Aloë Vera: een geschenk uit de natuur REUMA PATIËNTEN SERVICE Steeds meer mensen maken er kennis mee... 0900 20 30 300 Derde Oisterwijkse tenniskampioenschappen Ponyclub EE.V.LO.R. Audacia- nieuws S.V. Roef! Handbal f AUDACIA JEUGD Zondag tegen Taxandria Maart roert zijn staart! I PAGINA 21 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 24 MAART 1999 3e prijs n Aanwezig: 2e prijs 12e prijs W; Een initiatief van de Reumapatiëntenbond 4-0 6-2 2-1 3-3 2-2 1-1 2- 1 3- 3 i i t Het sap -wordt voorzichtig uit het blad gehaald 13.30 12.00 12.00 12.0 ..9.30 ..8.45 10.00 10.00 ..9.30 ..9.30 11.00 10.45 ..9.15 10.45 10.45 14.30 13.00 12.30 12.00 13.00 10.00 10.00 10.00 10.00 10.00 4e prijs proef 14 3e prijs proef 14 10e prijs 17e prijs 2e prijs 7e prijs De Aloë Vera plant Diegenen die meer over de Aloë willen we ten kunnen ook terecht op Internet: http:/home.wxs.nl/~grenaud/Aloëvera/ index.htm of bij Corrie Laurenssen, De Looyakker 27, tel. 513 3253. UITSLAGEN: GJD Roef-Avanti 1-2, MJC Roef-Elshout 10-2, DJA GHV-Roef 16-12. JJB Roef-RHV 30-15, HES M.Stars -Roef 2 16-19 Programma 24 maart Recr. 21.30 uur Desk-Roef, Vertrek 20-30 uur. De zaalkompetitie zit er weer bijna op, a.s. weekend zijn de laatste wedstrijden. In het weekend van 10-11 april begint de veldkompetitie. 27 maart 1 0.00 uur GJD GHV-Roef 11.50 uurMJB GHV-.Roef 15.00 uur MJC Desk-Roef 28 maart 16.00 uur JJB Tornado-Roef 1 0.00 uur DJA Roef-Dongen 11.15 uur HES Roef 2-Wh.Demons 12.30 uur DAS Roef-Were Di 13.45 uur HES Roef I -Wh.Demons Dit zijn de laaatste thuiswedstrijden in het Stokeind. Kom elkaar aamnoedigen! HANDBAL IS ALTIJD RAAK!!! 9 BASISGESPREKSTARIEF «br Uitslagen: Bardwijk-Audacia Al 5-0; Audacia Bl-ONI afgelast; Willem II-Audacia Cl 0-2; Audacia C2-Longa 1-1; WSC-Audacia C3 1-3. Ons Vios-Audacia Dl 3-1; Audacia D2- Spoord. Boys 3-3; J. Brabant-Audacia El 7-1; Nevelo-Audacia E2 4-1Nemelaer-Audacia E3 18-0; Audacia E4-Oirschot 0-6; Audacia Fl-J. Brabant 2-3; VCB-Audacia F2 0-11; DESK- Audacia F3 1-6; Gloria UC-Audacia F4 1-1; Nemelaer-Audacia F5 3-1. Programma zat. 27 maart Audacia Al is vrij Audacia Bl - ONI Audacia Cl - Willem II Sarto - Audacia C2 VCB-Audacia C3 Audacia Dl - GSBW Hilvaria - Audacia D2 Nevelo - Audacia El Nevelo - Audacia E2 Audacia E3 - Nevelo Audacia E4 - Nevelo Sarto - Audacia F1 Audacia F2 - Nevelo Ons Vios - Audacia F3 Viola - Audacia F4 Audacia F5 - Viola Erkenning in de geneeskunde? Het heeft er alle schijn van dat de natuurlijke geneeskunde (homeopaten, e.d.) de heilzame werking van Aloë begint te onderkennen. De reguliere geneeskunde (o.a. huisartsen) staan inmiddels ook meer open voor de onderzoe ken die naar de voeding worden gedaan. De (inmiddels) talloze gebruikers kunnen al leen vertalen naar wat hun lichaam hen ver telt. En dat is ook de meest betrouwbare ma nier. zodat alle voedingsstoffen weer beter worden opgenomen. Het lichaam wordt sterker en komt weer in balans, waardoor het zichzelf zal gaan genezen Het belangrijkste principe wat je hierbij voor ogen moet houden als het gaat over voeding is het principe van de fisiologische cyclus. Je kunt het als volgt zien... als je een verwaar loosde plant in huis hebt, en je gaat hem weer water en voedsel geven, dan zal hij enigszins opleven door de verbeterde voeding, maar je zult moeten wachten tot de oude blaadjes zijn afgestorven en er zich weer nieuwe bladeren hebben gevormd, voordat men weer kan spre ken van een gezonde plant. Bij het menselijk lichaam werkt het op dezelf de manier, als men het begint te voorzien van beter voedsel, zal men moeten wachten tot de fisiologische cyclus zich heeft voltrokken en er voldoende nieuwe lichaamscellen zijn ge vormd onder invloed van verbeterde voedings stoffen. Verder gaat de Aloë zeer diep door de huid en werkt van daaruit naar boven toe, werkt anti septisch en doodt dus bacteriën, virussen en schimmels. Het stimuleert gezonde celgroei en heeft een kalmerend effect op het zenuwstel sel. Door een technisch probleem deze week he laas geen verslag van Audacia 1. Vóór Pasen (waarin wordt ingehaald) is er nog een regulier programma dat Audacia eindelijk weer eens een thuiswedstrijd geeft, een derby zelfs! De winnaar kan nog hopen op één van de prijzen. Ongetwijfeld een boeiend gevecht, meer kun je niet zeggen. Uitslagen zondag 21 maart 1999 Gestelse Boys 1 - Audacia 1 Sarto 2 - Audacia 2 Audacia 3 - SC Olympus 3 Audacia 4 vrij Audacia 5 - SDO’39 2 Audacia 6 - Jong Brabant 7 Audacia 7 vrij SVSOS 2 - Audacia 8 Spoordonkse Boys 8 - Audacia 9 Dames: Audacia 1 - WSJ 1 Programma zondag 28 maart 1999 Audacia 1 - Taxandria 1 Korvel 2 - Audacia 2 Audacia 3 - Zouavia 3 Nemelaer 3 - Audacia 4 Beerse Boys 4 - Audacia 5 SVSSS 7 - Audacia 6 SC Olympus 7 - Audacia 7 Audacia 8 - VCB 5 Audacia 9 - Oirschot Vooruit 13 Dames: Essche Boys 1 - Audacia 1 Let op, let op!! Denk aan de ledenvergadering van morgen, donderdag 25 maart om 21.45 uur. Zoals u hierboven ziet, is het al weer voor de derde maal dat we de Oisterwijkse kampioen schappen organiseren voor alle seniorleden. Deze zijn opengesteld voor leden van de Oisterwijkse en Moergestelse tennisverenigin gen. De organisatie zit weer bij de Racket Club, maar dit toernooi is niet te verspelen zonder deelname van die andere verenigingen. In overleg met hen zijn de speeldata vastgesteld, met als aan vang 3 juni 1999 en de finaledag op zondag 13 juni 1999. In het finaleweekend, van 12 en 13 juni, moeten degenen die zo ver zijn gekomen, de gehele dag beschikbaar zijn. Bij de vaststelling van deze data is rekening ge houden met de toernooien welke de verenigin gen reeds gepland hadden voor dit jaar. De wedstrijden worden gespeeld op de binnen- en buitenbanen van de organiserende vereni ging. Deelname is mogelijk in de categorieën: B, Cl, C2, Dl, D2, Veteranen (boven 50 jaar). Het inschrijfgeld is ook nu weer laag gehou den, nl. f 10,- per persoon voor enkel en ook voor dubbel. Voor inschrijfformulieren kunt u terecht bij uw eigen vereniging. De inschrijving voor dit toernooi sluit op 10 mei 1999 om 21.00 uur. Wij hopen op een nog grotere deelname dan de voorgaande jaren, en dat het weer zo’n zelf de groot succes mag worden. De Racket Club Als maart zijn staart roert wil dit zeggen dat men van alles kan verwachten wat het weer betreft. Alle elementen kunnen meedoen, het kan regenen, stormen, vriezen, dooien en zelfs sneeuwen, maar ook de zon kan zich laten zien. Een hond voert vaak ook zijn staart, maar om andere redenen dan maart. Meestal kwispelt hij met zijn staart om aan te geven dat hij blij is. Een hond kan immers niet praten, vandaar dat hij andere middelen moet gebruiken om zijn grof ongenoegen kenbaar te maken. Mensen kunnen hun mondje roeren, en dat is maar goed ook! Het mooiste communicatiemiddel is de taal, als die tenminste correct wordt gebruikt. Het is alleen maar positief als mensen voor hun belangen weten op te komen.. Het komende weekend moet de klok weer vooruit gezet worden. U heeft dus een uur kor ter om over dit artikel na te denken. Wellicht zijn er dan toch vragen die de mensen van mi- Max kunnen beantwoorden. Zij willen met alle genoegen communiceren, oftewel hun mond je roeren. Dat kan elke donderdagmiddag van 13.00 - 17.00 uur, aan de Poirtersstraat 5. Tevens kunt u een afspraak maken op een tijd die u beter past. U kunt dan bellen naar 52 20 320 en u wordt dan zo spoedig mogelijk teruggebeld. En wij... - wij wassen ons, - in de was zetten gebeurt ook nog wel met de nodige make-up, - benzine krijgen we ook, maar niet de beste, nee... eentje met veel kleur-, geur-, smaakstof fen en conserveringsmiddelen. En onze gezonde groente zijn soms minder gezond dan we denken: ze hebben niet meer alle voedingsstoffen die ze zouden moeten heb ben omdat onze grond steeds armer wordt. Doorsmeren en olie verversen is er voor ons niet bij. Zolang alles werkt gaan we door en pas als we ergens last van krijgen gaan we naar “onze garage”. Maar met meer aandacht aan je voeding kan je een hoop narigheid voorblijven en Aloë kan dan een prima ondersteuning zijn. Wat is dan de kracht van de Aloë? Het sap van de Aloë plant zit vol met vitami nen (zelfs B12 komt er in voor, en dat is op zich al bijzonder omdat het alleen in vlees voorkomt) mineralen en aminozuren Het rei nigt je lichaam in de ruimste zin des woords, waardoor alle afvalstoffen het lichaam verlaten Uitslagen 28 februari te Schoonhoven Cat. D klasse L Maggie Bax, Tjarda Maggie Bax, Tjarda Cat. E klasse L Maggie Bax, Cesar3e prijs proef 15 Maggie Bax, Cesar2e prijs proef 15 Uitslagen 6 en 7 maart te Best Cat. C klasse B Chantal van Opbergen, Frisky Girl2e prijs Cat. C klasse L Joyce van Opbergen, Frisky Girl Cat. D klasse L Joyce van Opbergen, Rissaz Maggie Bax, Tjarda Cat. E klasse L Maggie Bax, Cesar12e prijs Uitslagen 13 en 14 maart te Helvoirt Cat. C klasse B Chantal van Opbergen, Frisky Girl5e prijs Cat. C klasse L Joyce van Opbergen, Frisky Girl Cat. D klasse L Maggie Bax, Tjarda Joyce van Opbergen, Rissaz Cat. E klasse L Maggie Bax, Cesar Aloë Vera is een van de oudst bekende medicinale planten. Steeds meer mensen maken er vandaag de dag kennis mee. Een van de distributeurs in Moergestel is Corrie Laurenssen, woonachtig aan De Looyakker. Zij vertelde ons desgevraagd over het hoe en wat van de plant met de prachtige naam Aloë Vera. Wat is nou precies de Aloë Vera? Je ziet het tegenwoordig op tal van gebruiksar tikelen staan. Aloë Vera is een van de oudst bekende medicinale planten In het oude Grie kenland werd het al gebruikt in recepten, ter wijl de oude Egyptenaren de plant niet alleen gebruikten als medicijn, maar ook als huidver zorging en balsemen. Verder zijn er nog historische documenten teruggevonden van Romeinen, Algerijnen, Marokkanen, Arabieren, Indiërs en Chine zen die allen melding maken van Aloë Vera voor zowel geneeskrachtige als cosmetische toepassingen. Al van voor onze jaartelling is Aloë in vele ver schillende culturen toegepast vanwege de heil zame werking die er vanuit ging o.a. voor won den, zweren, maag- en darmklachten, huidpro- blemen, hoofdpijn, mond- en tandvleesklach- ten, brandwonden, insectenbeten, kneuzingen, enfin, noem maar op, de mogelijkheden zijn legio. De Aloë kreeg hierdoor in de loop der jaren prachtige titels mee, wat dacht je van Wonder plant, Medici jnplant, Brandwondenplant, Eer ste Hulpplant, en bij de Indianen Toverstaf. De Aloë Vera lijkt veel op een Cactus maar stamt feitelijk af van de lelie-en uiachtigen. Deze planten kenmerken zich door de lansvor mige bladeren met stekelige randen en scher pe uiteinden. Er zijn meer dan 200 verschil lende soorten in de Aloë familie (Forever Li ving Products gebruikt de Barbadensis Miller, een van de meest geneeskrachtigste) en ze groeien in droge streken in Afrika, Azië, Euro pa en Noord- en Zuid-Amerika. Door de komst van de chemische industrie werd het gebruik van planten en kruiden in de geneeskunde op de achtergrond geschoven. En wat de Aloë betreft... het duurde een aantal jaren voordat de plant weer heron dekt werd en een come-back maakte als algemeen gebruiks middel. Toen indertijd in Hiroshima de eerste atoombom ontplofte, stonden artsen zowat machteloos. De brandwonden en zweren tengevolge van de stralingen waren nauwe lijks te behandelen, totdat men een oude volksremedie toe gingen passen... het blad van de Aloë Vera plant. Maar er was één probleem. Als het blad van de Aloë afgesneden is van de plant, dan kun je hem vergelijken met een opengemaakte ba naan. Hij wordt snel bruin door het oxideren en al snel zijn alle werkzame bestanddelen die in de gel zitten verloren. De gel is het sap van de Aloë. Daar moest dus iets op gevonden wor den. En nou kun je met allerlei chemische mid delen dat rottingsproces wel stop zetten, maar dat was, om het natuurlijke te behouden, niet de bedoeling. In 1964 lukte het Dr. Bill Coatseen practize - rend apotheker uit Dallas, om de gel op een natuurlijke manier te stabiliseren houdbaar maken)en wel op zo’n unieke manier, dat de gel niets aan waarde verloor. Waarom zou je Aloë gebruiken? Als we ons vergelijken met onze auto, is de auto vaak veel beter af als het om verzorging gaat. Want... - hij wordt gewassen en in de was gezet - doorsmeren en olie verversen - een kleine en grote beurt - de beste benzine (loodvrij, super) Het beste is nog niet goed genoeg, want onze blikken vriend moet ons trouw dienen, moet heel wat jaartjes mee, heeft veel geld gekost... zuinig op zijn dus. Corrie Laurenssen is overtuigd van al het po sitieve van wat de Aloë de mens kan bieden. Reden daarom voor haar om a.s. vrijdag naar de RAI in Amsterdam te gaan voor een con gres dat gegeven wordt door de Kankerbestrij ding. Hier wordt een lezing gegeven van wat voeding kan doen met en in het lichaam. De Aloë zou mogelijk een zinvolle aanvulling kun nen betekenen naast de reguliere behandeling van allerlei ziektes. Of, tot slot, zoals een Indiase arts eens prach tig heeft gezegd: ’Als uw voeding niet goed is, dan werkt uw medicijn niet, en als u goe de voeding hebt, dan heeft u geen medicijn nodig’...

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 21