I99 Nu beltegoed MARÉB0UW ^emeente'/hformatie FRANS VAN Prepay Pakket KPN VELTHOVERI STUNTVERKOOP! tfUO’ Anjercollecte 1999 Spreekuren B en W met bellen v/a 0,25 p.m. van 399 voor ^WIGWAM De Hilver Bestemmingsplan Tijdelijke verkeersmaatregel Jaarmarkt Moergestel Philips stofzuiger HR 8310 Rootven 10, MOERGESTEL Tel. 513 18 89, Fax 513 21 06 B. en w.-besluiten Bouwvergunningen/meldingen Brameco-terrein Met de takkenronde binnenkort van uw grof snoeihout af Veranderingen in vergaderdata commissies In Moergestel TCX I veren*£*n£van°uders y| IV' 7*_ en verwanten van mensen V I met een verstandelijke hand Paashaasnest in de boom of op de grond? Pocketline Swing Nieuw: Pocketline Samba PAGINA 15 het type twee-onder-een- f90 ELEKTRO-TECHNISCH BURO Deskundige voorlichting, prima service, alleen topmerken, uitstekende garantie en volop parkeerruimte, daarvoor gaat u naar Tel.: (013) 513 37 48 Fax: (013) 513 24 66 b.g.g. Tel.: (013) 513 38 13 De burgemeester van Oisterwijk maakt bekend dat het college van burgemeester en wethou ders het voornemen heeft om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het gel dende bestemmingsplan “Buitengebied Moer gestel” teneinde langs de Heuvelstraat een fietspad te realiseren. Bovengenoemde aanvraag ligt met ingang van 1 april 1999 tijdens kantooruren gedurende twee weken voor een ieder ter inzage op het gemeentehuis, balie 3. Een ieder kan geduren de de termijn van ter inzage legging schrifte- lijk bedenkingen tegen het verlenen van vrij stelling bij het college naar voren brengen. Kom Moergestel - Wijziging hoek Postelstraat, Pastoor de Louwstraat IB en W van Oisterwijk zijn voornemens met toepassing van artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening het bestemmingsplan -Kom Moergestel- te wijzigen voor het perceel gelegen op de hoek van de Pastoor de Louwstraat - Postelstraat. De huidige bestemming 'groenvoorziening' wordt gewijzigd in de bestemming 'Woondoeleinden'. Gedurende twee weken ligt het plan ter inzage en kun nen bedenkingen naar voren worden gebracht. Burgemeester Bardoelstraat 16 5066 VE MOERGESTEL HUtSHOUDSPECtAALZAAK Schoolstraat 7 - Moergestel Telefoon 013-513 1245 Nieuwbouw Verbouw Renovatie Betimmeringen In verband met het organiseren van een jaar markt in moergestel hebben wij besloten over te gaan tot het nemen van de volgende ver keersmaatregelen welke gelden op zondag 2 mei 1999 van plm. 04.00 uur tot plm. 21.30 uur: Afsluiting voor al het doorgaande verkeer van: -Rootven; -Kerkstraat; -St. Jansplein; -de Tilburgseweg vanaf het Rootven tot de Krijtenbogtstraat; -de Oirschotseweg vanaf de Stappert tot de Heiligenboom; -de Oisterwijkseweg vanaf het Rootven tot aan de Industrieweg nabij de aansluiting Akker- weg; -de Schoolstraat vanaf de kruising Scheerman; -de Aanstede vanaf de kruising Industrieweg. Tweezijdig parkeerverbod van: - de Kloosterlaan vanaf de Raadhuisstraat tot aan de Kloosterdreef; *12 woningen van kap; *20 etagewoningen voor senioren. Bovengenoemde aanvraag ligt met ingang van 1 april 1999, tijdens kantooruren, gedurende twee weken voor een ieder ter inzage op het gemeentehuis, balie 3. Een ieder kan geduren de de termijn van de terinzageligging schrifte lijk bedenkingen tegen het verlenen van vrij stelling bij het college naar voren brengen. Zeer compacte en lichtgewicht stofzuiger. Motorvermogen van 1000 Watt I EC/1200 Watt max. Geïntegreerde draaitop Metalen buizen Automatisch oprolsnoer van 6 meter Afsluitbare stofzak, inhoud 3 liter Mechanische zuigkracht-regeling op de pistoolgreep 5-Filtersysteem Geïntegreerde handgreep voor meer draagcomfort Laag geluidsniveau door speciale geluiddemper Makkelijk te bewegen en draaien Door het ronde design blijft de stofzuiger niet hangen achter tafels en banken Accessoires: zuigmond voor alle werkzaamheden en twee borstels op zuig- buis. -de Postelstraat vanaf de Raadhuisstraat tot aan de Bosstraat; Omleidingen: -van Tilburg naar Oirschot: vanaf de Tilburgseweg via de Akkerweg, Oisterwijkseweg, Waterhoefstraat, Stokske, Heiligenboom naar Oirschotseweg. -van Oirschot naar Tilburg: vanaf de Oirschotseweg via Heiligenboom, Stokske, Waterhoefstraat, Oisterwijkseweg, Akkerweg naar Tilburgseweg. Oisterwijk, telefonisch bereikbaar op nummer: 0900-8212248. Hoe aanbieden Heeft u gemeld dat u grof snoeihout wilt aan bieden, dan moet u daarvan handzame pakket ten maken. U kunt die pakketten langs de rand van de weg leggen. Daar wordt het keurig op gehaald. De mensen van de ophaaldienst we ten immers dankzij uw melding precies waar ze moeten zijn. LET OP: U mag maximaal 1 m3 aanbieden! Zelf brengen U hoeft met uw vrijkomend snoeihout niet te wachten tot de takkenronde. U kunt het gehe le jaar door snoeihout (tegen betaling van f 10,00 per m3) afleveren op de milieustraat aan de Veldweg 6. Burgemeester en wethouders hebben in de ver gadering van 23 maart jl. onder meer de volgende besluiten genomen: J eugdsportsubsidie Aan de gemeenteraad zal een voorstel worden voorgelegd over het nieuwe beleid op het ge bied van subsidiëring van jeugdsport. Het be leid omvat een bedrag per jeugdlid, een per centage in de huur van overdekte sportaccom modaties en onder voorwaarden een bedrag per opleiding voor sporttechnisch kader. Er is ook een compensatieregeling opgenomen. Culturele vorming Het college heeft de regeling subsidie culture le vorming gemeente oisterwijk 1999 in con cept vastgesteld. De regeling zal worden be sproken in het overleg met de schoolbesturen en om advies worden voorgelegd aan de com missie welzijn. Schoolsporttoemooi Besloten is om sporthal Stokeind op 14 mei en 21 oktober 1999 en op 15 januari 2000 beschik baar te stellen aan Roef voor het houden van scholentoernooien. De gemeente neemt de kosten van het beschikbaar stellen van de sporthal voor zijn rekening. Aan alle verenigingen en instellingen op cul tureel gebied Ook dit jaar willen wij namens het Anjerfonds Noord-Brabant uw aandacht en medewerking vragen voor de jaarlijkse Anjercollecte. Volgens het collecterooster 1998 wordt deze gehouden van 16 tot en met 22 mei. Het zal u bekend zijn dat het Anjerfonds vele initiatieven steunt op het terrein van cultuur en natuurbehoud. Jaarlijks verstrekt het An jerfonds vele subsidies, ook verenigingen uit onze gemeente hebben met succes een beroep op het fonds gedaan. De subsidiëring is mede mogelijk vanuit de opbrengsten van de jaar lijkse collecties. Van de opbrengst van de Anjercollecte mag de collecterende vereniging 1/3 deel voor de eigen kas behouden. Het resterende 2/3 deel komt geheel ten goede aan Brabantse pro jecten. U kunt zich aanmelden voor het collecteren ten behoeve van het Anjerfonds. Hiertoe kunt u zich telefonisch aanmelden bij mevrouw M. Reinders (doorkiesnummer 5291267). Wij zul len de collecte laten verzorgen: - te Oisterwijk door de eerste drie aangemelde verenigingen; - te Moergestel door de eerst aangemelde vereniging. AANGEVRAAGDE BOUWVERGUNNINGEN EN MELDINGEN Binnen twee weken kunt u uw zienswijze kenbaar ma ken. De volgende meldingen en aanvragen zijn binnengeko men in week 12: - het plaatsen van een tuinhuisje aan de Pater op 't Hooghof (kavel 3). Bouwvergunning is verleend voor: - het uitbreiden van de woning Oisterwijkseweg 25a. Met de volgende melding is ingestemd: - het plaatsen van een tuinhuisje aan de Raadhuisstraat 29. De burgemeester van Oisterwijk maakt be kend, dat de procedure met betrekking tot het Brameco-terrein opnieuw wordt opgestart. Achteraf is geconstateerd dat niet alle benodig de tekeningen aanwezig waren, tijdens de ter inzageligging, d.d. 3 februari 1999. Ook is de tekening gewijzigd met betrekking tot de si tuering van het bouwblok voor het apparte mentsgebouw. Het college maakt dan ook hier bij bekent, het voornemen te hebben om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 5 van de woningwet vrijstelling te verlenen van het vigerende bestemmingsplan teneinde voor het Brameco-terrein een bouwvergunning te ver lenen voor het realiseren van: *een loods t.b.v. detailhandel; *11 eensgezinswoningen; Heeft u grof snoeihout (dus geen complete co niferen, dikke stammen met een grotere dia meter dan 12 cm e.d.), waarmee u geen weg weet, dan is de ’takkenronde’ dè manier om van dat grof snoeihout af te komen. In samenspraak met het Kringloopbedrijf Oisterwijk heeft het gemeentebestuur besloten om twee maal per jaar grof snoeihout op te halen bij mensen die zich daarvoor aanmelden. Maar houd er reke ning mee dat alles wat in de mini-container kan, zoals bladeren en takjes, normaal via de huisvuilroute in de gft-container moet worden aangeboden. Hoe aanmelden? Mensen die na het snoeien hun grof snoeihout kwijt willen, kunnen dat vanaf dinsdag 30 maart tot en met dinsdag 13 april 1999 melden bij het Kringloopbedrijf Oisterwijk. Dat kan telefonisch via het volgende nummer van het Kringloopbedrijf: 0900-8212248. Wanneer ophalen? In Moergestel wordt de takkenronde gereden op donderdag 22 april 1999. Wel aanmelden De ophaalronde van het snoeihout moet ge pland kunnen worden. Daarom wordt ge vraagd of u wilt melden dat u snoeihout kwijt wilt. Als u dit meldt, dan kan er zo efficiënt mogelijk worden gewerkt. Aanmelden kan al leen vanaf dinsdag 30 maart tot en met dins dag 13 april 1999 bij het Kringloopbedrijf De vergadering van de commissie algemene beleidszaken die gepland stond voor 6 april wordt verschoven naar dinsdag 20 april. De vergadering van de commissies Welzijn en Toerisme en openbare werken worden verscho ven naar woensdag 21 april. De vergadering van de commissie Financiën en sport en de commissie Ruimtelijke ordening worden ge houden op donderdag 22 april. De laatste raadsvergadering van de oude,’ gemeenteraad wordt gehouden op woensdag 31 maart. Op 13 april wordt de nieuwe gemeenteraad geïnstalleerd. 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 31 MAART 1999 Op 2e Paasdag is er in Moergestel géén spreekuur. In Oisterwijk Op dinsdag 6 april is er spreekuur in het Gemeentekantoor in Oisterwijk: Burg. Y. Kortmann en wethouders J. Rak- horst, R. Hora en W. van Roessel en C. Schoenmakers van 11.00-12.00 uur. Deze vraag zal ons waarschijnlijk niet bezig houden tijdens de Paaswandeling op 5 April. Belangrijker is of de Paashaas er wel erg in heeft dat de VOGG op de afgesproken plaats is. De tweede Paasdag is voor onze vereniging voor ouders en verwanten van mensen met een verstandelijke handicap, de dag om er met zijn allen op uit te trekken in de Oisterwijkse bos sen. Onze gidsen laten dan weer alles van de natuur zien, horen, voelen en ruiken. Hun aan dacht gaat niet alleen uit naar de natuur maar ook naar onze leden met hun kinderen. Ieder een die om 14.00 uur bij het restaurant van het Vogelpark in Oisterwijk aanwezig is, kan aan onze tocht deelnemen. De Paaswandeling gaat bijna altijd door, tenzij de bomen wegwaaien. Voor laarzen en regenkleding moet je zelf zor gen. Allemaal graag tot ziens op 5 April. Enpas op voor overstekende haasjes met een mandje op hun rug Van 269.- NU VOOR 149

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 15