Stoere werkmansbroek met relaxte uitstraling Volwassen Dockers voor vrouwen Retro-collectie spijkerbroeken uit de hippe jaren zeventig Vakantieproof en volbloed spijkerbroek MODE Klassieke Cargo in steenkleur. Dat de rijke jeanshistorie wel meer te bieden heeft dan de stan daard 5-pocket broek, blijkt uit de nieuwe collectie gebaseerd op de jaren zeventig. Al is Wrangler vooral bekend vanwege de origi nele western jeans, het maakte in de roerige jaren zeventig deel uit van de favoriete outfit van de 'love and peace’ uitdragende, rebelse jongere. Geheel volgens de dresscode van die tijd, is de jeans met de uitlopende pijpen in de zomercollectie van het laat ste jaar van deze eeuw opgeno men. Love, happiness en fun kenmerk ten jeanswear in de jaren zeventig. Een tijdperk waarin jonge rebellen hun eigenwijsheid en individuali teit benadrukten met voor die doelgroep gemaakte jeanswear. Standaard broeken moesten wij ken voor funky modellen met uit lopende pijpen en zelf bewerkte jeans en jacks. Dezelfde mentali teit zien we terug bij de jonge mode rebel van nu. De Loose is een flat front chino in klassieke «Amerikaanse stijl, voor funky tops in sexy stijlen: hemd jes, tanktops en shirtjes in rijke, donkere zomerkleuren. Maar ook seventies paisley prints en denim tops met borduursels passen in deze alternatieve meidenlooks. Originele jeansjacks van broken twill, een bijzondere jeansstof, laten zien hoe rijk de jeanshistorie is. Nieuw in de collectie is de fl Carrier Pant, een heupbroek van lichtgewicht canvas, ver krijgbaar in de kleuren staal, steen en olijf. De broek heeft wijde pijpen en zijzakken in een prakti sche stijl met een vrouwelijke touch. Een superslank gesneden broek van katoen/lycra bi- elastic is de Slim Pant. Er is keuze uit zwart en staal. zij bovendien kunnen kiezen voor de Bib overall, de eerste denim salopette uit de geschiedenis. voelende, bijna witte spijkerstof. Het mooie van het bleken van indi go naar bijna wit, is dat er een typi sche blauwe zweem overblijft, waardoor de jeans een levendig, subtiel gemarmerd effect heeft. Het spreekt vanzelf dat in de zomercollectie tevens white indigo jacks en mouwloze shirts zijn opgenomen. Stijlen De belangrijkste stijl voor mannen is de rechte workersbroek en de baggy carpenter-jeans. Beide ver krijgbaar in authentiek geweven denim en katoenen canvas. Voor Volbloed blauw Een jeans met een stamboom van heb-ik-jouw-daar is de Oregon. Gemaakt volgens de beste tradities van de Midwest, in combinatie met de nieuwste vindingen op het gebied van wassingen en materia len. Deze jeans is er voor deze zomer in een speciale uitvoering: stripy denim. Deze stof geeft een doorleefd en sprekend karakter aan de spijkerbroek. Verkrijgbaar in verschillende wassingen blauw. In verschillende licht gebleekte tinten is deze jeans een luchtig zomer item, in khaki denim is deze versie een mode-innovatie. Naast de succesvolle Dockers- lijn voor mannen is er sinds afgelopen herfst/winter een vrouwenlijn. De vraag van vrouwen naar khaki broeken neemt sterk toe, vandaar dat deze zomer een selectie van acht varianten beschikbaar is. Boot cut De authentieke boot cut, model Arizona, is de bekende spijker broek met uitlopende pijpen. Vanaf deze zomer weer verkrijg baar in diverse tinten indigo blue, maar ook in de originele jaren zeventig corduroy. Meest trendy zijn de super donker indigo geverf de flared jeans (met vet uitlopende pijpen) en lage heupjeans. Zij combineren heel mooi met kleine een relaxte, ongedwongen levens stijl. Kleuren: wit, khake en ’Guinness’. Naast een kort heuprokje met omgeslagen zoom en achterzakken in de kleuren putty, middenbruin en olijf is er een supervrouwelijke korte short in zand en groen khaki. De Dungarees hebben hun wortels in de historie, maar passen hele maal in de jaren negentig. Weliswaar een klassieker, maar zodanig veranderd dat ze passen in de huidige modetrend. De hoofd kleur is donker blue indigo, maar ze zijn er ook in trendy variaties, waaronder de diep blauwe katoen/polyester met een subtiele glans. Het zijn dit soort materiaal- innovaties waarmee Lee van de Dungarees een ’hebbebroek’ maakt voor mannen, vrouwen en kinderen. De jeans dragen comfortabel omdat er verschillende pasvormen zijn voor vrouwen en mannen. Vrouwen blijven nu eenmaal een ander lichaam houden. Maar dat is niet nieuws onder de zon. Het bij zondere aan deze white indigo ble ached zit hem in de stof. Super gebleekt, tot bijna op het witte af, maar wel met de kenmerkende blauwe indigo ondertoon. Dankzij een bijzonder wasproces, dat tot de geheimen van de fabrikant hoort, is het van oorsprong stijve donker blauwe denim gewassen en zoda nig behandeld tot een zacht aan- Wie zich wil onderscheiden van de massa, wil niet meer in de stan daard spijkerbroek lopen. Bovendien is de jeansmode een stuk creatiever dan de doorsnee broek. Voor al die rebellen en vooral voor de meiden, is de seventies fun terug. Ook het jeansmerk Lee merkt op dat jeanswear meer is dan alleen de 5-pocket spij kerbroek. De geschiedenis van de jeans kent veel ver schillende stijlen, modellen en trends. De huidige trend naar loose en relaxte broeken is de reden dat originele workwear terug voor het voetlicht wordt gebracht onder de naam Dungarees. de vrouwen een spannende mix van twee uitersten: authenticiteit en mode. Tegenstrijdig en dus helemaal van deze tijd. Een spre kend voorbeeld is de carpenter flare jeans, een lekkere strakke workerjeans met uitlopende pij pen. Verkrijgbaar in verschillende tinten donker indigo of canvas. De collectie wordt gecompleteerd door een workerjacket en een aan tal tops in dezelfde stijl. Voor kin deren is gekozen voor kopieën van de broeken voor volwassenen. De genoemde worker en carpenter alsmede de carpenter-flare zijn exacte vertalingen in kindermaten. De kids hebben het voordeel dat Stranden, temperaturen waar van je denkt ’daarmee valt te leven’ en natuurlijk je favoriete vakantiebestemming zijn vanaf nu niet compleet zonder een 'witte’ spijkerbroek. De Mustang white indigo bleached jeans is een spijker broek waarvan je je afvraagt waarom het zo lang heeft geduurd voordat hij er was. Sexy, zomers en mooi. PAGINA 10 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 24 MAART 1999 SS I*

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 10