Tussen hemel en aarde I L\ I MODE Zo is er maar éénl Gratis 1 eenvoudige linnen A-lijn rok met grote stoere zakken. Genoeg keuze Bohemian Chique staat voor een formele look. Veel gebruikte kleu ren zijn naturel, donkerbruin en Jeugdig of koloniaal In de Chintzwear collectie wor- ’Mooi zo Goed zo’ zal gaan worden. Mooi zo Goed zo, Kerkplein 28, Oisterwijk, tel. 528 4080. pasteltinten. Het meest uitgespro ken is toch wel de jacquard streep- dessin - een lang colbert en een broek met smalle pijpen die het rijke gevoel van het oosten samen brengen met het koele westen. Empire-lijn jurken, met hoge tail le, zijn ook in deze collectie opge nomen waarin zij de traditionele formaliteit lijken uit te dagen. Anno 1999 speelt nachtmode niet meer zo’n belangrijke rol. Reden voor de ontwerpers om met een verfrissende en span nende nacht- en huismode col lectie te komen voor het voor- jaar/zomer seizoen. De collectie bestaat uit onder meer zomerse pyjama’s, exoti sche huispakken, shorts met bijpassende hemdjes en spor tieve shirts. Alle modellen heb ben een aantal dingen met elkaar gemeen: ze zijn luchtig, Uit koloniale tijden komt de inspiratie voor de Creamwear collectie. Traditionele jurken in chocolade, naturel wit, crème en terracotta zijn versierd met een wolk van roze of met een tintje gebloemd groen, wat een wereldse look geeft. Een gebloemd Nehru vestje gaat samen met de meest eenvoudige A-lijn jurk. Voor een beeld van deze tijd is er een flirty terra cotta A-lijn jurk afgewerkt met een roze fluwelen rand en knoopjes aan de zijkant of een entree bij de uitwisseling van de blaasorkes- ten ’Clapopp’ en ’De Buntstekers’ uit Til burg. DE huidige dirigent van ’Clapopp’, Hein van Mol, nam het initiatief tot het organiseren van een uitwisseling met college-orkest ’De Bunt stekers’ die hij voorheen begeleidde. Samen zullen wij nu op 11 april a.s. een afwis selend ’concert’ gaan geven met allerlei soor ten muziek en voor ieder wat wils. Om het con cert een ’luchtig’ karakter te geven is als loca tie gekozen voor de kantine van Camping ’De Bosfazant’ in de Molenstraat. De aanvang is 13.30 uur en duurt zolang het gezellig is. Bij goed weer is er misschien de mogelijkheid om buiten te genieten van de zon én de mu ziek. a.s. Zondag 11 april om 13.30 uur op Cam ping ’De Bosfazant’, voor iedereen een leuke middaghappening. U komt toch ook??? Bras(s)band ’Clapopp’, Moergestel In Deauville domineert een maritiem thema met traditio neel crème en blauw als de hoofdkleuren. Een van de Britse sporten cricket inspireert tot gebreide rokken met bijpas send lange vesten en voor een informele look zijn er mooie twinsets die chique staan bij een crèmekleurige Palazzo broek of gewoon lekker gedra gen op een spijkerbroek. Om aan de formele look in dit thema een leuke wending te geven, worden langs mouwen, revers en zomen van korte jas jes in crème, gemêleerd met blauw of contrasterende crème draad, verrassende details aan gebracht. Satijnen blouses en eenvoudige navykleurige jacks met zeemanskragen creëren een comfortabele look, terwijl een prachtige ivoren, lange linnen jas gedragen met een navy polotrui en een navy Palazzo broek, herinneren aan zeilen bij dageraad. VIDEOAVOND De negende april hebben we videoavond in D’n Tob met een spannende film en/of een ko mische film. De film zal beginnen te draaien om een uur of tien. D’n Tob is open vanaf 21.00. ROCKAVOND Op 16 april gaan we rocken op een speciale rok- avond in D’n Tob. Alle rocker zijn op deze avond met hun partners uitgenodigd om te komen headbangen tegen de bar of de muur. D’n Tob is open vanaf 21.00. CLUBAVOND Op 23 april hebben we een clubavond in D’n Tob. Op deze avond kan er natuurlijk gebil jart, gedart en gevoetbalspeld worden. D’n Tob is open vanaf 21.00 uur. ’Samen aan de slag voor een leefbare woon- en werkomgeving’ Dat kan binnenkort met be hulp van het Mooi zo Goed zo-project Oister- wijk-Moergestel-Heukelom. De aanvraag die de lokale welzijnsorganisatie de Twem had in gediend bij het Juliana Welzijnsfonds om hier mee te kunnen starten, is goedgekeurd Dit fonds heeft F 30.500,00 toegekend om de pro jectcoördinator te gaan betalen, omdat zij ver trouwen heeft in het plan dat samen met ande re partners is opgezet. Bij ’Mooi zo Goed zo’ gaat het erom dat de be woners zelf met initiatieven komen en zelf ac tiviteiten ontplooien. Maar vaak ontbreekt het dan net weer aan menskracht, bepaalde mate rialen of vaardigheden om ook daadwerkelijk aan de slag te gaan. Aan de andere kant willen ook bedrijven, ook voor hun werknemers en klanten een prettige en leefbare woon- en werk omgeving, met zaken waar men trots op is. Steeds meer bedrijven pakken hun maatschap- Vrouwelijk Country is een collectie waarin vrouwelijkheid troef is. Gewassen zijde, zijde en linnen garen worden omgetoverd in gemakkelijke vormen die je van de gewone dag naar de infor mele avond meenemen. Mooie zijde-katoenen vesten, in don kere naturel tinten vormen samen met gewassen zijden jur ken combinaties die je keer op keer wilt dragen. Voor een schilderachtige sfeer zijn er eenvoudige geborduurde blou ses in naturel wit en lange lin nen jurken met koordsluiting of details van Engels broderie aan de zoom, die er het best uitzien met een eenvoudige gebreide tuniek of zachte jasjes. Er is ook een mooi getailleerd drie kwart jasje dat overal bij gedragen kan worden. Het wordt jongensachtig met een eenvoudige heupbroek of juist mooi met een gewassen zijden A-lijn jurk in donker kaki. pelijke verantwoordelijkheid op door sociale lokale sponsoring en verbeteren meteen hun naam. Verder willen de media ook graag het goede nieuws melden vanuit de verschillende wijken en de vrijwilligers-organisaties. En tenslotte wil de gemeente steeds meer het buurt- en wijkbeheer samen vormgeven met bewonersgroepen en andere partners in de wij ken en kernen. ’Mooi zo Goed zo’ koppelt dit alles rond be- woners-initiatieven en maakt zo realisatie mogelijk. ’Mooi zo goed zo’-projecten draaien succesvol in zo'n 54 gemeentes en is opgezet door het Juliana Welzijnsfonds. Op dit moment werken vertegenwoordigers van: de gemeente, Ondernemend Moergestel, ondernemersvereniging de Toestroom, Wo ningbouwcorporatie St. Joseph, de media en de Twern, samen aan de voorbereiding van dit project zodat het half mei kan starten Dan zal een presentatie plaatsvinden in Moergestel en oisterwijk voor alle geïnteresseerden. Mensen/groepen/organisaties die al eerder wat meer informatie willen, kunnen vanaf 19 april terecht bij opbouwwerker Marcel Smeenk van de Twern, die ook de projectcoördinator van Nachtmode of voor ’n dagje strand. Altijd mode waarin je gezien mag worden, op elk moment van de dag en nacht (foto Triumph). Zee, zon en strand. Genieten van zomerse temperaturen in pastelkleurig zomertenue. den de vredige jeugdjaren opnieuw beleefd. Pasteltinten domineren met een selectie van ijsjeskleuren als vergeet-me- nietjes, aardbeien en slagroom, snoep of vanille. De kleding uit deze collectie wordt in laagjes gedragen. Succes verzekerd! Een zacht turkooizen twinset - een mouwloos topje en een mooi vest met twee zakken met babyroze details of een gebloemd zonnig topje gecom bineerd met een pastel vest in een contrasterende tint dat nonchalant over de schouder of heup wordt gedragen. Traditioneel witte tennis piqués kunnen uitstekend zo gedragen worden, maar ook met een eenvoudig gebreid vestje. gemakkelijk en heerlijk om te dragen. Geïnspireerd op natuurlijke elementen als water, vuur, aarde en lucht vin den we er modellen uitgevoerd in ’vurige’ roodtinten en juist ’luchtige’ blauwtinten. Ongecompliceerde nacht- en huismode die ook uitstekend te dragen is als vrijetijdskleding. Mode om lekker in te ontbijten, te dragen tijdens zwoele zomernachten, een ’dagje’ strand of om lekker mee in de tuin te zitten. 1 1 ■K PAGINA 10 Onbeschaamd relaxed t Vrouwenmode uit de jaren twintig en dertig vormen de inspiratiebron voor de Laura Ashley look van dit voorjaar. Eenvoudige kleding, ronde lijnen en vormen, makkelijk te dragen stoffen... kortom een sil houet dat twee uiterste van een voud en intellect bij elkaar bracht. Een zomeravontuur bij uitstek. r Honderd jaar geleden vormden negligés, nachthemden en ochtend jassen, opwindende onderdelen van de vrouwengarderobe. Opwindend omdat ze zowel een rol speelden bij het aan- als het uitkle den. In de loop van de jaren is deze rol gewijzigd. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 7 APRIL 1999 Door bijdrage Juliana Welzijnsfonds Mooi zo Goed zo- project kan starten

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 10