^emeente'/hformatie (J Festival Bovenal voor kinderen van ’De Hondsberg’ 1 Vennen i Koninginnedag Moergestel: Richard Bruurs en Rob van den Meijdenberg winnaars van ’De Lind Bokalen’ Verandering in ophalen huisvuil op Tweede Paasdag Op maandag 5 april, Tweede Paasdag, wordt geen huisvuil opgehaald. De route die normaal op maandag wordt gereden, wordt dan ver schoven naar zaterdag 10 april. U wordt vrien delijk verzocht uw huisvuil tijdig langs de straat te zetten. Omleidingen door werk aan Koningshoeven Bouwvergunningen/meldingen Wet milieubeheer AANVRAAG EN ONTWERP BESCHIKKING Tijdelijke verkeersmaatregel Stookvergunningen Niet voor vergunninghouders De Van Tienhovenlaan blijft dicht voor gemotoriseerde verkeer Moer9este* ADVIESBURO VAN DAM Fietstrainingen ’De Vennen’ 22 'MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 24 MAART 1999 PAGINA 23 t Ic [1 s 1 [1 e g tl e t e n n t Zaterdag 13 maart jl. werden op de 400 meter kunstijsbaan te Eindhoven schaatswedstrij den gehouden waaraan door 56 leden van Schaatsclub “De Vennen” werd deelgenomen. In 8 verschillende categorieën werden de snelste rijd(st)ers over 2 afstanden gehuldigd als clubkampioenen van “De Vennen”. e n i, tt n n n Pupillen Meisjes Met zowel een eerste plaats in de rit over 100 m. als in de rit over 300 m. behaalde Sanne van den Meijdenberg in deze categorie de eerste plaats. Jeske de Vries werd tweede en de derde prijs was voor Saskia Willems. Pupillen Jongens Ook in deze categorie moest een rit over 100 m. en 300 m. gereden worden. Adriaan Kaste- lijn was de snelste op beide afstanden, zodat hij kampioen werd. De tweede prijs was voor Hylke Hooghiemstra, en Rens Matheeuwsen werd derde. De topper die het Moergestelse Oranjecomité de laatste jaren op het avondpro gramma heeft staan, het ’Festival Bovenal’, vormt ook dit jaar het sluitstuk van de Koninginnedagviering in Moergestel. Nadat de afgelopen twee jaren is samenge werkt met de Zwijsenstichting, is nu samenwerking gevonden met ’De Honds berg’. Dat betekent dat weer ’n aantal verstandelijk gehandicapten de avond van hun leven gaan beleven... Op Goede Vrijdag 2 april verandert er niets. Er worden die dag normaal bedrijfscontainers geleegd. Tot half september wordt er riolerings- en be- stratingswerk uitgevoerd aan Koningshoeven in Tilburg. Koningshoeven is onderdeel van de oude doorgaande weg tussen Moergestel en Tilburg. Het verkeer dat van die route gebruik maakt moet er tot half september rekening mee houden dat Koningshoeven ter hoogte van de werkzaamheden zal zijn afgesloten voor door gaand verkeer. Het verkeer wordt met behulp van borden omgeleid. Dat geldt zowel voor fietsverkeer, personenauto’s als voor vrachtver keer. Vragen over dit onderwerp? Bel dan met Open bare Werken gemeente Tilburg, de heer P Ver- bunt, telefoon 013-5408132. hiermee clubkampioen bij de junioren en kwam zodoende voor een jaar in het bezit van de door “De Lind” Assurantie Groep beschik baar gestelde “De Lind wisselbokaal” voor Ju nioren. Juliën van Velthoven en Paul Schrau- wers werden resp. derde in deze categorie. Senioren B Dames De deelneemsters in deze categorie reden elk 2 ritten over 500 m. Beide ritten werden gewon nen door debutante Ria Reijrink die hiermee ook de totaaloverwinning behaalde. Trees Smetsers werd keurig tweede en de derde plaats was voor Angelique Schrauwers. Senioren B Heren Ad van de Ven behaalde in deze categorie de titel door beide ritten over 500 m. te winnen. Louis Hooghiemstra werd tweede en de derde plaats was voor Theo de Laat. Senioren A Dames In deze categorie was Ilse van Kollenburg op permachtig. Zij was zowel in de rit over 500 als in de rit over 1000 m. de snelste. Francien van Gils werd tweede en Annie Hekker behaalde de derde prijs. Senioren A Heren In deze hoogste categorie prolongeerde Ri chard Bruurs zijn titel en veroverde de “De Lind wisselbokaal” voor senioren. Dit ging echter veel minder gemakkelijk dan verwacht. Met een tijd van 45.79 was Richard wel de snel ste in de rit over 500 m., maar tijdens de rit over 1000 m. moest hij genoegen nemen met een derde plaats. Peter op ‘t Hoog was met 1.37.21 de snelste tijdens de rit over 1000m. Deze prima tijd bracht Peter echter niet ver der dan een vierde plaats in het totaalklasse- ment, aangezien hij op de 500 m. genoegen had moeten nemen met een vierde tijd. Via twee tweede plaatsen (en 2 persoonlijke records) behaalde John Schepens de tweede prijs in het eindklassement. Marcel Bruurs legde beslag op de derde plaats. Dankzij de grote publieke belangstelling en het hoge niveau van de sportieve prestaties kan Schaatsclub “De Vennen” terugzien op zeer mooie kampioenschapswedstrijden. AANGEVRAAGDE BOUWVERGUNNINGEN EN MELDINGEN Binnen twee weken kunt u uw zienswijze kenbaar ma ken. De volgende meldingen en aanvragen zijn binnengeko men in week 11 - het verbouwen van de woning en de varkensstal aan de Heiligenboom 1; - het plaatsen van ’n tuinhuisje aan Raadhuisstraat 29; - het vergroten van een woonhuis met tuinkamer aan de Burg. Bardoelstraat 36; - het verbouwen van een woonhuis aan de Van Rijcke- vorsellaan 2; - het oprichten van een gereedschaps-/machineloods aan de Driehuizerweg 10. Bouwvergunning is verleend voor: - het gewijzigd uitvoeren van de bouwvergunning d.d. 19-8-’97 tot de uitbreiding van De Lathouwer 25; het bouwen van een berging/hondenhok aan de Bos straat 3a. Kennisgeving Algemene wet bestuursrecht In het kader van de Wet milieubeheer is vergunning aangevraagd door: - De heer W.J.P. Ketelaars voor een revisievergun ning voor een rundvee- en varkensbedrijf aan de Heiligenboom 8a. De aanvraag en de ontwerpbeschikking ligt vanaf 29 maart gedurende vier weken ter inzage in het gemeen- tekantoor. Gedurende die periode kan beroep tegen de beschikking worden ingesteld. In verband met werkzaamheden aan de riolering wordt dé Schoolstraat en de Korenstraat tijdelijk voor het verkeer afgesloten. Periode van 29 maart 1/m 7 april: Schoolstraat tussen Past, de Louwstraat en Burg. Bar doelstraat; Periode van 29 maart t/m 8 mei: Korenstraat tussen Schout van de Wouwstraat en Schoolstraat. Voor het doorgaand verkeer gestremd richting Koren straat: Periode van 29 maart t/m 8 mei: Pr. Margrietstraat vanaf Pr. Beatrixstraat; Past. Janssenstraat vanaf Burg. Bardoelstraat. Tot op heden zijn de volgende stookvergunningen afge geven: - Scouting, Rendierhoeve 29, Moergestel; - Dhr. P. Gelden, Oisterwijkseweg 69 - Dhr. J. van Duimen, Landgoed Allemansven 1; - Dhr. Vromans, Vinkenberg 14; - Dhr. H. de Brouwer, Oirschotseweg 69; - Scouting St. Jan, Bosstraat IA; - Mevr, van de Wouw, Zelt 10; - Dhr. C. van Balkom, Broekzijde 26; - Dhr. J. Beerens, Stokske 13; - Boomkwekerij J. van Roessel, Servennenstraat 5. Stookvergunning voor kampvuur in 1999 is verleend aan: - Scouting St. Jan, Bosstraat IA. Junioren Meisjes In deze categorie won Eefje van den Meijden berg de eerste prijs door overwinningen op zo wel de rit over 500 m. als de rit over 1000 m. Brenda van de Wiel behaalde de tweede plaats, en Anouk van den Meijdenberg veroverde de derde prijs. Junioren Jongens In deze categorie won Juliën van Velthoven de rit over 500 m. (tijd 45.69) maar Rob van den Meijdenberg maakte met een overwinning tij dens de rit over 1000 m. (tijd 1.37.65) de opge lopen achterstand ruimschoots goed. Rob werd bijzondere ervaring die maakt móet hebben... Gratis ballonvaarten Het mag duidelijk zijn dat, ondanks het feit dat diverse bedrijven hun ballon beschikbaar stellen, er door het Oranjecomité nogal wat kosten gemaakt worden om te kunnen komen tot deze, inmiddels voor Moergestel, unieke happening. 'n Voor Moergestel al vertrouwd beeld. Ook Koninginnedag 1999 zal niet anders zijn... Ballonvaarten Samen met Sky Promotions uit Tilburg wor den intussen de ballonnen gereserveerd die op Koninginnedag om 19.00 uur het luchtruim zullen kiezen vanaf de voetbalvelden nabij ’t Draaiboompje. Het gaat hier veelal om bedrij ven die ’n heteluchtballon hebben en die ver volgens gratis beschikbaar willen stellen voor de kinderen. Uiteraard is het ook mogelijk voor ’particu lieren’ om een plaatsje in een van de ballon nen te reserveren. Voor 325,- bekijkt u die avond ’ons landje vanuit een mandje’. Een u eigenlijk meege- Speciaal daarom is er een grote loterij opge zet waarvoor loten te koop worden aangebo den. De loten kosten 2,50 per stuk en wor den in Moergestel en Óisterwijk huis aan huis aangeboden door leden van ‘n tweetal plaatselijke verenigingen. Afhankelijk van het aantal verkochte loten worden gratis ballonvaarten beschikbaar ge steld voor Koninginnedag. Uw naam wordt op de controlestrook genoteerd en op donderdag 29 april worden om 19.00 uur via MTV de ge lukkige winnaars bekendgemaakt. Mocht u niet in ’n ballon durven of willen, dan toch vragen we u dit uitstekende doel te steunen. Voor 2,50 kunt u een verstandelijk gehandicapte van ‘De Hondsberg' een on vergetelijke avond bezorgen! Steun daarom dit prachtige doel Wil u zelf een ballonvaart reserveren dan kunt u contact opnemen met Trees Verhoeven, tel. 513 1814. Groep 2 Van 30 maart tot en met 27 april 1999. Vertrek 18.30 uur vanaf het St. Jansplein. Snelheid maximaal 35 km. op de teller. Bij deze groep wordt gewacht op achterblijvers of op diege nen die pech hebben. Bij deze groep wordt ge fietst met het zogenaamde rouleren, volgens het bekende reglement. Er zal meer als voor heen de nadruk worden gelegd op veiligheid en discipline in de fietsgroep en op naleving van het reglement. Ieder die zich met het re glement kan verenigen is van harte welkom om meer te fietsen. Voor nieuwelingen die mee willen gaan fietsen: het reglement is verkrijg baar bij Leo Vaes, tel. 513 1872. N.B. Vanaf 4 mei a.s. start groep 1 om 18.55 uur en groep 2 om 19.00 uur. Er heerst enige onduidelijkheid over de ver keerssituatie op de van Tienhovenlaan, de weg door het bos die de kernen óisterwijk en Moer gestel verbindt. Het gemeentebestuur van Óisterwijk heeft beroep aangetekend bij de Raad van State tegen de uitspraak van de ar rondissementsrechtbank. De rechter had de gemeente in het ongelijk gesteld en zette vraag tekens bij de bevoegdheid van het college om verkeersbesluiten te nemen. B. en w. hadden die bevoegdheid wel degelijk. Reden voor de gemeente om in hoger beroep te gaan bij de Raad van State. Op dat beroep is nog geen uit spraak gekomen. Voorlopig niet Zo lang de behandeling van het beroep loopt, verandert de situatie niet. Dat betekent dat alle gemotoriseerd verkeer -met uitzondering van hen die ontheffing hebben-, geen gebruik mag maken van de Van Tienhovenlaan. De situatie blijft dus voorlopig zoals die tot nu toe was. Dat betekent ook, dat degenen die toch gebruik maken van de Van Tienhovenlaan de kans lo pen om geverbaliseerd te worden. Groep 1 Van 30 maart tot en met Tl april 1999. Vertrek 18.25 uur vanaf het St. Jansplein. Deze groep fietst tot aan het vliegveld van Oerle ca. 38 km. per uur. Daarna wordt er gekoerst zoals onder ling wordt afgesproken met snelheden van 40 tot 50 km. of zelfs meer per uur. Overbodig om hierbij op te merken, dat deze groep uitslui tend bestemd is voor de snellere fietsers onder ons. Op diegene die moet lossen uit deze groep zal dan ook niet worden gewacht. Deze vallen af en kunnen zich aansluiten bij groep 2 die dezelfde route fietst. PH-ït.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 23