200e Uitzending MTV Feestelijke opening speeltoestellen Hertog Jan Wandelavond vierdaagse 1999 Banenbeurs in Breda Disco-avond ’Den Boogaard’ groeiend succes Morgen, donderdag 25 maart 19,00 uur: Zonnen zonneallergie toch zonnen Foto-expositie in muziekschool Trouwplannen De Coalitievorming PAGINA 17 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 24 MAART 1999 Ruim een jaar zijn we bezig geweest met geld inzamelen om voor de Hertog Jan school nieuw speeltoestellen te kunnen kopen. We hebben van alles gedaan: lege flessen verzameld en ingeleverd, een paasmarkt georganiseerd met een heuse vei ling, sponsors gezocht onder bedrijven en, in samenwerking met MTV, een zeer succesvolle Televisiebingo georganiseerd. Daarnaast waren er nog diverse instel lingen die ons spontaan een mooi bedrag aanboden, of die ons op een andere ma nier hielpen om ons doel te bereiken, waar wij uiteraard heel blij mee waren. De Stichting Wandelavondvierdaagse Moergestel bereiken om de huid op de zon voor te berei den, dan is een ’snelbruin’behandeling in de salon de aangewezen weg. Ik nodig u uit om geheel vrijblijvend eens langs te komen in de salon. Ik kan u dan alle infor matie geven en meteen bekijken welk huidtype u heeft voor de juiste afstemming. Het is han dig als u van tevoren even telefonisch meldt wanneer en hoe laat u langs wilt komen: daar mee -voorkomt u dat u lang moet wachten omdat ik bezig ben met behandelingen, Boven dien: u verdient alle aandacht en ik wil graag de tijd nemen om u goed te adviseren. Een goed en mooi gebruinde huid in de zomer is dat immers meer dan waard Graag tot ziens in de salon. Met vriendelijke groet: Marij IJsseldijk-Wagemans De eerste voorbereidingen van de avondvierdaagse van 1999 zijn al weer begonnen, Deze wordt gelopen van dinsdag 1 juni t/m vrijdag 4 juni 1999. Wij vragen belangstellende deze data te re serveren. Tevens vragen wij de besturen van verenigingen en de directies van de scholen om op deze data geen activiteiten te organi seren om iedereen in de gelegenheid te stel len aan deze wandelingen deel te nemen. De Stichting probeert weer mooie routes uit te zetten, en zij hoopt dat het evenals voorgaande jaren weer een paar mooie en gezellige avon den worden. De voorinschrijving is in de pe riode van 25 mei t/m 31 mei 1999 elke avond van 18.00 uur tot 21.00 uur maar niet in het weekend. Het inschrijfgeld bedraagt nog steeds fl. 5,- p.p. In de loop van de komende maanden kunt u nog meer informatie van ons verwach ten. En het is ons gelukt, de speeltoestellen zijn er! Wat we allemaal hebben kunnen aanschaf- fenop de grote speelplaats een evenwichtsbalk, een klauterrots, een duikelaar en een groot klimtoestel. Op de kleine speelplaats is een nieuwe kikkerwip geplaatst, het zand in de zandbak is vernieuwd, het klimhuisje is gere noveerd en heeft een nieuwe glijbaan gekre gen en er zijn nieuwe schommels aangeschaft. De afgelopen weken is er nog keihard gewerkt door diverse leden van de ouderraad en door meneer Frans (de conciërge). Er moest zand gereden worden en de verschillende onderde len van de toestellen werden keurig geschil derd. Maar eindelijk was het dan zo ver: afge lopen donderdag 18 maart was de dag dat onze nieuwe speeltoestellen officieel in gebruik ge nomen konden worden. ’s Morgens om 09.00 uur was iedereen op school present: de kinderen van de Hertog Jan in de eerste plaats natuurlijk, het team, leden van de ouderraad, een heleboel ouders, broer tjes, pa’s, oma’s en ook MTV was van de partij. Meester Henk van de Ven (de directeur) hield een kort toespraakje waarin hij nog eens stil stond bij al het werk dat door zoveel mensen en kinderen verricht werd om ons doel te be reiken. Daarna was het tijd voor de echte ope ning: om het grootste speeltoestel zat een mooi lint gebonden en dat moest worden doorge knipt. Die eer viel te beurt aan de oudste en de De afgelopen week is er door partijen (WD, GB, CDA, PvdA en D66) veel werk verricht. Met het huidige bestuursaccoord als uitgangs punt werden er vanuit iedere partij nieuwe be leidszaken ingebracht teneinde zo te komen tot een nieuw accoord voor de komende drie jaren dat door de eventuele nieuwe coalitie voor 100% kan worden gedragen. Het CDA bracht o.a. het beleidselement “Op weg naar een duur zame gemeente” in. Hierin ligt voor de lokale overheid een belangrijke taak. Een actiepro gramma moet worden opgesteld aan de hand waarvan de lokale overheid, samen met maat schappelijke organisaties, individuele burgers en bedrijfsleven, gaat werken aan een duurza me toekomst voor onze gemeente. Een pro gramma waarbij milieu, natuur, verdeling van welvaart en een prettige leefomgeving centraal staan. Donderdag 25 maart a.s. om 22:30 uur worden pers en belangstellenden opnieuw op de hoog te gebracht van de gemaakte vorderingen. In dien mogelijk wordt ook ingegaan op de por- tefeuille-verdeling onder de wethouders. Groot Fractieberaad Met het oog op de verschuiving van de eerst volgende gemeenteraadsvergadering naar woensdag 31 maart a.s. (aanvang 19:30 uur) en het binnenkort aantreden van de nieuwe raad moet de datum van het eerstvolgende CDA Groot Fractieberaad nog worden vastgesteld. Wij houden u hiervan op de hoogte. Het regu liere fractie-overleg vooruitlopend op de raads vergadering zal plaatsvinden maandag 29 maart a.s. aanvang 20:00 uur in de CDA frac- tiekamer (le verdieping, oude raadhuis). Voor vragen en/of suggesties over de coalitie vorming of fractiewerk kunt u terecht bij Lam bert Van den Bosch (52 84 538) en/of Ad Mut- saers (51 32 392). Voor overige CDA activitei ten bij Peter Scheutjens (voorzitter, 52 84 063) en/of Huib Nouwens (p.r. 52 345 90). Op zaterdag 27 en zondag 28 maart van 11.00 tot 18.00 uur zal in ‘t Turfschip in Breda de beurs “Ruim baan in Brabant” worden gehou den. Tijdens dit evenement wordt het vacatu re vraag-en-aanbod bijeen gebracht. Een gele genheid bij uitstek voor werkgevers en werk zoekenden om elkaar te ontmoeten. Ook C.S.O. b.v., gevestigd aan de Industrie weg in Moergestel, zal op de beurs vertegen woordigd zijn. C.S.O. vervaardigt orthopedi sche schoenen voor klanten in binnen- en buitenland. “Het is in de schoenenbranche al jarenlang erg moeilijk om aan personeel te komen” aldus Willem Ligtvoet, technisch directeur van het bedrijf. “Na vele adverten ties in plaatselijke en regionale bladen zijn we nieuwe wegen in geslagen. Toen we hoor den van het succes van de beurs in Eindho ven en Den Bosch hebben we besloten ook deze vorm van personeelswerving te probe ren.” Het vervaardigen van orthopedische schoenen vraagt veel menskracht. Bij C.S.O. werken op dit moment zo’n 45 medewerkers, verdeeld over twee vestigingen: Moergestel en Dongen. C.S.O. is in Nederland een van de grootste be drijven in haar werkzaamheden. C.S.O. produ ceert onder andere voor Buchrnhomen Ortho pedie Technieken gevestigd in Eindhoven en Tilburg. C.S.O. verwacht in Breda nieuwe doelgroepen aan te spreken. Zo zal onder andere de toe stroom van scholieren uit het lager en middel baar onderwijs aangesproken kunnen worden. Daarnaast verwacht men in gesprek te komen met mensen uit de schoenindustrie en de schoenherstellerijen. Meer informatie over de beurs Telnr: 040-297 94 94 Op vrijdag 19 maart jl. organiseerde “Den Boogaard” onder de naam “March Disco Event” een discoavond voor de jeugd van 14 tot en met 16 jaar. Deze avond was min of meer een vervolg op “Santa’s Dance Party”, een dis co-avond die “Den Boogaard” op tweede kerst dag organiseerde. “Den Boogaard” wist het aantal bezoekers op 19 maart al te verdubbe len. De avond was wederom een groot succes. Met goede muziek van “DJ SLIFCUT”, een pilsje of glaasje fris wisten de jongeren zich kostelijk te vermaken. Op donderdag 29 april as, de avond vóór koninginnedag, zal er in “Den Boogaard” opnieuw een disco-avond worden gehouden. Dit maal geheel in het the ma van koninginnedag en vandaar onder de naam “QUEEN’S NIGHT” jongste leerling van de school, te weten Ruks- han Mahamada Kalapuge en Vincent Wijnho ven. Samen brachten zij deze belangrijke taak keurig ten uitvoer, onder toeziend oog van alle aanwezigen. Aansluitend mochten alle leerlingen en ook de andere aanwezige kigderen een ballon oplaten met daaraan een naamkaartje. Alle mensentel den tot drie en onder luid gejuich gingen ruim 200 ballonnen de lucht in, een feestelijke af sluiting van het officiële gedeelte. Vervolgens mochten alle groepen afwisselend de toestel len inwijden; elke groep mocht geruime tijd op de toestellen spelen, terwijl intussen alle leerlingen op iets lekkers getrakteerd werden. Het was een erg gezellige en leuke opening en we zijn zeer voldaan dat onze speeltoestellen actie zo goed geslaagd is. a. s. Donderdag kunt u getuige zijn van de opening als u naar MTV kijkt, dan ivordt deze festiviteit namelijk uit gezonden. Wat betreft de ballonnenwedstrijd, we houden u op de hoogte! Rest ons nog heel veel mensen te bedanken, te veel om op te noemen eigenlijk. Omdat we absoluut niemand willen en kunnen ver geten, doen we het zo: iedereen die op welke manier dan ook heeft meegeholpen om ons doel te realiseren, van klein tot groot, willen wij uit de grond van ons hart bedanken voor de medewerking. Natuurlijk vooral namens de kinderen van de Hertog Janschool Vanavond, donderdag, kunt u om 19.00 én om 21.00 uur kijken naar de 200e uitzending van MTV Televisie. Het programma iieeft uiteraard een feestelijk tintje meegekregen en... een kwis waarmee maar liefst 200,- te winnen is! Aan de hand van oude MTV-fragmenten, die als rode draad door het program ma lopen, moet een letterspel worden gespeeld. Onder de gelukkige bellers wordt de 200,- verloot. Kijken dus, en zo gauw als u de zin weet mag u rechtstreeks naar de studio bellen. De uitzending wordt zondag 28 maart om 14.00 uur herhaald en ook weer don derdag 1 april om 19.00 en 21.00 uur. Mooi bruin worden willen we allemaal. Maar het moet ook verantwoord zijn, want er is in middels genoeg bekend over de kwalijke effec ten die de zon ook op onze huid kan hebben. Dus is het zaak dat u, terwijl uw huid optimaal beschermd wordt, u toch snel en mooi bruin wordt. Het goede nieuws is dat dit kan: met de S.BA. zonneproducten. Deze zijn gebaseerd op essen tiële oliën en bieden u opmerkelijke voorde len: ze zijn 100% natuurlijk, ze houden rim- pelvorming en uitdroging tegen, ze zijn anti- schimmel en ze zorgen ervoor dat er een grote re aanmaak is van pigmentcellen. Door deze eigenschappen worden zelfs extreem blanke en roodharige mensen beter tegen de zon be schermd en worden ze sneller en mooier bruin. Zonne-allergie. Een zonne-allergie kan aangeboren of verwor ven zijn, Zonlichtallergie is een abnormale reactie van de huid op zonlicht. Meestal na kortstondige blootstelling aan U.V licht, met name U.V.A. - stralen die zorgen voor de foto- allergie, met als gevolg jeuk, rode vlekken en blaasjes. Ze verschijnen vooral op het decolle té, de schouders, de hals en de benen. Komt vooral voor bij vrouwen vanaf 40 jaar. Zonlicht allergie komt vaker voor bij vrouwen dan bij mannen. De meeste cosmetische zonnebrandcremes be schermen wel goed tegen U-V.B,- stralen, maar slecht tegen U.V.A. -stralen. Het enige dat hier echt helpt is bedekken mei kleding. En zolang de blaasjes er zijn, de zon mijden. Daarom is preventief werken met speciale S.EA. producten de oplossing bij zonnelicht- allergie. U ziet: als u probleemloos, veilig en snel mooi bruin wilt worden zijn S.EA. zonneproducten ideaal. Een goede tip: als u een voorsprong wilt Na de expositie van de Oisterwijkse kunstena res Wilna van den Heuvel in het gebouw van de Tilburgse Dans- en Muziekschool locatie Oisterwijk is het nu de beurt aan een jonge fo tograaf wiens wortels dichtbij het Oisterwijk se liggen. De fotograaf Wil van lersel werd in 1965 gebo ren in Udenhout alwaar zijn vader een leerfa briek had. Deze van lersel stamt van de fam. van lersel die destijds een leerfabriek hadden in Oisterwijk. Wil van lersel koos voor een opleiding tot foto graaf en volgde zijn opleiding aan de Konink lijke Academie voor beeldende kunst te Den Haag. Nu woont en werkt Wil van lersel als freelance fotograaf in Amsterdam. In 1994 ont ving hij de aanmoedigingsprijs voor fotografie van het Amsterdamse Fonds voor de Kunst. Sinds 1993 heeft Wil diverse tentoonstellingen gemaakt en documentaire opdrachten gekre gen van gemeentelijke-, provinciale- en lande lijke instellingen. De expositie van Wil van lersel heeft als titel: “Mooie foto’s” De expositie omvat een selectie van vierentwintig foto’s uit vier projecten. 1: Straatbeelden uit Moskou 1993, 2:De kustlijn van Noord-Holland ’94 95 in opdracht van de provincie Noord-Holland 3: “De huiskamers” n.a.v. verblijf in verschil lende huiskamers te Amsterdam en 4: Zürich, dagboeknotities van mijn verblijf in deze stad. De expositie “Mooie foto’s” van Wil van ler sel is te zien vanaf 1 april tot 1 juni in het gebouw van de Tilburgse Dans en Muziek school locatie Oisterwijk, Schoolstraat 3 te Oisterwijk, tel.nr. 013-5282753, van maandag t/m vrijdag van 09.30 uur tot 11.30 uur en van 14.00 uur tot 21.30 uur. Op zaterdag van 09.30 uur tot 12.30 uur. Op zondag gesloten. Loopt u al een tijdje rond met trouwplannen en weet u niet hoe u er iets feestelijks van moet maken in de kerk, dan zijn wij misschien de oplossing. Wij zijn een groep van twintig en thousiaste zangers tussen de 20 en de 50 jaar, JOY genaamd, die het leuk vinden om uw hu welijksviering in de kerk bijzonder te maken. Uit ons Engels en Nederlands repertoire kunt u vast iets vinden wat goed bij u past. Dus, ge woon even bellen als u er wat meer van wilt weten. Onze telefoonnummers zijn: van Carien van de Pas, 0135333914 en van Annie Jaszewski, 0135133193. Bent u nou zelf een tenor of bas die op zoek is naar een gezellig koor, aarzel dan vooral niet om te bellen naar bovenstaande telefoonnum mers. Wij repeteren op de woensdagavond in de Kunstkring te Oisterwijk waar u altijd wel kom bent om een keer te komen luisteren. Tot dan! MOCUGlSTfL

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 17