tekst per fax... Autotron met acht auto’s naar jubilerende Tulpenrallye GroenLinks CC April, de Maand van de Toekomst. Over wonen, vermogen en genieten. Naast onze Financieel Adviseurs zullen ook de notaris en de makelaar aanwezig zijn om uw vragen over wonen en beleggen te beantwoorden. Tevens presentatie van het nieuwbouwplan 'De Korenschuur'. OISTERWIJK EN MOERGESTEL Start 12 april in Noordwijk Nieuwe top-thema collectie in de bibliotheek Moergestel Een vreemd virus duikt op in Moer gestel: de leesbacil! De Oude Hondsberg 146 A. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 7 APRIL 1999 PAGINA 5 Rabobank Rabobank Moergestel, Raadhuisstraat 9, (013) 513 6373 ti met Johan van Oosterhoud Pieter Fluit (281 In de toekomst wil Pieter - zijn aandelenpakket wellicht gebruiken om er een huis mee te financieren. Uw plannen voor later kunt u nu al gaan realiseren. Met een doordacht financieel plan, waar een huis vaak een belangrijk onderdeel van is, bouwt u nü het vermogen op om in de toe komst bijvoorbeeld een aanvulling op uw pensioen te hebben. Daarom is april bij ons de Maand van de Toekomst. In deze maand besteden wij extra aandacht aan de verstandigste mogelijkheden om uw wensen voor de toekomst financieel mogelijk te maken. Zodanig, dat u nu natuurlijk ook nog kunt genieten van het leven. In april liggen bij ons drie handige hulp middelen voor u klaar: de HypotheekMeter de PensioenProef de BeleggingsMeter INTERNATIONALE VERHUISONDERNEMING EN OPSLAG VAN INBOEDELS VERPAKKINGEN OVERZEE RIJKSVERHUIZERS Langendijk 2, 5044 VD Tilburg Telefoon 013 - 4670526 - 4674796 Op 7 februari jl. behaalden onze jongens en meisjes in Rijen op het 16e Sprokkel toernooi de volgende plaatsen: Erik Ratelband 2e; Wen dy Ratelband 3e; Inge van Beers 3e; Rogier op *t Hoog 3e. Op zondag 28 maart behaalden onze jongens en meisjes in Middelbeers op het Herfsttoer- nooi de volgende plaatsen: Frans Hooijen le; Luc Hoffmans le; Stef Smulders 3e; Teun Marisen 3e; Wendy ratelband 3e. Op zondag 11 april vinden de Moergestelse Clubkampioenschappen Judo plaats in Sporthal ’Stokeind’ van 9.00 tot 13.00 uur. U bent er van harte welkom! De algemene ledenver gadering van de WD, afdeling Oisterwijk, heeft op 30 maart jl. de heer J. L. (Hans) Roos gekozen tot haar nieuwe voorzitter. Hij volgt de heer G. L. Coolen op. Hans Roos was tot 1 augustus 1995, het moment waarop hij met de VUT ging, secretaris van het Samenwerkings verband Midden-Brabant (SMB). Op 1 sep tember van dat jaar vertrok hij op verzoek van Den Haag naar de Nederlandse Antillen. Daar is hij tot medio mei 1998 betrokken geweest bij de reorganisatie van het openbaar bestuur, laatstelijk als projectleider Bovenwindse Eilan den (Sint Maarten, Saba en Sint Eustatius). Roos woont sinds augustus 1985 in Oisterwijk. Binnen de WD-Oisterwijk was hij al eerder actief als voorzitter van de politieke commis sie. Door zijn eerdere functie binnen het SMB haalt de VVD een voorzitter binnen, die goed op de hoogte is van het openbaar bestuur op lokaal en provinciaal niveau. Daarnaast heeft hij in die functie geleerd, zich snel en breed te ohënteren in organisatorische en beleidsvraag stukken. Hans Roos gaf bij zijn aantreden te kennen de toekomst van de VVD afdeling Oisterwijk vol vertrouwen tegemoet te zien. Dat vertrouwen baseert hij op de kwaliteit van wethouder Rakhorst, van de fractie, van het bestuur, van de politieke commissie, welke bin nenkort in nieuwe samenstelling van start gaat, en van de PR-commissie. Daarnaast spreekt hij zijn waardering uit voor het recent geslo ten bestuursakkoord. Hij roemt de coöpera tieve sfeer, waarbinnen dat akkoord is tot stand gekomen. Tenslotte heeft hij positieve ver wachtingen van het college van burgemeester en wethouders in de nieuwe samenstelling. Een uitstekend team dat in staat moet worden geacht in de komende drie jaar voor Oisterwijk belangrijke nieuwe initiatieven, zoals genoemd in het bestuursakkoord, tot ontwikkeling te brengen. De laatste tijd komt het steeds vaker voor dat teksten van verenigingen per fax naar ons toekomen. We hebben dat liever niet omdat we deze teksten niet kunnen scan nen. Dat betekent dus dat we al die tek sten over moeten typen omdat ze te on duidelijk zijn. Stuurt u a.u.b. de teksten naar ons toe: Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, of stop ze even in de brievenbus (’n A4-tje liefst maar één keer vouwen). Bedankt voor de medewerking! De redactie ROSMALEN - De Tulpenrallye-koorts heeft Autotron de laatste weken volledig in zijn greep. Gelukkig heeft in dit geval de ver hoging geen negatieve uitwerking op de con ditie van de ‘patiënt’. Integendeel! Het Au- totron-team, dat dit jaar uit maar liefst acht equipes bestaat, blaakt van gezondheid. De voorbereidingen om maandag 12 april top- fit aan de start van de vijftigste International Historie Tulpenrallye te verschijnen zijn in volle gang. De Tulpenrallye viert dit jaar haar naamver- jaardag. In april is het een halve eeuw geleden dat Maus Gatsonides het eerste startsein gaf voor zijn Rallye des Tulipes. In de afgelopen jaren ontwikkelde de rallye zich tot een uiterst volwassen historisch autosportevenement, waarin de elementen gezelligheid en sportivi teit beslist niet ontbreken. Autotron neemt voor het vierde jaar met een equipe aan de rallye deel. Het gezelligste au- topretpark van Nederland treedt in het jubi leumjaar voor de vijfde keer op als hoofd sponsor. Maandag 12 april melden zich 195 equipes in Noordwijk aan de start. Dat de rallye zich in een enorme populariteit mag verheugen, blijkt wel uit het aantal aanmeldingen: dat overtrof de vijfhonderd! Na een uitgebreide inspectie beginnen de deelnemers op dinsdag aan de ruim 2500 kilometer lange tocht, die dit jaar als keerpunt Berlijn heeft. Zaterdag 17 april wordt weer in de Noord- Hollandse badplaats gefinisht. Alle auto’s zijn speciaal voor de rallye uitgerust met een zogeheten tripmaster en een speedpilot. Het eerste apparaat houdt zeer exact het aantal afgelegde kilometers bij, het tweede de ge middelde snelheid. Zonder de overige auto’s van het Rosmalense team tekort te willen doen, is de Mercedes- Benz 300 SL Gullwing de blikvanger van de ploeg. De auto is sinds 1995 eigendom van het automobielmuseum, precies veertig jaar nadat hij in Stuttgart van de band rolde. De Gullwing baarde indertijd grote opzien door de toepassing van ‘vleugeldeuren’. Het waren overigens niet alleen deze markante deuren die dit type Mercedes inmiddels tot een felbegeerd verzamelaarobject heeft gemaakt, ook de toegepaste techniek was zijn tijd jaren vooruit. De race-uitvoering van de SL wordt gekenmerkt door onder meer: verlaagde op hanging, uitlaat buitenlangs, korte brug (ver houding 11/64), ontbreken van schokdempers De bibliotheek Moergestel beschikt weer over een nieuwe Top-Thema collectie. De collectie bestaat meestal uit 25 zeer fraaie en kostbare boeken over één onderwerp. De collectie blijft een halfjaar in de bibliotheek en wordt daarna vervangen door een andere collectie. In Moer gestel gaat de Top-Thema collectie dit keer niet over één onderwerp, maar draagt de titel Varia. Dat wil zeggen dat boeken van uiteenlopen de onderwerpen kunt lenen. Enkele titels in deze collectie zijn: Milton’s Marilyn (Monroe), The art of the cigar label, Mercedes the endu ring legend, Decoratieve verfkunst en Land huizen en kastelen in Nederland. Kenmerkend voor de boeken uit deze collectie is dat ze veel al niet te vinden zijn in de doorsnee collectie van een bibliotheek. Dit omdat het hier vaak om zeer kostbare werken gaat. Door een der gelijke collectie te huren zijn de bibliotheken in staat om U toch met deze boeken kennis te laten maken. De leesbacil wordt door de bibliotheek ver spreid over alle kinderen van groep 6 van de basisscholen. De eerste school in Moergestel die in aanraking kwam met het virus was de Graaf van Ursel. Deze werd bezocht door “dok ter” Mariette van de bibliotheek. De “dokter” bracht een kist met boeken, waarvan er een aantal besmet waren. Maar welke Gelukkig is deze leesziekte een prettige ziekte, je kunt hooguit boekengek worden. De kinde ren van de Graaf van Ursel stuurden de biblio theek een brief: Dag mensen van de bieb, We hebben van jullie een boekenproject gekre gen en nu willen we jullie vertellen wat wij daar allemaal mee gedaan hebben. De boeken heb ben drie weken bij ons achter in de klas ge staan. Sommige boeken hadden een virus en sommige kinderen van onze klas hebben dit virus dan ook gekregen. Ze hebben drie weken bijna niets anders gedaan dan lezen, lezen en nog eens lezen. Een medewerker van de bibli otheek kwam op maandag 22 februari als dok ter verkleed een kist met boeken brengen. Na een leuke uitleg zijn wij direct gaan lezen, want de boeken waren maar drie weken bij ons in de klas. Dagelijks hebben wij met veel plezier gelezen. Als je een boek uitgelezen had, moest je een kort verslag maken, zodat de meneer kon zien welke boeken je gelezen had. Op 15 maart ging onze meneer vragen stellen over de boeken waar een virus in zat. Toen bleek dat Annerie en Anne echt besmet waren met het leesvirus. Deze twee kinderen hebben het virus toen samen met Mariette naar de Hertog Jan overgebracht. Hopelijk beleven zij net zoveel plezier aan het leesproject als wij! Bedankt voor het uitlenen van de boeken en graag tot een volgende keer. Groetjes, Groep 6 van de Graaf van Ursel. De nieuwe GrondLinksfractie komt op don derdagavond 8 april om 20.30 uur voor het eerst en in openbare zitting bijeen ter bespre king van het bestuursaccoord en voor de af vaardiging naar de diverse raadscommissies. Op maandag 12 april zal de fractie vanaf 20.30 uur de agenda behandelen van de raadsverga dering van 13 april. Belangstellenden zijn op beide avonden van harte welkom in de Groen- Linksfractiekamer van het raadhuis. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met ons raadslid Ad van de Oord (tel. 528 8564). Ik loop in de Oude Hondsberg, genietend van de zagende zang van de vele koolmezen die blij zijn dat ze de winter goed zijn doorgekomen. Hier en daar hoor ik het ’tsie-tsie-tsie’ van de pimpeltjes. Bij een kronkel van de Reusel bloeit een heel bed botergeel speenkruid. Ik pluk de jonge blaadjes van de brandnetel, die straks in een slaatje worden verwerkt. Gezond! De grote brandnetel is rijk aan voedende be standdelen. Ik sta ’n poosje doodstil en luister naar de ge luiden in de natuur. Op ’n paar meter afstand komt een eekhoorn tevoorschijn. Op z’n dooie gemak knabbelt hij aan iets eetbaars, af en toe schichtig naar mijn richting kijkend. Na en kele minuten verdwijnt hij met korte rukken in een boom. Ik loop terug naar de camping. De bomen zijn nog kaal en het niet toegankelijke Putven is goed te zien. Ik zie daar enkele hoereneenden en een fuut. Bij een heg zitten twee vinken el kaar achterna, kennelijk wordt er een, die in het biotoop van de ander terecht is gekomen, verjaagd. Hoog in de lucht ontwaar ik twee buizerds, die, gebruik makend van de termiek, prachtige zweefvluchten uitvoeren. Ze zijn gemakkelijk te herkennen aan hun lijvige postuur met bre de vleugels en een brede staart, die gespreid is. Met een goede kijker zijn de opgekrulde vleu- gelpunten best wel te zien. Vaak zijn ze in een- klein aantal te observeren. (minder gewicht), roll bar, wedstfijdriemen en elektronisch geregelde benzinetoevoer. De Autotron-auto’s worden vanaf 4 juni in het fonkelnieuwe AutoDome in het Auto- pretpark tentoongesteld.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 5