l BI MODE foto McGregor Menswear foto Vagn Guldbrandsen foto Levi's 679 simple workpant foto Ledüb foto Vagn Guldbrandsen Wat dragen we deze zomer? Zoveel mensen zoveel smaken, is een bekende uitspraak. Toch spreken de verschillende ontwer pers over de trends voor deze zomer. Een overzicht van kleu ren, stijlen en materialen en voorbeelden van de diverse col lecties. Een ding is ook dit jaar zijn er geen strenge, vastom lijnde en bijna dwingend voorgeschreven stijitrends. Leef in wat je lekker vindt dragen en draag waarin je fijn wilt leven. nelijk rood, gedempt groen en geel een rol. De ontwerpen zijn duide lijk meer ingetogen. Wat het dessin betreft zijn er haast onopvallende ruiten en bijna uni- kleurige patronen te zien. Als materialen veel tweed en seersuc ker looks. Lichte sportjasjes in de vorm van overhemden zijn er voor de extreem warme dagen. Koorden in de taille benadrukken een goed figuur. oploopt. High-tech materialen zor gen ervoor dat de broeken niet kreuken, waardoor ze zonder pro blemen opgerold, wat veel ruimte scheelt, in de koffer/sporttas mee op reis kunnen. Iets wijder gesne den corduroy broeken, die over eenkomst vertonen met de new Waar het kleurenpalet over eenkomt met die van de kos tuums, zijn de tinten iets ster ker. Tevens speelt een man versies zijn in het top-segment in opkomst met een licht aangesloten taille of los gedragen. Er is een overgang op komst naar een lange re versie van het jack. Broeken De nieuwe broeken zijn meer op het lichaam gesneden zonder strak te zijn. Stretchmaterialen vinden ook hier hun weg. Sports jackets De lichaamsom- vattende belijning met zacht geronde schouders in kenmer kend in de nieuwe sportjacks. Ook hier veel stretch materialen voor puur comfort. Functionaliteit is het belangrijkste criterium: high-tech materialen of coatings leveren ’waterdichtheid’ op. Wat betreft de kleuren zijn er de grijzen in allerlei tinten maar ook echt wit. Voor de jongeren zijn er de blauwtinten variërend van zwart/blauw tot waterblauw en diepzwart als alternatief voor de natuurlijke en khaki kleuren. Verborgen knoopsluitingen bena drukken de trend naar understate ment, drukknoopsluitingen zijn gemakkelijk bij snel veranderende temperaturen. urban look wanneer ze gecombineerd worden met een hemdjas, levert een alternatief voor de nette broek. Jassen De vertonen zich dit seizoen in een variëteit aan lengtes. Het ele gante lange model blijft de belangrijkste maar ook kortere krijgt toebedeeld. Wellicht in het kader van een maagdelijk nieuwe eeuw, dat deze non-kleur tot kleur wordt uit geroepen. En wit in de zomer is natuurlijk nooit uit geweest. De kruidentinten en de blauwen bla zen ook hun toontje mee. De belijning is wat minder los en van het lichaam krijg je iets meer silhouet te zien. Aanvullend zijn er modellen met een extra gebruiksfunctie zoals de zogenaamde ’traveller’ broeken die het dit seizoen lij ken te gaan maken. Zakken op de zijnaden nemen de plaats in van het sportjack voor wan neer de tempera- t u u r hoog De kleuren zijn natuurlijk waarbij I wit een steeds belangrijkere rol Kostuums Karakteriserend voor de pakken is het terughoudend kleurgebruik. Ook hier domineren de grijs-blau- wen. Aanvullend zijn er beige ver sies en pastelbruin en roest, ecru en wit. Het silhouet 'knuffelt’ het lichaam zonder dat het het nauw omsluit. Stretch materialen zorgen natuurlijk voor het comfort. De schouders zijn nauwelijks bena drukt. Single-breasted kostuums met twee tot vijf knopen domine ren bij de jasjes. Net zoals bij de hemden ook hier platte kragen en revers. De materiaalstruc- turen zijn belang rijk en varieert van glanzend tot een korrelige greep. Het gebruik van fijne crinckle garens zorgt er ech ter voor dat het toch zacht aanvoelt wanneer je het draagt. In het duurdere seg ment zijn kos tuums gemaakt van puur lin nen, mengin gen van wol- zijde of wol- linnen-zijde favoriet. Tip: knie-korte bermuda’s en shorts. k <7 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 24 MAART 1999 PAGINA 16 Blik op de zomermode van het laatste jaar van deze eeuw

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 16