II e Vennen il i S.V. ’ROEF!’ wil beachveld De Driestuiversopera in aula Durendael Zo is er maar ééni Wenda Welten ook dit jaar weer naar Indoor Brabant Herhaalde oproep ovemachtingsadressen Poolse Nachtegalen mtfvuK overleg, Omdat drukwerk mooi, goed én Het braakliggende (parkeer)terrein achter de velden van SVRoef! waarop men dus het beach- balveld in gedachten heeft... Foto: Ingrid Zeegers speelt de rol van Polly in de Driestuiversopera. 1 Moergestel Uitbreiding complex S. V. RoeP Q betaalbaar moet zijn. Oisterwijkseweg 43 Tel. 513 2268 Vanaf a.s. maandag zal begonnen worden met het ombouwen van de aula van Scho lengemeenschap Durendael tot een heus theater. Niet de eerste keer want er worden met vaste regelmaat voorstellingen gegeven in deze aula, maar deze keer zit het publiek met het gezicht precies de andere kant op. Veel technische voorzieningen moeten nog worden getroffen alvorens volgende week de generale repetitie gehouden kan worden, zo moeten er een 8-tal diaprojectoren worden geïnstalleerd die straks het decor gaan projecteren voor de Driestui versopera. Bij het zingen van de 3e driestuiversfïnale tij dens de repetities is bij veel spelers kippevel geconstateerd, als dat straks bij U ook op komt zetten dan zijn wij tevreden. Kaarten zijn nog tot en met overmorgen tele fonisch te bestellen op de telefoonnummers 5286795 en 5282753 en a.s. zaterdag tussen 14.00 en 20.00 uur in café ‘t Molentje. Na za terdag 20 maart zijn kaarten te reserveren via tel. 5284987. Ook willen wi j U er nog even op wijzen dat de Driestuiversopera geen stuk is voor kinderen. Veel teksten zullen zij waarschijnlijk niet be grijpen. Volgende week voor de laatste keer een be richt over de Driestuiversopera en dan kunt U het allemaal zelf gaan zien. Wij hopen U te mogen begroeten. ADVIESBURO^ VAN DAM Clubkampioenschappen Mountainbiken Op zondagmorgen 28 februari werden om 10.00 uur de clubkampioenschappen Moun tainbiken van Schaatsclub “De Vennen” ge houden in de zonovergoten bossen van ‘“t Stuk” in Haghorst. Het weer was onvoorstel baar goed, de animo was groot, want 22 leden deden hieraan mee, en een ruim aantal toe schouwers kwam meegenieten van deze spor tieve strijd. Er werd gereden in 3 categorieën, Junioren, Veteranen en Senioren. De uitslag was als volgt. Junioren: 1. Adriaan Kastelijn; 2. Juliën van Veldhoven. Senioren: 1. Peter Hoffmans; 2. Richard Bruurs; 3. Marcel Bruurs; 4. Jan de Laat; 5. Peter Zoontjes; 6. Rob van de Meijdenberg; 7. Noud Persoons; 8. Hugo van Gisbergen; 9. Bram van Oirschot; 10. Remco Verhagen; 11. Luuk van de Meijdenberg; 12. Antoon Kaste lijn. Veteranen: 1. Theo Jacobs; 2. Toon Linscho- ten; 3. Arie van der Pluijm; 4. Gerrit van der Poel; 5. Bart Trompenaars; 6. Rien Mulders; 7. Teun Kastelijn; 8. Thieu Bruurs. Goede resultaten voor jeugdschaatsertjes van Schaatsclub “De Vennen” tijdens Klei ne Banen Toernooi Op zaterdag 27 februari werd op de ijsbaan in Lommel de derde en laatste wedstrijd van het Kleine Banen Toernooi verreden. In het veld van ruim 190 jeugdschaatsertjes uit geheel Zuid-Nederland en België presteerden de 13 deelnemertjes van Schaatsclub “De Vennen” uitstekend. Jolien van den Meijdenberg slaag de er zelfs in om een beker in de wacht te sle pen. Zij werd namelijk derde in de categorie meisjes D in het eindklassement over 3 wed strijddagen. Jolien van harte gefeliciteerd met je prijs. Hieronder volgen de eindklasseringen van alle schaatsertjes van “De Vennen”. Jongens E: Erik van de Ven 5de; Jelmer van der Steen 7de. Meisjes E: Judith op ‘t Hoog 7de. Meisjes D: Jolien van den Meijdenberg 3de; Lieke Biemans 5de. Meisjes C: Imke van der Steen 6de; Marloes op ‘t Hoog 9de; Eva Haans 11de. Jongens B: Rogier van Velthoven 22ste. Meisjes B: Noortje van Kollenburg 19de. Meisjes A: Sanne van den Meijdenberg 4de; Inge Terwindt 5de; Saskia Willems 8ste. Gewestelijk Mini-Kampioenschap Dezelfde jeugdschaatsertjes zullen vrijdag 19 maart om 18.30 uur deelnemen aan het Gewes telijk Mini-Kampioenschap op de ijshockey- baan van Eindhoven. Tijdens deze avond zal volgens hetzelfde principe als in de wedstrij den van het Kleine Banen Toernooi, gestreden worden om het kampioenschap van het Gewest Noord-Brabant/Limburg. Supporters zijn van harte welkom. Wij wensen de Vennenschaat- sertjes weer veel succes. In augustus vorig Jaar al kwam het be stuur van de Moergestelse sportvereni ging ’ROEF!’ al op het idee om op het braakliggend stuk (parkeer) terrein bij het complex een beachveld te creëren. Het idee werd richting de gemeente ge lanceerd, maar voor dat jaar was er geen budget meer en het had voor de gemeen te ook geen prioriteit. Toch blijft het bestuur van S.V. ’ROEF!’ volhouden. Volgens voorzitter Jan Oerlemans staan zgn. beachsporten volop in de belangstelling en hij denkt dat er ook in Moergestel zeker voldoen de belangstelling is voor o.a. beach-volleybal, maar ook beach-handbal en beach-voetbal. “Waarom zouden professionals in de zomer wel volop aan beachsporten doen en amateurs niet”, vraagt hij zich af. Dat het idee van een beachveld bij de gemeen te wel aangeslaan is mag blijken uit het feit dat in de te realiseren wintertuin bij sportcentrum de Leye in Oisterwijk voor de zomerse periode ook een beachveld wordt ingeruimd. Jan Oerlemans gaat er vanuit dat de aanleg van een beachveld in Oisterwijk geen beletsel is voor de gemeente om het ROEF-idee ook in BLOEMSCHIKKEN Op 17 maart gaan we met de hele club bloem schikken. voor diegene die weer eens een keer een ander bloemetje op hun tafel hebben wil len staan in plaats van dat verdord geval moe ten deze avond zeker meegaan en zich opge ven bij Yvonne Vermeer tel. 5131522. CLUBAVOND Op 19 maart hebben we een power avond voor mannen met stalen ballen. Vanavond hebben we een armworsteltoernooi. Er wordt op deze avond gestreden om de beker. We hopen op het eind van deze avond te kunnen zeggen wie dat de sterkste, vrouw of man is van KPJ Moerge stel. Inschrijving aan de bar tot uiterlijk 21.45. Bij inschrijving wordt 1 consumptie per per soon verstrekt. Bij gebruik van doping of ge bruik van viagraspray voor extra stijve armen wordt men onherroepelijk gediskwalificeerd en naar de bar verwezen. D’n Tob is open vanaf 21.00. KARTEN Op 26 maart gaan we karten. Diegenen zin heb ben om de Verstappen uit te hangen kunnen dat op deze avond komen showen. We verza melen om half tien bij D’n Tob. De kosten voor leden bedragen voor deze activiteit bedragen 17,50 gulden. Natuurlijk is er na deze race de mogelijkheid om af te pilsen in D’n Tob. Op gave voor deze raceavond kan bij Bart van Kor ven tel. 513 2358 of in D’n Tob. SCHLAGERFESTIVAL Op deze schlageravond hebben we de echte schlagers achter de bar staan geïmporteerd vanuit Germany. Op deze avond zullen er ver schillende artiesten optreden en hierbij zijn ook echte duitse spelen aanwezig. D’n Tob is open vanaf 21.00 uur. Moergestel toe te passen. Het braakliggend stuk terrein dat incidenteel gebruikt wordt voor auto’s, maar vaak ook door openbare werken als tijdelijke opslag voor groenafval, heeft een afmeting van ca. 55 x 20 meter. Enkel door het verplaatsen van een gedeelte van de huidige omheining is dat stuk vrij eenvoudig bij het huidige “Roef”-complex te betrekken. Voorts be hoeft in dat gedeelte het aanwezige puin ver wijderd te worden en voorzien te worden van een “bak” met zand. Naar de mening van Jan Oerlemans een redelijk eenvoudige - en ze ker geen dure klus. Inmiddels is er een tweede brief naar de ge meente verzonden waarin gevraagd op korte termijn tot een gesprek te komen waardoor mogelijk het beachveld nog in de zomer van dit jaar in gebruik genomen kan worden. Het bestuur van S.V. “Roef” wacht de ontwik kelingen met belangstelling af en ziet ze tevens met veel vertrouwen tegemoet. Immers de ge meente vraagt met grote regelmaat mee te blij ven denken aan positieve ontwikkelingen wel ke de sport voor jong en oud kunnen bevorde ren. En SV. “Roefdoet dat hier mee. Evenals in 1998 heeft Wenda Welten met haar pony Blue Boy een plaats verovert voor een kür op muziek op Indoor Brabant te Den Bosch op zondagochtend 21 maart. Nadat ze in 1998 gepromoveerd is naar de hoogste klasse van de dressuur, namelijk de klasse Z2, greep ze in het zomerseizoen nog net naast een plaatsing voor de Nederlandse kam pioenschappen van de N. K. B, maar in het winterseizoen wist ze zich d.m.v.. een 5e, 4e, 2e en een le plaats hiervoor wel te plaatsen en behaalde op 7 maart een zeer goede 7e plaats op de Nederlandse Kampioenschappen van de N. K. B. te Wanroy. Ook heeft ze in februari aan een kür op muziek meegedaan in Dronten waar ze een 6e plaats behaalde en enkele rui ters van de Nederlandse selectie achter zich liet. Helaas kan ze zich niet plaatsen voor de Nederlandse selectie daar hier alleen pony’s De coalitievorming Op initiatief en onder voorzitterschap van Al gemeen Belang vond j], 'zaterdag een eerste openbare informatieve bijeenkomst plaats i.v.m. de vorming van een nieuw gemeentebe stuur. Het was verrassend te vernemen dat de heer Noud Smits, ondanks zijn 1977 voorkeur stemmen, niet beschikbaar is als wethouder. In het begin van de bijeenkomst werden alle partijen in de gelegenheid gesteld hun kijk op de te vormen coalitie te kennen te geven. Na mens het CDA gaf Lambert Van den Bosch aan open te staan voor alle door Algemeen Belang voorgestelde coalitie-samenstellingen waarbij het CDA wordt betrokken. Nadat 21e partijen hun mening hadden weergegeven kwam de heer Smits tot de conclusie dat het Algemeen Belang onder de huidige omstandigheden on voldoende draagvlak vond om met partijen in overleg te treden en zodoende te komen tot een bestuursaccoord. Vervolgens liet hij het initia tief aan de tweede partij, de VVD. Inmiddels heeft er jl. maandag een overleg, onder voorzitterschap van de heer Rakhorst, plaatsgevonden tussen VVD., Gemeentebelan gen, CDA, D66 en PvdA. Voor vragen en/of suggesties kunt u terecht bij Lambert Van den Bosch (52 84 538) en/of Ad Mutsaers (5132 392). Op Goede Vrijdag 2 april a.s. voeren de we reldberoemde Poolse Nachtegalen de Johannes Passion van Johann Sebastian Bach uit in Oisterwijk. De Poolse Nachtegalen komen op Witte Donderdag 1 april aan in Oisterwijk. Het organiserend comité zoekt voor de nacht van donderdag 1 april op vrijdag 2 april nog over- nachtingsadressen. Er zijn al twintig overnach- tingsplaatsen aangeboden, maar daarmee zijn we er nog niet! Wij zijn nog naarstig op zoek naar welwillende Oisterwijkers en Moergestel- naren die twee Poolse Nachtegalen of een of meer volwassenen leden van koor en/of orkest kunnen herbergen voor één nacht. Mensen die logies willen en kunnen bieden kunnen voor iedere gast een kaartje kopen met een korting van 40% en betalen slechts 15,- per kaartje. Belangstellenden kunnen dit ken baar maken door contact op te nemen met het comité Johannes Passion 1999, Baerdijk 20 in Oisterwijk, telefoon 013-528 3763. De voorverkoop van de kaarten is inmiddels gestart. Bij de Rabobank Oisterwijk en de Rabobank Moergestel, hoofdsponsors van het evenement, kunt u de kaarten kopen voor 25,-. Het concert op 2 april a.s. begint om 20.00 uur. Vanaf 19.30 uur kunt u ook kaarten kopen bij de Joannes kerk aan de Lind voor 32,50. van de categorie D (hoogte tot 1.48 m) voor in aanmerking komen en haar pony tot de cate gorie C (hoogte tot 1.36,9 m) behoort. Een vooraanstaand jurylid binnen de Nederlandse dressuursport, Frits Nijskens, waarbij ze een clinic had gereden beschouwde haar als een jong talent. Nu kan het winterseizoen dus afgesloten wor den met deze wedstrijd op Indoor Brabant en dit alles onder deskundige begeleiding van Sjef op ’t Hoog van manege “t Wit Paardje te Hag horst. PAGINA 8 j i 1 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 17 MAART 1999 MOERGESTEL

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 8