PMSSMW zie de middenpagina’s! Help de kinderen van ’De Hondsberg’ in ’n mandje... ’n Groots opgezette loterij moet er de komende weken voor gaan zorgen dat ’n u Nieuw college is geformeerd Zaterdag 27 maart om 12.30 uur waren ze er helemaal uit. Het accoord moet nog wel een formele bevestiging krijgen (burgemeester en secretaris moeten nog meepraten), doch een bestuursac- coord ligt op tafel en er komen vier fulltime wethouders. Het ambieuze programma recht vaardigt dit, aldus formateur Joop Rakhorst (VVD). Opmerkelijk is de opdracht aan alle wethoud ers om de integratie van de drie kernen te bevorderen. Al of niet terechte kritiek wordt ken nelijk zwaar ter harte genomen. Fabeltjes over achterstelling van wie dan ook moeten maar eens de wereld uit. Honderd jaar toerisme en recreatie X Jan Miezels ij Aphrodite Koninginnedag Moergestel: P. Terwindt P. Blessing-van Luijt HUISARTSEN geen praktijk i.v.m. nascholing van 12 t/m 16 april Wat doet de Maaltijdenexpres Midden-Brabant WOENSDAG 31 MAART 1999 - 24e Jaargang - Nr. 1043 Eüü:: Lambert van den Bosch (CDA): Ruimtelijke Ordening; Milieu; Natuur- en groen- ontwikkeling; Sociale Zaken. Paaseieren zoeken... Jongelui!Denken jullie nog aan het Paaseieren zoeken a.s. zaterdag? Heb je al iets geknutseld waarin je de gevonden paaseitjes kunt bewaren? Zaterdag om 14.00 uur worden de kinderen van ’De Vurhaai' verwacht op de hoek bij Cor van Dijk. DE URHAAI Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Wil u zelf een ballonvaart reserveren dan kunt u contact opnemen met Trees Verhoeven, tel. 513 1814. DE HELE WEEK 2e Paasdag al onze winkels open! Millenniumboek Moergestel, Heukelom en Oisterwijk Deze laatste week van maart is in Oisterwijk het VW-kantoor weer geopend. Het was een poosje gesloten vanwege de gevolgen van een herziene WV-structuur in Midden-Brabant. Oisterwijk is blij dat men nu vanuit het VW-kantoor weer dienst baar kan zijn, aan de eigen bevolking, alsmede aan de toeristen, recreanten en andere belangstellenden. Ineke Depmann (PvdA): Cultuur; Welzijn; Onderwijs; Volksgezond heid; Mondiale bewustwording. 1 Waarneming: E. VAN DELFT Oisterwijkseweg 67, Moergestel Telefoon 513 1424 Laat op tijd uw medicijnen aanvullen! aantal verstandelijk gehandicapten, die woonachtig zijn op ’De Hondsberg’ op Koninginnedag 1999 ’n feestdag beleven die zij nooit zullen vergeten... ’n Aantal bedrijven heeft zich, door middel van het gratis beschikbaar stellen van een bal lon, al garant gesteld voor ’n aantal kinderen. De organisatie van Festival Bovenal (het Moer- gestelse Oranjecomité) moet echter nog ’n aan tal ballonnen bijhuren. En om die kosten te dekken is de loterij opgezet. Uiteraard is het ook mogelijk voor ’particulie ren’ om een plaatsje in een van de ballonnen te reserveren. De kosten daarvan bedragen 325,-. U krijgt daarvoor na de landing dan wel de champagnedoop en een oorkonde. Gratis ballonvaarten De loten die te koop zijn kosten 2,50 per stuk en worden in Moergestel en Oisterwijk huis aan huis aangeboden door leden van ‘n tweetal plaatselijke verenigingen. In 1908 werd de VW Oisterwijk ongericht. Ondernemers, die al vele jaren de toeristisch/ recreatieve belangstelling voor Oisterwijk on derkenden, staken de koppen bijeen om in sa menwerking meer te kunnen doen om het toe risme naar Oisterwijk te stimuleren. Immers al vele tientallen jaren trok Oisterwijks natuur, vooral in het weekeinde, velen naar hier. Oisterwijk gaf er blijk van evenementen te kunnen organiseren. Reeds in de tachtiger en negentiger jaren van de vorige eeuw had in Oisterwijk een wielerspektakel plaats. Toen de VW enige tijd bestond, groeide er sa menwerking met verenigingsleven. Zo werd op een bepaald moment toneel gespeeld in de natuur, in de nabijheid van het Radven. Daar uit is de grote Oisterwijkse openluchtspeltra- ditie gegroeid. Als men de gelegenheid krijgt om meer kennis te nemen van de toeristisch/recreatieve ontwik keling van Oisterwijk, zal men moeten vast stellen dat de VW als vereniging ups en downs heeft gekend, maar dat zij altijd van belang is geweest. Vooral in de periode vanaf het bestaan van een eigen VW-kantoor. Bij de ontwikkeling vatiaf de vijftiger jaren van Oisterwijk als toeristisch/recreatieve gemeen- Ruud Hora (GB): Buurt en wijkbeheer; Verkeer en vervoer; Openbare werken; Volkshuisvesting. De meesten van u hebben wel eens een van onze 6 (gele) bestelbusjes zien rijden. Maar wat doet de Maaltijdenexpres? Wij bezorgen wekelijks zo’n 1000 maaltijden bij thuiswonende ouderen vanaf 55 jaar) en gehandicapten, die om welke reden dan ook niet zelf koken. We hebben het dan over koel verse maaltijden, die de mensen zelf verwarmen in een magnet ron. Het voordeel van deze maaltijden is na tuurlijk dat de klanten zelf kunnen bepalen wanneer ze warm willen eten. Bovendien blij ven de vitamines en voedingswaarden door deze manier van bereiden, zo goed mogelijk bewaard. Er is een menucyclus van vier weken met een keuze uit 20 soepen, 20 hoofdgerechten en 10 toetjes. Zodoende is er een grote variatie in de maaltijden. Komt er nog bij dat een vriendelijke bezorger elke week het aantal bestelde maaltijden bij u bezorgd en dat voor maar fl 7,35 voor een hoofdgerecht, fl 1,10 voor soep en fl 1,1 0 voor een nagerecht. Wilt u meer weten? Bel dan gerust. Onze in- taker komt dan desgewenst een praatje met u maken over uw wensen. U kunt natuurlijk ook een foldertje aanvragen. Wie weet wordt u net zo enthousiast als een ouder echtpaar elders in de regio, dat na een week klant zijn, hun hele pannenset aan een kleinkind cadeau gaf. Stichting Maaltijdenexpres Midden-Bra bant, Korvelplein 9,5025 JN Tilburg, tel. 544 2513 Afhankelijk van het aantal verkochte loten worden gratis ballonvaarten beschikbaar gesteld voor Koninginnedag. Uw naam wordt op de controlestrook genoteerd en op donderdag 29 april worden om 19.00 uur via MTV de geluk kige winnaars bekendgemaakt. Doe mee aan dit prachtige doel! Voor 2,50 kunt u een verstandelijk gehan dicapte van ‘De Hondsberg’ een onverge felijke avond bezorgen! Steun daarom dit prachtige doel en wie weet., stapt u op 30 april ook in ’n mandje om Moergestel of Oisterwijk van boven te zien. De complete woninginrichter (foto: collectie Ad Wolfs) te, kan worden vastgesteld, dat ook omliggen de plaatsen daarmee in aanraking kwamen. Zo is de grote attractie in Moergestel, café restau rant speeltuin ‘t Stokske zeker belangrijk ge weest. Gelegen aan de rand van het bosgebied, in de nabijheid van het voor vissers zo belang rijke Kolkven, was en is ook ‘t Stokske steeds een gezellige plek van verpozing geweest, in het bijzonder voor gezinnen met kleine kinderen en voor groepsuitstapjes. In Heukelom heeft de uitspanning ‘Mie Pieters’ steeds meer be kendheid gekregen, terwijl ook manege De Gulle Ruif er niet meer is weg te denken. In honderd jaar is er natuurlijk op dit gebied veel gepasseerd en veel veranderd. Men zal er meer over kunnen lezen in het boek dat aan het eind van het jaar, aan het eind van deze eeuw, aan het eind van dit millennium, ver schijnt. Wie echt bijzondere ervaringen of weetjes heeft die hierover handelen, kan dit in Moer gestel laten weten aan Ad Wolfs, tel. 513 3156 en in Oisterwijk aan Janus de Vries, tel. 528 2791. Trouwens over andere weetjes en even tueel ook over historische foto’s kan men met hen contact nemen. Uit de formatie is de navolgende verdeling tevoorschijn gekomen: Joop Rakhorst (WD): Financiën; Economische Zaken/toerisme; Sport en recreatie; Grondzaken. Burgemeester: Algemeen bestuur; Coördinatie strategische visie; Personeel Organisatie; Informatie Automatisering; Communicatie; Vluchtelingenbeleid; Openbare Orde en vei ligheid; Brandweer; Integraal veiligheidsbeleid. 1 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268. Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond^ Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en VJG.Zj t p i iuiu yn lyoii lom». iL hi—im Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 85

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 1