Bril kleiner met slank silhouet Beweeglijke zomercollectie MODE A Blote navels zullen we deze zomer nog volop zien. Transparantie en asymmetrische details, twee constanten op de Belangrijk binnen de collectie is het gebruik van geplisseerde stof fen. Het resultaat is mooie sluike vormen met een optimale bewe gingsvrijheid. Het plisséthema omvat jasjes, rokken en jurken, maar ook blouses en topjes al dan niet in transparante en/of motief- stoffen. Als contrasterende en/of aanvul lende kleuraccenten wordt een kersig wijnrood gebruikt, of een naar lila neigend paars dat gloeit als neon. Rok, jurk en jasje Bij de rokken wordt gespeeld met conventionele standaardmaten. De kortere rokken komen tot boven de knie, de lange rokken eindigen halverwege de knie. Qua modellen zijn er overslagrokken en rechte tekentafel van deze ontwerper keren ook nu weer terug. Algemeen is het een bewegende collectie, letterlijk en figuurlijk: er wordt gespeeld met lengtes en - onregelmatige - belijningen. Kledingstukken zijn reversible, stoffen vallen net even anders, door zichtbare schuine coupena- den en speciale plooiverwerkin- gen. Voor de Soap Studio zomer collectie gooit ontwerper Frits Klaarenbeek het over een avontuurlijke boeg. Chaos was het woord dat bij het tekenen van de collectie steeds in zijn hoofd opdook. Niet in negatieve zin van verwarring en afbraak maar eerder als aanwijzing voor een sfeer waarin alles mogelijk is. Een sfeer waarin verschillende vormen, kleuren en stoffen elkaar ontmoeten. De vormen van de nieuwe modellen zijn klassiek ovaal, rond en rechthoekig. De vorm van de acetaat zonnebrillen varieert van klassiek tot trendy met ver schillende kleurcombinaties. De kleuren van het nieuwe seizoen zijn de tinten bruin en zwart. De brillen zijn vormgegeven in de nieuwe lentekleuren beige, donker groen in natuurlijke, zachte tinten volgens de laatste modetrend. Verder zijn de kleuren goud en zilver, grijs, blauw, zwart en verschillende tinten bruin verkrijgbaar. De vrouwenmode voor dit sei zoen kenmerkt zich door een verminderde accentuering van het lichaam dan in voor gaande jaren. Het beeld is nu eerder nonchalant, lichtjes oversized gecombineerd met ranke vormen en aparte belij ningen. Geen formele garde robe, maar een vrouwelijke, vrije en eigentijdse mode. Belangrijk is het reversible-thema. Kledingstukken worden uitge voerd in dubbele stof, twee lagen transparant in verschillende kleu ren of transparant met een egale stof. De stukken kunnen dus aan beide kanten gedragen worden. Dit gegeven keert terug bij de tops, waarvan de halsuitsnijdingen aan gepast zijn. Wie het wil, maakt van de voorkant de rugkant; de diepe halsuitsnijding wordt een grafisch rugdecolleté. Zijde en aanverwante materialen zorgen voor een clean-glan- zend contrast. Het merendeel van de stoffen wordt mono chroom gebruikt; bedrukkingen zoals bijvoorbeeld bloem motieven veranderen door het plissé- procédé in abstracte tekeningen. Materialen De gevarieerde stoffenkeuze, gebaseerd op de touch van de materialen, de manier waarop ze vallen, hun zachtheid, hun draag- comfort. Natuurlijke en syntheti sche materialen worden moeite loos naast elkaar gebruikt. Polyester, het materiaal dat de mooiste plissés ople vert, komt dan ook veel vuldig voor. Maar ook volwaardig katoen, canvasachtig en duur zaam, en 100% linnen zitten in het stoffen- aanbod. Kleuren De kleuren, hoe belangrijk ook, eisen niet meteen alle aandacht op. Het onderkoelde, genuanceerde palet ondersteunt de ontwerpen en de boeiende verwerking van stoffen binnen het silhouet. Wit, bijna het handels merk van de collectie, komt vanzelfsprekend j ruim aan bod voor 1 zomer 1999. Daarbij aansluitend is er een W grijsthema, van metal- 1 lieke, zilveren tinten tot aan parelgrijs en donkere schakeringen in antraciet, leisteen en schelpgrijs. Een tweede groep omvat ecru, zanderig beige, boomschors en een gelig oker. Verder zijn er tabakskleuren, van een rood koper tot donker bruin. Grijsblauw sluit de groep hoofdkleuren af. rokken. In de groep jurken zitten lichte, simpele modellen met een creatieve verwerking. Grote, schuine coupenaden zijn meer dan een decoratief element: ze geven een andere, meer zwie rige wending aan het kledingstuk. Daarnaast zijn er verrassende plooi verwerkingen. Ook de kragen en revers vallen klein uit. Jasjes, van blazers tot hemdjasjes, zijn langer met een haast minimalisti sche vormgeving. Een minimum aan zakken en kleine, neutrale knoopjes als sluiting. Soms sluit een jasje vooraan met een enkele manchetknoop. Gemakkelijk en handig, even mooi open als dicht. modellen dan weer een verhoogde taille, wat ruimte geeft voor een aantal stylingelementen. Een plooiverwerking vanuit de taille- band bijvoorbeeld, waardoor het lijkt alsof er een kort rokje over de broek valt. Opvallend bij de tops zijn de op de body’s geïnspireerde shirts in jersey. De boothals maakt zijn rentree. Blote navel nog in De broeken zijn recht en vloeiend geknipt, of zijn naar onderen toe lichtjes uitgeschuind. De taille zit over het algemeen laag; mooi in combinatie met korte tops voor een zomers blote-navel-effect. Anderzijds hebben sommige Geheel in lijn met de trends voor het nieuwe jaar wordt de Esprit eyewear collectie geka rakteriseerd door kleine modellen en slanke silhouet ten. Aan de collectie lente/zomer zijn acht nieuwe modellen toegevoegd, waar van er vijf zijn gemaakt in metaal en drie in acetaat. Daarnaast zijn er evenveel correctiemodellen in metaal. Fris kleurgebruik en oog voor detail zijn kenmerkend voor de collectie. Uit het witte thema van Archie Pell by Bruphils één van de zomerse ontwerpen met overslagrok. Opvallend is de terugkeer van het gebruik van gepolijst goud en zilver voor de afwerking van de metalen zonnebrillen. Getinte glazen in lichtblauw en don kergroen vormen, naast klassiek bruin en grijs, een contrast met het discreet vormgegeven frame. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 24 MAART 1999 PAGINA 22 i Lichaam minder geaccen

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 22